Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser29165

Guest
Καλησπέρα σας,

Εγώ έχω να προτείνω ΚΙΤ επιλογής εποχής :)

π.χ. να μπορούμε σε ένα στρατόπεδο πρωταθλητή να το αλλάζουμε εμείς σε οποία εποχή θέλουμε.
 

DeletedUser29206

Guest
Είναι σχεδόν αδύνατο να τελειώσεις πολλές παραγωγές μεγάλης διάρκειας μέσα σε ένα 24ωρο: http://prntscr.com/kusciy
Πρέπει να αλλάξει αυτός ο μεγάλος αριθμός παραγωγής στις ημερήσιες προκλήσεις.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Θα ήθελα να ζητήσω δύο βελτιωσούλες:
1) Μετά το τέλος μίας μάχης στο χάρτη ΣεΣ να εστιάζει στον τομέα που επιτέθηκα κι όχι στην περιοχή που εμφανίζεται κατά την είσοδο στο χάρτη.
2) Όταν παίρνω μία προσφορά που έχει αναρτηθεί στο κέντρο μηνυμάτων, να παραμένει στο σημείο εκείνο και να μη μεταβαίνει στο πιο πρόσφατο μήνυμα.

Παίζω σε flash, chrome, mac

Στην έκδοση html δεν μπαίνουν οι τόνοι (μπαίνουν αλλά πριν από το φωνήεν)
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Πιστευω οτι απο παραβλεψη των σχεδιαστων δεν προβλεφθηκε να υπαρχει Συντομευση Πληκτρολογιου για το Ιστορικο...
αυτο δλδ...
https://prnt.sc/l5wupx
ενα παραθυρο που πιστευω ολοι οι παικτες το χρησιμοποιουν καθημερινα, ισως περισσοτερο απο ολα τα αλλα....
αλλωστε εκτος απο Ιστορικο περιεχει και τα Τουρνουα Πυργων, πραγμα αρκετα χρησιμο, για πολλους, ιδιως τις Κυριακες το βραδακι....;)
Για να εχουμε προσβαη αε αυτο το παραθυρο τωρα, θα πρεπει να ειμαστε στην οθονη της πολης μας και να πατησουμε τουλαχιστον 3 κλικ απο εκει...
δεν το συζηταω αν ειμαστε στον ΣεΣ ή στη Ζουγκλα, τι παθαινουμε....
Ισως οταν θα προστεθει και αυτη η συντομευση, να ηταν σκοπιμο αυτο το παραθυρο να "ανοιγει" και μεσα στη Ζουγκλα...
δειτε το....

Επισης αν θυμαμαι καλα, καπου ειχα διαβασει οτι τα κλικ στο ΣεΣ θα ελατωθουν... πχ για να κανεις μαχες συνεχομενες -νομιζω- δεν θα χρειαζετε να πατας μετα απο καθε μαχη πανω στο τομεα και να ξαναπατας "προβολη τομεα" για να σου ανοιξει το παραθυρο που θα (ξανα)βαλεις ή αντικαταστησεις τραυματισμενες νομαδες... ξερετε ποσα κλικ ειναι αυτα σε μαχη για εναν μονο τομεα?
Εχουμε αλλαξει -πιστευω οι περισσοτεροι- πανω απο 1 ποντικι... προσωπικα εχω χαλασει 2, σχετικα καλα ποντικια, γνωστης εταιρειας... στο αριστερο κλικ σπαει το πατημα του... και δεν το καλυπτει και η εγγυηση λεει, λογω "κακης και απροσεχτης(!!!) χρησης".... :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα θα το ριξω!
σεσ! πολιορκια κ αμυνα.
να δημιουργηθει ενα στρατωνας σεσ σαν το θυσαυροφυλακιο.να βαζουν τα μελη τις συντεχνιας μοναδες οπως γινεται με τα αγαθα.
πολιορκια κ αμυνα μονο απο εκει οχι απο τον ατομικο αποθεμα του καθε παιχτη ξεχωριστα.οπως γινεται κ με τα αγαθα. σε μια εποχη λειπουν αγαθα για να πολιορκια η ξεκλειδωμα θεσης αμυνες πρεπε να κανεις 5 κλικ να βαλεις τα αγαθα..το ιδιο να γινεται κ με τις μοναδες.χειροκινητα! οχι αλλο κλικερ μποτ κ δεν ξερω γω τι αλλο.

υποθετικα οταν πολιορκειται ενας τομεα οι πολιορκιτες ειναι πανω απο 2-3 ατομα.
(οποτε για να μην μπορει να λειτουργησει κ αυτο το ρημαδι το κλικερ που μας εχει φαει την ζωη)
οι μοναδες σε διαχηριση στρατου να φευγουν σε πολιορκια σε οποιο εχει ετοιμασει την 8δα κ προλαβει τους υπολοιπους..οι αλλοι που περιμενουν με 8δα κ δεν προλαβαν να πολιορκισουν( η να αμυνθουν) κενο!! η επιτηθεμενη 8δα πισω σε αποθηκη! ! σαν να μην εγινε η κινηση ποτε!
θελεις να ξαναπολιορκισεις?με το χερακι σου βαλε 8 μοναδες απο το αποθεμα συντεχνιας οχι να ειναι ετοιμες στημενες κ να παιρνουν τα κλικερ φωτια..με φυσικο τροπο.διαλεγεις μοναδες τοποθετης μοναδες..σε προλαβε αλλος πολιορκιτης η αμυνομενος?πισω η μοναδεςσε αποθηκη...
δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο αλλα δεν ειναι δικια μου δουλεια ειναι δικια σας να βρειτε λυση! :p! χαχαχαχαχαχ
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
diokomo και Mitsos Nikaia 7 > οι ιδέες σας έχουν προωθηθεί στους σχεδιαστές.

Shadow-King > μετά από τόσα χρόνια θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι είναι διαφορετικές σειρές αποστολών και ότι η μία δεν επηρεάζεται από την άλλη :)
 

DeletedUser29206

Guest
Το γνωρίζω αλλά ο σκοπός είναι άλλος Ίρις!
Για να το βάζω στις προτάσεις για επόμενες αναβαθμίσεις κάτι θέλω να πω ο Χριστιανός!
Πιέζομαι στην καθημερινότητά μου και προσπαθώ να είμαι συνεπής στις εκδηλώσεις, άμα μου βάζει και τέτοια, εγώ τι να κάνω; Σκέψου να κάνω δουλειά και δίπλα να έχω το κινητό μου και να το ανοιγοκλείνω κάθε 5 λεπτά για να συλλέγω την παραγωγή, όντως τελικά την έκανα την αποστολή. Μεταξύ μας τώρα είναι ανούσιες οι 5λεπτες παραγωγές αφού πολύ λίγοι τις χρησιμοποιούν. Με το να σου απαιτεί μία αποστολή το πώς να συλλέξεις τις προμήθειες σου είναι το ίδιο πράγμα με το πώς να παίζεις! Είναι οκ να σου ζητάει να συλλέξεις προμήθειες αλλά όχι και το πώς θα τις συλλέξεις δηλαδή με τι παραγωγές θα τις συλλέξεις.
Μπήκα στον κόπο να αναφέρω τόσες λεπτομέρειες γιατί μου φαίνεται ότι δεν γίνομαι σαφής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
Kαλο θα ηταν να αλλαξει ο τροπος που "σπανε" τα πακετα που εχουμε στην αποθηκη μας....
Ισως μια βελτιωση (με ενα υπομενου) σε ενα απο τα 3 κουμπια που μας εχουν τωρα, ειναι η λυση...(?)
 

DeletedUser31374

Guest
Γιατί στη ζούγκλα στη IV στο αρκτικό μέλλον ζητάει προμήθειο στα αγαθά
ενώ δεν έχω ξεκλειδώσει ακόμα το λιμάνι.
 

DeletedUser29206

Guest
Γιατί στη ζούγκλα στη IV στο αρκτικό μέλλον ζητάει προμήθειο στα αγαθά
ενώ δεν έχω ξεκλειδώσει ακόμα το λιμάνι.
Το έχουν κάνει επίτηδες έτσι, δηλαδή εάν δεν έχεις προμήθειο δε σε αφήνει να τερματίσεις το τέταρτο επίπεδο. Εκτός και αν κάνεις διαπραγματεύσεις που να μην σου ζητά προμήθειο κανένας από τους «Ινδιάνους».
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Kαλο θα ηταν να αλλαξει ο τροπος που "σπανε" τα πακετα που εχουμε στην αποθηκη μας....
Ισως μια βελτιωση (με ενα υπομενου) σε ενα απο τα 3 κουμπια που μας εχουν τωρα, ειναι η λυση...(?)
 

DeletedUser31374

Guest
1) Το HTML5 Player με το Adobe Flash Player δεν παρέχουν τις ίδιες δυνατότητες
π.χ αντιγραφή-επικόλληση
γιατί στην είσοδο στο παιχνίδι στο Adobe Flash Player βγαίνει ο παππούς
και λέει πατήστε επιτρέπετε και όχι στο HTML5 Player να αφαιρεθεί
αφού έχουμε την επιλογή να διαλέξουμε από τις ρυθμίσεις άρα επιτρέπουμε και στα δυο.

2) Ανταλλαγή 1\2 νομισμάτων με προμήθειες και αντίστροφα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31290

Guest
μια προταση-ιδεα........μια νεα μοναδα στρατου . νομιζω οτι λειπει απο το φοε
κακοποιους 1
τυμπανιστες 2
φρουροι 3
πρωταθλητες 4
και μια 5η......
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Θεωρω οτι ειναι ισως η ωρα να ξαναδουνε οι σχεδιαστες το θεμα με τις ωρες των κτηριων παραγωγης....
θεωρω οτι ειναι αχρειαστα πλεον τα 5λεπτα...ισως απο καποια εποχη και πανω να αλλαζει αυτο?
απο 8ωρη σε 24ωρη ειναι μεγαλη η διαφορα....ισως μια 12ωρη να ηταν ποιο βολικη για ολους?
Αφηστε που τωρα με τις συσκευες οι 5λεπτες ειναι σπαστικες....
αν εχεις 10 κτηρια παραγωγης μεχρι να τα βαλεις ολα στο 5λεπτο, ηρθε η ωρα να μαζεψεις....:D
χωρια που σου σπανε τα νευρα οι ειδοποιησεις στο κινητο....γκλιν-γκλιν καθε 5΄?

Επισης ισως τωρα με την HTML θα πρεπει να δουνε οι σχεδιαστες και το θεμα με τις πολλες κινησεις...
και εξηγω....για να βαλω πχ 15 ρουνικες στο χωριο, θα πρεπει να τωρα να κανω τουλαχιστον 30 κλικ...
αν μπει πχ το κουμπι shift, ωστε να κανει επαναληψη της τελευταιας επιλογης?
γινετε σχεδον σε ολα τα ππαιχνιδια κατι αναλογο, γιατι οχι και στο ΦοΕ?
shift + ρουνικη λιθος και τοποθετηση οσες φορες θελεις χωρις να πρεπει να ξαναπας στο μενου να ξαναεπιλεξεις ....
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Πιστευω οτι απο παραβλεψη των σχεδιαστων δεν προβλεφθηκε να υπαρχει Συντομευση Πληκτρολογιου για το Ιστορικο...
αυτο δλδ...
https://prnt.sc/l5wupx
ενα παραθυρο που πιστευω ολοι οι παικτες το χρησιμοποιουν καθημερινα, ισως περισσοτερο απο ολα τα αλλα....
αλλωστε εκτος απο Ιστορικο περιεχει και τα Τουρνουα Πυργων, πραγμα αρκετα χρησιμο, για πολλους, ιδιως τις Κυριακες το βραδακι....;)
Για να εχουμε προσβαη αε αυτο το παραθυρο τωρα, θα πρεπει να ειμαστε στην οθονη της πολης μας και να πατησουμε τουλαχιστον 3 κλικ απο εκει...
δεν το συζηταω αν ειμαστε στον ΣεΣ ή στη Ζουγκλα, τι παθαινουμε....
Ισως οταν θα προστεθει και αυτη η συντομευση, να ηταν σκοπιμο αυτο το παραθυρο να "ανοιγει" και μεσα στη Ζουγκλα...
δειτε το....

Επισης αν θυμαμαι καλα, καπου ειχα διαβασει οτι τα κλικ στο ΣεΣ θα ελατωθουν... πχ για να κανεις μαχες συνεχομενες -νομιζω- δεν θα χρειαζετε να πατας μετα απο καθε μαχη πανω στο τομεα και να ξαναπατας "προβολη τομεα" για να σου ανοιξει το παραθυρο που θα (ξανα)βαλεις ή αντικαταστησεις τραυματισμενες νομαδες... ξερετε ποσα κλικ ειναι αυτα σε μαχη για εναν μονο τομεα?
Εχουμε αλλαξει -πιστευω οι περισσοτεροι- πανω απο 1 ποντικι... προσωπικα εχω χαλασει 2, σχετικα καλα ποντικια, γνωστης εταιρειας... στο αριστερο κλικ σπαει το πατημα του... και δεν το καλυπτει και η εγγυηση λεει, λογω "κακης και απροσεχτης(!!!) χρησης".... :eek:
χα χα χα χα πολεμας στο ΣεΣ????? ΠΟΛΛΑ ποντικια θα χαθουν χα χα χα τα 2 πρωτα χρονια που πολεμουσα καθε 6 μηνες τα αλλαζα και σε μια στιγμη που ξεχασα οτι το παιχνιδι ειναι στημενο εχασα και μια 30ρα οθονη απο τον εκνευρισμο μου....ασε που με πειραζε στην υγεια...καθως ανεβαζα 180+ παλμους...
 
Κορυφή