Αναφορες σφαλματων-λαθων....

DeletedUser29206

Guest
Από πού βλέπεις τις συνεισφορές σου στο θησαυροφυλάκιο της συντεχνίας; Πρώτη φορά το βλέπω αυτό :confused:
 

DeletedUser29206

Guest
Ευχαριστώ! Καλά δεν το συζητώ για τα πόσα άχρηστα πράγματα υπάρχουν...
 

DeletedUser29206

Guest
Εν το μεταξύ δεν το βάλανε κάπου στο θησαυροφυλάκιο (που εκεί το έψαχνα), μόνο το βάλανε εκεί που δεν το βλέπει κανείς. <<Όχι μην το βάλουμε κάπου να φαίνεται αλλά να το κρύψουμε>>. Γιατί δεν το κάνουνε παιχνίδι; Κάτι σαν εξερεύνηση του παιχνιδιού: Όποιος βρει τις περισσότερες επιλογές και κουμπιά του παιχνιδιού θα πάρει 500 διαμάντια για τον κόπο του! Και μετά να έρθει και σε εμάς να μας το πει. :D
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ευχαριστώ! Καλά δεν το συζητώ για τα πόσα άχρηστα πράγματα υπάρχουν...

Για να μην παρεξηγηθω, εγω ειπα "αχρειαστες"....εννοω οτι θα μπορουσε να υπαρχει ενα φιλτρο (ονοματος πχ) και εδω ωστε να βλεπεις αυτα που θες και οχι να ψαχνεις 100+ σελιδες για καποιον συγκεκριμενα
 

DeletedUser29206

Guest
Αα, να ήταν κάπως αλλιώς δηλαδή. Οκ, κατάλαβα.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
http://prnt.sc/eg1fgz
Ποσο "καλη" μπορει να ειναι μια αχρηστη πληροφορια ?
το βλεπω ποσα εχω...καλυτερα δεν θα ηταν να αναφερεται ο αριθμος που εχω απο τα αγαθα που χρειαζονται για να παραξω το συγκεκριμενο αγαθο που με ενδιαφερει?

Ακομα, δεν θα ηταν "καλυτερη" η πληροφορια, αν δινοταν στο σημειο που θα επρεπε?
δλδ εδω?
http://prnt.sc/eg2gfl
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
Δεν έχεις άδικο φίλε. Θα διευκόλυνε αρκετά αν αναγραφόταν κι εκεί. Προς το παρόν ελέγχω το απόθεμα των προαπαιτούμενων αγαθών κατά τη στιγμή που πάω να βάλω νέα παραγωγή, όπως δείχνει η παρακάτω εικόνα:
7a0e96a9c75f4355b61dbc252f817c92.jpg

Αρκεί να βάλεις τον δείκτη του "ποντικιού" πάνω στο εικονίδιο του προαπαιτούμενου αγαθού.
 

DeletedUser29206

Guest
Σφάλμα!!!
Στα νέα κτίρια (τα πέντε κτίρια της άνοιξης και τα άλλα με τους βασιλιάδες)
Την 24ωρη παραγωγή την έχω ήδη μαζέψει μαζί με αυτά τα κτίρια αλλά από ό,τι βλέπω αυτά κάνουν λιγότερο από 24 ώρες.
Μου έχει γίνει πολλές φορές
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σφάλμα!!!

Την 24ωρη παραγωγή την έχω ήδη μαζέψει μαζί με αυτά τα κτίρια αλλά από ό,τι βλέπω αυτά κάνουν λιγότερο από 24 ώρες.
Μου έχει γίνει πολλές φορές
Kαλησπερα ..μηπως δεν εχεις συνυπολογισει τα μπονους της συντεχνειας σου?
με εναν προχειρο υπολογισμο γλυτωνεις γυρω στiς 3h/24h
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Θα μπορουσατε παρακαλω να κανετε κατι για τον εκνευριστικο ηχο που "κολλαει", στις μαχες στην Εκστρατεια???
Σχεδον σε καθε 2-3 μαχες εχω το ιδιο θεμα...και θελει επανεκινηση το παιχνιδι ωστε να σταματησει να ακουγετε ο επαναλλαμβανομενος σπαστικος ηχος απο το τελευταιο οχημα που κινηθηκε στη μαχη...
Ευτυχως καμμια φορα την σκαπουλαρουμε, γιατι υπαρχουν και οχηματα που δεν κανουν ιδιαιτερο θορυβο....:confused:
 

DeletedUser28782

Guest
Το πρόβλημα με τον ήχο παραμένει ακόμη και οδηγεί πολύ συχνά σε κρασάρισμα του flash στις μάχες. Επίσης ίσως να είναι υπεύθυνο και για ξαφνικές πτώσεις στην ταχύτητα του παιχνιδιού.
Συγκεκριμένα, κάθε φορά που μαζεύονται παραγωγές από κτίρια παραγωγής υπάρχει σημαντική πτώση στην ταχύτητα του παιχνιδιού(καθυστέρηση στην εμφάνιση παραθύρων διαλόγου, στο πάτημα των κουμπιών και στην μετακίνηση στην πόλη) και χρειάζεται ανανέωση για να επανέλθει. Και μετά την ανανέωση πολλές φορές γίνεται ξανά το ίδιο μετά την εκκίνηση της διαδικασίας παραγωγής σ' αυτά τα κτίρια.
Επίσης αρκετά συχνά δημιουργείται αντίστοιχο πρόβλημα όταν κατά τη διάρκεια της συγκομιδής παραγωγών/νομισμάτων γίνει παράλληλα και κάποια συνεισφορά σε ΜΚ. Εκεί τότε υπάρχει καθυστέρηση στα κλικ των αντίστοιχων κουμπιών πόντων(υπάρχει καθυστέρηση και στον ήχο σε σχέση με την ενέργεια πατήματος) και στην καταμέτρηση των πόντων που μπαίνουν.
Το θέμα της καθυστέρησης κατά τη συγκομιδή παραγωγών δυστυχώς υπάρχει αρκετά χρόνια, αλλά επιδεινώθηκε τους τελευταίους 8-10 μήνες και παρουσιάστηκαν και τα υπόλοιπα που αναφέρω παραπάνω.
Καλό θα ήταν να δωθεί σημαντικά μεγαλύτερη βαρύτητα στην διόρθωση των σφαλμάτων, παρά στη συνεχή προσθήκη νέων(και συχνά άχρηστων) χαρακτηριστικών που βαραίνουν το παιχνίδι ενώ δεν προσφέρουν(τουλάχιστον με τον τρόπο που υλοποιούνται) μια καλύτερη εμπειρία χρήσης.
Είναι απαράδεκτο να παραμένουν για χρόνια σημαντικά σφάλματα όπως για παράδειγμα ο σωρός σφαλμάτων και κολλημάτων που παρατηρούνται στον Πόλεμο Συντεχνιών.
 

DeletedUser29206

Guest
Επίσης κάτι που παρατήρησα σήμερα είναι πως κάποια κτίρια όταν έχουν αστεράκι από πάνω τους (από τελ/παρ) δεν το δείχνει ακριβώς από πάνω τους: http://prntscr.com/fhpc0q
 

DeletedUser31562

Guest
dite enas filos moy mpike mia fora sto pexnidi apo to kinito moy
kai pleon apo to spiti toy den mpori na moy bali forge pontoys
ua parakaloysa poli na dior8oti afto to la8os toy pexnidioy
enta3i na min mporis na balis apo to idio diktio alla apo diaforetiko?
parakalo poli toys ipef8inoys na dior8osoyn afto to la8os
 

DeletedUser29206

Guest
dite enas filos moy mpike mia fora sto pexnidi apo to kinito moy
kai pleon apo to spiti toy den mpori na moy bali forge pontoys
ua parakaloysa poli na dior8oti afto to la8os toy pexnidioy
enta3i na min mporis na balis apo to idio diktio alla apo diaforetiko?
parakalo poli toys ipef8inoys na dior8osoyn afto to la8os
Πρώτα από όλα να διαβάζεις τους κανόνες: ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ GREEKLISH!
Δεύτερον: Ό,τι πρόβλημα έχεις να απευθύνεσαι στην υποστήριξη
Μάλλον λόγω του περιστατικού αυτού (που μπήκε από το κινητό σου) του έχουν απαγορεύσει αυτή την δυνατότητα.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχει ξανααναφερθει το σχετικο, σε αλλο Θεμα νομιζω....και εχει αρκετο καιρο...
Οταν ειμαστε στην καρτελα της Συνεισφορας μας σε ΜΚ αλλων και πχ ανοιξουμε ενα ΜΚ που βρισκετε στη 3η καρτελα, κλεινοντας το παραθυρο του ΜΚ μας ξαναγυρναει στην 1η καρτελα της Συνεισφορας....απο κατω συνεχιζει να γραφει 3/4...
θα συμφωνησω με προλαλησαντα, οτι μικρα σφαλματα αυτου του ειδους θα πρεπει να διορθωνονται αμμεσα και οχι να σερνονται....κανουν κακο στη γενικη εικονα....
 
Κορυφή