ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΧΑΡΤΩΝ ΣΤΟΝ ΣεΣ...

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα σε ολους....
Το προβλημα που αντιμετωπιζουμε πολλοι "ταλαιπωροι" παικτες του ΦοΕ, συνεχιζετε....
Το εχουμε αναφερει αρκετοι, μεσα σε θεματα που αφορουν αναβαθμισεις, αλλα ουτε διορθωση εγινε, ουτε καποιος απο τη διαχειριση εκανε τον κοπο να απαντησει στα μνμτα μας αυτα....
Ετσι αποφασισα να ανοιξω εδω ενα θεμα, σχετικα με το συγκεκριμενο προβλημα...
Προσωπικα το εχω αναφερει στην υποστηρηξη στις 3.7.2016, και το εχω ξαναθυμισει 3 φορες....
και τις 3 φορες εισεπραξα την λυπη της που αντιμετωπιζω προβλημα, και -υποτιθετε- το θεμα προωθηθηκε στους τεχνικους προς επιλυση....απο τοτε εχουν γινει (αν δεν εχασα το μετρημα) τουλαχιστον 15 αναβαθμισεις...
Επιλυση -εγω τουλαχιστον- ακομα (12.10.2016) δεν εχω δει, και η αιτηση μου κλειδωσε κιολλας...
Ο ΣεΣ παντως ειναι μαρτυριο αν δεν μπορεις να "πεταγεσε" απο τον εναν χαρτη στον αλλο, χωρις να κολλαει το παιχνιδι και να θες ριφρες....
Περιμενω τη διορθωση του προβληματος ή εστω μια απαντηση στην ερωτηση "γιατι το προβλημα αυτο το εχουν καποιοι και οχι ολοι"....ειναι θεμα browser? pc? καρτας?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα σε ολους....
Το προβλημα που αντιμετωπιζουμε πολλοι "ταλαιπωροι" παικτες του ΦοΕ, συνεχιζετε....
Το εχουμε αναφερει αρκετοι, μεσα σε θεματα που αφορουν αναβαθμισεις, αλλα ουτε διορθωση εγινε, ουτε καποιος απο τη διαχειριση εκανε τον κοπο να απαντησει στα μνμτα μας αυτα....
Ετσι αποφασισα να ανοιξω εδω ενα θεμα, σχετικα με το συγκεκριμενο προβλημα...
Προσωπικα το εχω αναφερει στην υποστηρηξη στις 3.7.2016, και το εχω ξαναθυμισει 3 φορες....
και τις 3 φορες εισεπραξα την λυπη της που αντιμετωπιζω προβλημα, και -υποτιθετε- το θεμα προωθηθηκε στους τεχνικους προς επιλυση....απο τοτε εχουν γινει (αν δεν εχασα το μετρημα) τουλαχιστον 15 αναβαθμισεις...
Επιλυση -εγω τουλαχιστον- ακομα (12.10.2016) δεν εχω δει, και η αιτηση μου κλειδωσε κιολλας...
Ο ΣεΣ παντως ειναι μαρτυριο αν δεν μπορεις να "πεταγεσε" απο τον εναν χαρτη στον αλλο, χωρις να κολλαει το παιχνιδι και να θες ριφρες....
Περιμενω τη διορθωση του προβληματος ή εστω μια απαντηση στην ερωτηση "γιατι το προβλημα αυτο το εχουν καποιοι και οχι ολοι"....ειναι θεμα browser? pc? καρτας?
Καλησπερα ... θα μπορουσα να σου πω τι ακριβως ...θεμα ειναι
νομιμα γιατι η ωρα ειναι μετα τις 12πμ
αλλα δυστυχως τα εγραφως ορατα λογια ..παραμενουν ορατα και για τις ..καθωσπρεπει ωρες
οποτε λεω να ..αρκεστω σε μια πιο σικ ταλια υποθετικη εξηγηση
κατα την μαντα μαλλον οφειλεται στην υπερφορτωση των ''παρακατιανων'' υπολογιστων εξ αιτιας της εναλλαγης ''χειμερινων υποδηματων'' απο τους ολιγους προυχοντες
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Δεν ξερω τι συμβαινει, αλλα περιμενω (και οχι μονο εγω) μια απαντηση απο τη διαχειρηση....
και οχι μονο να μου κλεινουν στα μουτρα την αιτηση στην υποστηρηξη, θαρεις και ελυσαν το προβλημα....
και αν αρχισω εγω τα "κυρ-ελεησον" δεν θα με νιαξει για την ωρα....
και δεν θα ειναι μονο εδω...
αν φανταστω οτι ο λογος ειναι αυτος που λες, θα μας ακουσει το ΦοΕ Συμπαν...
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δυστυχώς δεν μπορούμε να σας πούμε κάτι περισσότερο από αυτό που σας έχουμε ήδη πει και στις αιτήσεις.
Το θέμα έχει ήδη αναφερθεί στο Τεχνικό Τμήμα.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
... πριν 3 μηνες...οκ...
Αγαπητη Ειρηνη, και βεβαια δεν αναφερομαι σε σας, σαν υπευθυνους για την καθυστερηση επιλυσης ενος προβλληματος του παιχνιδιου, το οποιο το καθιστα un-playble, τουλαχιστον ενα σημαντικο κομματι (ΣεΣ) αυτου....
Απλα θα περιμενα -αν οχι επιλυση- μια πειστικη εξηγηση, γιατι αυτο συμβαινει σε καποιους παικτες και οχι σε ολους....εκει εχω "κολλησει"....
ισως φταιει το "θηριακι" μου, αλλα σε κανενα αλλο -online ή μη- παιχνιδι δεν μου εχει συμβει κατι παρομοιο, οποτε μου κινει την περιεργια και την καχυποψια η φαση.... θα παρατηρησες βεβαια οτι δεν ειμαι βιαστικος, ομως θεωρω οτι 3 μηνες (με 10 αναβαθμισεις ενδιαμεσα) ειναι αρκετος χρονος για μια εταιρεια οπως η InnoGames (που μας εχει συνηθησει σε ποιο γρηγορες λυσεις), ωστε να βρει αν εχει η ιδια το προβλημα στο παιχνιδι της ή γινετε κατι αλλο περα απο αυτο....εκτος και αν ο κυριος Zillmer, εχει αλλα, ποιο σημαντικα πραματα να ασχοληθει απο το δικο μου-μας προβλημα... ευχομαι να μην ειναι ετσι, γιατι το θεωρω και προβλημα του παιχνιδιου εξισου...
Επισης καθως ακουμε και διαβαζουμε για γοβακια και παπουτσακια που τρεχουν μεσα στον κοσμο που εμεις διασκεδαζουμε και περναμε τον ελευθερο χρονο μας ευχαριστα, στο μυαλο μας μπαινουν αλλες σκεψεις....και δεν θελω με τπτ αυτες να επηρεασουν την αγαπη που νιωθω για το FoE...
Απο την αγαπη αυτη ορμωμενος, και για να μην αναγκαστω να κανω διαγραφη απο ενα παινχιδι που μου εχει προσφερει απειρες συγκηνισεις και πολλους φιλους, θα επιθυμουσα μια λυση ή εστω εξηγηση, απλα... και τα λεω ολα αυτα καλοπροαιρετα.....
Ευχαριστω για το χωρο που μου δινετε να εκφρασω τις σκεψεις μου και να διαβαστουν απο πολλους συν-παικτες μου....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Επανερχομαι....
κατοπιν συζητησεως και συμβουλων απο φιλους του παιχνιδιου, μπηκα με chrome και οχι με Mozilla....
το προβλημα με την μη εναλλαγη των χαρτων δεν υπηρχε....
Επειδη ομως το τελευταιο διαστημα το παιχνιδι "κολλαει" γενικως (και με το chrome ακομα) σε διαφορα σημεια, ψαχνοντας και ρωτοντας, διαπιστωσα οτι το ΦοΕ "τρωει" πολυ μνημη και ισως υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας και με τον Adobe Flash Player που χρησιμοποιει ο Mozilla...
Καθως τα προβληματα αρχισαν -ως συνηθως- μετα απο καποια "αναβαθμιση", το αναφερω, μπας και το λαβουν υποψιν οι τεχνικοι....αν και πολυ αμφιβαλω...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Επανερχομαι....
κατοπιν συζητησεως και συμβουλων απο φιλους του παιχνιδιου, μπηκα με chrome και οχι με Mozilla....
το προβλημα με την μη εναλλαγη των χαρτων δεν υπηρχε....
Επειδη ομως το τελευταιο διαστημα το παιχνιδι "κολλαει" γενικως (και με το chrome ακομα) σε διαφορα σημεια, ψαχνοντας και ρωτοντας, διαπιστωσα οτι το ΦοΕ "τρωει" πολυ μνημη και ισως υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας και με τον Adobe Flash Player που χρησιμοποιει ο Mozilla...
Καθως τα προβληματα αρχισαν -ως συνηθως- μετα απο καποια "αναβαθμιση", το αναφερω, μπας και το λαβουν υποψιν οι τεχνικοι....αν και πολυ αμφιβαλω...
Καλησπερα δεν ξερω το γιατι ομως με τον maxthon παει καπως καλυτερα
ομως εχει καποια μικρο προβληματα ο maxthon με την αντιγραφη/αποστολη εικονων-κειμενων και την αυτοματη μεταφραση των ιστοσελιδων
 

dio21

Καμένος Χρήστης
και με Opera παει καλυτερα....απο αυτον γραφω τωρα...)))
παρεπιπτοντως το Φορουμ δεν εχει θεμα με κανεναν browser...πως θα μπορουσε αλλωστε?
αλλα δεν μπορουμε να παιξουμε με οποιον browser θελουμε, ή εχουμε συνηθησει?
εχει καποιο θεμα η εταιρεια με συγκεκριμενους browser?
θελει να κανει τους παικτες να παιζουν με οποιον αυτοι θελουν ή "σκουνταν" καποιον?
ας μας το πουν τουλαχιστον, να σταματησουμε να ψαχνομαστε...και αν συμφωνουμε με αυτο, συνεχιζουμε....
 

DeletedUser29206

Guest
και με Opera παει καλυτερα....απο αυτον γραφω τωρα...)))
παρεπιπτοντως το Φορουμ δεν εχει θεμα με κανεναν browser...πως θα μπορουσε αλλωστε?
αλλα δεν μπορουμε να παιξουμε με οποιον browser θελουμε, ή εχουμε συνηθησει?
εχει καποιο θεμα η εταιρεια με συγκεκριμενους browser?
θελει να κανει τους παικτες να παιζουν με οποιον αυτοι θελουν ή "σκουνταν" καποιον?
ας μας το πουν τουλαχιστον, να σταματησουμε να ψαχνομαστε...και αν συμφωνουμε με αυτο, συνεχιζουμε....
Για να ξερεις η καλυτερη εφαρμογή είναι το pokki αλλα δεν λειτουργει σε windows 10. Το κατεβαζει αυτό κανει:
https://www.pokki.com/
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Και ενω τα πραγματα ειχαν βελτιωθει αισθητα απο το Φλεβαρη, στο θεμα της αδυναμιας εναλλαγης χαρτων στον ΣεΣ, ξαφνικα μετα την τελευταια αναβαθμιση, παλι τα ιδια.....:confused::mad::mad::mad:
Ρε παιδια, πειτε τους καμμια κουβεντα...."ΔΕΝ πειραζουμε τπτ απο αυτα που διορθωσαμε σε προηγουμενες διορθωσεις"....
τζιζζζζζζζζζ...... θα το καψουμε ρεεεεεε....:confused:
 

DeletedUser29206

Guest
Μμμμ τι να πούμε; Βρε κάντε μια σωστή δουλειά! Δεν είναι ατομικό το πρόβλημα. Δηλαδή αυτοί που έχουν αργό υπολογιστή...; Όλοι λίγο-πολύ έχουμε πρόβλημα, το παιχνίδι βαραίνει: νέες αναβαθμίσεις κλπ. Έχω μια ιδέα πάνω σε αυτό. Δεν ξέρω πόσο ισχύει... Εάν έβγαινε σε εφαρμογή για τους υπολογιστές δεν θα ήταν καλύτερα; Από εμπειρία ξέρω πως άμα παίζεις ένα online παιχνίδι στον φυλλομετρητή είναι χειρότερο από το να είναι πρόγραμα. o_O
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Δεν ξερω που να το γραψω...το παραπονο μου...Ενας συντεχνος σε ενα απο τα γνωστα κολληματα του παιχνιδιου...πατα πατα εσβησε τη σκακιερα,,,οι αγαπητοι διαχειριστες αρνηθηκαν να του την επαναφερουν...δεν γινεται λεει....εχουμε δει πολη ολοκληρη να ξαναγινεται αλλα η σκακιερα δεν.....λεω στο συντεχνο...πελατης δεν θα εισαι οποτε ξεχνα τη σκακιερα....
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν ξερω που να το γραψω...το παραπονο μου...Ενας συντεχνος σε ενα απο τα γνωστα κολληματα του παιχνιδιου...πατα πατα εσβησε τη σκακιερα,,,οι αγαπητοι διαχειριστες αρνηθηκαν να του την επαναφερουν...δεν γινεται λεει....εχουμε δει πολη ολοκληρη να ξαναγινεται αλλα η σκακιερα δεν.....λεω στο συντεχνο...πελατης δεν θα εισαι οποτε ξεχνα τη σκακιερα....
Καθώς σύλλεγε την παραγωγή του από εκεί; Τι ώρα που κολλούσε; Ε, τώρα έχει δίκιο σε αυτό. ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ. Άμα είναι να έχουμε τέτοιο υπολογιστή: http://prntscr.com/eqlrip για να παίζουμε FoE... :(
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Δεν ξερω Μαριε τι ωρα ..αλλα το εχω παθει κι εγω σβησει πρωταθλητη κι ευτυχως ειχα αλλον...το δυστυχημα ειναι οτι οι διαχειριστες παρότι παικτες και οι ιδιοι και γνωριζουν πως εχουν τα πραγματα...επειδη ειναι καβαλα στο αλογο αδιαφορουν για τα υπολοιπα ανθρωπακια, τριχα δεν τους καιγεται..Ακου δεν γινεται....πριν ενα μηνα ακομη ειδαμε πολη ολοκληρη να γινεται....αλλα τι να πεις...εχουν το μαχαιρι εχουν και το καρπουζι...
 

DeletedUser30097

Guest
Σαφώς και υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς οποιουδήποτε κτιρίου.
Σαφώς και δεν επιτρέπεται η επαναφορά, αν δεν συντρέχουν συγκεκριμένοι λόγοι.
Για να διαγραφεί ένα κτίριο θα πρέπει ο κάτοχός του να:
1. έχει επιλέξει την καρτέλα της κατασκευής (κάτω αριστερά)
2. έχει επιλέξει το εργαλείο πώλησης κτιρίου (πάνω στη μέση)
3. έχει επιλέξει το κτίριο που θέλει να πουλήσει
4. έχει επιβεβαιώσει, στο αναδυόμενο παράθυρο, την πώληση του κτιρίου.
Δεν γίνεται εύκολα λάθος...
Αλλά και στην περίπτωση που γίνει εκ παραδρομής πώληση, οι κανόνες δεν επιτρέπουν την επιστροφή των πωληθέντων.
 

DeletedUser28782

Guest
Επειδή όμως το παιχνίδι κολλάει σε διάφορες φάσεις, και επειδή πολλές φορές πατώντας στο εικονίδιο πώλησης εμφανίζεται το αναδυόμενο επιβεβαίωσης για διαφορετικό κτίριο(όποιο το κατέβει:)) και πριν πατήσεις πάνω στο κτίριο που θέλεις να πουλήσεις, μπορεί να γίνει πολύ εύκολα λάθος. Άσε αυτοί οι δρόμοι που πολλές φορές δε φαίνονται και διαγράφονται χωρίς καν προειδοποίηση.
 

DeletedUser30097

Guest
Δε θα διαφωνήσω πως μπορεί να συμβεί αυτό που περιγράφεις. Κι είναι γνωστό σ' όλους μας πως μπορεί να συμβεί.
Επομένως, έχοντας τη γνώση πως συμβαίνουν και πως οι κανόνες του παιχνιδιού δεν επιτρέπουν την επαναφορά των πωληθέντων κτιρίων, καλό είναι ένα «φρεσκαρισματάκι» του προγράμματος που χρησιμοποιούμε για την σύνδεση στο παιχνίδι, (οι γνωστές δηλαδή ενέργειες καθαρισμού των κούκις, της προσωρινής μνήμης και ανανέωσης της σελίδας του παιχνιδιού), όταν πρόκειται να προβούμε σε τέτοιες ενέργειες, για την αποφυγή δυσάρεστων καταστάσεων.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Γιωργο καλα ολα αυτα που αναφερεις αλλα εχει συμβει να χαθουν ετσι κτηρια ειναι γνωστο οπως επισης οτι μπορει να διορθωθει δεν μιλαμε για ενα οποιοδηποτε κτηριο..μιλαμε για κτηριο που βγαινει καθε 2 χρονια,,,το γεγονος οτι δεν εδειξαν την πρεπουσα διαθεση εμενα μου λεει πολλα...αλωστε η επιλογη των διαχειριστων δεν και τιποτα που απαιτει ιδαιτερα προσοντα...ενω θα επρεπε το πρωτο που να απαιτειτε να μπορει να διαχειριστη ο διαχειριστης την εξουσια του δικαια....αλλα τι λεω εγω τωρα...λες και μπηκα εχθες στο φοε....απλα τα στιλετα δεν ειναι μεγαλη συντεχνεια με ακριες....ουτε κι ο συντεχνος καλος πελατης...αυτο ειναι ολο///και δεν το ξανακουμπαω το θεμα...διοτι εγω εχασα τον υπνο μου για την ατυχια του φιλου ενω αλλοι ουτε που το σκεφτηκαν 2 δευτερολεπτα παραπανω.....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλο Μηνα
Κι εγω σχετικα προσφατα ... αποχαιρετησα το μοναστηρι μου στον γ κοσμο
σε κοντινα σχετικα τετραγωνα διεγραφα κατι δρομους (οταν γινεται η διαφραφη τους δεν εμφανιζεται μνμ) και εβαζα κατι διακοσμητικα για μια αποστολη
ασφαλως και δεν τον διεγραψα εγω και ουτε μου ειχε εμφανιστει μνμ προειδοποιητικο πριν
δεν ειμαι και ..τοσο ασχετη μετα απο τοσα χρονια να μην ξεχωριζω το μοναστηρι απο εναν δρομο
Και θεωρω οτι μετα απο τοσα χρονια η διαχειριση ειναι σε θεση να γνωριζει οτι δεν θα ελεγα ποτε ψεματα για ενα δικο μου λαθος
Ακομη και να δεχτω οτι ειχα πατησει απο λαθος διαγραφη αντι για μεταφορα (που δεν ειμαι και χθεσινη )
σιγουρα υπηρξε καποιο προβλημα του παιχνιδιου δηλ οτι δεν μου εδειξε το μνμ της επιβεβαιωσης
το καταλαβα μετα απο ωρα δε απο το κενο ..χωρου
ομως στο ιστορικο φαινοταν .. οικια βουλησει η κατεδαφιση
ουτε μπορουσα να στειλω ..εικονες αφου δεν ..το περιμενα αρα ουτε φωτογραφικη μηχανη ειχα την ωρα του ..παρε οτι θες παλιατζη
μα αυτο θεωρω οτι ηταν αναμενομενο να δειχνει το συστημα οτι απο μονη μου το διεγραψα
διαφορετικα δεν θα ελειπε ...
φυσικα μετα απο 1-2 μερες παρα μια ''ροζουλια τριχουλα'' να το βιωσω παλι και στον δ κοσμο
..οταν το συνειδητοποιηα στην αρχη μπηκα στον πειρασμο να το αφησω να εξελιχθει και να κρατησω εικονες
μετα το φιλοσοφησα πιο ρεαλιστικα δηλ υπηρχε περιπτωση παλι να μην αρκουσαν τα στοιχεια το ..φλας να μην ηταν το καταλληλο κλπ
οποτε στο τελος δεν θα μου εμενε κανενα μοναστηρι ..για να μονιασω
 

DeletedUser29206

Guest
Ίσως θα ήταν καλό να υπάρχει ένα τετρσγωνάκι στην επιβεβαίωση όπως τα μ/κ σε όλα τα κτίρια εκτός των δρόμων συμπεριβαλομένου και των ειδικών κτιρίων
 
Κορυφή