Γνώμες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29206
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser29206

Guest
Θέλω κάποιες γνώμες σας για κάποια ερωτήματα:
Ποια πιστεύεται πως είναι η καλύτερη ενίσχυση ταβέρνας για κάθε περίπτωση;
Πού είναι καλύτερα για σας να χαλάτε τα διαμάντια;
Ποια μ/κ κτίρια είναι καλό να ξεπεράσουν το 10 επίπεδο και ποια να σταματήσουν;
Είχα συμβουλευτεί κάποτε για το τι να κάνω αν έχω πολλές προμήθειες που δεν τις χρειάζομαι. Μου είπε να αντικαταστήσω τα κτίρια με κάτι άλλα. Όντως σωστή ιδέα και τώρα έχω μεγαλύτερη (και όχι άσκοπη) παραγωγή αγαθών. Τι μπορώ να τις κάνω τώρα;
Μπορείτε επίσης να γράψετε και κάποιες άλλες συμβουλές που σας έχουν βοηθήσει και να τις μοιραστείτε με άλλους!!! ;)
Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα Μαριε κατα τη γνωμη μου τα 3 επιθετικα και ιδιαιτερα το μοντε πρεπει συνεχως να ανεβαινουν...ο θολος χωρις υπερβολες,,,ομως ο πορτοκαλεωνας λιγο πανω απο το 10 επιπεδο ...αυτα νομιζω...Απο την ταβερνα εγω επιθεση παιρνω μιας και αμυνα εχω...αλωστε κοστιζει να παρεις και δευτερη 50 διαμαντακια τα οποια δεν τα δινω.Το τι θα κανεις ομως εξαρταται κι απο τον τροπο που παιζεις αν η ομαδα σου εχει αναγκη υλικα ....διοτι αλλο ειναι να φαρμαρεις κι αλλο να πολεμας τη ζουγκλα 4 επιπεδα (αν και την βαρεθηκα τα δωρα ειναι χαντρες γυαλινες) και αλλο αν εισαι ο τυπος που κυνηγαει ποντους τοτε ο θολος εχει προτεραιοτητα ...
 

DeletedUser30097

Guest
Αν έχεις Θόλο στην πόλη σου, αφιέρωσε 2 μήνες στο να τον ανεβάσεις όσο πιο ψηλά μπορείς. Έπειτα ρίξε το βάρος, κατά σειρά, στο Άγαλμα του Δία, στο Castle del Monte και στον Καθεδρικό του Άαχεν, τουλάχιστον μέχρι το 19ο επίπεδο. Σαν επιτύχεις αυτά, κι από τη στιγμή που είπες ότι δεν ασχολείσε με τον χάρτη ΣεΣ, αξιολογείς και πάλι τις ανάγκες της πόλης σου και ανεβάζεις ανάλογα είτε κτίρια που προσφέρουν ικανοποίηση στους πολίτες, είτε κτίρια που προσφέρουν ενίσχυση στην παραγωγή πόρων, είτε κτίρια που προσφέρουν φορτζ πόντους, είτε συνδυασμό αυτών, ή συνεχίζεις την αναβάθμιση των επιθετικών κτιρίων, μη παραβλέποντας τον Θόλο, κάθε που συμπληρώνεις σχέδιό του. Φυσικά το Αλκατράζ αποτελεί κλασσική επιλογή, αλλά τι να τον κάνεις τον απειράριθμο στρατό αν δεν έχει τη δυναμικότητα να βγει νικητής στις αναμετρήσεις του 4ου επιπέδου δυσκολίας της εκστρατείας;
 

DeletedUser29206

Guest
Ααααα, πως το κάνανε έτσι το Forum; Με μπερδεύει! Πριν είχαμε τα "Νέα μηνύματα" παντού και τώρα είναι στην Αρχική...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ειδα φως και μπηκα
εγω θα συμπληρωσω οτι ολα εχουν την ''χαρη'' τους
αναλογα σε ποια εποχη ειναι καποιος και αναλογα σε ποιον ...φοεκικο κλαδο εχει εφεση
ομως τα επιθετικα ειναι πλεον μονοδρομος για να μπορει καποιος να εχει δυνατοτητες στην ζουγκλα του φοεκικου ταρζαν και εαν του την ''βαρεσει'' καποιο μερα να δοκιμασει στην γειτονια ..μπας και γλυτωσει τα εσω κατωφορια του
ειναι προσωρινα οι μονες ''πηγες'' μπονους αμυνας του επιθετικου στρατου
Και αφου μπηκα λεω να ριξω και βεγγαλικα για τα
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
στους δυο ανωθεν αγαπημενους φιλους μου
diokomo + finrod
 

DeletedUser31103

Guest
καλησπερα...δωσατε 3 δωρα τα οποια μονο στο χρωμα ταιριαζουν...μιλατε για καλαισθησια και αν θελουμε να εχουμε μια πολη ομορφη...με τετοια κτηρια πως θα ειναι ομορφη...αντικειμενικα αν δεν εδιναν αυτα τα μπονους που δινουν δεν θα τα εβαζα...ο κηπος με τις κερασιες σαφως ηταν πιο ομορφος σε σχεση με αυτο που δωσατε τωρα...ουτε και οι διαστασεις δεν ταιριαζουν μεταξυ τους...τι να πω?
 

DeletedUser31103

Guest
Καλησπερα σας!σαν επισημο μελος της συντεχνιας μου κατοπην συζητησεως...θα ηθελα να αναφερω τα εξης..

Αν γινετε να ακυρωθει το χρονομετρο στις 20:00 και οσοι θελουν να ξανακανουν μαχες (ιβεντ) να μπορουν,αυτο ομως να μην εχει ως αποτελεσμα αυτο που γινοταν παλια το βραδυ πριν κοιμηθεις π.χ ειχες 7 τομεις στον χαρτη ΣΕΣ στην κατοχη σου και οταν ξυπνουσες το πρωι δεν εβρισκες τιποτα..
αυτο πιστευουμε οτι θα ξαναζωντανεψει το παιχνιδι και θα διευκοληθουν πολλα ατομα χωρις να εχουν το αγχος αν θα προλαβουν στις 20:00 να αφησουν τον τομεα τους ωστε να κανουν μαχες...και εκτος αυτου αυτο θα εχει και αποτελεσμα στο προβλημα που αντιμετωπιζει εδω και αρκετο καιρο ο χαρτης (με το να σε βγαζει εκτος,να μην φορτωνει η σελιδα,να εχει καθυστερηση κ.α)
θα παρακαλουσα αν μπορειτε να το διευθετησετε το θεμα ωστε να μπορεσουμε ολοι εμεις που παιζουμε και υποστηριζουμε το παιχνιδι οχι μονο απ την συντεχνια μου να συνεχισουμε να παιζουμε με ορεξη και ζωντανια!

Σας ευχαριστω!
 

DeletedUser29206

Guest
καλησπερα...δωσατε 3 δωρα τα οποια μονο στο χρωμα ταιριαζουν...μιλατε για καλαισθησια και αν θελουμε να εχουμε μια πολη ομορφη...με τετοια κτηρια πως θα ειναι ομορφη...αντικειμενικα αν δεν εδιναν αυτα τα μπονους που δινουν δεν θα τα εβαζα...ο κηπος με τις κερασιες σαφως ηταν πιο ομορφος σε σχεση με αυτο που δωσατε τωρα...ουτε και οι διαστασεις δεν ταιριαζουν μεταξυ τους...τι να πω?
Και όχι μόνο είναι ο πιο όμορφος αλλά έχει και τις καλύτερες παραγωγές σε αυτή την έκταση! Αρχικά σαν ιδέα τα σετ κτιρίων μου άρεσαν όταν είδα για πρώτη φορά τον κήπο με τις κερασιές αλλά τώρα μου κόπηκε η όρεξη. Για μένα είναι μεγάλο λάθος να κάνουν μεγάλα σε έκταση τα σετ κτιρίων!
 
Κορυφή