Τουρνουά ... πως θα παρω μερος?

  • Δημιουργός θέματος Μέδουσα
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Καλησπερα σας.... ειμαι νεα στο παιχνιδι εχω 5-6 μερες που το ανακαλυψα και εχω κολλησει.
Προσπαθω εδω και κανα δυο μερες να καταλαβω πως μπορω να παρω μερος στο τουρνουα αλλα δεν βρισκω ακρη... πηγενω στο Δημαρχειο - νεα- ιστορικο γεγονοτων και τελος παταω τον πυργο της Εποχης του Χαλκου αλλα δεν μου δινει καμια επιλογη για να παρω μερος στο τουρνουα.
Ειναι νωρις ακομη για μενα? Εχω ηδη ξεκειδωσει την επαρχεια Tyr και τωρα βρησκομαι στην επαρχεια Badakus στην εποχη του Σιδηρου...
μπορει καποιος να με κατατοπησει μηπως βγαλω ακρη?
Ευχαριστω πολυ !:)


 

DeletedUser30055

Guest
Καλησπέρα
Στο τουρνουά κάθε εποχής παίρνεις μέρος αυτόματα,κάνοντας μάχες στη γειτονιά ή στον χάρτη του πολέμου συντεχνιών ανάλογα με το στρατό που χρησιμοποιείς...
Οι πόντοι που κερδίζεις μετά από κάθε επιτυχημένη μάχη,προστίθενται στους προηγούμενους και στο τέλος της εβδομάδας κερδίζεις μετάλλια,ανάλογα με τη θέση που έχεις τερματίσει στον πύργο.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα σας.... ειμαι νεα στο παιχνιδι εχω 5-6 μερες που το ανακαλυψα και εχω κολλησει.
Προσπαθω εδω και κανα δυο μερες να καταλαβω πως μπορω να παρω μερος στο τουρνουα αλλα δεν βρισκω ακρη... πηγενω στο Δημαρχειο - νεα- ιστορικο γεγονοτων και τελος παταω τον πυργο της Εποχης του Χαλκου αλλα δεν μου δινει καμια επιλογη για να παρω μερος στο τουρνουα.
Ειναι νωρις ακομη για μενα? Εχω ηδη ξεκειδωσει την επαρχεια Tyr και τωρα βρησκομαι στην επαρχεια Badakus στην εποχη του Σιδηρου...
μπορει καποιος να με κατατοπησει μηπως βγαλω ακρη?
Ευχαριστω πολυ !:)

Καλημερα σε ολη την παρεα
Χρησιμες πληροφοριες για τα τουρνουα και γενικα για ολο το παιχνιδι μπορει να βρει καποιος απο την αρχικη σελιδα του FOE
Ανοιγοντας την επιλογη ''το παιχνιδι''

http://prntscr.com/9ysvpv
http://prntscr.com/9ysv4f
http://prntscr.com/9ysvaq

Τωρα για τις μαχες να θυμασαι οτι
1- Θα πρεπει να εχεις ανοιξει την επαρχια στον χαρτη των ηπειρων που σου δινει το δικαιωμα του πυργου-τουρνουα- της συγκεκριμενης εποχης
αντιθετα δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις μπει στο δενδρο των τεχνολογιων αυτης της εποχης
Δηλ εαν εχεις κερδισει ανεξαρτητες μοναδες της εποχης του πρωιμου και εχεις ανοιξει την επαρχια που σου δινει δικαιωμα στον πυργο του Πρωιμου Μεσαιωνα
ασχετα εαν εσυ δεν εχεις ακομη ανοιξει την πρωτη τεχνολογια του πρωιμου και εισαι ακομη στις τεχνολογιες της εποχης του σιδηρου΄μπορεις να λαβεις μερος στον πυργο-τουρνουα- του Πρωιμου Μεσαιωνα
2- Δεν ειναι υποχρεωτικο ολοι οι στρατιωτες σου να ειναι της εποχης του πυργου -τουρνουα- που θελεις να λαβεις μερος-
3- Οι βαθμοι προσμετρωνται παντα στον πυργο της εποχης που εναι ο μεγαλυτερος σε εποχη στρατιωτης σου
Δηλ εαν εχεις πχ 7 της εποχης του σιδηρου και 1 της εποχης του Πρωιμου Μεσαιωνα, οι βαθμοι θα υπολογιστουν στον πυργο-τουρνουα- της εποχης του Πρωιμου
 

DeletedUser

Guest
με κατατοπησες... δεν ειχα προσξει ποτε την αρχικη σελιδα του παιχνιδιου...σε ευχαριστω πολυ
 

DeletedUser30097

Guest
Δηλ εαν εχεις κερδισει ανεξαρτητες μοναδες της εποχης του πρωιμου και εχεις ανοιξει την επαρχια που σου δινει δικαιωμα στον πυργο του Πρωιμου Μεσαιωνα
ασχετα εαν εσυ δεν εχεις ακομη ανοιξει την πρωτη τεχνολογια του πρωιμου και εισαι ακομη στις τεχνολογιες της εποχης του σιδηρου΄μπορεις να λαβεις μερος στον πυργο-τουρνουα- του Πρωιμου Μεσαιωνα
Γεια χαρά. Θαρρώ πως δεν είναι εφικτό να αποκτήσεις ανεξάρτητες μονάδες εποχής της οποίας δεν έχεις ξεκλειδώσει την πρώτη τεχνολογία, δηλαδή δεν έχεις εισέλθει σ' αυτήν.
Φιλικά
Γιώργης.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
ειναι πολυ ευκολο να κερδισεις ανεξαρτητες μεγαλυτερης εποχης απο αποστολες
οι αποστολες που σου δινουν ανεξαρτητες μοναδες συνηθως εχουν σχεση με τον χαρτη των ηπειρων (του στυλ κατεκτησε χ.. τομεις απεκτησε την ψ.. επαρχια εισχωρησε σε χψ τομεις κλπ)
εαν λοιπον κατακτας/αποκτας τομεις-επαρχιες σε χαρτη μεγαλυτερης εποχης σιγουρα θα κερδισεις και στρατιωτικες μοναδες της εποχης αυτης
ασχετα σε ποια εποχη εισαι στις τεχνολογιες
παντα κερδιζα (και ειμαι σιγουρη και αρκετοι αλλοι παιχτες ) ετσι τους πυργους των μεγαλυτερων εποχων
καποιες φορες αρκουσε και μια μονο μαχη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή