Πρόσφατο περιεχόμενο από albertus magnus

  1. albertus magnus

    πάγοι Αστεροειδών

    Εφοσον εχεις μπει στην εποχη της Αφροδιτης σου εχει ξεκλειδωσει κτιριο (στην κατηγορια κτιρια αγαθων) που λεγεται "συνθετης παγου αστεροειδη" και οπως ειναι προφανες απο το ονομα του φτιαχνεις εκει παγο αστεροειδη. Ετσι γινεται σε ολες τις διαστημικες εποχες ντιστοιχα για τα ειδικα αυτα αγαθα...
  2. albertus magnus

    Ερωτήσεις για τους διαγωνισμούς

    Με τον διαγωνισμο Νοεμβριου τι εγινε τελικα? Θεωρητικα 5 μερες πριν θα ειχαν βγει τα αποτελεσματα αλλα ακομα τιποτα. Ελπιζω με την υπενθυμιση να κινητοποιηθειτε λιγο.
  3. albertus magnus

    Νέο Οικισμός Αιγύπτιοι

    εχει περασει πολυς καιρος απο οταν τελειωσα τους αιγυπτιους αλλα στις μαχες θυμαμαι εβαζα μονο νουβιους τοξοτες και επαιζα χειροκινητα παντα. επισης συνηθως διαλεγα μεσαια δυσκολια, διαλεγα και δυσκολη μερικες φορες αναλογα με τις μοναδες αν ειχα πλεονεκτημα.
  4. albertus magnus

    Συζήτηση Εκδήλωση Ποδοσφαίρου 2023

    Το εβεντ δεν μου πολυαρεσει γιατί στηρίζεται πολύ στην τύχη και δεν έχει κάποια λογική λύση μαθηματική όπως άλλου τύπου εβεντ (πχ τα άλλα ποδοσφαιρικά με τις πάσες). Κατά τα άλλα έχει το παιχνίδι στα εβεντ κάποιους μηχανισμούς στάνταρ που τους εναλλάσσει και συνδυαζει με διαφορετικά κελύφη (ας...
  5. albertus magnus

    Συζήτηση Ημέρα του Αγ. Πατρικίου

    Θελαμε 8 αναβαθμισεις για τερματισμο του δωρου και εγω πηρα 12. δηλ με λιγη σοβαρη προσπαθεια καποιος μπορει να εβγαζε και δυο κεντρικα δωρα τελικα! Οι υπολογισμοι μου ηταν σωστοι τελικα!
  6. albertus magnus

    Συζήτηση Ημέρα του Αγ. Πατρικίου

    Μαλλον κανεις λαθος σε αυτο το σημειο. Τα ζητουμενα (38 το μαξιμουμ για καθε πολη και σε 3 σετ εναλλασομενα δηλ ιδια στην 1η, 4η, 7η πολη και ιδια στην 2η, 5η, 8η και ιδια στην 3η, 6η, 9η κ.ο.κ) ειναι ακριβως μα ακριβως ιδια με περυσι προπερσυ κτλ. Το κεντρικο κτιριο για να το πας στο λεβελ...
  7. albertus magnus

    Κιτ Πέργκολας

    Εγω εικαζω το εξης. Σχετιζεται με την προαιρετικη σειρα δωρων που επρεπε να πληρωσεις. Εκει ειχε κιτ αναβαθμισης σαν δωρο αλλα οχι λεβελ 1. Οποτε σε εψηνε να παρεις και αυτα ωστε να βγαλεις μαλλον και 2η τερματισμενη! Επισης αφου δεν μας στερησε καποιο κιτ αναβαθμισης δεν πειραζει. Χωρια που το...
  8. albertus magnus

    Κιτ Πέργκολας

    Ηταν λιγο δυσκολο το εβεντ. Εγω το εβγαλα χωρις διαμαντια αλλα στο οριο και επειδη νου εδωσε αρκετες μπαλες απο περιστατικα. Χρησιμοποιωντας μονο τον προπονητη με το +1 μετρο και με επιλογες τις πιο αποδοτικες σε μετρα (δηλ στοχευα στο κεντρικο δωρο) το εβγαλα οριακα μαζευοντας 1240 μετρα και...
  9. albertus magnus

    Ώδε...

    Καλοφαγάς κρεατοφαγος! Δεν είναι γλωσσολογικό το θέμα αλλά γαστρονομικό κατά την άποψη μου!!
  10. albertus magnus

    Ώδε...

    oberon μολις παρατηρησα τη φωτογραφια του προφιλ σου. Και τα στιχακια στην υπογραφη σου. Και κρινοντας και απο τον τροπο γραφης σου ειναι προφανες πλεον ποιος εισαι. "Καλωσοριζουμε" λοιπον ξανα τον finrod μαζι μας σε ολη του την δοξα. o_O
  11. albertus magnus

    ΚΛΟΠΕΣ ΣΤΑ ΚΥΚΛΙΚΑ

    Εχει πολυ ψωμι η κουβεντα περι ορθογραφιας και μαλλον τσακωμους. Εγω θα αναφερθω παντως στο ορθοπεδικος ή ορθοπαιδικος οτι η πρωτη ετυμολογια δεν εχει να κανει με την πεδηση καθως η λεξη προερχεται απο τα γαλλικα!! (δηλ δημιουργηθηκε απο γαλλο με βαση ομως τα ελληνικα) Δεν ειναι λεξη που...
  12. albertus magnus

    Επιλυμένο Δεν μου ανοιγει τον προεπιλεγμενο ηρωα

    Μηπως δεν εχεις κανει καμμια κινηση ακομα κια σου δειχνει με το χερακι το πρωτο πιονι? Γιατι στην αρχη επειδη εινα σαν tutorial δηλ εκμαθηση του εβεντ πρωτα πρεπει να κανεις μια κινηση (δηλ να επιλεξεις ενα πιονι για να κινηθεις μια φορα) και μετα σου ξεκελιδωνει την αλλαγη ηρωα.
  13. albertus magnus

    Διαγωνισμός ΒΡΕΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ!

    διαδρομη Α
Κορυφή