Συζήτηση: Forge Bowl

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη νέα μας εκδήλωση
 

DeletedUser31670

Guest
Πάντα οι αποστολές χρωματίζουν το παιχνίδι και δεν το αφηνουν να γίνει ανιαρό...συνεχίστε την πολύ καλή δουλεια που κάνετε
 

DeletedUser30909

Guest
ειναι ενα ενδιαφερον event ακομα. το προβλημα μ ειναι οι αποστολες με τις τεχνολογιες. μπορει να γινει κατι να αλαξουν τετοιου ειδους αποστολες? να δωθει καποια εναλακτικη λυση! ευχαριστω.
 

DeletedUser31519

Guest
συγχαρητήρια για την νέα αποστολή, ειμαι σιγουρος ότι θα είναι εξίσου ενδιαφέρουσα όπως και οι περισσότερες άλλωστε . μια ερώτηση θέλω να κάνω: Η Στήλη Ηρώων παρεμενει 3χ3 μετα τις αναβαθμίσεις ή μεγαλώνει?
 

vulder

Μέλος
οι συνηθισμένες αποστολές όπως κάθε φορά χωρίς καμμία αλλάγή
πάλι να ανιχνεύσουμε επαρχίες που θέλουμε 24 ώρες για αυτο και άλλοι παίκτες χρειάζονται 2,5 μέρες,
πάλι να ξεκλειδώσουμε τεχνολογίες, τι κόλλημα κι αυτό, αν τις έχεις ξεκλειδώσει όλες υποχρεώνεσαι να αλλάξεις εποχή θες δεν θες,
πάλι να δωρίσουμε 700 αγαθά στη συντεχνία λες και έχουμε χιλιάδες αποθηκευμένα και φυσικά πουθενά δεν υπάρχει προέκταση σαν ανταμοιβή, κερδίζουμε κτίρια και κάθονται στην απογραφή όμορφα και ωραία.
άντε και καλό παιχνίδι να έχουμε.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Kαμμια μπαλιτσα στα περιξ, θα βρουμε, απο τις ημερησιες?
ή ειναι πολυ νωρις ακομα για τετοια? ;)

Eπισης...εχουμε ξαναανφερθει στο θεμα σε αλλο post...
αφορα τα Ιβεντ, το πληθος τους (πλεον) και την αλλαγη στις αποστολες και στον τροπο που καλουμαστε πλεον να τις φερουμε εις περας....
Οταν μου ζητητε να ανιχνευσω μια επαρχια "ή" κατι αλλο, αυτο το κατι αλλο εχει αξια για καποιους απο μας, αναλογα με τις συνθηκες εκεινης της στιγμης....
Οταν ομως μετα απο λιγο σου ζητητε να καταλαβεις μια Επαρχια χωρις "ή", το προηγουμενο χανει οχι απλως την αξια του, αλλα νιωθεις και κοροιδο που διαλεξες εκεινο το "ή"...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31519

Guest
αν χρησιμοποιήσεις τις 210 μπάλες κάνεις touchdown?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα παιδια
η εκδηλωση του ..αμερικανικου ποδοσφαιρου ξεκινησε καλη επιτυχια σε ολους
Η ταλια συμβουλη ειναι να μην πονταρετε στα ακριβα ..αρωματα - ορα αυτα των < 120 σουτ -
καλυτερα στα ..φτηνα αρωματα
εφοσον φυσικα εχουν μεσα το δωρο της ημερας που θελετε
ετσι θα εχετε μεγαλυτερες πιθανοτητες να πετυχετε το δωρο της ημερας
τωρα απο τα νεα κτιρια μονο 1 -κατ εμε- αξιζει
η πλατεια των νικητων
https://prnt.sc/i1cw8o
ολα τα υπολοιπα με διαφορετικο.. ονομα με τις ιδιες διαστασεις μπορειτε να τα ξαναπετυχετε
και στις ημερησιες προκλησεις και στην ζουγκλα ..του φοε
αλλα κτιρια 3χ3 ανεξαρτητα με μπονους επιθεσης +4% προσωρινα οχι
 

DeletedUser29206

Guest
Ξεκίνησα σήμερα και όρμησα για ναό και τον πήρα!
Προσωπικά σε κάθε event πάω για το top κτίριο του event και σε αυτήν την περίπτωση είναι την level 7 Στήλη Ηρώων.
Όλα τα άλλα είναι παραλλαγές από προηγούμενα κτίρια. Όμως κάποια καινούργια ειδικά κτίρια είναι κάποιες φορές καλύτερα από τα προηγούμενα και ας είναι παραλλαγές. Στην προκειμένη περίπτωση η πλατεία νικητών είναι από τα καλύτερα ειδικά κτίρια που σου παράγουν επιθετικό μπόνους αλλά σύμφωνα με ένα site διάβασα ότι υποβαθμίστηκε από +6% σε +4%. Άρα έχασε λίγο την αξία του. Όπως λέει και η συμπαίκτρια από πάνω προσωρινά δεν υπάρχει καλύτερο ειδικό κτίριο που να παράγει επιθετικό μπόνους σε αυτήν την έκταση (εκτός από την πλατεία σκακιού που είναι μοναδικό κτίριο).
 

DeletedUser31374

Guest
Παιδιά έχω μια απορία αν μια αποστολή από το event αν δεν μπορείς να την κάνεις για Χ λόγους τη γίνεται τελείωσε για σένα το παιχνίδι ή κάποια στιγμή εμφανίζεται άλλη και πότε ........μπορείς να την ακύρωσης και πως.,......;;;;
Ευχαριστώ πολύ ☺.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Παιδιά έχω μια απορία αν μια αποστολή από το event αν δεν μπορείς να την κάνεις για Χ λόγους τη γίνεται τελείωσε για σένα το παιχνίδι ή κάποια στιγμή εμφανίζεται άλλη και πότε ........μπορείς να την ακύρωσης και πως.,......;;;;
Ευχαριστώ πολύ ☺.

Καλημερα και Καλη Κυριακη
δυστυχως ναι
δεν μπορει να παραλειψει καποιος αποστολη
εαν θες ομως δειξε μου την αποστολη
μηπως βρουμε ..και καποιο ευκολο παραθυρο ολοκληρωσης της
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παντως ειδαμε τη βελτωση στη σειρα που δινουν τις αποστολες που μας "σπρωχνουν"....
Σε αυτο το ΙΒΕΝΤ βλεπουμε πρωτα την "Ανιχνευσε" και μετα την "Κατεκτησε τομεις ή επαρχεια"....
Ελπιζω στα επομενα Ιβεντα να δουμε και εναλλακτικα "ή" σε αυτες τις αποστολες....
 

DeletedUser31374

Guest
Καλημερα και Καλη Κυριακη
δυστυχως ναι
δεν μπορει να παραλειψει καποιος αποστολη
εαν θες ομως δειξε μου την αποστολη
μηπως βρουμε ..και καποιο ευκολο παραθυρο ολοκληρωσης της

ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Είναι η αποστολή ολοκλήρωσε 5 συμπλοκές στην εκστρατεία συντεχνίας
η κέρδισε 7 μάχες
δεν είμαι σε συντεχνία και είμαι πάνω στην αλλαγή από τη σύγχρονη εποχή στην μεταμοντέρνα
δεν έχω το στρατό για νίκες και θέλω πολλούς πόντους για να προχωρήσω.
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Δεν θα έπρεπε να έχει παραβλέψει και να σε πηγαίνει στην επόμενη αποστολή και αυτή να πηγαίνει στο τέλος για να σου βγει ξανά η να λήγει μετά από κάποιες ώρες μετά από επιλογή σου

Παρακαλώ πολύ τους διαχειριστές αν μπορούν να κάνουν κάτι
είναι άδικο να τελειώσει το event
για κάποιους παίκτες
λόγο αδυναμίας για κάποιες αποστολές
o_Oo_Oo_O
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Είναι η αποστολή ολοκλήρωσε 5 συμπλοκές στην εκστρατεία συντεχνίας
η κέρδισε 7 μάχες
δεν είμαι σε συντεχνία και είμαι πάνω στην αλλαγή από τη σύγχρονη εποχή στην μεταμοντέρνα
δεν έχω το στρατό για νίκες και θέλω πολλούς πόντους για να προχωρήσω.
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Δεν θα έπρεπε να έχει παραβλέψει και να σε πηγαίνει στην επόμενη αποστολή και αυτή να πηγαίνει στο τέλος για να σου βγει ξανά η να λήγει μετά από κάποιες ώρες μετά από επιλογή σου

Παρακαλώ πολύ τους διαχειριστές αν μπορούν να κάνουν κάτι
είναι άδικο να τελειώσει το event
για κάποιους παίκτες
λόγο αδυναμίας για κάποιες αποστολές
o_Oo_Oo_O


Μπορεις να βαρεσεις 7 φορες στη γειτονια....φανταζομαι προς το τελος της μπαρας θα βρεις 7 γειτονες που μπορει να νικησεις...
Επισης εχε στο νου σου οτι και αυτη να την περασεις σε 4-5 μερες θα σου ερθει αποστολη "κατεκτησε επαρχια"...οποτε να εισαι ετοιμος...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Είναι η αποστολή ολοκλήρωσε 5 συμπλοκές στην εκστρατεία συντεχνίας
η κέρδισε 7 μάχες
δεν είμαι σε συντεχνία και είμαι πάνω στην αλλαγή από τη σύγχρονη εποχή στην μεταμοντέρνα
δεν έχω το στρατό για νίκες και θέλω πολλούς πόντους για να προχωρήσω.
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Δεν θα έπρεπε να έχει παραβλέψει και να σε πηγαίνει στην επόμενη αποστολή και αυτή να πηγαίνει στο τέλος για να σου βγει ξανά η να λήγει μετά από κάποιες ώρες μετά από επιλογή σου

Παρακαλώ πολύ τους διαχειριστές αν μπορούν να κάνουν κάτι
είναι άδικο να τελειώσει το event
για κάποιους παίκτες
λόγο αδυναμίας για κάποιες αποστολές
o_Oo_Oo_O

Καλησπερα κανε μια συντεχνεια
πηγαινε σε μια εποχη μικρη στον χαρτη του πολεμου των συντεχνειων πχ εποχη σιδηρου
βαλε πολιορκια με 8 κακοποιους σε ενα ελευθερο εαν δεν υπαρχει ελευθερος
βρες καποιον τομεα -με πολλες αμυνες και μικρη ισχυη -
και κανε 7 μαχες με 1 τυμπανιστη (ή εναν φρουρο σημαιας) και 7 κακοποιους
εγω στον βετα αυτο κανω σε αντιστοιχες αποστολες
α στελνω και μνμ στην εν λογω συντεχνεια και εξηγω οτι ηταν θεμα αποστολης
και αφηνω την πολιορκια για να την σπασει και καποιος αλλος ετσι ωστε να ολοκληρωσει κι αυτος την αποστολη
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Είναι η αποστολή ολοκλήρωσε 5 συμπλοκές στην εκστρατεία συντεχνίας
η κέρδισε 7 μάχες
δεν είμαι σε συντεχνία και είμαι πάνω στην αλλαγή από τη σύγχρονη εποχή στην μεταμοντέρνα
δεν έχω το στρατό για νίκες και θέλω πολλούς πόντους για να προχωρήσω.
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Δεν θα έπρεπε να έχει παραβλέψει και να σε πηγαίνει στην επόμενη αποστολή και αυτή να πηγαίνει στο τέλος για να σου βγει ξανά η να λήγει μετά από κάποιες ώρες μετά από επιλογή σου

Παρακαλώ πολύ τους διαχειριστές αν μπορούν να κάνουν κάτι
είναι άδικο να τελειώσει το event
για κάποιους παίκτες
λόγο αδυναμίας για κάποιες αποστολές
o_Oo_Oo_O

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να το μεταφέρουμε σαν πρόταση για μελλοντικές σειρές αποστολών.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε μπορούμε να κάνουμε κάτι. Θα πρέπει να βρείτε κάποιο τρόπο να ολοκληρώσετε την αποστολή.
Είτε φτιάχνοντας στρατό, είτε ζητώντας από κάποιο άλλο παίκτη να σας βάλει στη συντεχνία του για να μπορέσετε να πάρετε μέρος στις Εκστρατείες.
 

DeletedUser31374

Guest
Καλησπερα κανε μια συντεχνεια
πηγαινε σε μια εποχη μικρη στον χαρτη του πολεμου των συντεχνειων πχ εποχη σιδηρου
βαλε πολιορκια με 8 κακοποιους σε ενα ελευθερο εαν δεν υπαρχει ελευθερος
βρες καποιον τομεα -με πολλες αμυνες και μικρη ισχυη -
και κανε 7 μαχες με 1 τυμπανιστη (ή εναν φρουρο σημαιας) και 7 κακοποιους
εγω στον βετα αυτο κανω σε αντιστοιχες αποστολες
α στελνω και μνμ στην εν λογω συντεχνεια και εξηγω οτι ηταν θεμα αποστολης
και αφηνω την πολιορκια για να την σπασει και καποιος αλλος ετσι ωστε να ολοκληρωσει κι αυτος την αποστολη

Έκανα συντεχνια δεν ειχα ολες τις μοναδες που ειπες αλλα εκανα 2 νικες και μετα τους εχασα ολους
πηγα και σε αλλες εποχες συνεχεια εχανα και στη γειτονια τα ιδια στρατος μηδεν τωρα
δεν πειραζει αν δεν κανουν καποια αλλαγη τελος το event για μενα.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ :):):)
irisdp ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ :):):)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
Πιστευω οτι διαλεξες να κανεις τα δυσκολα...
Ξαναλεω...ζηταει 7 μαχες...
πας στη γειτονια και πας στο τελος της μπαρας...θα βρεις σιγουρα 7 πολεις με στρατο αμυνας τα γνωστα "2 ακοντια"...
αυτη τη μαχη την κανεις...αν βρισκεις στρατο κανονικο κανεις υποχωρηση...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Έκανα συντεχνια δεν ειχα ολες τις μοναδες που ειπες αλλα εκανα 2 νικες και μετα τους εχασα ολους
πηγα και σε αλλες εποχες συνεχεια εχανα και στη γειτονια τα ιδια στρατος μηδεν τωρα
δεν πειραζει αν δεν κανουν καποια αλλαγη τελος το event για μενα.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ :):):)
irisdp ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ :):):)
σε ποιον κοσμο εισαι ?
εαν εισαι α β γ στειλε μου μνμ
στον δ ..δεν μπορω πολλα πολλα
 
Κορυφή