Συζήτηση: Αρκτικό Μέλλον

  • Δημιουργός θέματος Malfiore
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για το Αρκτικό Μέλλον που ανακοινώθηκε σε αυτό το θέμα. Παρακαλούμε η συζήτηση να γίνεται πάντα εντός των πλαισίων των κανόνων του φόρουμ.

Εκ μέρους της ομάδας διαχείρισης του Forge of Empires GR.
 

DeletedUser31083

Guest
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΕΔΑΦΗ, ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΩΡΟ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ.
 

DeletedUser30239

Guest
καλησπερα σε ολους
γραφεται οτι δεν θα μπει νεος χαρτης ... αλλα θα μπει και αλλη εποχη
μπορειτε να μας πειτε τι θα γινει με τα αγαθα που θα μπαινουν στο θησαυροφυλακιο
τα οποια σε μερικες μερες για συντεχνια με πολλους θολους θα ειναι χιλιαδες
αυτα τι θα τα κανουμε ;
 

DeletedUser28347

Guest
καλησπερα αφου θα ειναι ολα με μεταλια στον νεο χαρτη τα μεγαλα κτηρια οπως θολος παρατηρητηριο και ατομιο τι θα δινουν?και αν δινουν αγαθα της εποχης που εισαι τι θα τα κανουμε στο θυσαυροφυλακιο αφου δεν θα τα χρεισημοποιουμε πουθενα?θα πρεπει να το λυσετε αυτο το σωστο ειναι και η προταση μου να δινει τυχαια εποχης αγαθα απο σιδηρου μεχρι μελλοντικης στα θυσαυροφυλακια της καθε συντεχνιας καλο μεσημερι
 

DeletedUser30665

Guest
Εγω δεν ξερω ακριβως τι γινεται στον Μπετα όπως ο φιλος freakazoid.... αλλα διακρινω κι εγω μια βιασυνη-προχειροτητα στην Νεα εποχη....

Γιατι μισος χαρτης?
Γιατι 1 ΜΚ? που είναι το 2ο?
Τι χρειαζονται τα υλικα που θα δινουν τα ΜΚ στο θυσαυροφυλακιο? (Θολος - Ατομιο - Παρατηρητηριο)
το τελευταιο ερωτημα είναι και το πιο σημαντικο......

περιμενουμε λοιπον ..... για απαντησεις.......
 

DeletedUser31322

Guest
Αυτό είναι από τον Α κόσμο Νέα εικόνα (3).jpg

και αυτό είναι από τον Γ κόσμο

Νέα εικόνα (2).jpg

Τι γίνεται παιδιά????? Γιατί τέτοια τρομακτική διαφορά?????
 

DeletedUser30464

Guest
καλησπερα , ειναι διαφορετικοι οι τομεις που μας δειχνεις . ειδικα στην αρχη θα βρεις μεχρι χαλκου , οσο προχωρας αρχιζει και δυναμωνει ο στρατος !
 

DeletedUser31322

Guest
καλησπερα , ειναι διαφορετικοι οι τομεις που μας δειχνεις . ειδικα στην αρχη θα βρεις μεχρι χαλκου , οσο προχωρας αρχιζει και δυναμωνει ο στρατος !
Γιώργο, δεν είναι απλά διαφορετικοί τομείς.......είναι από διαφορετικούς κόσμους!!!
Η 1η εικόνα είναι απ' τον Α κόσμο κι απ' ότι βλέπεις δεν έχουν προχωρήσει και πολύ (οι άμυνες είναι μπλε ακόμη) και είναι με μονάδες μέλλοντος, ενώ στην 2η εικόνα, που είναι απ' τον Γ κόσμο, οι άμυνες έχουν σχεδόν τελειώσει (κοκκίνισαν) και είναι 8 κακοποιοί!!!
Η διαφορά δυσκολίας ανάμεσα στους 2 κόσμους, είναι χαώδης!!! Το ερώτημα είναι γιατί????
 

DeletedUser30464

Guest
εχουνε βαλει διαφορετικες αμυνες σε ολους τους τομεις .
δεν ξερεις αν ο τομεας αυτος αν τον ειχανε παρει πριν και ειχαν 8 κακους για πολοιορκια , οποτε οταν τον χορηγησανε μετα θα ειχε 8 κακους μεσα .
εγω πιστευω οτι οταν ανοιξε ο χαρτης σε ολους τους κοσμους αν εβαζες στον ιδιο τομεα π.χ 27,31 στο Α κοσμο και στο 27,31 στο Γ κοσμο θα ειχε ακριβως της ιδιες αμυνες εφοσον δεν ειχε παρθει ο τομεας αυτος πριν απο καμια συντεχνεια
 

Narutofan

Νέο Μέλος
Καλησπέρα!
Πολύ ωραίος ο νέος χάρτης με όλες τις εποχές, είναι σαν το Μέλλον με μετάλλια.
Χάλια μαύρα πάλι χάλια από το κακό στο χειρότερο η νέα εποχή μας μάρανε.
 

DeletedUser31322

Guest
εχουνε βαλει διαφορετικες αμυνες σε ολους τους τομεις .
δεν ξερεις αν ο τομεας αυτος αν τον ειχανε παρει πριν και ειχαν 8 κακους για πολοιορκια , οποτε οταν τον χορηγησανε μετα θα ειχε 8 κακους μεσα .
εγω πιστευω οτι οταν ανοιξε ο χαρτης σε ολους τους κοσμους αν εβαζες στον ιδιο τομεα π.χ 27,31 στο Α κοσμο και στο 27,31 στο Γ κοσμο θα ειχε ακριβως της ιδιες αμυνες εφοσον δεν ειχε παρθει ο τομεας αυτος πριν απο καμια συντεχνεια

Γιώργο, οι παρακάτω εικόνες είναι από τον Δ κόσμο, που ο πρώτος παίκτης στην κατάταξη, είναι ακόμη στην αποικιακή εποχή!!!
Η 1η εικόνα, δείχνει ότι κανένας τομέας δεν έχει κατακτηθεί από καμμία συντεχνία και η 2η εικόνα δείχνει άμυνες μέλλοντος σε τομέα του χάρτη απ' τον Δ κόσμο!!!
Συνεπώς, όχι μόνο δεν ξεκινά από χαλκού, αλλά απ' ευθείας απ' το μέλλον!!!

Νέα εικόνα (5).jpg Νέα εικόνα (4).jpg
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα παιδια θεωρω οτι πραγματικα ειναι προς την σωστη ροτα οι αλλαγες
πιστευω οτι ο χαρτης πρωτο μπηκε στο ΒΕΤΑ
1 οχι σαν χαρτης της νεας εποχης, αλλα σαν μια λυση για την αποσυμφορηση του χαρτη των συντεχνειων (ειχε μπει πριν και απο τον χαρτη της ζουγκλας)
2 για να εχουν να κτυπουν οι ..επαγγελματιες του ειδους μπας και παψουν να χανουν πια τεραστιες ποσοτητες υλικων οι αλλοι
τα οποια με τον χαρτη της ζουγκλας τα εχουν αναγκη ολες οι ζωντανες συντεχνειες
Εδω λοιπον θα φανουν οι κανονικες συντεχνειες απο τις κατα ''συνθηκη''
δηλ εαν θα σκεφτουν και τα μελη τους των μικροτερων εποχων
Τωρα για το θεμα των ΜΚ πιστευω οτι θα βρεθει λυση ..πχ μπορει να χρηισιμοποιουνται ως ..μπαλαντερ σε ολες τις υπολοιπες εποχες
το ακουσα το '' ωραια στο τελος θα μας πει να το ριξουμε στην ..μπιριμπα''
Και κατι ασχετο ?? μεν, σοβαρο δε
Τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει οτι αρκετοι εχουν προβλημα με την φορτωση του φοε
Εδω και αρκετες μερες καποιοι παιχτες ( παλιοι και μεγαλοι απο καθε αποψη ) δεν μπορουν να μπουν καν μεσα στο φοε
κυριως στους κοσμους που εχουν την πολη με τον μεγαλυτερο λογαριασμο
Γνωριζω οτι και η διαχειριση προσπαθει (και οτι το εχει μεταφερει στους πιο πανω),
ομως και τα παιδια εχουν αρχισει να απελπιζονται
Προσωπικη παρακληση να βρεθει λυση συντομα
..Εγω μεν οσο μπορω περναω και ποτιζω τα λουλουδακια τους , αλλα οι υπηκοιοι τους εχουν αρχισει να λιμοκτονουν (αρνουνται τα φαγητα απο ''ξενο'' χερι)
Αμ το αλλο που το πατε, μπορει επισημα να ειναι αντιπαλοι καποιοι απο αυτους
Εγω ομως δεν μπορω ουτε μια μερα ακομη στην γειτονια μου χωρις τους λατρεμενους μου ''οχτρους''
Τους θελω ενεργους πισω , να με κτυπουν, να τους κτυπω , να τους γκρινιαζω , να με κοροΪδευουν/πειραζουν κλπ
Να παλευουμε στηθος .... με στηθος για τον πρωτο πυργο της εκαστοτε νεας εποχης
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Ηθελα να ηξερα γιατι δεν δινεται το χαρτη με τη μια....πλατες στα λαμογια κανετε?Αυτο το παιχνιδι λοιπον ειναι φτιαγμενος απο Γερμανους αλλα με Ελληνικη φιλοσοφια...ολα υπερ της λουβιτουρας δουλευουν...3 μερες τωρα πηδανε σαν τα βατραχακια...να πιασουν το καλο κομματι....Στη real life φανταζομαι τι κωλοντουπες θα κανουν....
 

DeletedUser30464

Guest
τελικα τα μεταλλια γιατι δεν τα μετρανε ως προσφορα ?
ποιο θα ειναι το κινητρο του καθε παιχτη να συνεισφερει εκτος το οτι βοηθαει τη συντεχνεια του ?
οταν προσφερεις αγαθα στο θυσαυροφυλακιο τα μετρανε , βλεπω καποιοι παιχτες να τα κρατανε ετσι να τα εχουνε χωρις να τα προσφερουνε στη συντεχνεια τους !
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ..ξερω σας ελειψα
Που πατε ? ..μην φευγετε για την νεα εποχη θα μιλησω -εγραφως ορατα-
Περιμενα να περασει λιγος καιρος για να εχω δοκιμασει πρωτα τις νεες στρατιωτικες μοναδες -οσο μπορουσα φυσικα-
Λοιπον παιδια η ιδεα μου ειναι οτι θελουν λιγο ενδυναμωση σε σχεση με τις μοναδες του μελλοντος?
'η μονο στους δικους μου συμβαινει?
γιατι εαν ειναι μονο στους νεοαποχτηθεντες δικους μου ( αναφερομαι και στους νεους πρωταθλητες) τοτε να τους αρχισω, γυμναστικη , βιταμινες... εστω 3-4 κτυπητα αυγα καθε πρωι
ασχετο .. να δω πως θα καταφερω να.. μαντρωσω ξανα τις αλανιαρες πασχαλινες κοτουλες μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
ο νεος χαρτης λεει για ολες τις εποχες.ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΜΕΛΟΝΤΟΣ ΤΟΤΕ; ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ Δ ΚΟΣΜΟΥ; ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΩΡΘΩΘΕΙ!!!!!!!!!!!
 
Κορυφή