Αποχώρηση από ένα κόσμο χωρίς να χαθεί τίποτε στον άλλο κόσμο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31337
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31337

Guest
Καλημέρα σε όλους σας.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας και τις συμβουλές σας.
Είμαι στο παιχνίδι δημιουργώντας ένα λογαριασμό και ξεκίνησα πρώτα από τον κόσμο «Dinegu». Στη συνέχεια με τον ίδιο λογαριασμό αποφάσισα να παίξω παράλληλα και στον κόσμο «Arvahall».


Μέχρι εδώ όλα καλά.
Λόγω φόρτου εργασίας δεν έχω πλέον τόσο ελεύθερο χρόνο ώστε να τον καταναλώνω και για τους δύο κόσμους, οπότε αποφάσισα να συνεχίσω ΜΟΝΟ στον κόσμο «Arvahall» (στον οποίο παρά το μικρό χρονικό διάστημα πηγαίνω εξαιρετικά)

Θα ήθελα να με βοηθήσετε στις παρακάτω ερωτήσεις :

1. Πώς αποχωρώ από τον κόσμο «Dinegu» (που δημιούργησα πρώτα) χωρίς να διαγραφεί ο άλλος κόσμος «Arvahall» (που έφτιαξα στη συνέχεια) ???


2. Διάβασα κάπου στο forum ότι ο λογαριασμός που έχει κάποιος χωρίζεται στον «κύριο» και στους άλλους. Αν διαγραφείς από κάποιο κόσμο μένει μόνο ο «κύριος». Ισχύει και αν ναι ποιος κόσμος είναι «κύριος» και ποιος «δευτερεύων» στη δική μου περίπτωση ???
(σημειωτέον ότι δημιούργησα πρώτα τον κόσμο «Dinegu» και μετά τον κόσμο «Arvahall» όπου θέλω να παραμείνω)


3. Διάβασα κάπου στο forum ότι όταν αποχωρείς από έναν κόσμο χάνεις τα διαμάντια που έχεις συγκεντρώσει επειδή θα σβηστεί ο «κύριος» λογαριασμός. Ισχύει αυτό και αν ναι πώς μπορώ να κρατήσω τον δεύτερο κόσμο «Arvahall», όπου πηγαίνω πάρα πολύ καλά, χωρίς να χάσω τίποτε από αυτά που έχω φτιάξει (συμπεριλαμβανομένων και των διαμαντιών) ???


4. Γενικά πώς μπορώ να ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟ τον κόσμο «Dinegu» (που δημιούργησα πρώτα) και να μείνω στο παιχνίδι συνεχίζοντας ΜΟΝΟ στον κόσμο «Arvahall» (δεύτερο κόσμο), με όλα όσα έχω δημιουργήσει μέχρι τώρα (συμπεριλαμβανομένων και των διαμαντιών) ???

Θα περιμένω απαντήσεις και τη βοήθειά σας

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλημερα νομιζω οσο παιζεις μονο εκει που θες....δεν χανεις τιποτα....τα διαμαντια δεν σβυνονται.....οσο για τον «Dinegu» οταν τον εγκαταλειψεις με τον καιρο θα το καταλαβουν και θα διαγραφει....αλλος τροπος δεν νομιζω να υπαρχει....παιζε τον κοσμο που θες κι ολα καλα.
 

DeletedUser28431

Guest
Kαλησπέρα
μπορείς επίσης αν θες ντε και καλά να διαγράψεις τον λογαριασμό σου από τον dinegu να στείλεις αίτημα στη διαχείρηση και να το ζητήσεις
 

DeletedUser31719

Guest
δηλ αν αλλαξεις κοσμο ξεκινας απο την αρχη ουσιαστικα?
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Δεν αλλαζεις κοσμο... δεν υπαρχει τετοια εννοια...
μπορεις -αν θες- να συμμετεχεις σε 4 (μεχρι τωρα) κοσμους...καθενας ανεξαρτητος απο τον αλλον...
Τα Διαμαντια -μονο- ειναι κοινα...τπτ αλλο....
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Μπορείτε να παίξετε σε όσους κόσμους θέλετε.
Τα διαμάντια του λογαριασμού είναι κοινά για όλους τους κόσμους.
Αν για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορείτε να συνεχίσετε σε κάποιο κόσμο, απλά δε συνδέεστε σε αυτόν. Δε χρειάζεται να γίνει διαγραφή του λογαριασμού από τον συγκεκριμένο κόσμο. Το σύστημα μετά από 30 ημέρες θα τον θεωρήσει ανενεργό και ανάλογα με την εποχή που είναι και τα διαθέσιμα διαμάντια, είτε θα τον απενεργοποιήσει είτε θα τον μηδενίσει.
 
Κορυφή