Επιπλέον επιλογές μπόνους για την Ταβέρνα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25588

Guest
Καλημέρα. οι περισσότεροι έχουμε τερματίσει την ταβέρνα. ωστόσο ισως θα πρέπει να δουν οι τις εταιρίας να προσθέσουν τα εξής μπόνους

Ενίσχυση αποστολών.
20% για 1 ώρα με 1.000 νομίσματα, 40% για 4 ώρες με 2.000 νομίσματα, 60% 8 ώρεςμε 3000 νομίσματα

Μείωση κόστους πόντον Μεγάλων κτηρίων (να μειώνονται οι πόντοι που θέλει να αναβαθμιστεί ένα μεγάλο κτήριο)
5% 4 ώρες 3.000 νομίσματα, 10% 8 ώρες 5.000 νομίσματα, 20% 12 ώρες 10.000 νομίσματα

η τελευταία ιδίεα με την μείωση κόστους σε πόντοςυ που θέλει να αναβαθμιστεί ένα μεγάλο κτήριο ας το δουν για την νεα εποχη σε νεο μεγάλο κτήριο που θα φτιάξουν.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Kαλο θα ηταν να προστεθουν νεες επιλογες ωστε να "φαμε" τα αχρειαστα νομισματα που μαζεψε ο Ταβερνιαρης μας....
Προσθετω σαν ιδεα στα παραπανω....
- Ενισχυση-μειωση χρονου κινησης του Ανιχνευτη στο πρωσοπικο χαρτη μας... δλδ να μπορουμε να κανουμε εξερευνηση επαρχιας σε λιγοτερο απο 2+ μερες.... ισως αυτο βοηθησει και τις αποστολες "εξερευνησε" σε Ιβεντ....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Συμφωνω με τις προτασεις και των δυο προλαλισαντων
με μια μονο επιφυλλαξη/ενσταση ως προς τα ΜΚ
http://prntscr.com/fb22jr
θα μπορουσε ομως να λειτουργισει το ιδιο προσχεδιο ως προς τους φοε ποντους που χρειαζονται
για να ξεκλειδωθουν οι νεες τεχνολογιες
οποτε ..αποφευγονται και τα εκ ''λαθρας αγχιστειας'' ....οικογενιακα επιπλεον κερδη
 

DeletedUser29206

Guest
Το έχω πει και το ξανά-προτείνω: Θέλουμε να είναι μόνιμη η δεύτερη επιλογή στην ενίσχυση ταβέρνας. Και αν μπουν όλα τα παραπάνω που προτείνατε θα πρέπει να έχουμε μόνο αυτή την ενίσχυση.

Η ΤΑΒΕΡΝΑ ΚΑΝΤΑΤΗΣΕ "ΑΧΡΗΣΤΗ" (σχεδόν, για να μην υπερβάλω)
 

DeletedUser30097

Guest
Ενισχυση-μειωση χρονου κινησης του Ανιχνευτη στο πρωσοπικο χαρτη μας
Νομίζω πως ότι έχει να κάνει με "χρόνο" στο παιχνίδι, μόνο με διαμάντια μπορεί να επισπευστεί ή άμεσα να ολοκληρωθεί.
Άλλο ένα σημείο που συνηγορεί στο ότι ο παράγοντας χρόνος είναι ο ΚΥΡΙΟΣ στο παιχνίδι, και θα μπορούσε ν' αποτελέσει το σημείο αναφοράς για τη θέσπιση όλων των αναλογιών στο παιχνίδι.
Δεν είμαι πολύ αισιόδοξος ότι αυτό που προτείνεις θα εφαρμοστεί κάποια στιγμή στο μέλλον, αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις!!
Παιχνίδι είναι και μάλιστα αναπτυσσόμενο κι εξελισσόμενο.
 

DeletedUser30097

Guest
https://prnt.sc/fci4te
Πιστευω οτι αυτη η καρτελα εχει να κανει με χρονο φιλε μου....
Και εχει μονο (?) 2 μπονους...χωρανε και αλλα...;)
Έχεις δίκαιο, επί του τυπικού μέρους, μιας και προσφέρονται μειώσεις χρόνου δίχως τη χρήση διαμαντιών. Τώρα, όσον αφορά την ουσία, ρίξε μια ματιά στα παρακάτω:
15.000 νομίσματα ταβέρνας για να έχεις 35% μείωση χρόνου στη στρατολόγηση για ένα 24ωρο!! Δε το βρίσκεις λίγο ασύμφορο; Για τη στρατολόγηση πόσων μονάδων θα μπορέσεις να το αξιοποιήσεις και πόσο χρόνο θα χρειαστείς για να ξανασυγκεντρώσεις τα 15.000 νομίσματα;
Για τη μείωση του χρόνου στις κατασκευές απαξιώ και να μιλήσω, μιας και είναι χρήσιμη μόνο σαν κάνεις εργοτάξιο την πόλη σου. Για την ανοικοδόμηση 1-2 κτιρίων, ούτε που αξίζει να δεσμεύσεις την χρήση της αγοράς της ταβέρνας. Γι' αυτό, μάλλον, προσφέρεται και τόσο φθηνά!!
Ότι αξίζει, κοστίζει, και μάλιστα διαμάντια!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
15.000 νομίσματα ταβέρνας για να έχεις 35% μείωση χρόνου στη στρατολόγηση για ένα 24ωρο!! Δε το βρίσκεις λίγο ασύμφορο; Για τη στρατολόγηση πόσων μονάδων θα μπορέσεις να το αξιοποιήσεις και πόσο χρόνο θα χρειαστείς για να ξανασυγκεντρώσεις τα 15.000 νομίσματα;
Για τη μείωση του χρόνου στις κατασκευές απαξιώ και να μιλήσω, μιας και είναι χρήσιμη μόνο σαν κάνεις εργοτάξιο την πόλη σου. Για την ανοικοδόμηση 1-2 κτιρίων, ούτε που αξίζει να δεσμεύσεις την χρήση της αγοράς της ταβέρνας. Γι' αυτό, μάλλον, προσφέρεται και τόσο φθηνά!!
Ότι αξίζει, κοστίζει, και μάλιστα διαμάντια!

Γιαυτο φιλε εχω γεμισει νομισματα ταβερνας που δεν ξερω τι να τα κανω....;)
Και προσπαθω να πεισω τους Δημιουργους, για κατι που θα οφελουσε το συνολο....
 

DeletedUser30097

Guest
Και προσπαθω να πεισω τους Δημιουργους, για κατι που θα οφελουσε το συνολο....
Δε θα μ' ενοχλούσε καθόλου το να υιοθετηθεί η πρότασή σου από την εταιρεία/πάροχο του παιχνιδιού.
Όπως όμως έγραψα σε προηγούμενο μήνυμα :
Δεν είμαι πολύ αισιόδοξος ότι αυτό που προτείνεις θα εφαρμοστεί κάποια στιγμή στο μέλλον, αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις!!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΘΑ αναφερω τι επαθα σημερα...
Βαζω 2 στρατοπαιδα της ΒΙΟ...βλεπω οτι αργουν (15 ωρες) και βιαζομαι...
παω στη ταβερνα και διαλεγω την μεγαλη ενισχυση κατασκευων...72 ωρες ενεργη (!!!) και ενισχυση κατασκευων 75%....
χαιρομαι...:)... την ενεργοποιω....;)
Παω και βλεπω τα κτηρια που κατασκευαζω ηδη...δεν αλλαξε τπτ στο χρονο κατασκευης...:confused:
κανω επανεκιννηση, μιας και τα εχουμε μαθει πλεον τα κουσουρια....:cool:
ΤΠΤ.....:mad::mad::mad:
Γκρεμιζω αυτα που εφτιαχνα, και τα ξαναχτιζω (με τη γνωστη χασουρα)....τωρα λειτουργει η ενισχυση της Ταβερνας....:eek:
Τι λετε?.... σοβαρα?
Και αν τελειωσουν σε 2 ωρες τα στρατιωτικα κτηρια, δεν μπορω για τις επομενες 72 ωρες να βαλω ενισχυση για την στρατολογηση....:(
Ουτε μπορω να ακυρωσω την ηδη τρεχουσα ενισχυση....βρε!!! o_O
Ολα καλα, ε?
Αν ξαναχρησιμοποιησω εγω ενισχυσεις (εκτος της εξτρα προσπαθειας στη Ζουγκλα), να με χ..αιρετισετε...
Αντε, καλη συνεχεια, και εις αλλα με υγεια....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΘΑ αναφερω τι επαθα σημερα...
Βαζω 2 στρατοπαιδα της ΒΙΟ...βλεπω οτι αργουν (15 ωρες) και βιαζομαι...
παω στη ταβερνα και διαλεγω την μεγαλη ενισχυση κατασκευων...72 ωρες ενεργη (!!!) και ενισχυση κατασκευων 75%....
χαιρομαι...:)... την ενεργοποιω....;)
Παω και βλεπω τα κτηρια που κατασκευαζω ηδη...δεν αλλαξε τπτ στο χρονο κατασκευης...:confused:
κανω επανεκιννηση, μιας και τα εχουμε μαθει πλεον τα κουσουρια....:cool:
ΤΠΤ.....:mad::mad::mad:
Γκρεμιζω αυτα που εφτιαχνα, και τα ξαναχτιζω (με τη γνωστη χασουρα)....τωρα λειτουργει η ενισχυση της Ταβερνας....:eek:
Τι λετε?.... σοβαρα?
Και αν τελειωσουν σε 2 ωρες τα στρατιωτικα κτηρια, δεν μπορω για τις επομενες 72 ωρες να βαλω ενισχυση για την στρατολογηση....:(
Ουτε μπορω να ακυρωσω την ηδη τρεχουσα ενισχυση....βρε!!! o_O
Ολα καλα, ε?
Αν ξαναχρησιμοποιησω εγω ενισχυσεις (εκτος της εξτρα προσπαθειας στη Ζουγκλα), να με χ..αιρετισετε...
Αντε, καλη συνεχεια, και εις αλλα με υγεια....
Καλησπερα
Τωρα το πηρες χαμπαρι?
τελικα δεν ειμαι η μονη που δεν ειχα ''εμπεδωσει''καποιες λεπτομερειες
αντε να κανουμε ντουετο σαν την ταινια ''Δεν ακουω , δεν βλεπω''
τελικα αλλα δεν προσεχω εγω και αλλα εσυ
Δεν ειχες προσεξει/διαβασει για τα 50 διαμαντια που ειχα πει και για το γκρεμισε κτισε
Ασε που εδωσα ''μαχη'' μαζι με αλλους παιχτες στον βετα
για να μην ισχυει η αρχικη λειτουργια των μπονους ταβερνας στις αποστολες
δηλ που δεν αναγνωριζε τα ηδη υπαρχοντα ενεργα μπονους
και οταν ζητουσε αποστολη να ενεργοποιησεις μπονους ταβερνας
(εαν ειχες ηδη σε ισχυη καποιο) επρεπε να περιμενεις 72 ωρες να ληξει η ισχυη του
για να ενεργοποιησεις το επομενο ή να πληρωσεις 50 διαμαντια για δευτερη θεση ενισχυσης
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα...
Δεν ειχα ασχοληθει με τα "μπονους" (να τα πει ο θεος)....
μονο με ελαχιστα... αλλα ναι, θυμαμαι για τις κουβεντες σχετικα με την 2η ενισχυση και το 50αρικο σε Διαμαντια, που δεν ειναι μονιμο...
και ειχα συμφωνησει μαζι σας, οτι δεν ειναι σωστο αυτο... αλλα δεν ειχα δοκιμασει-χρειαστει 2η ενισχυση...
τεσπα, αν αυτοι το βλεπουν οκ αυτο, δικο τους θεμα...δικο μου θεμα να μην παραμυθιαζομαι, με τετοιες "βοηθειες"...
τους ευχαριστω παντως που με σκεφτονται....:D
 

DeletedUser29206

Guest
Καινούργιο είναι πάλι αυτό; Πρώτα φορά το ακούω o_O Ωραία μπόνους... :confused: Υπάρχει και κανένα άλλο μπόνους που έχει προβλήματα; Για να ξέρω, μη πάω και το ενεργοποιήσω!
 

DeletedUser30097

Guest
Μαγαζί Ταβέρνας (πάτησε στην επικεφαλίδα για να μεταφερθείς στο λήμμα της WIKI)
Με το Ασήμι που μαζεύεις μπορείς να ενεργοποιήσεις ισχυρές ενισχύσεις που θα προσφέρουν μία μεγάλη ποικιλία από επιδράσεις, όπως ενίσχυση παραγωγής νομισμάτων και προμηθειών, δίκαιη ανταλλαγή προϊόντων με εμπόρους στην αγορά, ασπίδα προστασίας της πόλης που θα σε προστατεύει από τους επιθετικούς γείτονες, και άλλα πολλά!

Αυτές οι ενισχύσεις είναι όλες προσωρινές, κάθε μία από αυτές έχει μια συγκεκριμένη χρονική διάρκεια. Μπορείς να ανοίξεις άλλη θέση που σου επιτρέπει να έχεις 2 ενισχύσεις ενεργές κάθε φορά με κόστος 50 Διαμάντια. Θα χρειαστεί να ανοίξεις αυτή τη θέση κάθε φορά που έχεις μία νέα ενίσχυση και θέλεις να ξεκινήσεις και μία δεύτερη.

Κάποιες από αυτές τις ενισχύσεις θα είναι διαθέσιμες μόνο αφού θα έχεις αγοράσει ένα συγκεκριμένο αριθμό από καρέκλες για την Ταβέρνα σου.


Ενίσχυση Χρόνου (πάτησε στην επικεφαλίδα για να μεταφερθείς στο λήμμα της WIKI)
Αυτές οι ενισχύσεις σε βοηθάνε να επιταχύνεις λίγο τα πράγματα στο παιχνίδι! Μόλις ενεργοποιήσεις την ενίσχυση κατασκευής, σε νέο-τοποθατημένα κτίρια η κατασκευή τους θα ολοκληρωθεί πιο γρήγορα. Η ενίσχυση στρατολόγησης θα κάνει την παραγωγή μονάδων από στρατιωτικά κτίρια πιο γρήγορη (ωστόσο δε θα λειτουργήσει στο Αλκατράζ).

Φιλαράκι μου καλό, δεν ήξερες, δεν ρώταγες; χαχαχα Θα σου το έλεγα βρε αν ρώταγες εδώ, στο φόρουμ, ή αν έστελνες ένα αίτημα υποστήριξης στον α' κόσμο.
Τώρα να πως ότι τα έλεγα αλλά δε μ' ακούγατε; Κάπου είχα γράψει ότι για να αξίζει η ενίσχυση χρόνου κατασκευής πρέπει να έχεις πρώτα ισοπεδώσει την πόλη σου και να την κάνεις εργοτάξιο. Γιατί νομίζεις ότι κοστίζουν τόσο λίγο οι ενισχύσεις χρόνου; Μικρή η ζήτηση, φίλε μου, μιας κι είναι για ειδικές, πολύ ειδικές περιπτώσεις.

ΥΓ
Υπάρχει και κανένα άλλο μπόνους που έχει προβλήματα;
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα Μάριε. Η ενίσχυση λειτουργεί κανονικά, όπως ακριβώς έχει σχεδιαστεί!
Τώρα, για το εάν ο σχεδιασμός της είναι σωστός ή όχι, είναι άλλη συζήτηση κι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
Κατα τη γνωμη μου, θα μπορουσε η ενισχυση κατασκευων, να προστιθετε και στα ηδη κτηρια που βρισκονται υπο κατασκευη...
που το παραλογο? γινετε σε αλλες περιπτωσεις του παιχνιδιου....
Τωρα... γιατι δεν μπορω να ακυρωσω μια ενισχυση που δεν μου χρειαζετε πλεον?
ολα μπορουν να ακυρωθουν σε αυτο το παιχνιδι, αυτο γιατι οχι?

Φιλε μου Γιωργη, αν πρεπει να ρωταμε και για τα αυτονοητα, την κατσαμε τη βαρκα...χαχαχαχ
Την παταμε και το μαθαινουμε....:rolleyes:
Γιατι τα αυτονοητα ειναι κατα αυτους "παραλογα", δεν μπορω να ξερω....
Ξερω μονο οτι η ζητηση θα παμεινει μικρη, και τα νομισματα της Ταβερνας μας θα συνεχισουν να αυξανονται υπερβολικα....
Το τι θα τα κανουμε, ας ψαξουν να βρουν κανενα καλο "τυρακι" να μας ταισουν...;)
Με κουτοχορτο δεν χορταινουμε....:cool:
 

DeletedUser30097

Guest
Φιλε μου Γιωργη, αν πρεπει να ρωταμε και για τα αυτονοητα, την κατσαμε τη βαρκα...χαχαχαχ
Το πρότεινα λόγω του ότι είχε ήδη ανακοινωθεί το πως λειτουργούν οι ωθήσεις-ενισχύσεις από το μαγαζί της ταβέρνας.
Την παταμε και το μαθαινουμε....:rolleyes:
Μη προσπαθείς να αφαιρέσεις τα εύσημα από την Ταλαμάντα. Δική της δουλειά είναι να την ...πατάει και να μας ενημερώνει μετά! :D
Τωρα... γιατι δεν μπορω να ακυρωσω μια ενισχυση που δεν μου χρειαζετε πλεον?
Δε θα διαφωνήσω. Αντίθετα θα συμφωνήσω πλήρως, προσθέτοντας ότι θα πρέπει η ακύρωση να έχει ένα επιπλέον κόστος, στη λογική ότι είναι παιχνίδι και η όποια λαθεμένη επιλογή θα πρέπει να αποβαίνει σε βάρος του παίκτη.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Μη προσπαθείς να αφαιρέσεις τα εύσημα από την Ταλαμάντα. Δική της δουλειά είναι να την ...πατάει και να μας ενημερώνει μετά! :D

.
Καλημερα
ευχαριστω για την ψηφο εμπιστοσυνης ...επιφυλασσομαι!!!
Και εδω θελω να σας ενημερωσω οτι δεν ισχυει πια το αρχικο με την 2 θεση των διαμιαντιων διορθωθηκε
δηλ εαν αγορασει καποιος δευτερη θεση
οταν τελειωσει ο χρονος της δωρεαν θεσης
και ενω εξακολουθει να ειναι σε ισχυη η θεση με τα 50 διαμαντια
μπορει να χρησιμοποιησει ξανα την δωρεαν παραλληλα
 

DeletedUser29206

Guest
Καλημερα
ευχαριστω για την ψηφο εμπιστοσυνης ...επιφυλασσομαι!!!
Και εδω θελω να σας ενημερωσω οτι δεν ισχυει πια το αρχικο με την 2 θεση των διαμιαντιων διορθωθηκε
δηλ εαν αγορασει καποιος δευτερη θεση
οταν τελειωσει ο χρονος της δωρεαν θεσης
και ενω εξακολουθει να ειναι σε ισχυη η θεση με τα 50 διαμαντια
μπορει να χρησιμοποιησει ξανα την δωρεαν παραλληλα
Ε; Υπήρχε τέτοιο σφάλμα; Δηλαδή να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις την πρώτη ενίσχυση μέχρι να τελειώσει η δεύτερη; Και εγώ που νόμιζα πως θα έλεγες ότι θα ήταν μόνιμη...:(:(:(
 
Κορυφή