Αναφορες σφαλματων-λαθων....

Handler

Μέλος
Καλησπερα κ καλη χρονια. Ξεκιναω αποστολη των βικινγκς κ φτανω την 3η αποστολη που ζηταει 3χ3 κ βλπ οτι δε γινεται γτ υπαρχουν βραχια παντου ενω σε αλλους παιχτες υπαρχουν σε αλλες θεσεις. Παταω καταργηση περνανε 24ωρες ανοιγω κ εχω παλι το ιδιο σχεδιο.. Τι μπορουμε να κανουμε??
 

Συνημμένα

  • received_746034445762561.jpeg
    received_746034445762561.jpeg
    105,4 KB · Προβολές: 10

dio21

Καμένος Χρήστης
Eχω παρατηρησει ενα σφαλμα(?), κατα την μεταφορα μου στο Πολιτιστικο Οικισμο, των Βικινγκς εν προκειμενω....
Απο την πολη μου πατωντας στο drakkar (το καραβι των Βικινγκς) με μεταφερει στον οικισμο....
Πριν πατησω, εχω παρατηρησει 1-2 περιστατικα... αν φυγω και ξαναγυρισω τα περιστατικα αυτα χανονται...
Δεν ειναι σφαλμα αυτο?
 

DeletedUser29206

Guest
Eχω παρατηρησει ενα σφαλμα(?), κατα την μεταφορα μου στο Πολιτιστικο Οικισμο, των Βικινγκς εν προκειμενω....
Απο την πολη μου πατωντας στο drakkar (το καραβι των Βικινγκς) με μεταφερει στον οικισμο....
Πριν πατησω, εχω παρατηρησει 1-2 περιστατικα... αν φυγω και ξαναγυρισω τα περιστατικα αυτα χανονται...
Δεν ειναι σφαλμα αυτο?
Νομίζω τα περιστατικά ξαναεμφανίζονται σε άλλο σημείο. Και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό
 

DeletedUser29206

Guest
Και αυτο σφαλμα δεν ειναι?
Ε, ναι. Αν θυμάμαι καλά το ίδιο γίνεται και όταν αποσυνδεθείς από το παιχνίδι και ξανασυνδεθείς. Λέω αν θυμάμαι καλά γιατί δε θέλω να το ξαναδοκιμάσω, βλέπεις δε θέλω να παίζω και τόσο με τα σφάλματα
 

DeletedUser30097

Guest
Να σας ενημερώσω, εκεί στη διαχείριση, ότι ο χώρος των new profile post σαν δεν κάνεις σύνδεση, φαίνεται κανονικά. Γιατί οταν συνδέομαι εξαφανίζεται; χαχαχα μια σωστή δουλειά βρε, μία μοναχά δεν ειναι δυνατόν να γίνει; χαχαχα
 

DeletedUser30097

Guest
Το αναφέρω εδώ, μιας και σφάλμα και μάλιστα ΜΕΓΑ το θεωρώ.
Κάνατε τη «λολάδα» να αποκλεισετε τον Διοκομο από το φορουμ; Ποιό «λολαμένο» άτομο το έκανε αυτό; Χαρτί από ψυχίατρο, ότι στεκει καλά στα λογικά του κι είναι σε θέση να κρίνει ορθά και να πράττει λογικά, έφερε πριν του δώσετε την ευθύνη να κρίνει, να αποφασίζει και να εκτελεί; Πάτε καλά εκεί ψηλά στον ...Όλυμπο; Θεοί μου γίνατε όλοι. κρα κρα και κρα. θα τα πούμε και στα κυκλικά. θα μάθουν όλοι στο φοε τι κάνετε. ψηλά τον πήρατε τον αμανέ.
 

DeletedUser30097

Guest
Το αναφέρω εδώ, μιας και σφάλμα και μάλιστα ΜΕΓΑ το θεωρώ.
Κάνατε τη «λολάδα» να αποκλεισετε τον Διοκομο από το φορουμ; Ποιό «λολαμένο» άτομο το έκανε αυτό; Χαρτί από ψυχίατρο, ότι στεκει καλά στα λογικά του κι είναι σε θέση να κρίνει ορθά και να πράττει λογικά, έφερε πριν του δώσετε την ευθύνη να κρίνει, να αποφασίζει και να εκτελεί; Πάτε καλά εκεί ψηλά στον ...Όλυμπο; Θεοί μου γίνατε όλοι. κρα κρα και κρα. θα τα πούμε και στα κυκλικά. θα μάθουν όλοι στο φοε τι κάνετε. ψηλά τον πήρατε τον αμανέ.
Να κι ένα σφάλμα που διορθώθηκε άμεσα. Δεν μπορείτε να πείτε τίποτε το κακό για την γρήγορη και, περιέργως, ολόσωστη και δίχως παρενέργειες μέχρι στιγμής, διόρθωση του σφάλματος. Όχι σαν κι εκείνες τις διορθώσεις που στις αναβαθμίσεις κάνουν και φτιάχνοντας το ένα χαλάνε το άλλο!!! Είδατε; Δουλεύουν βρε τα παιδιά!
ΣΙΔΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ diokomo, καλώς επανήλθες Φίλε. Σου εύχομαι να μη ξαναφάς άλλη τέτοια άδικη κατραπακιά, και το πάθημά σου να γίνει αφορμή να γλιτώσουμε από τις ΑΝΕΥΘΥΝΕΣ ενέργειες των ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλως σας βρηκα και παλι φιλε....
Δεν προλαβα ουτε να το καταλαβω βρε....;)
"Σαν να μην ελλειψα μια μερα".....

Και ξανα σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας και για οσα καλα λογια ειπωθηκαν -επ'ευκαιριας- για μενα....
Επισης με την ευκαιρια φανηκαν ποιοι ενδιαφερονται για την υπαρξη αυτου του τοπου συνευρεσης και ανταλλαγης αποψεων, μεταξυ Συναγωνιστων-Συμπαικτων... και ας ανοικουμε ολοι σε διαφορετικες "Συντεχνιες", οπως τις λενε μεσα στο παιχνιδι...

Η Συντεχνια του Φορουμ και της ελευθερης εκφρασης ειναι ομως -ακομα- ΕΔΩ....:cool:
Χωρις την βοηθεια-υποστηρηξη σας, ισως εγω να μην ημουν εδω τωρα... εν θερμω παντως εγω, δεν περνω αποφασεις...
και αποφασισα να περιμενω να δω τη καταληξη....και ολα καλα νομιζω για ολους...
Ισως ακομα να δωθει η ευκαιρια για περισσοτερη ανταλλαγη αποψεων μεταξυ μας, και ισως και με τους Διαχειριστες του Φορουμ, οσο αφορα τους κανονες λειτουργιας ενος Φορουμ....που τα ζωντανα του κυταρρα ειμαστε μεις οι "συμμετεχοντες", και χωρις εμας δεν υπαρχει λογος υπαρξης του, και φυσκια και Διαχειρησης του...

Και να πω απο εδω στο Μαριο, που σε καποια του αναρτηση ειπε οτι εμεις σαν λαος μπορει να ειμαστε λιγοι αλλα καταφερνουμε να σκοτωθουμε μεταξυ μας...
Εν τελει φιλε μου, καταφερνουμε να λειτουργουμε και σαν ομαδα και να να κερδιζουμε και μαχες... αυτο μας εδειξε η -μικρη ειναι η αληθεια- περιπετεια μου...;)

Καλη συνεχεια λοιπον σε ολους και να θυμαστε....
τιποτα δεν μας χαριζετε, για ολα πρεπει να μαχομαστε...
τα αγαθά κόποις κτώνται....
 

DeletedUser29206

Guest
Καλώς σε βρήκαμε ξανά! Άλλο κακό, ή όχι, άλλο λάθος να μη σε βρει.
Οι συντεχνίες είναι σαν γειτονιές, επιλέγουμε σε ποια θα μένουμε κάνοντας συγχρόνως κάποιες σχέσεις με τους γείτονές μας που δεν είναι απαραιτήτως καλές. Αυτό δε σημαίνει ότι ταυτόχρονα οι γειτονιές μεταξύ τους θα έχουν αλληλοσυγκρουόμενους ρόλους. Για την ακρίβεια δεν έχουν καμία τέτοια σχέση, αντιθέτως πιστεύω στο αντίθετο! Όπως το έχω ξαναπεί πιστεύω στον συναγωνισμό και όχι στον ανταγωνισμό, που για αυτήν την άποψη δέχτηκα κάποιες προσβολές και δικαιολόγησαν την στάση τους με την φράση "οποίος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες". Μην ξεχνάμε ότι είναι ένα παιχνίδι και παίζουμε γιατί μας ευχαριστεί και όχι για επίδειξη απέναντι στους συμπαίκτες μας (και όχι αντιπάλους που χρησιμοποιούν κάποιοι). Παίζουμε υπεύθυνα!
 

DeletedUser30097

Guest
Τι είναι αυτή η μαυρίλα πίσω από το χαμόγελο;
Γεια χαρά σου Μάριε,
Δοκίμασε να καθαρίσεις τα «cookies» και την κρυφή μνήμη, (cache), του περιηγητή σου, (browser), αν δεν διορθωθεί η δυσλειτουργία δοκίμασε μ' άλλον περιηγητή, (browser), αν πάλι το πρόβλημα παραμένει ενημέρωσε τη διαχείριση.:p

-------
Αν διορθώθηκε το πρόβλημα που αντιμετώπισες, παρακαλώ να μην απαντήσεις σ' αυτό μου το μήνυμα. Θα είμαι πάντα στη διάθεση σου, για ότι χρειαστείς.:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Γεια χαρά σου Μάριε,
Δοκίμασε να καθαρίσεις τα «cookies» και την κρυφή μνήμη, (cache), του περιηγητή σου, (browser), αν δεν διορθωθεί η δυσλειτουργία δοκίμασε μ' άλλον περιηγητή, (browser), αν πάλι το πρόβλημα παραμένει ενημέρωσε τη διαχείριση.:p

-------
Αν διορθώθηκε το πρόβλημα που αντιμετώπισες, παρακαλώ να μην απαντήσεις σ' αυτό μου το μήνυμα. Θα είμαι πάντα στη διάθεση σου, για ότι χρειαστείς.:)

Ρε κοροιδευεις πραγματα που δεν καταλαβαινεις. Ενταξει μπορει ο καθαρισμος cookies και cache να μην λυνει παντα το θεμα αλλα ενα καλο ξεματιασμα του υπολογιστη ειναι σιγουρο πως θα λειτουργησει. Καταρχας αν δεν εχουμε ματοχαντρα στον υπολογιστη μας (το ιδιο βασικο αυτο οπως και το antivirus) τι να σου κανει και η εταιρια για τυχον κολληματα.

Αν παλι δεν λειτουργησει ουτε αυτο (και εχεις κανει εν τω μεταξυ αλλους 3 καθαρισμους κουκις κτλ) τοτε μπορεις να κανεις ενα ταμα για την ομαλη λειτουργια του παιχνιδιου! Και φυσικα δεν χρειαζεται καν να πας σε εκκλησια ή μοναστηρι γιατι πλεον τα ιντερνετια προσφερουν τα παντα.

https://www.domytama.gr/
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
Ρε κοροιδευεις πραγματα που δεν καταλαβαινεις. Ενταξει μπορει ο καθαρισμος cookies και cache να μην λυνει παντα το θεμα αλλα ενα καλο ξεματιασμα του υπολογιστη ειναι σιγουρο πως θα λειτουργησει. Καταρχας αν δεν εχουμε ματοχαντρα στον υπολογιστη μας (το ιδιο βασικο αυτο οπως και το antivirus) τι να σου κανει και η εταιρια για τυχον κολληματα.

Αν παλι δεν λειτουργησει ουτε αυτο (και εχεις κανει εν τω μεταξυ αλλους 3 καθαρισμους κουκις κτλ) τοτε μπορεις να κανεις ενα ταμα για την ομαλη λειτουργια του παιχνιδιου! Και φυσικα δεν χρειαζεται καν να πας σε εκκλησια ή μοναστηρι γιατι πλεον τα ιντερνετια προσφερουν τα παντα.
Σε χαιρετίζω δίχως "Ρε" και σου προτείνω να προσπαθήσεις να κατανοήσεις, (έλα, δεν είναι δύσκολο, το μπορείς, φτάνεις ως εκει!), ότι ο Μάριος είναι ξεφτέρι σ' αυτά και το 'χω σίγουρο πως τα έκανε πριν εκτεθεί, αναρτώντας την δημοσίεση. Αν δε τα έκανε θα απογοητευθώ...

Πάμε τώρα στο τι καταλαβαίνω, μιας και δεν έχεις ...περί πολλού τις γνώσεις μου!
Καθένας που ενδιαφέρεται για την απόδοση του υπολογιστή του κατά την περιήγηση στο διαδίκτυο, (κι όχι μόνο), φροντίζει για την άψογη λειτουργία της ΡΑΜ. Συνεπώς έχει και προγράμματα αυτόματου καθαρισμού και βελτιστοποίησης της αλλά και έχει δημιουργήσει σ' αυτήν εικονικό δίσκο, ορίζοντας στο πρόγραμμα περιήγησης να τον χρησιμοποιεί για τα προσωρινά αρχεία, έχοντας έτσι την ταχύτερη διασύνδεση με τον επεξεργαστή της μονάδας του.
(Θυμηθείτε το Ramdrive.sys και τις εντολές που εισάγαμε στο cofing.sys εκείνες τις αλησμόνητες εποχές του DOS)

Άντε και το τελευταίο.
Το περιεχόμενο της απάντησής μου, (και η όποια «ειρωνία» μπορεί να διακρίνει κανείς σ' αυτήν), δεν έχει να κάνει με τον Μάριο, (είπαμε, είναι ξεφτέρι, τα παίζει στα δάκτυλα κάτι τέτοια), και την ουσία αυτών που γράφω, δηλαδή τον καθαρισμό κτλ, αλλά με τις «ξύλινες απαντήσεις» που δίνονται, αν, βέβαια, μας δοθεί απάντηση.

ΜΦΧ
Γιώργης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
αλλά με τις «ξύλινες απαντήσεις» που δίνονται, αν, βέβαια, μας δοθεί απάντηση.

Αντε βρε (ειδες δεν ξαναπα ρε)!!! Αυτο ηθελες να ειρωνευτεις??? Εισα σατανας τελικα!!! χιχιχιχι!!!

Ε που να το καταλαβω και εγω ετσι πολυπολοκο που το γραψες!!!

Αφου ειπαμε μου κοβει λιγο...

(έλα, δεν είναι δύσκολο, το μπορείς, φτάνεις ως εκει!)


:p:p:p:eek::eek::eek::oops::oops::oops::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σε χαιρετίζω δίχως "Ρε" και σου προτείνω να προσπαθήσεις να κατανοήσεις, (έλα, δεν είναι δύσκολο, το μπορείς, φτάνεις ως εκει!), ότι ο Μάριος είναι ξεφτέρι σ' αυτά και το 'χω σίγουρο πως τα έκανε πριν εκτεθεί, αναρτώντας την δημοσίεση. Αν δε τα έκανε θα απογοητευθώ...

Πάμε τώρα στο τι καταλαβαίνω, μιας και δεν έχεις ...περί πολλού τις γνώσεις μου!
Καθένας που ενδιαφέρεται για την απόδοση του υπολογιστή του κατά την περιήγηση στο διαδίκτυο, (κι όχι μόνο), φροντίζει για την άψογη λειτουργία της ΡΑΜ. Συνεπώς έχει και προγράμματα αυτόματου καθαρισμού και βελτιστοποίησης της αλλά και έχει δημιουργήσει σ' αυτήν εικονικό δίσκο, ορίζοντας στο πρόγραμμα περιήγησης να τον χρησιμοποιεί για τα προσωρινά αρχεία, έχοντας έτσι την ταχύτερη διασύνδεση με τον επεξεργαστή της μονάδας του.
(Θυμηθείτε το Ramdrive.sys και τις εντολές που εισάγαμε στο cofing.sys εκείνες τις αλησμόνητες εποχές του DOS)

Άντε και το τελευταίο.
Το περιεχόμενο της απάντησής μου, (και η όποια «ειρωνία» μπορεί να διακρίνει κανείς σ' αυτήν), δεν έχει να κάνει με τον Μάριο, (είπαμε, είναι ξεφτέρι, τα παίζει στα δάκτυλα κάτι τέτοια), και την ουσία αυτών που γράφω, δηλαδή τον καθαρισμό κτλ, αλλά με τις «ξύλινες απαντήσεις» που δίνονται, αν, βέβαια, μας δοθεί απάντηση.

ΜΦΧ
Γιώργης.

Αντε βρε (ειδες δεν ξαναπα ρε)!!! Αυτο ηθελες να ειρωνευτεις??? Εισα σατανας τελικα!!! χιχιχιχι!!!

Ε που να το καταλαβω και εγω ετσι πολυπολοκο που το γραψες!!!

Αφου ειπαμε μου κοβει λιγο...




:p:p:p:eek::eek::eek::oops::oops::oops::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Kαι μετα τις αμοιβαιες επεξηγησεις βαση των οποιων επιλυθηκε και αυτη η μικροπαρεξηγηση
οι αγαπημενοι μου φιλοι φιλιουνται αγκαλιαζονται και ανταλλασουν τιμητικα λαβαρα (σκορδοπλεξουδες με ευμεγεθη μαντοχανδρα στις ακρες)
και επειτα μαζι με την ταλα την μαντα τον Διονυση και τον Μαριο αρχιζουν ολοι μαζι ..μια σεμνη τελετουργια? να την πω?
Στην αρχη κανουν 3 στροφες επι του εαυτου τους και μετα αρχιζουν τα κορφο φτυσιματα ...εκει οφειλω να ομολογισω οτι παραλιγο να γινει νεα παρεξηγηση γιατι η μαντα δεν ευρισκε τον δικο της κορφο ..και ολο καποιος απο τους θεατες ηταν ο τυχερος
αλλα μαντα ειναι αυτη ποιος θα την παρεξηγουσε ?
και τελικα τελος καλο ολα καλα
και επι αυτου αντιρρηση δεν θελω !!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
και τελικα τελος καλο ολα καλα
Ωραία ας βάλουμε . + -

Αυτο ηθελες να ειρωνευτεις??? Εισα σατανας τελικα!!! χιχιχιχι!!!

Ε που να το καταλαβω και εγω ετσι πολυπολοκο που το γραψες!!!

Αφου ειπαμε μου κοβει λιγο...
Δεν το είπαμε, κι από τη στιγμή που το ...διαλαλείς σίγουρα δεν ισχύει, σ' αντίθεση με το παρακάτω που ισχύει ...εξ απ' ανέκαθεν:
Ο Θεός συγχωρεί, ο Τσακ Νόρις δίνει δεύτερη ευκαιρία, αλλά ο finrod δεν τους μιμείται!! :D:D:D:D:D
 

DeletedUser29206

Guest
http://prntscr.com/mnbjwl
Εντάξει, μπορώ να πω ότι η Ταλα (ή ποιος ξέρει και η Μαντα :confused:) να τους έμαθε τους εργάτες της να μην οδηγούν κάθετα στον δρόμο όπως γινόταν εδώ: https://prnt.sc/gn3440
Αλλά και πάλι έχουν πολύ άγχος για τόσο μικρή πόλη και φαίνεται να βιάζονται να πάνε στον προορισμό τους. Και σαν να μην έφτανε αυτό, βγαίνουν και οι δικοί πολίτες να πάνε στην δουλειά τους και τσουπ... μπλέκονται με τους εργάτες και σταματούν να κινούνται!
 
Κορυφή