Συζήτηση για την Επισκόπηση Αποστολών

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη νέα Επισκόπηση των Αποστολών
 

DeletedUser29206

Guest
Πολλές αλλαγές με την εμφάνιση βλέπω και λίγο θα μας αλλάξει την συνήθεια. Κατά τ' άλλα καλό!
 

DeletedUser31539

Guest
Καλησπερα εχω μια ερωτηση να κανω προς τους διαχειριστες...εχετε βαλει μια αποστολη να εχει καποιος και τα 5 κτιρια αγαθων στην εποχη που ειναι...και η ερωτηση ειναι:Πως μπορει καποιος να εχει και τα 5 κτιρια αγαθων?Η αποστολη η συγκεκριμενη ειναι για ΟΛΟΥΣ η μονο για Συντεχνιες?Και αν ναι τοτε γιατι δεν το διευκρινιζετε?ΕΛΕΟΣ.....
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα εχω μια ερωτηση να κανω προς τους διαχειριστες...εχετε βαλει μια αποστολη να εχει καποιος και τα 5 κτιρια αγαθων στην εποχη που ειναι...και η ερωτηση ειναι:Πως μπορει καποιος να εχει και τα 5 κτιρια αγαθων?Η αποστολη η συγκεκριμενη ειναι για ΟΛΟΥΣ η μονο για Συντεχνιες?Και αν ναι τοτε γιατι δεν το διευκρινιζετε?ΕΛΕΟΣ.....

Γιατι καποιος δεν μπορει να εχει και τα 5 κτηρια αγαθων??? Χωρος χρειαζεται, πολιτες, χρυσος και σφυρακια. Μην σε μπερδευουν τα μπονους.
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Γιατι καποιος δεν μπορει να εχει και τα 5 κτηρια αγαθων??? Χωρος χρειαζεται, πολιτες, χρυσος και σφυρακια. Μην σε μπερδευουν τα μπονους.
Αχ, αυτός ο χώρος είναι το πρόβλημα χαχαχα, και είναι αποστολές που πρέπει να τα χτίσεις όλα μαζί όπως και αυτές που ζητάνε να διαθέτεις και τα 5 στρατιωτικά κτήρια της εποχής σου, δε γίνονται αποδεκτές με χτίσε-πούλα.......
 

DeletedUser25588

Guest
Καλημέρα. ένα χαρακτηριστικό που επιτέλους το περιμέναμε πως και πως να έρθει. αυτό το πράμα με την επιβεβαίωση ακύρωσης αποστολής είχε κουράσει απίστευτα... πλέον γίνονται πολύ γρηγορότερα οι αποστολές. Θα μπορούσε βέβαια να είχε προστεθεί ένα κουμπί όπου όταν το πάταγες πάνω στις επαναλαμβανόμενες αποστολές να σου εμφάνιζε όλες τις επαναλαμβανόμενες αποστολές και να μαρκάρεις ποιες θέλει να μην σου εμφανίζει ώστε να σου εμφανίζει άμεσα μόνο αυτήν η αυτές που θες να κάνεις ώστε να κερδίζεις ακόμα περισσότερο χρόνο.... από αυτό που υπήρχε τουλάχιστον αυτό που έρχεται είναι πολύ καλύτερο...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλη Εβδομαδα
και φυσικα
Καλη Σχολικη Χρονια σε οσους ..εχουν ''εννομα σχολικα συμφεροντα''

Καλησπερα εχω μια ερωτηση να κανω προς τους διαχειριστες...εχετε βαλει μια αποστολη να εχει καποιος και τα 5 κτιρια αγαθων στην εποχη που ειναι...και η ερωτηση ειναι:Πως μπορει καποιος να εχει και τα 5 κτιρια αγαθων?Η αποστολη η συγκεκριμενη ειναι για ΟΛΟΥΣ η μονο για Συντεχνιες?Και αν ναι τοτε γιατι δεν το διευκρινιζετε?ΕΛΕΟΣ.....
Καλημερα
Κατ εμε εχεις απολυτο δικιο να ''απορεις''
ασφαλως και στερειται ''λογικης'' η εν λογω αποστολη
αλλο το κτισε 5 διαφορετικα κτιρια αγαθων της εποχης σου δηλ κτιζω γκρεμιζω χωρις να πρεπει να βρω χωρο πληθισμο και για τα 5 συγχρονως συν οτι δεν πρεπει καποιος να περιμενει πρωτα να ολοκληρωθουν και οι 5 κατασκευες για να ολοκληρωθει η αποστολη
και αλλο να εχεις 5 διαφορετικα κτιρια παραγωγης στην πολη σου εκ των οποιων 2-3 σου δινουν 1- 2 υλικα καθε 4 ωρες 'η καθε 8 ωρες στην καλυτερη περιπτωση
δηλ χρειαζεσαι χωρο 5 κτιριων αγαθων αντιστοιχο πληθισμο (αρα και επιπλεον οικιστικα ) και χρονο αναμονης της κατασκευης
( αφηστε που εχεις και τον απεσταλμενο να σου λεει με επιμονη ..''που πας μωρε δεν εχεις μπονους υλικου'' )
Οποτε θεωρω οτι ισως θα επρεπε να αλλαξει/μεταλλαγει (?) αυτη η αποστολη
Και δεν ειναι το ιδιο με την αντιστοιχη των στρατιωτικων κτιριων ... εκει δεν υπαρχουν τα ..μπονους παραγωγης στρ μοναδων
Παω τωρα στην νεα εμφανιση /επισκοπιση των αποστολων ειναι σαφως καλυτερη (ως πρωτη ματια τουλαχιστον) και πιο ευχρηστη απο την προηγουμενη
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Άμα είναι στις επαναλαμβανόμενες αποστολές δεν είναι και τόσο σημαντικό διότι απλούστατα την απορρίπτεις.
Ωστόσο αν είναι να την κάνεις, δυστυχώς ο πιο σύντομος δρόμος είναι να πουλήσεις όσα κτίρια παραγωγής χρειάζονται για να έχεις και τον διαθέσιμο πληθυσμό αλλά και τον διαθέσιμο χώρο και μετά τα ξανακτίζεις!
 

aketilenios

Μέλος
Γενικά σαν ιδέα είναι καλύτερη από την προηγούμενη. Έχει όμως ατέλειες οι οποίες πρέπει να διορθωθούν. π.χ.
1) Στην συλλογή προμηθειών και νομισμάτων (για τους μεγαλύτερους παίχτες που μαζεύουν εκατομμύρια), εμφανίζει σε συντομογραφία την πρόοδο, με αποτέλεσμα να μη ξέρεις πόσα ακριβώς πρέπει να μαζέψεις ακόμα για να ολοκληρώσεις την αποστολή.
2) Για την εφαρμογή σε android, ισχύει το ίδιο από πάνω και επίσης όταν εμφανίζεται η αποστολή, δε σου βγάζει το τι πρέπει να κάνεις, αλλά ενα κειμενάκι που λέει διάφορα, πρέπει να πατήσεις οκ για να δεις ποια ειναι η αποστολή, μετά να ξαναπατήσεις το ίδιο κουμπί για να σου ανοιξει η επιλογή να την ακυρώσεις και πάει λέγοντας.... το οποίο όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ κουραστικό...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Κατα την γνωμη μου μια απο τις καλυτερες ιδεες των τελευταιων χρονων ειναι οι Ημερισιες Προκλησεις
Φυσικα εγω προτιμουσα να παρεμεναν ..πιστοι οι σχεδιαστες τις αρχικες προκλησεις
οι οποιες ηταν σαφως πιο μεν δυσκολες και απαιτουσαν και αρκετο χρονο
με λιγα λογια ηταν πιο μπελαλιδικες ..αντε να δω πως θα το μεταφρασουν αυτο
αλλα ετσι ομως ειχε περισσοτερο ενδιαφερον η ολοκληρωση τους
και για να μιλησω και πιο ..ξεκαθαρα
εδινε προβαδισμα στους παιχτες που αφιερωνουν αρκετο χρονο στο φοε
και κυριως σε αυτους που δινουν σε εναν λογαριασμο ολη τους την ''θετικη'' τους ενεργεια
τωρα μετα απο πιεσεις των παιχτων τις εκαναν πιο...συνηθισμενες και πιο αναμενομενες

Οι ημερισιες ανταμοιβες ειναι πολυ καλες -μπορει καποιος να βρει κομματι απο σετ 'η κτηριο απο προηγουμενες εκδηλωσεις
φυσικα και τα εβδομαδιαια δωρα ειναι ολα πολυ καλα
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Καλησπερα
Κατα την γνωμη μου μια απο τις καλυτερες ιδεες των τελευταιων χρονων ειναι οι Ημερισιες Προκλησεις
Φυσικα εγω προτιμουσα να παρεμεναν ..πιστοι οι σχεδιαστες τις αρχικες προκλησεις
οι οποιες ηταν σαφως πιο μεν δυσκολες και απαιτουσαν και αρκετο χρονο
με λιγα λογια ηταν πιο μπελαλιδικες ..αντε να δω πως θα το μεταφρασουν αυτο
αλλα ετσι ομως ειχε περισσοτερο ενδιαφερον η ολοκληρωση τους
και για να μιλησω και πιο ..ξεκαθαρα
εδινε προβαδισμα στους παιχτες που αφιερωνουν αρκετο χρονο στο φοε
και κυριως σε αυτους που δινουν σε εναν λογαριασμο ολη τους την ''θετικη'' τους ενεργεια
τωρα μετα απο πιεσεις των παιχτων τις εκαναν πιο...συνηθισμενες και πιο αναμενομενες

Οι ημερισιες ανταμοιβες ειναι πολυ καλες -μπορει καποιος να βρει κομματι απο σετ 'η κτηριο απο προηγουμενες εκδηλωσεις
φυσικα και τα εβδομαδιαια δωρα ειναι ολα πολυ καλα
Καλησπέρα,
άστο, άκυρο.... κατι σαν τον καπετάνιο η τα πολύ συχνά εβέντ, μπαίνουμε για να περάσουμε κάποιες ώρες ευχάριστα κ όχι να τρέχουμε να βγάζουμε αποστολές !!!!!
 

DeletedUser25588

Guest
εχουν περασει 18 μερες απο τοτε που εχει μπει ο νεος τροπος αποστολων... εκει που πιστευα οτι θα γινονταν ποιο γρηγορα οι αποστολες και θα κερδιζαμε περισσοτερο πολυτιμο χρονο για να ασχοληθουμε και με αλλα πραγματα και οχι μονο με το παιχνιδι οι νεες αποστολες ειναι 2 η και 3 φορες ποιο αργες απο τις προηγουμενες..... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...

παραδειγματος χαρη. ειμαι αρκικο μελλον. και θελω να βαλω σε εναν συμμαχο 2.100 ποντους στον θολο του.. για να κανω τους 21 αποστολες ποτνων περνανε 20 λεπτα...... ειναι δυνατον; παταω 11 ακυρωσεις επεναλαμβανομενων αποστολων για να μιυ ερθει αυτη που πρεπει να κανω...
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΙΙ ΠΑΡΘΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ Η ΑΠΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ....
Να μπει μια επιλογη πανω στις αποστολες που να σου εμφανιζει την λιστα ολη των αποστολων των επεναλαμβανομενων και να κλικαρεις ποιες αποστολες επαναλαμβανομενες να σου εμφανιζει για οσο το θες εσυ μεχρι να ξανακλικαρεις αλλες....
π.χ εχει αποστολη που λεει στρατολογισε 5 ταδε μοναδες 5 επομενες μοναδες. εχει αλη αποστολη που λεει κερδισε 10.000 χαμοεγελο αλλη αποστολη που λεει κερδισε 12.000 χαμογελο. αλλη αποστολη που λεει συνγκεντωσε νομισματα η προμηθειις.... ρε φιλε δεν θελω να μου της εμφανιζει αυτεςς. αφου πρεπει να μπω σε συμμαχο ννα του βαλω ποντους. να μου διαλεγω να μου ενφανιζει μονο την αποστολη ποτνων... για να ακυρωσω 11 επαναλαμβανομενες αποστολες περνει χρονο. αλλο να ακυρωνω τοσες ια να μου ερθει αυτη που θελω και αλλο κανω αυτη που θελω και να ξαναεμφανιζετε αμεσα αυτην που θελω και εχω κλικαρει οπως ειπα.....
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ η εταιρια καθολου τετοια ατομαετσι οπως εχει κανει τοι παιχνιδι τοσο αργο.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Πριν την αλλαγή στην επισκόπηση των αποστολών εμφανιζόταν ένα θαυμαστικό στις ανταμοιβές των αποστολών (έχω ΜΚ Frontenac). Τώρα δεν εμφανίζεται...και προκύπτει το ερώτημα: άραγε εφαρμόζεται το ποσοστό επιπρόσθετης ανταμοιβής;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Πριν την αλλαγή στην επισκόπηση των αποστολών εμφανιζόταν ένα θαυμαστικό στις ανταμοιβές των αποστολών (έχω ΜΚ Frontenac). Τώρα δεν εμφανίζεται...και προκύπτει το ερώτημα: άραγε εφαρμόζεται το ποσοστό επιπρόσθετης ανταμοιβής;
Καλο Μηνα ναι κανονικα το επιβεβαιωσα
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
θα ενημερώσω τους τεχνικούς μας να το ελέγξουν
 
Κορυφή