Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser30097

Guest
Επιγραμματικά, για τον Χάρτη ΣεΣ, αναγράφω τα παρακάτω:
«1.» Να πέφτει η ασπίδα 24 ώρες από τη στιγμή που μπήκε κι όχι με τον ημερήσιο υπολογισμό.
«2.» Συντεχνία που έχει χάσει τους τομείς της σε κάποια εποχή του χάρτη ΣεΣ να μπορεί, για 7 ημέρες, να μπει στο χάρτη της αυτής εποχής μόνο από τομέα προσεδάφισης που κατέχει η συντεχνία που την πέταξε εκτός.
«3.» Τομέας που απελευθερώνεται να μπορεί να ανακαταληφθεί από τη συντεχνία που τον απελευθέρωσε μετά την παρέλευση 24ώρου από τη χορήγηση ελευθερίας κι όχι μετά τον εκάστοτε ημερήσιο υπολογισμό.
«4.» Να δημιουργηθεί Συντεχνιακός Στρατώνας ο οποίος θα λειτουργεί κατά το πρότυπο του θησαυροφυλακίου.
«5.» Ν' αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού του κόστους των πολιορκιών σε αγαθά, για να μπορούν ακόμη κι οι συντεχνίες που κατέχουν πολλούς τομείς στον χάρτη της όποιας εποχής να πολεμάνε δίχως να απελευθερώνουν τους τομείς που κατέχουν και να γίνεται ο χάρτης σαν ψωριασμένος, γεμίζοντας με λευκούς τομείς.

Τα περισσότερα από αυτά έχουν αναλυθεί σε άλλα θέματα του φόρουμ.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Επιγραμματικά, για τον Χάρτη ΣεΣ, αναγράφω τα παρακάτω:
«1.» Να πέφτει η ασπίδα 24 ώρες από τη στιγμή που μπήκε κι όχι με τον ημερήσιο υπολογισμό.
«2.» Συντεχνία που έχει χάσει τους τομείς της σε κάποια εποχή του χάρτη ΣεΣ να μπορεί, για 7 ημέρες, να μπει στο χάρτη της αυτής εποχής μόνο από τομέα προσεδάφισης που κατέχει η συντεχνία που την πέταξε εκτός.
«3.» Τομέας που απελευθερώνεται να μπορεί να ανακαταληφθεί από τη συντεχνία που τον απελευθέρωσε μετά την παρέλευση 24ώρου από τη χορήγηση ελευθερίας κι όχι μετά τον εκάστοτε ημερήσιο υπολογισμό.
«4.» Να δημιουργηθεί Συντεχνιακός Στρατώνας ο οποίος θα λειτουργεί κατά το πρότυπο του θησαυροφυλακίου.
«5.» Ν' αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού του κόστους των πολιορκιών σε αγαθά, για να μπορούν ακόμη κι οι συντεχνίες που κατέχουν πολλούς τομείς στον χάρτη της όποιας εποχής να πολεμάνε δίχως να απελευθερώνουν τους τομείς που κατέχουν και να γίνεται ο χάρτης σαν ψωριασμένος, γεμίζοντας με λευκούς τομείς.

Τα περισσότερα από αυτά έχουν αναλυθεί σε άλλα θέματα του φόρουμ.
Οθρα και πρεποντα ΟΛΑ κατα την ..δισχιδη φιλη σου
Εχω/ουν ενσταση μονο για την ...κουρτινα 4
http://prntscr.com/fb2ds1
τους λογους τους εχω ηδη αναφερει
 

DeletedUser30097

Guest
Οθρα και πρεποντα ΟΛΑ κατα την ..δισχιδη φιλη σου
Εχω/ουν ενσταση μονο για την ...κουρτινα 4
http://prntscr.com/fb2ds1
τους λογους τους εχω ηδη αναφερει
Πού θα πάει, χρόνο να βρω, κι επειδή είμαι σίγουρος πως καλοπροαίρετες είναι οι ενστάσεις σου, θα σε πείσω πως στην πράξη θα συμβεί το εντελώς αντίθετο απ' αυτό που θαρρείς, αν εφαρμοστούν οι προτεινόμενες αλλαγές.
 

DeletedUser29206

Guest
Επειδή όλοι το έχουμε πάθει και βλέπω να το παθαίνουνε και άλλοι και είναι σοβαρό γιατί δε διορθώνεται πρέπει να προτείνω μία λύση.
Κατ' αρχήν το πρόβλημα είναι η διαγραφή κτιρίων και συγκεκριμένα των μοναδικών ειδικών κτιρίων από ιστορικών σειρών αποστολών. Ρε FoE, Άνθρωποι δεν είμαστε; Δεν κάνουμε λάθη; Παίζουμε παιχνίδι στον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ που σημαίνει πως κάποια πράγματα διορθώνονται για παράδειγμα (ανορθογραφία: κόκκινη γραμμή από κάτω και μετά διόρθωση). Εσύ γιατί δε μας δίνεις τη δυνατότητα διόρθωσης όταν πουλάμε ένα κτίριο; Τα Windows πώς το κάνουν; (κάδος ανακύκλωσης) Δημιουργήστε κάτι σαν απογραφή αλλά μόνο για τα πουλημένα κτίρια. Φυσικά για να είναι και δίκαιο βάλτε ένα περιορισμό χρόνου δηλαδή σε 24 ώρες να φεύγει αυτομάτως από αυτήν την απογραφή. Και για να είναι ακόμη πιο δίκαιο να πληρώνουμε τα διπλάσια για να το ξανακτίσουμε. Αλλά προσοχή! Όχι με διαμάντια. Ικανούς σας έχω :p
 

DeletedUser30097

Guest
Τα Windows πώς το κάνουν; (κάδος ανακύκλωσης)
Μάριε, γέλασα πολύ μ' αυτό που έγραψες, σαν το παρέφρασα σε "ΑΚΟΜΗ και τα Windows το κάνουν".

Δημιουργήστε κάτι σαν απογραφή αλλά μόνο για τα πουλημένα κτίρια. Φυσικά για να είναι και δίκαιο βάλτε ένα περιορισμό χρόνου δηλαδή σε 24 ώρες να φεύγει αυτομάτως από αυτήν την απογραφή. Και για να είναι ακόμη πιο δίκαιο να πληρώνουμε τα διπλάσια για να το ξανακτίσουμε.
Τόσο απλό. Να ισχύει όμως για κάθε κτίριο αποκτημένο από εκδηλώσεις, έστω κι αν δεν είναι μοναδικό, πχ κρυσφήγετα κακοποιών.
Βέβαια θα προτείνω, για το ίδιο θέμα, κάτι το απλούστερο, το οποίο δε θα φορτώσει με επιπλέον έργο τους διακομιστές του παιχνιδιού, ούτε θ' απασχολήσει τους προγραμματιστές της εταιρείας.
Σε περίπτωση διαγραφής ειδικού τύπου κτιρίου* να υπάρχει δυνατότητα αναίρεσής της, μέσω της επιστροφής του κτιρίου στην αποθήκη της πόλης, από την ομάδα διαχείρισης, υπό την προϋπόθεση ο παίκτης που από παραδρομή το διέγραψε να στείλει αίτημα υποστήριξης προς την διαχείριση εντός 30 λεπτών από τη στιγμή της λανθασμένης διαγραφής και να το ζητά πίσω.

*ακολουθήστε τον σύνδεσμο για να δείτε τα κτίρια στα οποία αναφέρομαι.

ΥΓ
Επειδή ως γνωστόν είμαστε υπέρ του δέοντος «ευέλικτος» λαός, για να αποφευχθεί η δόλια χρήση της επιστροφής των διαγραμμένων ειδικών κτιρίων, προτείνω αυτά να μην επιστρέφονται σε περίπτωση που έχει γίνει αλλαγή στη χωροταξία της πόλης αμέσως μετά τη διαγραφή τους.
Γιατί το λέω αυτό;
Γιατί ίσως βρεθούν οι «εξυπνούληδες», οι οποίοι θέλοντας να αποκτήσουν προσωρινά ελεύθερο χώρο στην πόλη τους, για ν' αλλάξουν τη χωροταξία της, διαγράψουν ένα ειδικό κτίριο και επικαλούμενοι «λάθος» το ζητήσουν μετά πίσω, μη διαγράφοντας ένα οποιοδήποτε άλλο κτίριο, το οποίο θα μπορούσαν ν' ανοικοδομήσουν πάλι, γλιτώνοντας έτσι το χρυσό, τις προμήθειες και το χρονικό διάστημα που θα έπρεπε να περιμένουν μέχρι να περαιωθεί η ανοικοδόμησή του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Μπραβο παιδες πραγματικα ωραιες προτασεις που διευκολινουν τη χρηση του παιγνιδιου...Η προταση του Μαριου για τα κατα λαθος σβησμενα με καλυπτει απολυτα...και νομιζω οτι αν η επαναφορα ειχε κοστος θα αποφευγαμε και την περιπτωση....να το εκμεταλευτουν ''Εξυπνοι'' χρηστες....ξερετε αυτοι ντε ...οι παπουτσωμενοι γατοι...
 

DeletedUser30097

Guest
νομιζω οτι αν η επαναφορα ειχε κοστος θα αποφευγαμε και την περιπτωση....να το εκμεταλευτουν ''Εξυπνοι'' χρηστες....ξερετε αυτοι ντε ...οι παπουτσωμενοι γατοι...
Ναι, δε διαφωνώ, απλώς προτείνω το κόστος αυτό να 'ναι η μη επιστροφή του κτιρίου. ;)
 

DeletedUser29206

Guest
Βρε να μπει κάτι τέτοιο και το κόστος δε θα μας νοιάξει, κατ' εξαίρεση διαμαντιών. Σάμπως θα το χρησιμοποιούμε συνέχεια; Για αυτές τις σπάνιες περιπτώσεις. Και επειδή ισχύει αυτό που είπε ο Zacharias lamprakis προτείνω να χρειάζεται χρόνο η επαναφορά αυτών των κτιρίων, μεγάλος χρόνος (24ώρες), έτσι ώστε να αποφεύγονται τέτοιες πράξεις! Την ώρα που πατάς για να το ξανακτίσεις θα μεταφέρεται στην απογραφή (αυτήν που έχουμε τώρα) και θα είναι κλειδωμένο μέχρι να περάσει ο χρόνος για να το κτίσεις. Ωστόσο είναι σας να σας λέω τώρα ότι μπορεί και να το κρατήσει στην απογραφή για πάντα. Από 'κει μετά, στην απογραφή του, θα έχει πάλι περιορισμό χρόνου, άντε αυτήν τη φορά λίγο παραπάνω γιατί μπορεί να μη θέλει να το κτίσει τώρα (3 μέρες) και μετά αν δεν το κτίσει: πάπαλα, εξαφανίζεται!
 

DeletedUser30097

Guest
Βρε να μπει κάτι τέτοιο και το κόστος δε θα μας νοιάξει, κατ' εξαίρεση διαμαντιών. Σάμπως θα το χρησιμοποιούμε συνέχεια; Για αυτές τις σπάνιες περιπτώσεις. Και επειδή ισχύει αυτό που είπε ο Zacharias lamprakis προτείνω να χρειάζεται χρόνο η επαναφορά αυτών των κτιρίων, μεγάλος χρόνος (24ώρες), έτσι ώστε να αποφεύγονται τέτοιες πράξεις! Την ώρα που πατάς για να το ξανακτίσεις θα μεταφέρεται στην απογραφή (αυτήν που έχουμε τώρα) και θα είναι κλειδωμένο μέχρι να περάσει ο χρόνος για να το κτίσεις. Ωστόσο είναι σας να σας λέω τώρα ότι μπορεί και να το κρατήσει στην απογραφή για πάντα. Από 'κει μετά, στην απογραφή του, θα έχει πάλι περιορισμό χρόνου, άντε αυτήν τη φορά λίγο παραπάνω γιατί μπορεί να μη θέλει να το κτίσει τώρα (3 μέρες) και μετά αν δεν το κτίσει: πάπαλα, εξαφανίζεται!
Προσωπικά, το μόνο αποδεκτό κόστος για την με δόλια σκέψη διαγραφή ειδικού κτιρίου, για παραπλάνηση της διαχείρισης (μιας και δε θα επικαλεστεί την αληθινή αιτία της διαγραφής) και για την εκμετάλευση της δυνατότητας επιστροφής του εκ λάθους διαγραμμένου ειδικού κτιρίου για αποκόμιση κέρδους, είναι η ΜΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ.
Για να την πάθει ο απατεώνας μια φορά, να δούμε θα το ξανατολμήσει;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ας μη τους θεωρουμε ολους "απατεωνες" εκ πρωιμιου...
στραβη προσεγγιση, φιλοι μου....
επιτρεψτε μου να θεωρω πρωτα "απατεωνα" τον δημιουργο του γηπεδου, στο οποιο"παιζουμε"...
με δικη μας ευθυνη, ομως, βεβαιως-βεβαιως... και δικη μας θεληση...
"Ως ποτε, παλικαρια, θα..... "
 

DeletedUser30097

Guest
Ας μη το "μπλέξουμε" και το "χάσουμε"!
Το ζήτημα ακούει στο όνομα: Επιστροφή ειδικών κτιρίων που από λάθος διαγράφηκαν
Για τη λύση του, και για τη μη εκμετάλλευσή της από "επιτήδειους" πρότεινα αυτό που παραθέτω παρακάτω.
Σε περίπτωση διαγραφής ειδικού τύπου κτιρίου* να υπάρχει δυνατότητα αναίρεσής της, μέσω της επιστροφής του κτιρίου στην αποθήκη της πόλης, από την ομάδα διαχείρισης, υπό την προϋπόθεση ο παίκτης που από παραδρομή το διέγραψε να στείλει αίτημα υποστήριξης προς την διαχείριση εντός 30 λεπτών από τη στιγμή της λανθασμένης διαγραφής και να το ζητά πίσω.

*ακολουθήστε τον σύνδεσμο για να δείτε τα κτίρια στα οποία αναφέρομαι.

ΥΓ
Επειδή ως γνωστόν είμαστε υπέρ του δέοντος «ευέλικτος» λαός, για να αποφευχθεί η δόλια χρήση της επιστροφής των διαγραμμένων ειδικών κτιρίων, προτείνω αυτά να μην επιστρέφονται σε περίπτωση που έχει γίνει αλλαγή στη χωροταξία της πόλης αμέσως μετά τη διαγραφή τους.
Γιατί το λέω αυτό;
Γιατί ίσως βρεθούν οι «εξυπνούληδες», οι οποίοι θέλοντας να αποκτήσουν προσωρινά ελεύθερο χώρο στην πόλη τους, για ν' αλλάξουν τη χωροταξία της, διαγράψουν ένα ειδικό κτίριο και επικαλούμενοι «λάθος» το ζητήσουν μετά πίσω, μη διαγράφοντας ένα οποιοδήποτε άλλο κτίριο, το οποίο θα μπορούσαν ν' ανοικοδομήσουν πάλι, γλιτώνοντας έτσι το χρυσό, τις προμήθειες και το χρονικό διάστημα που θα έπρεπε να περιμένουν μέχρι να περαιωθεί η ανοικοδόμησή του.

Επιγραμματικά:
Εκ λάθους διαγραφή ειδικού κτιρίου.
Εντός 30 λεπτών αίτημα υποστήριξης προς τη διαχείριση.
Ουδεμία μεταβολή στη χωροταξία της πόλης, μέχρι η διαχείριση να επιληφθεί του ζητήματος, και να διορθώσει το λάθος.
Σε κάθε άλλη περίπτωση το κτίριο να μην επιστρέφεται.

Ποιός καλοπροαίρετος μπορεί να διαφωνήσει;
 

DeletedUser29206

Guest
Ας μη το "μπλέξουμε" και το "χάσουμε"!
Το ζήτημα ακούει στο όνομα: Επιστροφή ειδικών κτιρίων που από λάθος διαγράφηκαν
Για τη λύση του, και για τη μη εκμετάλλευσή της από "επιτήδειους" πρότεινα αυτό που παραθέτω παρακάτω.


Επιγραμματικά:
Εκ λάθους διαγραφή ειδικού κτιρίου.
Εντός 30 λεπτών αίτημα υποστήριξης προς τη διαχείριση.
Ουδεμία μεταβολή στη χωροταξία της πόλης, μέχρι η διαχείριση να επιληφθεί του ζητήματος, και να διορθώσει το λάθος.
Σε κάθε άλλη περίπτωση το κτίριο να μην επιστρέφεται.

Ποιός καλοπροαίρετος μπορεί να διαφωνήσει;
Όσο και σωστά είναι αυτά που λες, διαφωνώ! Μιλώντας στην υποστήριξη υπάρχουν δυστυχώς και των δύων ειδών πιθανοτήτων: Να σε βοηθήσουν ή να μη σε βοηθήσουν. Εκτός και άμα έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου αν είσαι καλός στην επιχειρηματολογία! Το θέμα είναι να παίζουμε στα σίγουρα, όχι να είναι θέμα «αν το δεχτούν». Κατ' αρχήν οι περισσότεροι μπορεί και να μην πάει ο νους τους στο να μιλήσουν στην υποστήριξη και μάλιστα εντός των 30 λεπτών. Κάποιοι μάλλον δεν ξέρουν πως μπορεί να τους βοηθήσει η υποστήριξη ή μάλλον καλύτερα είναι να λέω πως αγνοούν την δουλειά της υποστήριξης. Δεν μιλάω για αυτούς που θέλουν να κάνουν πατέντες στην πόλη τους κερδίζοντας λίγο χώρο, μιλάω για αυτούς που όντως θέλουν πραγματικά κάποιο κτίριο που πούλησαν πίσω λόγω λάθους που το παιχνίδι δεν μας δίνει το δικαίωμα της διόρθωσης 100%
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Προσωπικα δεν εχω βρει ακομα για ποιο λογο δεν επιστρεφεται ενα κτηριο σπεσιαλ που μαλιστα εχει κερδηθεί με κοπο απο το ηβεντ...πραγματικα δεν το κατανοω και εδω θα συμφωνησω απολυτα με το φιλο diokomo ''επιτρεψτε μου να θεωρω πρωτα "απατεωνα" τον δημιουργο του γηπεδου, στο οποιο"παιζουμε"...
με δικη μας ευθυνη, ομως, βεβαιως-βεβαιως... και δικη μας θεληση...''' Και θα συμφωνησω και με το Μαριο '''Μιλώντας στην υποστήριξη υπάρχουν δυστυχώς και των δύων ειδών πιθανοτήτων: Να σε βοηθήσουν ή να μη σε βοηθήσουν. Εκτός και άμα έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου αν είσαι καλός στην επιχειρηματολογία!''' Δεν ξεχνω και το φερνω ως παραδειγμα...οτι γραφοντας μια μερα στο καναλι της συντεχνειας παρακαλω...ειπα σε φιλο εβγα και αντε να τους ...''αγαπησεις''....και ελαβα παρατηρηση για το σχολιο μου...δηλαδη σαν να μιλω στο τηλεφωνο με φιλο μου και η τηλεφωνικη εταιρια να μου κανει παρατηρηση.....Για αυτο ακριβως το λογο το skype ειναι το πιο χρησιμο εργαλειο στο Φ.Ο.Ε και το αναφερω σαν ακομα ενα λογο οτι η διαχειρηση ειναι πολυπροσωπη...γιατι φυσικα εχω βρει και κατανοηση σε θεματα μου.
 

DeletedUser30097

Guest
Μιλώντας στην υποστήριξη υπάρχουν δυστυχώς και των δύων ειδών πιθανοτήτων: Να σε βοηθήσουν ή να μη σε βοηθήσουν. Εκτός και άμα έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου αν είσαι καλός στην επιχειρηματολογία! Το θέμα είναι να παίζουμε στα σίγουρα, όχι να είναι θέμα «αν το δεχτούν».
H διαχείριση δεν κρίνει κατά το δοκούν και δεν χρησιμοποιεί άλλα μέτρα κι άλλα σταθμά για ομοειδείς περιπτώσεις. Υπάρχουν κανόνες κι αυτούς εφαρμόζει. Αν λοιπόν θεσπιστεί το προτεινόμενο ως κανόνας δεν υπάρχει ουδεμία πιθανότητα να υπάρξει διαφορετική αντιμετώπιση από τη διαχείριση.

γραφοντας μια μερα στο καναλι της συντεχνειας παρακαλω...ειπα σε φιλο εβγα και αντε να τους ...''αγαπησεις''....και ελαβα παρατηρηση για το σχολιο μου...δηλαδη σαν να μιλω στο τηλεφωνο με φιλο μου και η τηλεφωνικη εταιρια να μου κανει παρατηρηση
Η διαχείριση δεν είναι ο "μεγάλος αδερφός" ούτε το "μάτι του Θεού" για να παρακολουθεί την κάθε ενέργεια του κάθε μέλους της ελληνικής κοινότητας του FoE.
Για να ελέγξει το οτιδήποτε πρέπει αυτό πρώτα να περιέλθει, μέσω αναφοράς, σε γνώση της. Πόσοι ακόμη διάβασαν αυτό που έγραψες;
 

DeletedUser29206

Guest
finrod:
Αν λοιπόν θεσπιστεί το προτεινόμενο ως κανόνας δεν υπάρχει ουδεμία πιθανότητα να υπάρξει διαφορετική αντιμετώπιση από τη διαχείριση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
H διαχείριση δεν κρίνει κατά το δοκούν και δεν χρησιμοποιεί άλλα μέτρα κι άλλα σταθμά για ομοειδείς περιπτώσεις. Υπάρχουν κανόνες κι αυτούς εφαρμόζει. Αν λοιπόν θεσπιστεί το προτεινόμενο ως κανόνας δεν υπάρχει ουδεμία πιθανότητα να υπάρξει διαφορετική αντιμετώπιση από τη διαχείριση.


Η διαχείριση δεν είναι ο "μεγάλος αδερφός" ούτε το "μάτι του Θεού" για να παρακολουθεί την κάθε ενέργεια του κάθε μέλους της ελληνικής κοινότητας του FoE.
Για να ελέγξει το οτιδήποτε πρέπει αυτό πρώτα να περιέλθει, μέσω αναφοράς, σε γνώση της. Πόσοι ακόμη διάβασαν αυτό που έγραψες;
Γιωργο καλησπερα..μιλαγαμε στο τσατ συντεχνειας....οπωσδηποτε και το εβλεπαν τα δικα μου παιδια.....αλλα τελικα οχι μονον....κουφαθηκα τοτε ....αλλα εμαθα...αποφευγω να γραφω και στα κυκλικα της ομαδας μου οσο μπορω...και βεβαια το τσατ πεθανε την ιδια στιγμη για μενα...διοτι σαφως και δεν επιτρεπετε να μιλαμε δημοσια ασχημα...αλλα ιδωτικα και σε στιγμες εκνευρισμου...παιζουν λογακια λιγο βρωμικα..Τες πα πιστευω οτι η διαχειρηση κανει οτι μπορει κι οτι της επιτρεπεται αλλα οπως σε ολες τις ομαδικες εργασιες στη ζωη απο την ωρα που μιλαμε για ανθρωπινο παραγοντα...το πραγμα γκριζαρι.....θα μπορουσαμε να μιλαμε ωρες , απο κοντα φυσικα...
 

DeletedUser29206

Guest
Και κάτι γενικό: Είναι ένας λόγος που η επικοινωνία μέσω γραπτού λόγου είναι σε αυτές τις περιπτώσεις χειρότερος από τον προφορικό. Μου έχει τύχει και μου τυχαίνει να δημιουργούνται παρεξηγήσεις επειδή έγραψα κάτι και άλλο ήθελα να πω και άλλο καταλαβαίνει ο άλλος και μάλιστα καταλαβαίνει ότι ήθελα να τον προσβάλω ή κάτι τέτοιο :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα και Καλο Μηνα
το παιχνιδι κολλαει παλι υπερβολικα
κυριως οταν υπαρχουν παραλληλα και ετοιμες πολλες παραγωγες διαφορετικων ειδων
(δηλ υλικων στρατου κλπ)
Καλο θα ηταν να υπαρχει μεσα στα μπονους της ταβερνας και αυτοματο μαζεμα
των 4h/8h/24h ισως ετσι αποφευγαμε ..τα κλεισε ανοιξε του φοε
 

DeletedUser29206

Guest
Όντως! Τουλάχιστον να μπει ως αναβάθμιση όπως το τραπεζομάντιλο και ο δίσκος.
 
Κορυφή