Νέες Ερωτήσεις

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser410
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser410

Guest
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30091

Guest
ανταλλαγές πόντων και υλικών ανάμεσα σε αδέρφια που παίζουν από ίδιο υπολογιστή
αλλά με διαφορετικούς λογαριασμούς είναι σωστό ή λάθος ?
 

DeletedUser30091

Guest
υπάρχει κανείς να απαντήσει έγκυρα στην προηγούμενη μου ερώτηση ???:blink:
 

DeletedUser28896

Guest
@Sagita
Παρακαλώ στείλτε αίτηση υποστήριξης για να λάβετε λεπτομερή απάντηση στο ερώτημά σας.
 

DeletedUser31337

Guest
Καλησπέρα
Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις που μου έχουν δημιουργηθεί μέσα στο παιχνίδι:
1. Βάζοντας πόντους σε κάποιο επίπεδο Μ/Κ ενός φίλου, παρατηρώ ότι έχει πόντους κάποιου άλλου παίκτη που γράφει ότι "διαγράφηκε" και οι πόντοι εξακολουθούν να μετρούν στο συγκεκριμένο κτίριο. Γιατί συμβαίνει αυτό ???

2. Ανήκει κάποιος σε μια συντεχνία και έχει βάλει πόντους σε διάφορα μη ολοκληρωμένα επίπεδα Μ/Κ τόσο μελών της συντεχνίας όσο και φίλων που έχει. Σε περίπτωση που αποχωρήσει από τη συντεχνία για να πάει σε άλλη, οι πόντοι που έχει βάλει τόσο στους παλιούς σύντεχνους όσο και στους φίλους του, τί γίνονται ??? Χάνονται ???

3. Αν αποχωρήσει κάποιος από μία συντεχνία και πάει σε άλλη, οι φίλοι που έχουν βάλει πόντους σε μη ολοκληρωμένα επίπεδα Μ/Κ, χάνουν τους πόντους τους ???

Θα περιμένω απάντησή σας.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

DeletedUser28896

Guest
Οι διαγραμμένοι παίχτες, είναι παίχτες που δεν παίζουν και ο λογαριασμός τους έχει είτε διαγραφεί, είτε απενεργοποιηθεί.

Οι πόντοι που βάζει ένας παίχτης σε έναν άλλον, δε χάνονται αν γίνει αλλαγή συντεχνίας από οποιονδήποτε παίχτη, είτε αυτόν που βάζει πόντους, είτε αυτόν που δέχεται.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
στην 1 ερωτηση
βασικα δεν ξερω τι να σου απαντησω
αλλα υποθετω οτι αφου ο παιχτης διεγραφει μετα την χορηγια γι αυτο μετρανε

στην 2 ερωτηση
οχι δεν χανονται μπορει δε να συνεχισει να βαζει στο μκ και να το παρακολουθει μεχρι να ολοκληρωθει το επιπεδο
απο αυτη την διαδρομη
http://prntscr.com/bkktme
ακομη και εαν δεν ανηκει πια ο κατοχος του μκ στους φιλους /γειτονες /μελη της συντεχνεια του
στην 3 ερωτηση
παλι οχι δεν τους χανουν μπορουν να συνεχισουν να βαζουν και να παρακολουθουν το μκ
 

DeletedUser28896

Guest
Οι πόντοι ενός διαγραμμένου παίχτη εξακολουθούν να μετράνε γιατί υπήρχε περίοδος που αυτός ο παίχτης έπαιζε.

Αν 2 παίχτες παίζουν για 6 μήνες ...1 χρόνο ... 2 χρόνια και παίζουν σύμφωνα με τους κανόνες και για τον όποιο λόγο σταματήσουν να παίζουν, δεν υπάρχει λόγος να αφαιρεθούν οι πόντοι που έχουν καταθέσει σε Μεγάλα Κτίρια άλλων παιχτών.
Κάτι τέτοιοι θα προκαλούσε χάος
 

DeletedUser30509

Guest
καλησπέρα,
Μόλις αγόρασα και την τελευταία επέκταση νίκης των 130000 μεταλλίων. Προς μεγάλη μου έκπληξη δεν έχει άλλη. Έχω καλό απόθεμα μεταλλίων για τον χάρτη ΣεΣ της αρκτικής και λαμβάνω καθημερινά κι άλλα από το Deal κάστρο. Η ερώτηση λοιπόν είναι: Σε τι μου χρειάζονται πλέον οι (αρκετοί) πύργοι Νίκης που έχω στην πόλη? Ειλικρινά δε βλέπω κάποιον λόγο γιατί να μην τους διαγράψω. Ή μήπως μου διαφεύγει κάτι?
 
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

DeletedUser

Guest
Δεν γνωρίζω αν θα μπουν άλλες επεκτάσεις στο μέλλον του παιχνιδιού είναι καθαρά δική σας απόφαση τι θα κάνετε με τα κτήρια σας από την στιγμή που σας είναι ''άχρηστα''!
 

DeletedUser29206

Guest
Έξυπνη ερώτηση! Δυστυχώς δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις πια για την πόλη σου εκτός και αν περιμένεις για τις νέες εκτάσεις. Ένας τρόπος χρήσης (αν δεν τα έχεις ανάγκη) είναι να τα προσφέρεις στο θησαυροφυλάκιο της συντεχνίας σου διότι στον νέο χάρτη συντεχνιών χρειάζεται μετάλλια. Η Συμβουλή μου είναι να κρατήσεις τα μετάλλια μέχρι να μαζέψεις αρκετά για τις επόμενες εκτάσεις και μετά να τα βάζεις στο θησαυροφυλάκιο. Όσο αφορά για τους πύργους της Νίκης, εγώ τους έχω ήδη αντικαταστήσει με πύργους της φωτιάς και όπου να 'ναι θα τους πετάξω. Φυσικά δεν χρειάζεται να κάνεις ό,τι έκανα και εγώ. Η στρατηγική που χειρίζεται κάποιος την πόλη του διαφέρει από παίκτη σε παίκτη. Θέλω να πω πως την πόλη σου να την κάνεις ό,τι θες εσύ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

DeletedUser30509

Guest
ευχαριστώ για την απάντησή σας. Εν τω μεταξύ, φημολογείται ότι στην αρκτική εποχή (η οποία δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί) θα προστεθούν νέες επεκτάσεις. Θα περιμένω κάμποσο λοιπόν....
 

DeletedUser28896

Guest
Ολες οι εποχές έχουν επεκτάσεις.
Πως θα επεκτείνει ο παίκτης την πόλη του.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
καλησπέρα,
Μόλις αγόρασα και την τελευταία επέκταση νίκης των 130000 μεταλλίων. Προς μεγάλη μου έκπληξη δεν έχει άλλη. Έχω καλό απόθεμα μεταλλίων για τον χάρτη ΣεΣ της αρκτικής και λαμβάνω καθημερινά κι άλλα από το Deal κάστρο. Η ερώτηση λοιπόν είναι: Σε τι μου χρειάζονται πλέον οι (αρκετοί) πύργοι Νίκης που έχω στην πόλη? Ειλικρινά δε βλέπω κάποιον λόγο γιατί να μην τους διαγράψω. Ή μήπως μου διαφεύγει κάτι?
Καλησπερα
Θα σας πω την προσωπικη μου γνωμη
Οι πυργοι νικης εχουν νοημα στις πρωτες εποχες για να μπορει να μαζευει μεταλια ο παιχτης για επεκτασεις (οι δε πυργοι των πρωτων εποχων δινουν πολυ λιγα)
στις μεγαλες εποχες δεν εχουν σχεδον καμμια αξια/νοημα
ο παιχτης κερδιζει πολλα μεταλια απο τους πυργους της γειτονιας
απο τα μκ που γινεται χορηγος ..που μεταξυ μας δεν ειναι 1-2 επιπεδο
απο απστολες που σου δινουν ως ανταμοιβη και μεταλια
οποτε καλυτερα να εκμεταλευτει καποιος τον χωρο που καταλαμβανουν διαφορετικα
 
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

DeletedUser31615

Guest
[vam]Εδώ μπορείτε να ρωτήσετε ότι θέλετε. Φροντίστε να τηρείτε τους Κανόνες του Φόρουμ. Και πριν ρωτήσετε κάτι βεβαιωθείτε ότι δεν έχει ήδη απαντηθεί στις Συχνές Ερωτήσεις.[/vam]
Καλημερα

Στην 20η αποστολή της Καλοκαιρινής εκδήλωσης πρέπει να αποκτήσω τον έλεγχο μιας επαρχίας, αλλά δεν έχω επαρχία που μπορώ να κατακτήσω και ούτε μου δίνεται η δυνατότητα να εξερευνήσω κάποια άλλη
Τι μπορώ να κάνω?
Ευχαριστώ
 

DeletedUser29206

Guest
Καλημερα

Στην 20η αποστολή της Καλοκαιρινής εκδήλωσης πρέπει να αποκτήσω τον έλεγχο μιας επαρχίας, αλλά δεν έχω επαρχία που μπορώ να κατακτήσω και ούτε μου δίνεται η δυνατότητα να εξερευνήσω κάποια άλλη
Τι μπορώ να κάνω?
Ευχαριστώ
Δηλαδή έχεις τελειώσει και το Ωκεάνιο Μέλλον; Αν ναι θα έπρεπε να σου την έπαιρνε ολοκληρωμένη την αποστολή. Αν όχι τότε θα πρέπει να πας σε άλλο χάρτη εποχής.
 

DeletedUser31615

Guest
[vam]Εδώ μπορείτε να ρωτήσετε ότι θέλετε. Φροντίστε να τηρείτε τους Κανόνες του Φόρουμ. Και πριν ρωτήσετε κάτι βεβαιωθείτε ότι δεν έχει ήδη απαντηθεί στις Συχνές Ερωτήσεις.[/vam]
Δηλαδή έχεις τελειώσει και το Ωκεάνιο Μέλλον; Αν ναι θα έπρεπε να σου την έπαιρνε ολοκληρωμένη την αποστολή. Αν όχι τότε θα πρέπει να πας σε άλλο χάρτη εποχής.

Οκ...ευχαριστώ...έπρεπε να παω σε αλλο χάρτη :):):)
 

DeletedUser31547

Guest
Έχω μια μικρή απορία.
Από το σετ του ινδικού παλατιού/ινδικου σιντριβανιού έχω μερικά κτίρια που ανήκουν στον πρώιμο μεσαίωνα και μερικά που ανήκουν στον μέσο μεσαίωνα. Αν τα λάβω δίπλα-δίπλα θα έχω κάποιο πρόβλημα η θα πάρω το μπόνους του σετ;
 
Κορυφή