Forge Bowl 2019

DeletedUser30097

Guest
Απ' όσο γνωρίζω τα διάφορα φόρουμ ανήκουν στα μέλη τους, αποτελώντας χώρο εκφρασής τους. Το συγκεκριμένο ΝΟΜΙΖΑ πως άνηκε στα μέλη της ελληνικής κοινότητας του ΦοΕ για να μπορούν εδω να συζητάνε, ν' ανταλλάσσουν απόψεις, να αλληλοβοηθούνται.
Λάθεψα!!! Ανήκει στους διαχειριστές του. Το απέδειξαν. Αν δε με αποκλείσουν σαν τον φίλο μου τον Διοκομο θα τα κουβεντιάσουμε ΑΝΟΙΚΤΑ και ΔΗΜΟΣΙΑ εδώ.
Άκου εκεί να εξαφανίσουν τις δημοσιεύσεις δίχως να αφήσουν ενημερωτικό σχόλιο για το γιατί!! Έτσι εξαφάνιζε ο Πινοσέτ ανθρώπους. Κάτι κατέχουν καλά από φασιστικές πρακτικές.

Σ' αυτήν εδώ τη θέση ήταν αναρτημένες οι 20 ημερήσιες αποστολές της εκδήλωσης ΠΡΙΝ αόρατο κι ανώνυμο, μέχρι στιγμής, χέρι διαγράψει τη δημοσίευση διχως να αφήσει μήνυμα στη θέση της ότι διαγράφεται διότι κτλ κτλ. Έτσι κάνουν οι φασίστες. Ακριβώς έτσι.
Αυτή ήταν η διεύθυνση που είχατε λάβει στα κυκλικά για να ενημερωθείτε για τις αποστολές. Τώρα οδηγεί σε τούτο το μήνυμα....
forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/forge-bowl-2019.7488/page-2#post-40707
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σαν κάτι διαγράφουμε ή καθιστούμε μη προσβάσιμο, αναρτούμε δημοσίευση όπου αναφέρονται οι αιτίες, οι λόγοι, οι κανονισμοί που επέβαλλαν τη διαγραφή του. Η ΝΤΡΟΠΗ για αυτό που κάνατε ούτε καν αυτό το φύλλο συκής δε σας επέτρεψε να έχετε.

Ως παλαια καραβανα του φορουμ
και κυριως ως ενα απλο μελος του Ελληνικου φορουμ που ασχολειται πραγματικα και καταναλωνει αρκετες ωρες για-στο Ελληνικο φορουμ (χωρις κανενα προσωπικο οφελος πλην της χαρα οτι μπορει να εχει βοηθησει καποιους αλλους παιχτες)
οφειλω να ολμολογισω οτι ο εν λογω παιχτης diokomo δεν εχει λαβει ποτε αλλη φορα προειδοποιηση συστασης για μνμ του
αρα το αναμενομενο -βαση της μεχρι τωρα πολιτικης του ελληνικου φορουμ- θα ηταν πρωτα να υπηρχε προειδοποιηση και μετα εαν υπηρχε κατ επαναληψη ..εκ τροπη να ελαμβαναν τα πιο δραστικα μετρα
αλλα τι να πω παλι .. εχει ο καιρος μαλλον γυρισματα και ισως δεν αρεσει σε καποιους να εχει πολυφωνια το φορουμ
με εκτιμηση Αννα - talamanta
 

DeletedUser30097

Guest
Τάλα μου, πολύ κυριλε τα λες. Τετοια ξεδιαντροπια πια. Η χοντροπετσιά που τους διακρίνει δεν έχε όρια. Όχι να με αποκλεισουν, να με διαγράψουν. Σκασίλα δική μου και ΝΤΡΟΠΗ δική τους. Έχουν δει πόσα μέλη, όχι πόσα λάικ, αλλά πόσα μέλη έχουν κάνει λάικ στο Διοκόμο;
Και που είναι η θέση τους για τη δημοσίευση των αποστολών; πουθενα. ανίκανοι να αρθρωσουν λόγο με επιχειρήματα κρυβονται στις σκιές και ενδεδυμένοι το φαιό πλέον μανδύα του διαχειριστή διεκδικούν το δίκαιο του «έτσι θέλω τους» και εξαφανίζουν δημοσιευσεις σα να μην υπήρξαν ποτε, αποκλείουν καταξιωμένα μέλη του φορουμ για το γούστο τους. κρα κρα και κρα. Αυτο τους πρέπει. με αυτό το μήνυμα πρέπει να γεμίσει το φορουμ. ΚΡΑ ΚΡΑ και ΚΡΑ. Μόνο αυτο απ' όλους μας.
λολάδα που τους δέρνει!!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Σαν κάτι διαγράφουμε ή καθιστούμε μη προσβάσιμο, αναρτούμε δημοσίευση όπου αναφέρονται οι αιτίες, οι λόγοι, οι κανονισμοί που επέβαλλαν τη διαγραφή του. Η ΝΤΡΟΠΗ για αυτό που κάνατε ούτε καν αυτό το φύλλο συκής δε σας επέτρεψε να έχετε.

Δημοσιεύετε περιεχόμενο της εκδήλωσης από σελίδα που δεν ανήκει στην εταιρία μας.
Αυτός είναι ο λόγος διαγραφής των μηνυμάτων σας.
 

DeletedUser30097

Guest
Δημοσιεύετε περιεχόμενο της εκδήλωσης από σελίδα που δεν ανήκει στην εταιρία μας
Δημοσιεύτηκε περιεχόμενο της εκδήλωσης ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ δημιουργία της εταιρίας σας. Μεταφρασμένο κείμενο στα ελληνικά. Υπήρξε μήπως διαμαρτυρία από κάποια άλλη σελίδα;
και που ειναι αυτή η αιτιολόγηση στην διαγραμένη δημοσίευση; Απλώς την εξαφανίσατε. ΟΥΔΕΜΙΑ δίκαιη αιτιολογία δεν έχετε. Θα τα ξαναγράψω. θα μου πει τις αποστολες φίλος που έχει λογαριασμό στο διακομιστή ελεγχων και θα τα ξαναγράψω. Άντε να δούμε....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Δημοσιεύετε περιεχόμενο της εκδήλωσης από σελίδα που δεν ανήκει στην εταιρία μας.
Αυτός είναι ο λόγος διαγραφής των μηνυμάτων σας.
Αγαπητη Ειρηνη η διαγραφη -αποκοπη της ιστοσελιδας και ολοκληρου του μνμ εαν θελατε να κανετε ειναι κατανοητη και αποδεχτη απο εμενα
ο αποκλεισμος του diokomo απ το φορουμ ειναι αυτο που εμενα προσωπικα με εχει ενοχλησει
γιατι ειναι ενας απο τους ελαχιστους παιχτες που παντα βοηθαει και συμβαλλει ενεργα στην ομαλη λειτουργια του ελληνικου φορουμ
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser30097

Guest
Ρηνιώ δεν το κανες εσύ. εσύ όμως θα το υποστείς. συγγνώμη. το ξέρω πως εσύ σαν άτομο λειτουργείς πιο τυπικά, ακόμη κι όταν θεωρω πως έχεις άδικο.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! με ολο το συμπαθειο....http://prntscr.com/m9tbxl που ακριβως εχω αναρμοστη συμπεριφορα?? απο ποτε ο χαβαλες η το πειραγμα θεωρειτε αναρμοστη συμπεριφορα? θελετε το φορουμ πως ακριβως?
θελετε να γραφουμε εδω η οχι?
μετα αναρωτιεστε γιατι εχουν μεινει 3 κ ο κουκος στο ελληνικο φορουμ...
εχουμε τακτικες του παρελθοντως που εκαναν το φορουμ νεκτοταφειο..
γραφουμε κατι για χαβαλε θεωρειται απειλη!
γραφουμε μια διαφορετικη γνωμη θεωρειται αναρμοστη συμπεριφορα!
γραφουμε παρασπονα θεωρουντε σπαμ!
ε οχι! θα γραφω οτι θελω οποτε θελω και οσο θελω (χωρις να προσβαλω φυσικα)
και αν θελετε διαγραψτε με!
 

DeletedUser30097

Guest
καλησπερα! με ολο το συμπαθειο....http://prntscr.com/m9tbxl που ακριβως εχω αναρμοστη συμπεριφορα?? απο ποτε ο χαβαλες η το πειραγμα θεωρειτε αναρμοστη συμπεριφορα? θελετε το φορουμ πως ακριβως?
θελετε να γραφουμε εδω η οχι?
μετα αναρωτιεστε γιατι εχουν μεινει 3 κ ο κουκος στο ελληνικο φορουμ...
εχουμε τακτικες του παρελθοντως που εκαναν το φορουμ νεκτοταφειο..
γραφουμε κατι για χαβαλε θεωρειται απειλη!
γραφουμε μια διαφορετικη γνωμη θεωρειται αναρμοστη συμπεριφορα!
γραφουμε παρασπονα θεωρουντε σπαμ!
ε οχι! θα γραφω οτι θελω οποτε θελω και οσο θελω (χωρις να προσβαλω φυσικα)
και αν θελετε διαγραψτε με!
Θα νοσταλγήσεις Μητσάρα την εποχή που διαφωνούσαμε. Χρυσή εποχή θα λες. Βλέπεις δεν κούνησα ποτέ ρομφαία, ούτε δαμόκλειο σπάθη πάνω από την, σε κόσμιο πλαίσιο, ελεύθερη έκφραση γνώμης κι άποψης έθεσα.
Υπάρχει μια ιδέα για ένα "παραμάγαζο". Να κάνουμε τη δουλειά μας και να τους αφησουμε να ραχατεύουν και να διαμαντοστολίζονται απερίσπαστοι από τις δικές μας ανησυχίες, γνώμες, προτάσεις, επισημάνσεις.
 

DeletedUser29206

Guest
Να με και εγώ!
Απλά απερίγραπτο!
Ένας αποκλεισμός που μόνο για αφορμή θα μπορούσε να είναι ο λόγος για τον οποίο αποκλείστηκε.
Αφού ξέρετε πολύ καλά ότι και εγώ είμαι μέσα στο κόλπο, αφού γνωρίζετε ότι εγώ μεταφράζω τις αποστολές και μετά τις δημοσιεύω. Τότε γιατί δεν μπαναρετε εμένα; Που είναι μια πιο μακροχρόνια λύση στο "πρόβλημα" σας. Γιατί κυνηγάτε τα άτομα που τις δημοσιεύουν στο forum και όχι τα άτομα που κάνουν την μετάφραση; Τρίχες κατσαρές... Διώξτε μας όλους να δείτε τι θα καταλάβετε μετά. Είμαστε που είμαστε τρεις και ο κούκος εδώ μέσα, να δούμε ποιοι θα μείνουν στο τέλος. Άλλο ένα πράγμα που "θαυμάζω" στον ελληνικό πολιτισμό μας, να καταφέρνουμε να φαγονόμαστε πάρα το μικρό αριθμητικό πόσο που είμαστε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα οφείλω να απαντήσω γιατί οι ενέργειες έγιναν από μένα.Καταρχην ο διοκομο είχε δεύτερη παρατήρηση. Όχι πρώτη και αποκλεισμό.Ξαφνικα γέμισε το φόρουμ με τις αποστολές της εκδήλωσης τρεις και τέσσερις φορές γραμμένες.Θεωρησα σωστό να τις σβήσω αφού παραβαίνουν κανονισμό.Επιτιθεστε εσείς οι ίδιοι λεκτικά και δεν βρίσκω τον λόγο εφόσον έγινε στις περισσότερες περιπτώσεις απλη διαγραφή μηνυμάτων.Η παρατήρηση και το μπαναρισμα αφαιρέθηκαν γιατί έγινε από λάθος δικό μου το μπαναρισμα.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Λαικ γιατι θελει θαρρος να πει καποιος δημοσια οτι εκ παραδρομης εκανε λαθος ελπιζω να αναφερεστε φυσικα στον Διονυση

Καλημέρα οφείλω να απαντήσω γιατί οι ενέργειες έγιναν από μένα.Καταρχην ο διοκομο είχε δεύτερη παρατήρηση. Όχι πρώτη και αποκλεισμό.Ξαφνικα γέμισε το φόρουμ με τις αποστολές της εκδήλωσης τρεις και τέσσερις φορές γραμμένες.Θεωρησα σωστό να τις σβήσω αφού παραβαίνουν κανονισμό.Επιτιθεστε εσείς οι ίδιοι λεκτικά και δεν βρίσκω τον λόγο εφόσον έγινε στις περισσότερες περιπτώσεις απλη διαγραφή μηνυμάτων.Η παρατήρηση και το μπαναρισμα αφαιρέθηκαν γιατί έγινε από λάθος δικό μου το μπαναρισμα.

 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Συναγωνιστες....))))
Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον, καταρχην...
Κατα δευτερον, ναι θελει θαρρος να παραδεχτεις δημοσια το λαθος σου....
Θελει και σωστη κριση ομως για να δεις το ΣΩΣΤΟ λαθος που εκανες....
θα απαντησω λοιπον και γω στο lolitaki -που ακομα νομιζω δεν καταλαβε το ποιο ηταν το λαθος του/της- οτι....
Αυτο που εκανα εγω ηταν να προωθησω εναν συνδεσμο σε μια απαντηση μου προς Συμπαικτη...
Συνδεσμο που ο ιδιος εχει σαν αγαπημενη του σελιδα, στα New Profil Post, και μαλιστα βρισκετε αναρτημενη στη 1η σελιδα του Φορουμ.....ισως να το ειχε ξεχασει και ο ιδιος, και του το θυμησα....
Τωρα απο που και ως που, εγω "εκανα επιθεση στους διαχειριστες και σε ολο το Φορουμ", δεν το γνωριζω....
ουτε μου δοθηκε η ευκαιρια να "απολογηθω" ωστε να καταλαβουμε ΟΛΟΙ τα λαθη μας....
Με ειδα ban-αρισμενο και δεν μπορουσα να μπω καν στο Φορουμ ωστε να προστατευσω τον εαυτο μου απο λαθος κρισεις και εικασιες....
Δεν ειναι και τοσο Δημοκρατικη αυτη η αντιδραση απο εναν Συντονιστη, εδω σε ενα "Φορουμ" (οπως θελουν να το λενε), που προσπαθει να βοηθησει Συμπαικτες.... και ισως πολλες φορες βοηθαμε και ποιο πολυ απο τους ιδιους τους Συντονιστες και Διαχειριστες....
Πολλα απο οσα ηθελα να πω τα ειπαν Φιλοι και Συμπαικτες απο χθες το βραδυ -και τους ξαναευχαριστω δημοσια γιαυτο- οποτε δεν θελω να επαναλαβμανομαι....
Καλη συνεχεια σε ολους, με καλυτερη και σωστοτερη -θελω να πιστευω- κριση, απο οσους εχουν την Υποχρεωση και το Δικαιωμα να κρινουν αλλους....
 

DeletedUser30097

Guest
Ξαφνικα γέμισε το φόρουμ με τις αποστολές της εκδήλωσης τρεις και τέσσερις φορές γραμμένες.
Όχι, το φόρουμ δε γέμισε με 2 και 3 φορές με τις αποστολές τις εκδήλωσεις. Οι πρώτες 30 ήταν δημοσιευμένες σε ένα μήνυμα και οι επόμενες 20 σε έτερο.

Θεωρησα σωστό να τις σβήσω αφού παραβαίνουν κανονισμό.
Ποιός κανονισμός ορίζει ότι δεν δημοσιεύονται στο φόρουμ τα ζητούμενα των αποστολών των εκδηλώσεων;
Αν η αναφορά αυτή αφορά τους συνδέσμους που οδηγούν σε άλλες ιστοσελίδες, τότε το μόνο που έχω να πω είναι ότι κανείς δε διαμαρτυρήθηκε για τη διαγραφή τους κι είδαμε όλοι μας το μήνυμα που μπήκε στη θέση των συνδέσμων αυτών.
Τις δημοσιεύσεις όμως τις ΕΞΑΦΑΝΙΣΑΤΕ. Έτσι απλά. Σαν να μην υπήρξαν ποτέ. Δίχως, όπως κάνατε με τους συνδέσμους, να αφήσετε στη θέση τους μήνυμα για τους λόγους της αφαίρεσής τους.

Αυτά ως μια πρώτη απάντηση στα ψελλίσματα της δήθεν ανάληψης ευθύνης. Όχι, εγώ δεν τα δέχομαι. Δεν τα θεωρώ αληθινά. Να επαναφέρετε και τις σελίδες με τις αποστολές κι αν νομίζετε πως δεν πρέπει να είναι αναρτημένες παρακαλώ να πάρετε θέση επί των ερωτημάτων αυτής της δημοσίευσης που προηγήθηκε των δημοσιεύσεων των ζητουμένων των αποστολών κι αποτελεί μανιφέστο του γιατί θεωρούμε ΣΩΣΤΟ και ΠΡΕΠΟΝ να αναρτηθούν ΚΑΙ στο φόρουμ της ελληνικής κοινότητας του ΦοΕ.
Να αποκατασταθούν οι «εξαφανισμένες» δημοσιεύσεις, οι οποίες δεν περιείχαν συνδέσμους προς άλλες σελίδες, παρά μόνο αναφέρονταν σ' αυτές ως ΠΗΓΕΣ, κάτι που επιτρέπεται κι είναι η συνήθης πρακτική παντού και πάντα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser30097

Guest
Να με και εγώ!
Απλά απερίγραπτο!
Ένας αποκλεισμός που μόνο για αφορμή θα μπορούσε να είναι ο λόγος για τον οποίο αποκλείστηκε.
Αφού ξέρετε πολύ καλά ότι και εγώ είμαι μέσα στο κόλπο, αφού γνωρίζετε ότι εγώ μεταφράζω τις αποστολές και μετά τις δημοσιεύω. Τότε γιατί δεν μπαναρετε εμένα; Που είναι μια πιο μακροχρόνια λύση στο "πρόβλημα" σας. Γιατί κυνηγάτε τα άτομα που τις δημοσιεύουν στο forum και όχι τα άτομα που κάνουν την μετάφραση; Τρίχες κατσαρές... Διώξτε μας όλους να δείτε τι θα καταλάβετε μετά. Είμαστε που είμαστε τρεις και ο κούκος εδώ μέσα, να δούμε ποιοι θα μείνουν στο τέλος. Άλλο ένα πράγμα που "θαυμάζω" στον ελληνικό πολιτισμό μας, να καταφέρνουμε να φαγονόμαστε πάρα το μικρό αριθμητικό πόσο που είμαστε!
Αυτό είναι ανάληψη ευθύνης. Το λέει στα ίσα το παιδί. Εγώ το έκανα και υποστηρίζω αυτό που έκανα. Κι εγώ μαζί τις δημοσίευσα και το είχα ανακοινώσει πως θα τις δημοσιεύσω επιχειρηματολογώντας για το δίκαιο της πράξης μου.
Εσείς απλώς, αόρατα χέρια πίσω από δύσοσμους φαιούς μανδύες, ωσάν μικροί «Πινοσέτ», τις εξαφανίσατε.
Ναι, ο Πινοσέτ δολοφόνησε τον Victor Jara μα η φωνή τού Jara ζει, μας συντροφεύει κι ομορφαίνει τη ζωή μας μέσα από τα τραγούδια του. Έτσι, κι εγώ, κι αν θέλετε διαγράψτε με -η άλλη λύση είναι να παραδεχτείτε το δίκαιο μας και να λουφάξετε αφήνοντάς μας ήσυχους- θα δημοσιεύω συνεχώς τα ζητούμενα των αποστολών, για να 'ναι κτήμα όλων των μελών της ελληνικής κοινότητας του ΦοΕ, για να μην υπάρχουν προνομιούχοι και μη παίκτες, πατρίκιοι και πληβείοι της γνώσης επί των εκδηλώσεων του παιχνιδιού.

Ολες οι αποστολές είναι πλέον δημοσιευμένες ΕΔΩ σε δικό τους, ξεχωριστό θέμα, κι έτσι θα 'ναι στο εξής.
Καλή μας διασκέδαση στο παιχνίδι μ' ενδοξες και νικηφόρες μάχες!

Το φόρουμ ανήκει στους παίκτες του ΦοΕ και το Αιγαίο στα ψάρια του.
 

DeletedUser29206

Guest
Ποιός κανονισμός ορίζει ότι δεν δημοσιεύονται στο φόρουμ τα ζητούμενα των αποστολών των εκδηλώσεων;
Κανένας κανονισμός δεν σου απαγορεύει σύμφωνα με τους κανόνες του forum την δημοσίευση των αποστολών.
Αυτό που σου απαγορεύουν οι κανόνες είναι η δημοσίευση άλλων sites: http://prntscr.com/ma14n8
Ωστόσο, οι αποστολές είναι δεδομένα του παιχνιδιού που η ίδια η εταιρία μας παροτρείνει να τα μάθουμε: http://prntscr.com/ma16o3
Οι άγραφοι κανόνες δεν ισχύουν εάν δεν γραφτούν στους έντυπους κανόνες, εκτός από τους κανονές ηθικής!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
γμτ γρηγορα ελειξε το θεμα...ψοφαγα για τζερτζελο! :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Οκ για να ληξει και η πιθανοτητα νεας παρεξηγησης
και κυριως για να γυρισουμε παλι στο κανονικο περιεχομενο του εν λογω θεματος που ειναι
η εκδηλωση του φοεκικου αμερικανιου ποδοσφαιρου 2019
θα ..κανω αναλυτικη ..ταλια επεξηγηση των ορατων λαλουμενων .... των 7μητσων εκ νικαιας*

γ = γιατι
μ = μετανοιωσατε
τ =τωρα
ψοφαγα= μεταφορικη εννοια που συνηθως χρησιμοποιειται οταν θελουμε να τονισουμε το ανωτατο οριο της λεξης που ακολουθει
τζερτζελο = ευχαριστη αναστατωση -φασαρια
* μα μονο οι 7 συνολικα μητσοι εκ νικαιας μια ανασα να παρουν συγχρονως (ενας ενας ξεχωριστα) ..και ενα τσιπς να δοκιμασουν ...ως φασαρια θα ηχησει
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Η παρεξήγηση με τον diokomo έληξε και χαίρομαι γι' αυτό.
Λάθη είμαστε, ανθρώπους κάνουμε και οφείλουμε να τα παραδεχτούμε.
Έλα να κάνουμε λίγο σαματά μαζί τώρα finrod για να γελάσει λίγο και το χειλάκι του Mitsos Nikaia7, γιατί τον βλέπω να κλαίει κάθε μέρα για τους χάρτες... :D:D:p

Η δημοσίευση των αποστολών μιας εκδήλωσης απαγορεύεται ΠΡΙΝ την έναρξη της συγκεκριμένης εκδήλωσης.
Αφού ξεκινήσει η εκδήλωση, δεν έχουμε κανένα θέμα αρκεί να μην είναι από σελίδες που δεν ανήκουν στην εταιρία μας.
όοοοοοοολοι αυτοί οι σύνδεσμοι που ανέβαζες για να δώσεις credits στη σελίδα δεν ανήκουν σε εμάς και απαγορεύεται η δημοσίευση τους.
 
Κορυφή