Σφάλμα στην Ταβέρνα φίλων

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29206
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser29206

Guest
Πού πάει αυτό; http://prntscr.com/das489
Μετά από ένα λεπτό: http://prntscr.com/das5fl
Για να γίνω πιο σαφής ενοώ πως αυτο το σημαιάκι που είναι πάνω από την ταβέρνα και σου λέει πόσοι είναι στα τραπέζια ανέβαινε σιγά σιγά καθε φορά που έκανε την κίνηση πάνω-κάτω. Δηλαδή ανέβαινε πιο πολύ απο το να κατεβαίνει ετσί ώστε να εξαφανιστεί.
 

DeletedUser30097

Guest
Επίσης να προσθέσω πως δεν υπάρχει διακριτή ένδειξη για το ποιες ταβέρνες έχεις επισκεφθεί και ποιες όχι, ούτε εμφανής ένδειξη του σε πόσες ώρες μπορείς να ξαναεπισκεφθείς μια ταβέρνα.
Αν κάτι τέτοιο έγινε ηθελημένα, στο επόμενό μου μήνυμα θα ΚΡΑΞΩ και μάλιστα ΑΣΧΗΜΑ, πολύ, μα πολύ ΑΣΧΗΜΑ, τόσο ΑΣΧΗΜΑ που με βλέπω με αποκλεισμό από το Φόρουμ με τη μια και δια παντός
Και μια συμπλήρωση, τώρα που ηρέμησα λιγάκι!!
Σε περίπτωση που:
1. Η ταβέρνα είναι γεμάτη θα μπορούσε να λειπει το βελάκι που προτρέπει να καθίσεις
2. Η ταβέρνα δέχετε επισκέπτη και δεν την έχεις επισκεφθεί το εικονίδιο να είναι ως έχει
3. Σε ταβέρνα που έχεις επισκεφθεί στο εικονίδιο επί της καρέκλας να υπάρχει ένα "Χ" και κάτω, εκεί που μετρά αντίστροφα το χρονόμετρο της βοήθειας, να προστεθεί ακόμη ένα χρονόμετρο το οποίο θα μετρά αντίστροφα τον χρόνο που πρέπει να παρέλθει έως ότου έχεις ξανά δικαίωμα επίσκεψης στην συγκεκριμένη ταβέρνα.
Τόσο απλό! Βέβαια υπό την προϋπόθεση πως δεν απουσιάζουν τα παραπάνω αναγραφόμενα εσκεμμένα. Γιατί αν απουσιάζουν εν γνώσει τους, τότε προείπα τι θα επακολούθησει, από μένα.
Είπα, ηρέμησα ...λιγάκι, όχι εντελώς!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: amakri

DeletedUser438

Guest
θα ηταν καλη ιδεα (δεν ξερω ποσο ευκολα γινετε) αν εχεις επισκεφτει μια ταβερνα να μην εμφανιζετε το εικονιδιο της καρεκλας μεχρι να μπορεις να ξαναπας
 
  • Like
Αντιδράσεις: amakri

DeletedUser29206

Guest
θα ηταν καλη ιδεα (δεν ξερω ποσο ευκολα γινετε) αν εχεις επισκεφτει μια ταβερνα να μην εμφανιζετε το εικονιδιο της καρεκλας μεχρι να μπορεις να ξαναπας
Και πολυ βολικο μαλιστα αυτο που σκεφτηκες! Οπως με την βοηθεια ενα πραγμα
 

DeletedUser438

Guest
Δωστε κινητρο στον κοσμο να επισκεπτεται τις αλλες ταβερνες... το να θυματε ο καθενας πιος τον επισκεφτικε για να το ανταποδωσει νομιζω ειναι λιγο αφελες.. θα μπορουσατε να το κανετε οπως την εκδηλωση με τα μηλα και τις μηλιες.. δηλαδη οταν καθεσε στην ταβερνα καπιου να εχεις ενα % πιθανοτητας να κερδισεις 1 νομισμα ή περισοτερα...
 

DeletedUser30097

Guest
Δωστε κινητρο στον κοσμο να επισκεπτεται τις αλλες ταβερνες... το να θυματε ο καθενας πιος τον επισκεφτικε για να το ανταποδωσει νομιζω ειναι λιγο αφελες.. θα μπορουσατε να το κανετε οπως την εκδηλωση με τα μηλα και τις μηλιες.. δηλαδη οταν καθεσε στην ταβερνα καπιου να εχεις ενα % πιθανοτητας να κερδισεις 1 νομισμα ή περισοτερα...
Δηλαδή, βρε φιλαράκι μου καλό, αυτό είναι το πρόβλημα; Το κίνητρο; Το ένα νόμισμα;
Δε βλέπεις τι ευφάνταστο κρεματόριο έχουν στήσει και το ονόμασαν ταβέρνα των φίλων;
Ούτε η πιο οργιώδης παρανοϊκή ναζιστική φαντασία δεν συνέλαβε την ιδέα ενός τέτοιου βασανιστηρίου!
Άσε που το εξέλιξαν και το κρεματόριο. Τώρα δεν παράγει το ...μπανάλ σαπούνι, αλλά σύγχρονο κρεμοσάπουνο από εγκεφάλους, ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ.
Σε ένα παιχνίδι εννοείται χαλάρωσης και διασκέδασης, στο οποίο πολλά άτομα έχουν πληρώσει πολλά ευρώ για να πετύχουν αυτά που θέλουν, στήσανε το κρεματόριο "ταβέρνα των φίλων".
Εκτός από την ενημέρωση που λείπει για το ποια ταβέρνα έχει κενές θέσεις, για το σε ποια ταβέρνα δεν έχεις μπει και για το σε πόσο χρόνο μπορείς να ξαναεπισκεφτείς την ταβέρνα ενός φίλου από την οποία έχεις περάσει, εξαφανίζεται και το εικονίδιο, το οποίο βρίσκεται έξω από την ταβέρνα της πόλης σου και σ' ενημερώνει για το αν έχουν γεμίσει όλα τα καθίσματα που διαθέτεις, όπως έγραψε κι ο Μάριος.
Μπαίνε δηλαδή κάθε λίγο να δεις αν γέμισε η όχι το ...κρεματόριο, εεε η ταβέρνα ήθελα να πω.
Πέρνα και ξαναπέρνα κάνοντας κλικ στα εικονίδια με τις καρέκλες γιατί ειναι αδύνατο να θυμάσαι σε ποιες μπήκες, σε ποιες όχι και ποιες ήταν γεμάτες και πρέπει να ξαναπεράσεις αργότερα.
Σκέτο ΚΑΨΙΜΟ.

Μια απάντηση παρακαλώ από την διαχείριση στην δημοσίευση Νο2 του παρόντος. Τώρα που είναι ζεστό το θέμα. Το κάνανε εσκεμμένα ή τους ξέφυγε και θα το διορθώσουν;
Πολλά, ηθελημένα, αγνόησα μέχρι στιγμής. Όπως τα σχέδια των στρατιωτικών συμβόλων της Βέρτμαχ στους χάρτες ΣεΣ (οι στρατιωτικοί μας ξέρουν... βλέπουν καθαρά τον αετό στις λίμνες), τα μέρη ναζιστικών αγκυλωτών συμβόλων επίσης στους χάρτες ΣεΣ (οι πολέμιοι των ναζί τ' αναγνωρίζουν) και άλλα στα οποία θ' αναφερθώ έτσι και ηθελημένα αποφάσισαν να μην υπάρχουν οι ειδοποιήσεις που ανέφερα στην δημοσίευση Νο2.
 

DeletedUser438

Guest
Αυτα με τα σύμβολα δεν τα έχω παρατηρήσει και δεν έχω άποψη... όσο για τα σφάλματα σχετικά με την ταβέρνα πιστεύω οτι είναι πράγματα που μπορούν να διορθωθούν εύκολα.. τώρα γιατι αυτα δεν αναφέρθηκαν στην beta δεν μπορώ να το ξέρω...
 

DeletedUser29206

Guest
Δηλαδή, βρε φιλαράκι μου καλό, αυτό είναι το πρόβλημα; Το κίνητρο; Το ένα νόμισμα;
Δε βλέπεις τι ευφάνταστο κρεματόριο έχουν στήσει και το ονόμασαν ταβέρνα των φίλων;
Ούτε η πιο οργιώδης παρανοϊκή ναζιστική φαντασία δεν συνέλαβε την ιδέα ενός τέτοιου βασανιστηρίου!
Άσε που το εξέλιξαν και το κρεματόριο. Τώρα δεν παράγει το ...μπανάλ σαπούνι, αλλά σύγχρονο κρεμοσάπουνο από εγκεφάλους, ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ.
Σε ένα παιχνίδι εννοείται χαλάρωσης και διασκέδασης, στο οποίο πολλά άτομα έχουν πληρώσει πολλά ευρώ για να πετύχουν αυτά που θέλουν, στήσανε το κρεματόριο "ταβέρνα των φίλων".
Εκτός από την ενημέρωση που λείπει για το ποια ταβέρνα έχει κενές θέσεις, για το σε ποια ταβέρνα δεν έχεις μπει και για το σε πόσο χρόνο μπορείς να ξαναεπισκεφτείς την ταβέρνα ενός φίλου από την οποία έχεις περάσει, εξαφανίζεται και το εικονίδιο, το οποίο βρίσκεται έξω από την ταβέρνα της πόλης σου και σ' ενημερώνει για το αν έχουν γεμίσει όλα τα καθίσματα που διαθέτεις, όπως έγραψε κι ο Μάριος.
Μπαίνε δηλαδή κάθε λίγο να δεις αν γέμισε η όχι το ...κρεματόριο, εεε η ταβέρνα ήθελα να πω.
Πέρνα και ξαναπέρνα κάνοντας κλικ στα εικονίδια με τις καρέκλες γιατί ειναι αδύνατο να θυμάσαι σε ποιες μπήκες, σε ποιες όχι και ποιες ήταν γεμάτες και πρέπει να ξαναπεράσεις αργότερα.
Σκέτο ΚΑΨΙΜΟ.

Μια απάντηση παρακαλώ από την διαχείριση στην δημοσίευση Νο2 του παρόντος. Τώρα που είναι ζεστό το θέμα. Το κάνανε εσκεμμένα ή τους ξέφυγε και θα το διορθώσουν;
Πολλά, ηθελημένα, αγνόησα μέχρι στιγμής. Όπως τα σχέδια των στρατιωτικών συμβόλων της Βέρτμαχ στους χάρτες ΣεΣ (οι στρατιωτικοί μας ξέρουν... βλέπουν καθαρά τον αετό στις λίμνες), τα μέρη ναζιστικών αγκυλωτών συμβόλων επίσης στους χάρτες ΣεΣ (οι πολέμιοι των ναζί τ' αναγνωρίζουν) και άλλα στα οποία θ' αναφερθώ έτσι και ηθελημένα αποφάσισαν να μην υπάρχουν οι ειδοποιήσεις που ανέφερα στην δημοσίευση Νο2.
Μαζι σου με ολα αυτα που λες. Το θεωρω αρκετα περιτο και προχειρο
 

DeletedUser30097

Guest
Και τώρα που το ξανασκέφτομαι:
Το γραφικό της ταβέρνας μπορώ να κατανοήσω για ποιους λόγους είναι στα περίχωρα της πόλης, εκτός του άμεσου οπτικού πεδίου των παικτών.
Το εικονίδιο όμως που ενημερώνει για το πόσοι θαμώνες είναι εντός της ταβέρνας γιατί θα πρέπει να είναι στην ...καμινάδα της ταβέρνας, εκτός του άμεσου πεδίου θέασης της πόλης, αναγκάζοντας μας να μετακινούμε την πόλη για να το δούμε;
Χάθηκε να το βάλουν κάτω από εικονίδιο του Καπετάνιου;
Γιατί μας κάνουν δύσκολη τη ζωή; Τι τους φταίξαμε; Δεν πουλάνε όσα διαμάντια προϋπολογίσαν; Πιστεύουν πως έτσι θα πουλήσουν παραπάνω;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....
Αυτο με το εικονιδιο που αναφερει ποσους επισκεπτες εχεις στη ταβερνα το παρατηρησα και γω... ανεβαινει προς τα πανω καθε φορα που μαζευεις το τραπεζι.... σε καποια μαζεματα φτανει να εξαφανιστει επανω...με επαναφορτωση στρωνει παντως...αλλα ειναι bug...
Θα συμφωνησω με το δισδιακριτο του θεματος σε ποιον εχεις κατσει (σορρυ κιολλας ε?), σε ποιον δεν βρηκες καρεκλα κτλ...
θα μπορουσε ο χρονος πχ απο κατω να μετραει γιαυτο το λογο και οχι για τις ενεργειες...εκει ετσι και αλλιως με ενα κλικ καταλαβαινεις ευκολα τι γινετε... εγω εχω βρει το τροπο καθε φορα που καθομαι, κανω και ενεργεια, και ετσι μετραει το ρολοι και για τα 2...)))
Θα μπορουσε ομως να γινει κατι διαφορετικο...οπως πχ τα σπαθακια στη γειτονια που ειναι κοκκινο οταν εχεις επιτεθει και δεν ξαναμπορεις...με πολλα χρωματα θα μπορουσαν να διακριθουν και οι διαφορες καταστασεις...(νομιζω ο φιλος μου ο Γιαννης ειπε κατι σχετικο καπου)... πριν την καρεκλα στους φιλους τι ειχε??? θυμαστε? ενα κοκκινο χ νομιζω οταν δεν μπορουσες να κανεις ενεργεια? αρα δεν ειναι τοσο δυσκολα αυτα που μιλαμε....αρα θα γινουν....
τεσπα ρε παιδια, δεν τους ξερετε???.... λαου-λαου, πρωτη μερα ακομα....
μου αρεσει ο ηχος οταν καποιος καθετε στη ταβερνα μου...)))
επισης οτι απο μεσα απο τη ταβερνα πριν μαζεψω μπορω να κανω επισεψη απο το εικονιδιο σε ταβερνα του ατομου που καθετε ηδη σε μενα....
 

DeletedUser30097

Guest
Καλησπερα....
Αυτο με το εικονιδιο που αναφερει ποσους επισκεπτες εχεις στη ταβερνα το παρατηρησα και γω... ανεβαινει προς τα πανω καθε φορα που μαζευεις το τραπεζι.... σε καποια μαζεματα φτανει να εξαφανιστει επανω...με επαναφορτωση στρωνει παντως...αλλα ειναι bug...
Θα συμφωνησω με το δισδιακριτο του θεματος σε ποιον εχεις κατσει (σορρυ κιολλας ε?), σε ποιον δεν βρηκες καρεκλα κτλ...
θα μπορουσε ο χρονος πχ απο κατω να μετραει γιαυτο το λογο και οχι για τις ενεργειες...εκει ετσι και αλλιως με ενα κλικ καταλαβαινεις ευκολα τι γινετε... εγω εχω βρει το τροπο καθε φορα που καθομαι, κανω και ενεργεια, και ετσι μετραει το ρολοι και για τα 2...)))
Θα μπορουσε ομως να γινει κατι διαφορετικο...οπως πχ τα σπαθακια στη γειτονια που ειναι κοκκινο οταν εχεις επιτεθει και δεν ξαναμπορεις...με πολλα χρωματα θα μπορουσαν να διακριθουν και οι διαφορες καταστασεις...(νομιζω ο φιλος μου ο Γιαννης ειπε κατι σχετικο καπου)... πριν την καρεκλα στους φιλους τι ειχε??? θυμαστε? ενα κοκκινο χ νομιζω οταν δεν μπορουσες να κανεις ενεργεια? αρα δεν ειναι τοσο δυσκολα αυτα που μιλαμε....αρα θα γινουν....
τεσπα ρε παιδια, δεν τους ξερετε???.... λαου-λαου, πρωτη μερα ακομα....
μου αρεσει ο ηχος οταν καποιος καθετε στη ταβερνα μου...)))
επισης οτι απο μεσα απο τη ταβερνα πριν μαζεψω μπορω να κανω επισεψη απο το εικονιδιο σε ταβερνα του ατομου που καθετε ηδη σε μενα....
Πριν την καρέκλα είχε το εικονίδιο της διαγραφής του φίλου. Τώρα βρίσκεις την επιλογή της διαγραφής του στο αναδυόμενο μενού σαν κάνεις κλικ πάνω στην εικόνα του.
Επαναλαμβάνω: χάθηκε το εικονίδιο ενημέρωσης για τους θαμώνες της ταβέρνας να ήταν σταθερά κάτω από το εικονίδιο του καπετάνιου;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30097

Guest
Την Καλησπέρα μου σε φίλους, γνωστούς κι άγνωστους συμπαίκτες,
Είναι γνωστό πως η σιωπή ψέμματα δε λέει, μα ούτε και την αλήθεια φανερώνει! Το σίγουρο είναι πως κρύβει ενοχή!

Μία υπεύθυνη απάντηση από τη διαχείριση παρακαλώ:
Είναι εκούσια επιλογή των σχεδιαστών του παιχνιδιού η τρέχουσα λειτουργία της «Ταβέρνας των Φίλων», δηλαδή θα συνεχίσει να:
1. Μην έχει ένδειξη για το ποια ταβέρνα και πότε έχει κενή θέση.
2. Μην έχει ένδειξη για το σε ποια ταβέρνα έχει γίνει ήδη επίσκεψη.
3. Μην έχει ένδειξη χρονομέτρου για το πόσος χρόνος υπολείπεται μέχρι να μπορεί να ξαναγίνει επισκέψιψη.
ή πρόκειτε για αμέλεια, ελλειπή σχεδιασμό ή σφάλμα, το οποίο θα διορθωθεί;

Επίσης, το εικονίδιο εμφάνισης των θαμώνων της ταβέρνας θα παραμείνει εξοβελισμένο στα περίχωρα ή θα μεταφερθεί σε θέση όπου θα είναι άμεσα ορατό, πχ κάτω από το εικονίδιο του καπετάνιου;
 

DeletedUser30097

Guest
Προς τους/τις παίκτες -τριες που 'ναι στη λίστα φίλων μου στον Δ' κόσμο.
Προσπαθώντας να βρω μια διέξοδο στις δυσκολίες που παρουσιάζει η «Ταβέρνα των Φίλων», σκαρφίστικα την παρακάτω ...αλχημεία, την οποία και πιλοτικά δοκιμάζω στον Δ' κόσμο:
Πρώτα επιλέγω το κουμπί της ταβέρνας στην εικόνα Σας, κι αν μου επιτρέψει την είσοδο, τότε και μόνο τότε επιλέγω και το κουμπί της βοήθειας. Αν δεν μπω στην ταβέρνα δε θα προχωρήσω στο να επιλέξω την βοήθεια. Θα ξαναπεράσω αργότερα.
Δεν παρέχει ολοκληρωμένη λύση στο ΑΙΣΧΟΣ που δημιούργησαν, αλλά με γλιτώνει από αρκετά άσκοπα κλικ!
Ζητώ συγγνώμη από Σας που είχατε συνηθίσει να δέχεστε την βοήθεια από μέρους μου τακτικά την ίδια ώρα κάθε μέρα.
Γιώργης.
 

DeletedUser28782

Guest
Την Καλησπέρα μου σε φίλους, γνωστούς κι άγνωστους συμπαίκτες,
Είναι γνωστό πως η σιωπή ψέμματα δε λέει, μα ούτε και την αλήθεια φανερώνει! Το σίγουρο είναι πως κρύβει ενοχή!

Μία υπεύθυνη απάντηση από τη διαχείριση παρακαλώ:
Είναι εκούσια επιλογή των σχεδιαστών του παιχνιδιού η τρέχουσα λειτουργία της «Ταβέρνας των Φίλων», δηλαδή θα συνεχίσει να:
1. Μην έχει ένδειξη για το ποια ταβέρνα και πότε έχει κενή θέση.
2. Μην έχει ένδειξη για το σε ποια ταβέρνα έχει γίνει ήδη επίσκεψη.
3. Μην έχει ένδειξη χρονομέτρου για το πόσος χρόνος υπολείπεται μέχρι να μπορεί να ξαναγίνει επισκέψιψη.
ή πρόκειτε για αμέλεια, ελλειπή σχεδιασμό ή σφάλμα, το οποίο θα διορθωθεί;

Επίσης, το εικονίδιο εμφάνισης των θαμώνων της ταβέρνας θα παραμείνει εξοβελισμένο στα περίχωρα ή θα μεταφερθεί σε θέση όπου θα είναι άμεσα ορατό, πχ κάτω από το εικονίδιο του καπετάνιου;
Περισσότερο για αμέλεια και προχειρότητα, όπως και ένα σωρό άλλα πράγματα(πχ το προμήθειο). Θα διορθωθεί σε κανένα εξάμηνο, χρόνο. Αλίμονο από τα πιο σοβαρά και μεγαλύτερα προβλήματα(που δεν είναι απλή η λύση τους, όπως τα κολλήματα και όλα τα υπόλοιπα προβληματα που παρουσίαζονται στον ΠΣ όταν υπάρχει αντίσταση στις μάχες και ιδίως στις 8).
 

DeletedUser30097

Guest
όπως τα κολλήματα και όλα τα υπόλοιπα προβληματα που παρουσίαζονται στον ΠΣ όταν υπάρχει αντίσταση στις μάχες και ιδίως στις 8).
Για το συγκεκριμένο είχε προτείνει κάτι καλό ο diokomo.
Πρότεινε να υπάρχει χωριστό χρονόμετρο σε κάθε ασπίδα που να μετρά αντίστροφα τον χρόνο που αυτή θα έχει ισχύ και άσχετα με τον ημερήσιο απολογισμό που θα γίνεται στις οκτώ, οι ασπίδες στους τομείς να πέφτουν 24 ώρες μετά την κατάληψή τους.
Αν το εφαρμόσουν θα αποσυμφορηθούν οι διακομιστές και θα ενταθεί και το ενδιαφέρον στον Χάρτη ΣεΣ.
 

DeletedUser29206

Guest
Γενικως ρε παιδια κανενα προβλημα ολα διορθωνονται την ωρα τους. Υπομονη! Σε καμια χιλιετια το λιγοτερο θα γινουν οι αλλαγες, υπαρχει οργανωση. Τι να πουμε... Τουλαχιστον ας γινουν οι αλλαγες συντομα
 

DeletedUser31020

Guest
καλησπερα...αντι να φορτωνουν περιττα πραγματα στο παιχνιδι,καλα θα κανουν να το φτιαξουν πρωτα,που παει πιο αργα και απο τη χελωνα οταν ειναι να μπεις στους χαρτες....εχει καταντησει βαρετο και κουραστικο...
 

DeletedUser30097

Guest
6a04d677b7694ca1bf46ecbf456f46b4.png


Πού οφείλεται η παραπάνω δυσλειτουργία; Ενώ το εικονίδιο μου δείχνει πως μπορώ να καθίσω στην ταβέρνα του φίλου, σαν το επιλέγω βλέπω ότι η ταβέρνα είναι πλήρης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser26750

Guest
Καλησπερα σε ολους. Απο οτι βλεπω το θεμα της ταβερνας φτιαχτηκε λιγο με το χρονομετρο που εχουν βαλει πανω στο εικονίδιο της ταβερνας αν και ειναι πολυ δυσδιακριτο. Τουλαχιστον γλιτωσαμε τα ασκοπα κλικ. Για μενα ομως και παλι δεν ειναι σωστο απο την αποψη οτι δεν γνωριζω ποιοι ειναι αυτοι που εχουν επισκεφτει την ταβερνα μου και ποιοι οχι με αποτελεσμα να κανω σε ολους ενω γνωριζω οτι σιγουρα ειναι αρκετοι οι κηφήνες που δεν μου κανουν επισκεψη. Πιστευω οτι το πιο σωστο θα ηταν οπως και με ολα τα υπολοιπα οι επισκεψεις στην ταβερνα να φαινονται στο ιστορικο του δημαρχειου και απο εκει να μπορω να μπαινω και να επισκέπτομαι τις ταβερνες μονο αυτων που μου εχουν κανει επισκεψη. Τουλαχιστον ετσι θα μπορουσα να κανω ενα ξεσκαρταρισμα σε ορισμενους "φιλους" μου.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
6a04d677b7694ca1bf46ecbf456f46b4.png


Πού οφείλεται η παραπάνω δυσλειτουργία; Ενώ το εικονίδιο μου δείχνει πως μπορώ να καθίσω στην ταβέρνα του φίλου, σαν το επιλέγω βλέπω ότι η ταβέρνα είναι πλήρης.

Χωρις να θελω να ακυρωσω την προσπαθεια για βελτιωση, συμφωνω με τον φιλο Γιωργη....
Επισης σημερα μου ετυχε αρκετες φορες το αντιστροφο... δλδ, ενω το ρολογακι μου λεει οτις "ειναι πληρης", πατωντας το βρισκω καρεκλα και μαλιστα αφου υπαρχουν μεσα 7-8 γεματες απο συνολο 14 ή 16 καθισματων...δεν πετυχα δλδ την στιγμη του μαζεματος του "φιλου"...
Αυτο το σφαλμα ισως ακυρωνει την ολη προσπαθεια, ή ακομα και να την δυσχαιρενει, καθως θα πρεπει να παταω ακομα και σε ρολογακια που λενε "πληρες"....
ελπιζω να διορθωθει το θεμα και να ειναι προσκαιρο....

Παραθετω "αποδειξεις" αυτων που λεω....
http://prnt.sc/dlh3ha
εδω απο επισκεψη σε ταβερνα που υποτιθετε εχει θεση....

http://prnt.sc/dlh4yt
εδω αμμεσως μετα, σε επισκεψη που το ρολογακι εγραφε "Ταβερνα πληρες"...
δυστηχως πατωντας το ρολογακι για την επισκεψη, εξαφανιστηκε το "Ταβερνα πληρες", αλλα πιστευω να με πιστεψετε....:cool:

Επισης να συμπληρωσω οτι, σημερα, πρωτη μερα εφαρμογης της "αναβαθμισης" με το ρολογακι, εχω την μικροτερη επισκεψημοτητα στη Ταβερνα μου, απο τοτε που αρχισα...
Τωρα καταλαβαινω γιατι.....
Θα ζητησω "διαφυγοντα κερδη"...κανονιστε....:mad:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή