Αναβάθμιση στην 1.162

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.162
 

DeletedUser31394

Guest
Κάνατε τρομερή αναβάθμιση, για ακόμη μια φορά !!! ..... ΜΠΡΑΒΟ !!!
Τα συγχαρητήρια στους προγραμματιστές και τους υπεύθυνους που κατάφεραν να μη δουν όλα τα υπόλοιπα και είδαν ότι "η διατύπωση στο παράθυρο του εργοστασίου χυμού μήλου.... κλπ κλπ".

Ευτυχώς που είχαμε κάθετη διαβεβαίωση από τη διαχείριση...
Λυπάμαι που σας έχουμε αφήσει όλες αυτές τις ημέρες στο σκοτάδι.
Τα περισσότερα από αυτά που αναφέρατε διορθώνονται στην επόμενη αναβάθμιση

Οπότε, απομένει μόνο να πούμε, ευχαριστώ...

Σας ευχαριστούμε... Που δεν μας δίνετε καμία σημασία... Που δεν ασχοληθήκατε με τίποτα απ'όσα αναφέραμε για τις μάχες ΣεΣ... Που μπαίνεις σε τομέα και σου δείχνει άλλον... Που μπορείς να βάλεις πολιορκία σε τομέα που ήδη κατέχεις... Που μπορείς να βάλεις άμυνα σε τομέα που κατέχει άλλη συντεχνία... Που στο 90% των μαχών βγάζει συγχρονισμό... Που αν τελικά καταφέρεις να κάνεις μια μάχη, θέλει πάνω από 30 δευτερόλεπτα για να δώσει το αποτέλεσμα.

Και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, που επιτέλους ενσωματώσατε την πολυεπεξεργασία στους χάρτες ΣεΣ, και τώρα μπορούμε να βάλουμε παραγωγές και ταυτόχρονα να κάνουμε μάχες. Χαχαχαχα !!!!

ΥΓ Ενδεικτικά 1-2 φωτό.
 

Συνημμένα

  • _1.jpg
    _1.jpg
    126,8 KB · Προβολές: 15
  • _2.jpg
    _2.jpg
    347,5 KB · Προβολές: 15

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Κάποια σφάλματα χρειάζονται περισσότερο χρόνο από ότι συνήθως για να διορθωθούν
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
το προβλημα ειναι οτι ο σεσ εχει τοσα σφαλματα οσα δεν ειχε ποτε..μαζεμενα αυτη την φορα.
πριν ηταν 2-3 καθε φορα κ οποτε τα διορθωναν εμφανιζοταν αλλα στην θεση τους.
μια η αλλη δηλαδη..2-3 σφαλματα παντα υπαρχουν σε σεσ.
αυτη την φορα ομως ειναι παρα πολλα μαζεμενα.δεν μπορουμε να παιξουμε
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Πόσο εύκολα φαντάζουν όλα εκεί έξω έ?
Λυπάμαι που δε μπορώ να σας πω τίποτα περισσότερο από το ότι οι τεχνικοί μας είναι ενήμεροι και προσπαθούν να διορθώσουν όσο το δυνατό περισσότερα σφάλματα
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
δηλαδη ειναι δυσκολο να σταματησει αυτο που γινεται τοσα χρονια?
φτιαχνουν 2 σφαλματα επανερχονται 2 που ειχαν διορθωθει σε προηγουμενες αναβαθμισεις.
αν ειναι τοσο δυσκολο πασο..
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ok, απο προγραμματισμο δεν ειμαι και επαγγελματιας, αλλα θεωρητικα κατι ξερω...
(και) το δικο μου θεμα ειναι, οτι επανερχονται σφαλματα χιλιοειπωμενα και χιλιοδιορθωμενα...
καταλαβαινω οτι ειναι ενας κωδικας τεραστιος με συνεχως νεα πραγματα... αλλα οπως και να εχει, δεν μου καθετε αυτη η "τσαπατσουλια" (να την πω?) που γινετε...
εκτος αν ασχολουνται πολλα ατομα με διαφορετικες βελτιωσεις και ο καθενας κοιταει να φτιαξει οτι του αναλογει, χωρις να υπολογιζει τη δουλεια καποιου αλλου...:confused:
τεσπα, εχουμε συνηθησει πλεον σε αυτα οποτε περιμενουμε βελτιωσεις, αναβαθμισεις και υποβαθμισεις μαζι...
απλα ρε Ειρηνη, εσυ μας αναφερεις μονο τις βελτιωφσεις/διορθωσεις που γινονται, πριν απο καθε αναβαθμιση... ;)
και μετα ψαχνομαστε εμεις να βρουμε τα σφαλματα....κατι σαν κυνηγι του χαμενου θησαυρου δλδ....χαχαχαχ....:p
Εγω πλεον το βλεπω σαν Ιβεντ του παιχνιδιου, σαν ενα ακομα "κομματι" του, και ετσι καταφερνω να μη χαλιεμε και να το βλεπω χαβαλε...:D
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
ok, απο προγραμματισμο δεν ειμαι και επαγγελματιας, αλλα θεωρητικα κατι ξερω...
(και) το δικο μου θεμα ειναι, οτι επανερχονται σφαλματα χιλιοειπωμενα και χιλιοδιορθωμενα...
καταλαβαινω οτι ειναι ενας κωδικας τεραστιος με συνεχως νεα πραγματα... αλλα οπως και να εχει, δεν μου καθετε αυτη η "τσαπατσουλια" (να την πω?) που γινετε...
εκτος αν ασχολουνται πολλα ατομα με διαφορετικες βελτιωσεις και ο καθενας κοιταει να φτιαξει οτι του αναλογει, χωρις να υπολογιζει τη δουλεια καποιου αλλου...:confused:
τεσπα, εχουμε συνηθησει πλεον σε αυτα οποτε περιμενουμε βελτιωσεις, αναβαθμισεις και υποβαθμισεις μαζι...
απλα ρε Ειρηνη, εσυ μας αναφερεις μονο τις βελτιωφσεις/διορθωσεις που γινονται, πριν απο καθε αναβαθμιση... ;)
και μετα ψαχνομαστε εμεις να βρουμε τα σφαλματα....κατι σαν κυνηγι του χαμενου θησαυρου δλδ....χαχαχαχ....:p
Εγω πλεον το βλεπω σαν Ιβεντ του παιχνιδιου, σαν ενα ακομα "κομματι" του, και ετσι καταφερνω να μη χαλιεμε και να το βλεπω χαβαλε...:D

Λες να το γυρίσω κι εγώ σε μηνιαίο διαγωνισμό? Ποιος θα αναφέρει τα περισσότερα bugs σε κάθε αναβάθμιση? :p

Η διαδικασία είναι σχετικά απλή (στη θεωρία πάντα)...

Αναφορά > Αναπαραγωγή > Διόρθωση > Εφαρμογή

Ανάλογα με τη σοβαρότητα του σφάλματος παίρνει προτεραιότητα και ανάλογα φυσικά προσαρμόζεται και ο χρόνος επίλυσης.
Έχουν υπάρξει φορές που ένα σφάλμα ήταν τόσο κρίσιμο που διορθώθηκε την ίδια ημέρα.
Τα περισσότερα όμως μπαίνουν στο πρόγραμμα των επόμενων αναβαθμίσεων.

(Δε θέλω να τους δικαιολογήσω, αλλά έχω δει από κοντά πως δουλεύουν και τι γίνεται όταν κάτι δε πάει καλά και το τι ξενύχτι πέφτει για να τρέχει το παιχνίδι)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα
Οκ καταννοω την θεση των παιδιων της διαχειρισης και κυριως της Ειρηνης
ομως εγω που δεν με δεσμευει καμμια ..ιννοϊκη υποχρεωση θα λαλισω εξω απο τα ..ουλα
Tα σφαλματα που εντοπιζονται στον πειραματικο κοσμο -βετα (και μετα απο τεστ των εκει παιχτων τιτλοφορουνται και επισημως ως σφαλματα/κενα του παιχνιδιου και οι προγραμματιστες προσπαθουν να τα διορθωσουν)
θεωρω απαραδεχτο να εξακολουθουν να υπαρχουν τα συγκεκριμενα σφαλματα στους κανονικους σερβερ γιατι μεσολαβει παντα ευλογο χρονικο διαστημα μεχρι να ερθει η καθε νεα ανααθμιση στους κανονικους σερβερ
Και φυσικα δεν θεωρω ως αλλοθι της ΙΝΝΟ οτι ουσιαστικα το φοε του βετα ειναι πλεον ..αλλο απο το φοε των ζωντανων σερβερ αντιθετως αυτο ειναι που της χρεωνω
Ουσιαστικα κατ εμε αδελφια μου αυτο ειναι το βασικο αιτιο για το οτι εχουν πολλαπλασιαστει τα σφαλματα στους ζωντανους σερβερς
Στον βετα τον τελευταιο μηνα/ες ισχυουν αλλοι κανονες για τον GvG δηλ υπαρχουν διαφορετικα δεδομενα απο οτι εχει ο εδω GvG
οι διορθωσεις λοιπον γινονται βαση ..διαφορετικων επιμερους παραμετρων ..ο νοων νοειτο
Δεν χρειαζεται και μεγαλη φιλοσοφια για να σκεφτει καποιος οτι οι διορθωσεις που γινονται στον πειραματικο κοσμο-βετα- μπορει να εχουν ως αποτελεσμα την δημιουργια αλλων σφαλματων στον εδω χαρτη
'η την μη διορθωση τους οταν φτανει η ..''στιγμη'' της αντιστοιχης εκδοσης στους ζωντανους σερβερς
αφου εμμεσως μιλαμε για δυο διαφορετικους GvG
Και το κυριοτερο θεωρω οτι η ιννο ξερει οτι υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να εμφανιστουν τα αντιστοιχα σφαλματα/κενα στους κανονικους σερβερς
Θεωρω οτι ετσι ..κλεινει τα ορατα ωτα της και στην πιθανοτητα της λαθρας ..επιτυχους εμφανισης τους
δηλ στην πιθανοτητα οσοι εχουν ''μελετησει'' τα βηματα αναπαραγωγης τους (απο τις αναφορες των παικτων στο αντιστοιχο τμημα του βετα ) να επιχειρησουν ''επιτυχως'' να τα αναπαραγουν και εδω
ειτε προς οφελος τους ειτε εις βαρος των αντιπαλων τους
(το αποτελεσμα ειναι το ιδιο απλως ..η πορεια προς την ''δοξα'' ειναι διαφορετικη)
γιατι ναι αδελφια μου υπαρχουν και τετοιου ειδους φοεκικα σφαλματα
..τα επιμελως ατημελητα επικτητα σφαλματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Λες να το γυρίσω κι εγώ σε μηνιαίο διαγωνισμό? Ποιος θα αναφέρει τα περισσότερα bugs σε κάθε αναβάθμιση? :p

Η διαδικασία είναι σχετικά απλή (στη θεωρία πάντα)...

Αναφορά > Αναπαραγωγή > Διόρθωση > Εφαρμογή

Ανάλογα με τη σοβαρότητα του σφάλματος παίρνει προτεραιότητα και ανάλογα φυσικά προσαρμόζεται και ο χρόνος επίλυσης.
Έχουν υπάρξει φορές που ένα σφάλμα ήταν τόσο κρίσιμο που διορθώθηκε την ίδια ημέρα.
Τα περισσότερα όμως μπαίνουν στο πρόγραμμα των επόμενων αναβαθμίσεων.

(Δε θέλω να τους δικαιολογήσω, αλλά έχω δει από κοντά πως δουλεύουν και τι γίνεται όταν κάτι δε πάει καλά και το τι ξενύχτι πέφτει για να τρέχει το παιχνίδι)

Οκ, απλα να το βαλουμε σε σωστη σειρα, για καποια bugs....

ΣΦΑΛΜΑ > Αναφορά > Αναπαραγωγή > Διόρθωση > Εφαρμογή ... οκ ... πως καταληγουμε ομως και παλι στην αρχη?
στο ΣΦΑΛΜΑ δλδ? στο ιδιο ΣΦΑΛΜΑ που εχει διορθωθει μιλαμε...
Αυτο λεω.... τζαμπα τα ξενυχτια τους ρε παιδια...κριμα ειναι μικρα σφαλματα να "ακυρωνουν" την ολη τους προσπαθεια....
 

DeletedUser31394

Guest
Είναι κρίσιμο σφάλμα το ''Θαυμαστικό'' (που ευτυχώς μας ενημερώσατε ότι δεν φαινόταν, διότι δεν προσέξαμε καν ότι έλειπε) και τα σφάλματα στους χάρτες ΣεΣ δεν είναι κρίσιμα σφάλματα ;;
Υποτίθεται ότι κάνετε αναβαθμίσεις, για να γίνουν οι μάχες ΣεΣ πιο ελκυστικές και δεν δουλεύει τίποτε !!!

ΥΓ Άλλο και τούτο πάλι... Σήμερα είδαμε και τον ''Φαντομά'' να χτυπάει τομέα... Χαχαχαχαχα !!!
 

Συνημμένα

  • _1.jpg
    _1.jpg
    122,7 KB · Προβολές: 10

DeletedUser31394

Guest
Πρέπει να συμμετέχουν ΟΛΟΙ στις μάχες ΣεΣ και να συνεχίσετε να αναβαθμίζετε το παιχνίδι. Γιατί πέρα από τη διασκέδαση, γινόμαστε και πιο πιστοί Χριστιανοί. Αφού, εκτός από τη χαρά της έκπληξης, μπορούμε, πριν κάνουμε οτιδήποτε, να προσευχόμαστε για να δουλέψει σωστά.

Επίσης, οι ασπίδες πρέπει να πέφτουν κάθε 10 λεπτά. Δεν μπορούμε να περιμένουμε τόσες ώρες και να χάνουμε τέτοιες εκπλήξεις.

Π.χ.
1. Τομείς που είναι σε πολιορκία και μπορείς να βάλεις κι άλλη !! (Για να μην λέτε ότι πάτησα σε διπλανό, φαίνεται καθαρά... Ο επιλεγμένος τομέας είναι σε πορτοκαλί πλαίσιο στον χάρτη)
2. Τομέας που γίνονται μάχες, χωρίς να υπάρχει πολιορκία !!! (Προχτες έκανε μάχες ο Φαντομάς. Χτες εμείς κι αυτοί ;; ... Ίσως. )
3.4.5.6... Μπαίνεις σε τομέα και έχεις επιλογές ΕΚΠΛΗΞΗ !!! (Μπορείς όμως να ελπίζεις ότι κάποια στιγμή θα πετύχεις το σωστό)
 

Συνημμένα

  • _2.jpg
    _2.jpg
    215,8 KB · Προβολές: 9
  • _3.jpg
    _3.jpg
    67,3 KB · Προβολές: 9
  • _4.jpg
    _4.jpg
    94,6 KB · Προβολές: 8
  • _4a.jpg
    _4a.jpg
    115,3 KB · Προβολές: 8
  • _5.jpg
    _5.jpg
    97,1 KB · Προβολές: 8
  • _5a.jpg
    _5a.jpg
    100,5 KB · Προβολές: 8
Κορυφή