Διάλυση Νεμεσις και επιπτώσεις στο Β' κόσμο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30212
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser27157

Guest
Καλησπερα για αλλη μια φορα
1) Εχουν περασει 4 μερες και ακομα απαντηση ΚΑΜΙΑ !!!
2)Υπαρχουν 300 παιχτες -πελατες -συμμαχοι στο Β κοσμο και σε συνολο στους αλλους 2 κοσμους του ελληνικου σερβερ που εχω μιλησει αυτη τη στιγμη ειναι πανω κατω 900 παιχτες που περιμενουν μια απαντηση ή λυση σε αυτο ....θα συνεχισουν το παιχνιδι ή οχι ?
3) Ο πολεμος των συντεχνιων ο αγωνας τα αγαθα τα διαμαντια που εχει ο καθενας κρεμεται σε μια κλωστη υπαρχει τετοια αβεβαιοτητα που πλεον δεν εχει κανενας την ορεξη να συνεχισει να παιζει .....αφου πλεον ολα εξαρτωνται απο τη διαθεση που εχει αυτος με το προνομιο της διαλυσης ....
Σας εδωσα τα στοιχεια μου για να μπορεσω να σας βοηθησω ....
Ευχαριστω και παλι
 

DeletedUser26956

Guest
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΠΑΙΚΤΕΣ-ΠΕΛΑΤΕΣ-ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ.
Τα πράγματα είναι πολυ απλα. Αυτή την στιγμη υπαρχουν ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ παικτες εντος-εκτος ΝΕΜΕΣΙΣ που περιμενουν την απαντηση σας (τι εγινε?- και ποιος το έκανε, εφοσον ειναι εκ των εσω). Εχω χαλάσει ένα σκασμο χρηματων-ωρων για να βοηθήσω να φτασει η συντεχνεια μου εκει που έφτασε. Μαζι με εμενα και Παρα ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ.
Δεν υπαρχει καμια μα καμια δικαιολογια να καθυστερητε την απαντηση σας. Οταν λεμε απαντηση βεβαια δεν εννοουμε οτι το ψαχνουμε και θα σας πουμε, γιατι αυτο σημαινει ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ.Εφοσον γνωριζετε καθε κινηση που κανουμε στο παιχνιδι (τελ-παρ,μαχες κτλ) δεν ειναι δυνατον να μην ξερετε, τι εγινε ακριβως και ποιος το έκανε.
Θεμα προσωπικων δεδομενων δεν υφίστατε γιατι το user δεν ειναι προσωπικο δεδομενο. Το γρέφεται εξάλλου και στους όρους του παιχνιδιου.(πιστευω να τους ξέρετε και να τους θυμαστε)
Για τους παραπανω λογους ολοι οι παικτες ειδικα της ΝΕΜΕΣΙΣ και εγω φυσικα ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ μια γρηγορη και ξεκάθαρη απάντηση σε όλους και όχι μονο στους ιδρυτες.

ΥΓ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΜΜΕΣΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ ΣΑΣ

Φιλικα χρηστος
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΑΡΧΑΣ
Κατανοώ την παρά πολύ δύσκολη θέση που έχουν βρεθεί τα μελή της διαχείριση
Έχουν κληθεί να αντιμετωπίσουν ένα γεγονός που δεν έχει ξανασυμβεί σε κανέναν άλλο Server με βάση τα δεδομένα της στιγμής που έγινε και του μεγέθους της απώλειας
Όμως θα πρέπει να κατανοήσουν και τα μελή της διαχείρισης -είμαι σίγουρη φυσικά ότι το κατανοούν- και με ότι δύναμη διαθέτουν πρέπει να ασκήσουν πίεση και σε αυτούς που μπορούν να βρουν το τι έχει συμβεί για μια πιο εν τάχει και ξεκάθαρη απάντηση
Έχουν περάσει ήδη 4 1/2 μέρες και ήδη έχουν αρχίσει να εξαντλούνται τα περιθώρια αντοχής ελπίδας κουράγιου διάθεσης κλπ των μελών της ΝΕΜΕΣΙΣ
Το ίδιο και των ''αντιπάλων'' συντεχνειών που μπορεί να μην έχουν καμία σχέση όμως νοιώθουν ενδόμυχα να τους κατηγορούν όλοι οι υπόλοιποι παίχτες του ΦΟΕ
Παρέες φίλοι γνωστοί αρχίζουν να χάνονται ο ένας κρατεί επιφύλαξη για τον άλλο
Σιγά απελπίζονται και γίνονται ανενεργά παρά πολλά παιδία
Με βασική αιτιολογία ότι δεν έχει νόημα να συνεχίσουν αφού θεωρούν ότι ανά πασά στιγμή μπορεί να συμβεί κάτι και να χαθούν όλα ,κόπος χρόνος - και για αρκετούς και χρήματα - και να μην βρουν ποτέ την αιτία μια δικαίωση κλπ 'η ακόμη και εάν την μάθουν ‘η την βρουν να έχει περάσει τόσο πολύτιμος χρόνος που να μην έχει πια νόημα
Σας παρακαλώ πολύ λοιπόν έχοντας την πεποίθηση βάση των έως τώρα στοιχείων που μου έχετε δείξει στο διάστημα που παίζω ότι πάνω από Όλα σας ενδιαφέρει η βελτίωση της διασκέδασης -που είναι ο βασικός σκοπός οποιουδήποτε παιχνιδιού- των παιχτών σας σταματήστε τώρα το ντόμινο αυτό
Εάν δε θεωρείτε το βασικό πρόβλημα που δεν μπορείτε να δώσετε ξεκάθαρη μέχρι στιγμής απάντηση είναι πιθανόν νομικό τότε ίσως η κατώθι σκέψη -πρόταση μου ίσως σας φανεί χρήσιμη
Εάν βασιστείτε στους κανόνες -που εσείς έχετε γράψει στο φόρουμ και που ακόμη είναι σε ισχύ- , μπορείτε εύκολα οποιοδήποτε θεωρητικά δύσκολο εμπόδιο να το ξεπεράσετε εύκολα και απλά
Αφού υπάρχει ένας βασικός κανόνας τιμωρίας παίχτη
Δηλ ότι όποιος προσβάλει κάποιον παίχτη (εάν φταίει κάποιος από τους Ιδρυτές και όχι κάποια στιγμιαία αδυναμία του προγράμματος)
Στο συγκεκριμένο συμβάν έχετε έναν παιχτη που προσέβαλε -και ίσως εκμεταλλεύτηκε - όχι μόνο τα αμιγή μελή της ΝΕΜΕΣΙΣ άλλα και όλους τους υπόλοιπους παίχτες του Β κόσμου
Δηλ τι παραπάνω πρέπει να κάνει κάποιος από το να προσβάλει με άμεσο τρόπο 60-ο αριθμός είναι τυχαίος- και με έμμεσο τρόπο πάνω από 6000 παίχτες για να τιμωρηθεί παραδειγματικά
Όποτε αρκεί από έσας μια απλή ανακοίνωση ότι ο ..ψ παίχτης-ονομαστικά όμως- τιμωρείται για προσβολή των παιχτών του Β κόσμου
Και έτσι όλοι παίρνουν την απάντηση εμμέσως που κατά την προσωπική μου γνώμη δικαιούνται να πάρουν
Γιατί μόνο έτσι υπάρχει ελπίδα να ξαναγυρίσουμε σιγά στις παλιές καλές μέρες
Και να θεωρήσουμε όλοι ότι όλο αυτό το συμβάν τελικά ήταν ένα κάπως μεγαλύτερο από ότι είχε προβλεφτεί ‘’βότσαλο’’ στην λίμνη
Όμως το π Παλιρροιακό κύμα ου δημιούργησε δεν κατάφερε να ‘’πνίξει’’ την πλειοψηφία των ενεργών παιχτών του Β κόσμου του Ελληνικού ΦΟΕ
Στην συνεχεία σε όποιους εσείς κρίνετε ότι πρέπει να δοθούν με προσωπικά μνμ περισσότερες διευκρινίσεις θα έχετε χωρίς την πίεση του χρόνου την ευχέρεια να το κάνετε
Με εκτίμηση
talamanta πρώην μέλος της Νέμεσις μα πάντα μαμα Όλων
 

DeletedUser21

Guest
[yio]Κατανοούμε απόλυτα το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν τα μέλη της Συντεχνίας. Μετά από ελέγχους που πραγματοποιήθηκαν από την Ομάδα Διαχείρισης δε βρίσκουμε κάποιο πρόβλημα στο παιχνίδι που να σχετίζεται με τη διάλυση της Συντεχνίας σας. Αυτό αυτόματα σημαίνει ότι ένας εκ των Ιδρυτών της την έχει διαγράψει με αποτέλεσμα να χαθεί ο κόπος αρκετών παικτών.

Κατόπιν τούτου το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, εφόσον το σύστημα μας το επιτρέψει, είναι έλεγχος στους Ιδρυτές της Συντεχνίας. Για να γίνει αυτό θέλουμε ένας από τους Ιδρυτές της Συντεχνίας να κάνει Αίτηση Υποστήριξης στην οποία θα αναγράφει:

Α. Όλους τους Ιδρυτές που αυτή είχε κατά τη στιγμή διάλυσής της.

Β. Την ακριβή ημερομηνία και ώρα διάλυσης της Συντεχνίας.

Γ. Όσα print screen σχετικά με το θέμα έχει και πιστεύει ότι θα βοηθήσει.

Στην Αίτηση Υποστήριξης ως θέμα θα πρέπει να έχει "ΝΕΜΕΣΙΣ προς irisdp".

Σε περίπτωση που βρεθούν πάνω από μία Αιτήσεις για το ίδιο θέμα, η Ομάδα Διαχείρισης θα λάβει υπόψιν μόνο την πρώτη κατά σειρά προτεραιότητας, οπότε καλό είναι προτού γίνουν να μιλήσουν μεταξύ τους οι Ιδρυτές και να στείλει μόνο ένας από αυτούς με όσο περισσότερα και ακριβή στοιχεία μπορεί να μας δώσει.

Το θέμα Κλειδώνει έως ότου πραγματοποιηθεί ο σχετικός έλεγχος προς αποφυγή spam.[/yio]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris]Αρχικά αυτό που πρέπει να ξεκαθαρίσουμε είναι ότι δεν πρόκειται για bug του παιχνιδιού.
Αν ήταν έτσι δε θα επηρεαζόταν μία μόνο συντεχνία, αλλά θα είχαν σκορπίσει, αν όχι όλες, τουλάχιστον το 70% των συντεχνιών του κόσμου Β και πολύ πιθανό να είχαν επηρεαστεί και οι άλλοι κόσμοι. Κάτι τέτοιο δε συνέβη.

Το σίγουρο είναι ότι πίσω από τη διάλυση βρίσκεται κάποιος παίκτης. Ποιος είναι και για ποιο λόγο το έκανε, δε μπορούμε να ξέρουμε.
Η δική μας δουλειά ήταν να ελέγξουμε τα ονόματα που μας δώσατε για τυχόν παραβίαση των λογαριασμών τους.

Καταλαβαίνουμε τον εκνευρισμό σας για την καθυστέρηση , αλλά κάποιοι έλεγχοι χρειάζονται περισσότερο χρόνο από τον συνηθισμένο για να πραγματοποιηθούν.

Δυστυχώς δεν είμαστε σε θέση να κάνουμε κάτι παραπάνω, αφού υπεύθυνοι για τις συντεχνίες είναι οι ιδρυτές τους και η διάλυση της δεν είναι κάτι που απαγορεύεται από τους κανόνες για να τιμωρήσουμε αυτόν που το έκανε.[/iris]
 

DeletedUser

Guest
Διακρίνω υπερβολική βεβαιότητα για ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως αυτό ,χωρίς να υπάρχει η παραμικρή ιδέα για το ποιος το έκανε........δεν λέω ότι είναι μπαγκ η και εγώ δεν ξέρω τι άλλο , μαζί σας είμαι, μιας και η λογική λέει ότι κάτι παραπάνω εως πολύ θα ξέρετε από εμένα , αλλά πείτε μου, είναι δυνατόν να μην μπορείτε να μάθετε ποιος το έκανε ;;; οκ ,να δεχθώ ότι από Ελλάδα έχετε περιορισμένα δικαιώματα ή γνώσεις στα του προγραμματισμού, log files και εγώ δεν ξέρω τι άλλο, μα κανένας να μην μπορεί να το δει ούτε από μαμά εταιρεία ;;; όταν το ίδιο το παιχνίδι εμφανίζει σε όλους μας τόσες άχρηστες -τις περισσότερες φορές -πληροφορίες ;;
 

DeletedUser

Guest
Αρχικά αυτό που πρέπει να ξεκαθαρίσουμε είναι ότι δεν πρόκειται για bug του παιχνιδιού.
Αν ήταν έτσι δε θα επηρεαζόταν μία μόνο συντεχνία, αλλά θα είχαν σκορπίσει, αν όχι όλες, τουλάχιστον το 70% των συντεχνιών του κόσμου Β και πολύ πιθανό να είχαν επηρεαστεί και οι άλλοι κόσμοι. Κάτι τέτοιο δε συνέβη.
Υπαρχουν μικρα και μεγάλα bug σε ενα προγραμμα. Δεν ειπαμε οτι θα κατερρεε το συστημα αλλα εδω εχουν πεσει αεροσκαφη και εχει σκοτωθει κοσμος απο bug τα οποια υπηρχαν μεσα σε λογισμικα και κατω απο τις καταλληλες συνθηκες και δειργασιες εκαναν την εμφανιση τους.
Μη ξεχνατε επισης οτι η Νεμεσις στην βαθμολογικη καταταξη αλλα και στους κατακτημενους τομεις στον χαρτη, ηταν κοντα στο 50-60% του παιχνιδιου...αν υπολογισετε και ποσοι παικτες συμμετειχαν.
Ενα αλλο παραξενο ειναι οτι λιγο πριν της διαλυσης, προηγηθηκε για πρωτη φορά μια ανευ προηγουμενου επιθεση στη Νεμεσις απο πολλες μικρες και μεγαλες συντεχνιες ταυτοχρονα σχεδον.Επισης η μερα και η ωρα που εγινε το συμβαν δεν ηταν τυχαια. Εχουμε δει πολλες φορες οι τιμωριες αλλα και το γκρεμισμα μεγαλων κτηριων να γινονται συνηθως Παρασκευη ξημερωματα Σαββατου.
Στην ζωη μου εχω μαθει να μη πιστευω στην τυχη η σε τυχαια γεγονοτα.
θα ηθελα λοιπον απαντησεις στα παρακατω ερωτηματα.
Ποιος μου εγγυαται οτι δεν προκειται για λαθος του παιχνιδιου λοιπον? Αν υπηρχε λαθος η εταιρεια θα το παραδεχοταν επισημα? και τι θα εκανε στην συγκεκριμενη περιπτωση?
Ποιος επισης μου εγγυαται οτι δεν εγινε απο καποιον moderator του παιχνιδιου για να στηριξει η υποστηριξει καποιους αλλους φιλους του σε αλλο κοσμο που μπορει να ειναι παικτης και ο ιδιος.
Εδω βλεπετε τα παντα και δεν μπορειτε να δειτε ποιος πατησε το κουμπι της διαλυσης?
Επειδη πρεπει να πουμε τα πραγματα με το ονομα τους καποια στιγμη, οσοι ειχαν ιδρυυτικα εκεινο το βραδυ δεν ηταν τυχαιοι παικτες γνωριζομαστε προσωπικα και εκτος παιχνιδιου.
Αυτους και αυτα που φοβαμαι ειναι αυτα και αυτοι που δεν ξερω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser21

Guest
[yio]Τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης δεν έχουν το δικαίωμα να κρίνουν έναν Ιδρυτή για τις πράξεις του. Αυτή είναι δουλειά των μελών της Συντεχνίας του. Ακόμα και να μπορούσαμε να δούμε ποιος από όλους τους Ιδρυτές έκανε αυτή την πράξη, δεν έχουμε το δικαίωμα να εμπλακούμε στα εσωτερικά της Συντεχνίας που ηγείτο. Όπως ήδη σας ενημερώσαμε, αυτό που έπρεπε να κάνουμε (και ήδη έχουμε κάνει) είναι να ελέγξουμε για τυχόν λάθος του συστήματος (έχει ήδη δοθεί σχετική απάντηση για αυτό το θέμα) και να βεβαιωθούμε ότι δεν υπήρχε παραβίαση των λογαριασμών που είχαν δικαίωμα Ιδρυτή, στη δεύτερη περίπτωση και πάλι δε θα μπορούσαμε να επέμβουμε για τυχόν ζημία που θα είχε προκαλέσει η παραβίαση ενός λογαριασμού μιας και υπεύθυνος για την ασφάλεια του λογαριασμού του είναι ο ίδιος ο παίκτης που τον διαχειρίζεται και όχι η Ομάδα Διαχείρισης του παιχνιδιού.

Τώρα όσον αφορά τα ερωτήματα που θέτει ο συμπαίκτης μας astalavista.

1. Όχι, δεν υπήρξε κάποιο σφάλμα στο παιχνίδι, αυτό το εγγυούνται οι Τεχνικοί της Εταιρείας και το επιβεβαιώνει η κατάσταση των υπόλοιπων Συντεχνιών.

2. Όχι, δεν είναι δυνατόν να έχει γίνει η παραμικρή ζημία από κάποιον Διαχειριστή καθώς κανένας δεν έχει τη δυνατότητα και τα εργαλεία να "διαγράψει" μία Συντεχνία.

3. Όπως ήδη σας έχουμε αναφέρει από τη στιγμή που διαγράφηκε η Συντεχνία δεν έχουμε τη δυνατότητα να δούμε το αρχείο της. Ακόμη όμως να να το βλέπαμε δε θα είχαμε το δικαίωμα να παρέμβουμε στην απόφαση ενός εκ των Ιδρυτών της.[/yio]
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα από ότι κατάλαβα, το να βρείτε ποιος το έκανε είναι αδύνατον , μιας και έχετε πει επανειλημμένα ότι αυτό είναι τεχνικά αδύνατο........... Ειλικρινά το μόνο που με εντυπωσιάζει σε όλα αυτά είναι το πόσο απλά και κυνικά ομολογείτε ότι έχετε παραβλέψει ένα τόσο σημαντικό γεγονός του παιχνιδιού, όταν ενημερωνόμαστε σαν παίκτες για το ποιος μας έδιωξε από την συντεχνία, για το ποιος μπήκε ή βγήκε και πόσα άλλα που μπροστά σε αυτό είναι παντελώς άχρηστες πληροφορίες,αλλά ενώ ενημερωνόμαστε για όλα αυτά είναι αδύνατον να μάθουμε ποιος κόστισε σε τόσους παίκτες χιλιάδες υλικά και ώρες παιχνιδιού........ το τελικό συμπέρασμα για εμένα σε όλα αυτά είναι ότι αποδεικνύετε για ακόμα μια φορά ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει πολλά κενά και δείχνει προχειροφτιαγμένο, με σοβαρότατες παραλείψεις και αβλεψίες , παραλείψεις που όχι απλά διορθώνετε αργότερα από όσο θα έπρεπε, αλλά από ότι φαίνεται τις διορθώνετε με ρυθμούς χελώνας ή ακόμα και ποτέ........
 

DeletedUser27181

Guest
ετσι απλα δλδ......................ΤΕΛΟΣ ..............................................
 

DeletedUser9802

Guest
Και έτσι τελικά δεν θα μάθουμε ποτέ τι έγινε, όπως και άλλοι δεν θα μάθουν ποτέ για ποιο λόγο μπορεί να συμβεί οτιδήποτε!!!!:blink:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ
Απαντηση ακομη δεν υπαρχει ουτε στο Γιατι ουτε στο Ποιος
μονο Υποψιες και ισως Μυθευματα
Υποψηφιοι πολλοι ...Ιστοριες αμετρητες
Αλλοι ισως αδικα
Αλλοι , ισως απο φοβο μην ειναι τελικα ο κρυφος ... αδελφος ο υπευθυνος
δεχτηκαν σιωπηλα τον ρολο της Ιφιγενειας
Και αλλοι ενισχυαν την ..υποψηφιοτητα τους
ισως γιατι απο τον πονο της διαλυσης του '''παιδιου'' τους
τους ηταν αδιαφορο οτι και εαν πιστευαν 'η ελεγαν για αυτους
Λογικο το βρισκω αλλωστε ...τιποτα να μην εχει πια σημασια για αυτους
μετα απο τοσες ωρες που ειχαν ξοδεψει απο την ζωη τους για την Νεμεσις και τα μελη τους .
Το μονο σιγουρο τελικα ειναι οτι μετα απο εκεινη την ημερα ο κοσμος του ΦΟΕ αλλαξε
Παιχτες σταματησαν. παρεες χωριστηκαν . επαψαν οι περισσοτεροι να πιστευουν στην ομαδικοτητα
Το δικο μου συμπερασμα .. εκεινη την ημερα δεν διαλυθηκε η Νεμεσις μονο
αλλα ''ραγισε'' ολος ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΦΟΕ
Ομως αυτοι που επρεπε να κανουν κατι για να σωθει (εστω και ετεροχρονισμενα )
... επαναπαυθηκαν στην πολυθρονα του Ποντιου Πιλατου
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser28896

Guest
Απαντήσεις έχουν δωθεί πλήρως και λεπτομερώς
 
Κορυφή