ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΧΑΡΤΩΝ ΣΤΟΝ ΣεΣ...

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Ακριβως ετσι σβηνοντας δρομακι γινονται τα θαυματα...αλλα εχει καταλαβει κανεις που ειναι το ζορι? χανεις το μοναστηρι..τη σκακιερα...αν στην ξαναδωσουν τι θα χασουν? δεν εχω καταλαβει πραγματικα....και στη τελικη ουτε και θελω ..αν σκεφτομουνα ετσι με τις ατελειωτες ωρες που ειμαι πανω στο παιχνιδι θα γινομουν διαχειριστης....αλλα οχι εχω διαφορετικο σκεπτικο για αυτο ποτε δεν θα καταλαβω τι χανει το παιχνιδι οταν επιστρεψει ..ενα μοναστηρι η μια σκακιερα....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα σε ολους....
Το προβλημα που αντιμετωπιζουμε πολλοι "ταλαιπωροι" παικτες του ΦοΕ, συνεχιζετε....
Το εχουμε αναφερει αρκετοι, μεσα σε θεματα που αφορουν αναβαθμισεις, αλλα ουτε διορθωση εγινε, ουτε καποιος απο τη διαχειριση εκανε τον κοπο να απαντησει στα μνμτα μας αυτα....
Ετσι αποφασισα να ανοιξω εδω ενα θεμα, σχετικα με το συγκεκριμενο προβλημα...
Προσωπικα το εχω αναφερει στην υποστηρηξη στις 3.7.2016, και το εχω ξαναθυμισει 3 φορες....
και τις 3 φορες εισεπραξα την λυπη της που αντιμετωπιζω προβλημα, και -υποτιθετε- το θεμα προωθηθηκε στους τεχνικους προς επιλυση....απο τοτε εχουν γινει (αν δεν εχασα το μετρημα) τουλαχιστον 15 αναβαθμισεις...
Επιλυση -εγω τουλαχιστον- ακομα (12.10.2016) δεν εχω δει, και η αιτηση μου κλειδωσε κιολλας...
Ο ΣεΣ παντως ειναι μαρτυριο αν δεν μπορεις να "πεταγεσε" απο τον εναν χαρτη στον αλλο, χωρις να κολλαει το παιχνιδι και να θες ριφρες....
Περιμενω τη διορθωση του προβληματος ή εστω μια απαντηση στην ερωτηση "γιατι το προβλημα αυτο το εχουν καποιοι και οχι ολοι"....ειναι θεμα browser? pc? καρτας?


Επανερχομαι....
κατοπιν συζητησεως και συμβουλων απο φιλους του παιχνιδιου, μπηκα με chrome και οχι με Mozilla....
το προβλημα με την μη εναλλαγη των χαρτων δεν υπηρχε....
Επειδη ομως το τελευταιο διαστημα το παιχνιδι "κολλαει" γενικως (και με το chrome ακομα) σε διαφορα σημεια, ψαχνοντας και ρωτοντας, διαπιστωσα οτι το ΦοΕ "τρωει" πολυ μνημη και ισως υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας και με τον Adobe Flash Player που χρησιμοποιει ο Mozilla...
Καθως τα προβληματα αρχισαν -ως συνηθως- μετα απο καποια "αναβαθμιση", το αναφερω, μπας και το λαβουν υποψιν οι τεχνικοι....αν και πολυ αμφιβαλω...

και με Opera παει καλυτερα....απο αυτον γραφω τωρα...)))
παρεπιπτοντως το Φορουμ δεν εχει θεμα με κανεναν browser...πως θα μπορουσε αλλωστε?
αλλα δεν μπορουμε να παιξουμε με οποιον browser θελουμε, ή εχουμε συνηθησει?
εχει καποιο θεμα η εταιρεια με συγκεκριμενους browser?
θελει να κανει τους παικτες να παιζουν με οποιον αυτοι θελουν ή "σκουνταν" καποιον?
ας μας το πουν τουλαχιστον, να σταματησουμε να ψαχνομαστε...και αν συμφωνουμε με αυτο, συνεχιζουμε....

Και ενω τα πραγματα ειχαν βελτιωθει αισθητα απο το Φλεβαρη, στο θεμα της αδυναμιας εναλλαγης χαρτων στον ΣεΣ, ξαφνικα μετα την τελευταια αναβαθμιση, παλι τα ιδια.....:confused::mad::mad::mad:
Ρε παιδια, πειτε τους καμμια κουβεντα...."ΔΕΝ πειραζουμε τπτ απο αυτα που διορθωσαμε σε προηγουμενες διορθωσεις"....
τζιζζζζζζζζζ...... θα το καψουμε ρεεεεεε....:confused:


Xωρις (αλλα) λογια.......
 

DeletedUser30097

Guest
Κι εγω σχετικα προσφατα ... αποχαιρετησα το μοναστηρι μου στον γ κοσμο
Εσύ θα πρέπει να πεις κι ευχαριστώ! 3χ3=9 όμορες ψηφίδες δεσμεύει το μοναστήρι για να σου δώσει +20% ενίσχυση δυναμικότητας στην άμυνα της πόλης. Εννέα πύργοι της φωτιάς σου προσφέρουν +36% ενίσχυση δυναμικότητας στην άμυνα της πόλης, δίχως ν' απαιτούν οι ψηφίδες που καταλαμβάνουν να 'ναι όμορες. :p:cool:
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
..Απαντηση επι προσωπικου ομως ολιγον εκτος θεματος ...

Μα για ελατε στην θεση μου
απο την μια να εχεις μονιμως διπλα σου .. την μαντα να σου εχει ετοιμο τον αντιλογο πριν καν ξεστομησεις μια προταση
απο την αλλη οι ''παντα''... για το καλο μας φοεκικες αναβαθμισεις /διορθωσεις
να μην αναφερθω και στα ιθακητακια μου.. με τα :
μαμα το πρωινο στο κρεββατακι μου ειμαι κουρασμενο
μανουλα σημερα θελω εκμεκ στιφαδο αρνακι στην σουβλα
μανουλιτσα πικι πικι τωρα αλλιως θα κρατησω την ανασα μου
μανα η τσακιση της πανοπλιας δεν ειναι ισια
κλπ κλπ κλπ
Δηλαδη μετα απο ολα αυτα δεν θα βλεπατε το μοναστηρι ωσαν ξερολουκουμο εεεεε?
Tους πυργου δεν τους ..ΘΕΛΩ πια
σαν πυγολαμπιδα στο τελος θα εκανα την πολη μου
αλλωστε για μενα μια απο τις φοεκικες μου αγαπες ειναι ..το κτισε γκρεμισε της πολης μου και οι πυργοι με δυσκολευουν
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....
Εγω παντως συνεχιζω να εχω ακομα το προβλημα....:(:(:mad:
 

DeletedUser30097

Guest
Υπάρχει λύση. Βέβαια όσο απλή είναι, άλλο τόσο δύσκολο είναι να την εφαρμόσουμε. Αρκούν οι αναφορές για διπλούς, τριπλούς, πολλαπλούς λογαριασμούς που πιθανόν να έχουν υποπέσει στην αντίληψή σας.
Ο αποκλεισμός αυτών και δικαιότερο θα κάνει το παιχνίδι, και τόπο θα πιάνουν τα χρήματα που κάποιος δίνει για να ανεβάσει τον λογαριασμό του (μιας και δε θα τον ανταγωνίζονται στο «τζάμπα», με απατεωνιές άλλοι), και τον διακομιστή θα αποφορτώσει, και, τέλος, ακόμη κι όσοι χρησιμοποιούν πολλαπλούς λογαριασμούς θα διασκεδάζουν περισσότερο στο παιχνίδι, απολαμβάνοντας τη χαρά από τις μάχες και τους ανταγωνισμούς σ' αυτό, μακριά από το αγχωτικό κυνήγι μιας μάταιης πρωτιάς σ' έναν πλασματικό ψηφιακό κόσμο.
Λέω τώρα εγώ...
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Υπάρχει λύση. Βέβαια όσο απλή είναι, άλλο τόσο δύσκολο είναι να την εφαρμόσουμε. Αρκούν οι αναφορές για διπλούς, τριπλούς, πολλαπλούς λογαριασμούς που πιθανόν να έχουν υποπέσει στην αντίληψή σας.
Ο αποκλεισμός αυτών και δικαιότερο θα κάνει το παιχνίδι, και τόπο θα πιάνουν τα χρήματα που κάποιος δίνει για να ανεβάσει τον λογαριασμό του (μιας και δε θα τον ανταγωνίζονται στο «τζάμπα», με απατεωνιές άλλοι), και τον διακομιστή θα αποφορτώσει, και, τέλος, ακόμη κι όσοι χρησιμοποιούν πολλαπλούς λογαριασμούς θα διασκεδάζουν περισσότερο στο παιχνίδι, απολαμβάνοντας τη χαρά από τις μάχες και τους ανταγωνισμούς σ' αυτό, μακριά από το αγχωτικό κυνήγι μιας μάταιης πρωτιάς σ' έναν πλασματικό ψηφιακό κόσμο.
Λέω τώρα εγώ...
ΜΜΜΜΜ Απ οτι εχω προσεξει......σβηνονται οι διπλοι λογαριασμοι...αλλα το κερδος μενει στο ''αφεντικο'' των διπλων...οποτε..αστα...ειπαμε αμα εισαι πελατης...εχεις παντα δικιο..οι κανονες ειναι για τους μη πελατες...Απολυτο παραδειγμα ο Δ ..οπου εκει οι συνηθεις υποπτοι εκαναν τα ιδια αλωβητοι...Καταληγω στο συμπερασμα ..παιζω το παιχνιδι απλα..και δεν δινω βαση στα μεγαλα λογια...κι αν μου τυχει μπροστα το θηριο λαμογιο...περιμενω υπομονετικα να αλαξει η γειτονια....για να εχει φτασει να γινει θηριο στον ιδιο χρονο (4χρον ) που εγω με 16-18 ωρες στο παιχνιδι τη μερα ειμαι ακομα ψιχουλο...ε εχει πλατες...
 

DeletedUser30097

Guest
Δε νομίζω πως παραμένει το κέρδος. Αρκετά Μεγάλα Κτίρια έχω δει να «εξαφανίζονται» στην πόλη του λογαριασμού που συνεχίζει στο παιχνίδι. Φυσικά τα σχέδια επιστρέφονται, όπως είναι λογικό, κι αν έχει βοήθεια από συμπαίκτες του, σε λίγο καιρό τα αναβαθμίζει σε ικανοποιητικό επίπεδο.
Αλλά αυτό δεν είναι μεμπτό.
 

DeletedUser31562

Guest
dite enas filos moy mpike mia fora sto pexnidi apo to kinito moy
kai pleon apo to spiti toy den mpori na moy bali forge pontoys
ua parakaloysa poli na dior8oti afto to la8os toy pexnidioy
enta3i na min mporis na balis apo to idio diktio alla apo diaforetiko?
parakalo poli toys ipef8inoys na dior8osoyn afto to la8os
 

DeletedUser30097

Guest
dite enas filos moy mpike mia fora sto pexnidi apo to kinito moy
kai pleon apo to spiti toy den mpori na moy bali forge pontoys
ua parakaloysa poli na dior8oti afto to la8os toy pexnidioy
enta3i na min mporis na balis apo to idio diktio alla apo diaforetiko?
parakalo poli toys ipef8inoys na dior8osoyn afto to la8os
Χρησιμοποίησε ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα που δημοσιεύεις στο φόρουμ.
Μετά από 15 ημέρες, από τη στιγμή που χρησιμοποίησε την ίδια με σένα ip, θα μπορεί να συνεισφέρει πόντους στα Μ/Κ της πόλης σου.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Δεν τολμω να το πω....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
δεν το λεω....δεν το λεω....:D:D:D:D:D
διορθωθηκε.....(???) :oops::oops:
 

dio21

Καμένος Χρήστης
σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ.................

Μαλλον ειναι δωρο του Adobe Flash Player... για τα τελειωματα του....:D
 

DeletedUser30464

Guest
συγνωμη αλλα δεν βλεπω εγω προσωπικα να κολλαει το παιχνιδι στους χαρτες . ισως το προβλημα σου να προκυπτει απο τη συνδεση σου η τον υπολογιστη σου . μια χαρα γυριζουμε χαρτες , μια χαρα μπαινουμε στους τομεις !
:cool::cool::cool:
 

DeletedUser31103

Guest
http://prntscr.com/hjz587
καλησπερα απο τις 20:03 πολεμαω να μπω μεσα στο χαρτη ΣεΣ για να κανω μαχες η ωρα ειναι 20:19 και ακομα παλευω να μπω...τα αποτελεσματα ειναι στο λινκ επανω...δεν μπορω να καταλαβω απ την στιγμη που το εχουν ανεφερει αρκετοι δεν κανετε κατι για την επιλυση του προβληματος...περαν αυτου εχουμε ριξει γραφικα,ηχους κ.λ και συνεχιζει να κολαει...ελεος πια...δεν μπορουμε να παιξουμε...φορτωνετε το παιχνιδι με καινουργια πραγματα και δεν κοιτατε να λυσετε τα ηδη υπαρχων προβληματα...σας το λενε και αλλοι οτι υπαρχει θεμα αλλα απ οτι βλεπω δεν υδρωνουν τα αυτια σας...καντε κατι γι αυτο το θεμα...και περαν αυτου στην κληρωση εκστρατειας ειναι η τεταρτη φορα που παιζουμε με την ιδια συντεχνια και δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο?περιμενω απαντηση...καλο σας βραδυ!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
χα χα χα χα χα καλως ηρθες στο club......ξεχνα το χαρτη,,,,ο χαρτης ειναι βλαβερος στην υγεια...ακου σε με κι εμε....εχω κτυπησει κατι 200αρια παλμους απο τα νευρα μου πολλες φορεσ....απο τοτε που τον παρατησα ειμαι αλλος ανθρωπος...
 

DeletedUser29206

Guest
χα χα χα χα χα καλως ηρθες στο club......ξεχνα το χαρτη,,,,ο χαρτης ειναι βλαβερος στην υγεια...ακου σε με κι εμε....εχω κτυπησει κατι 200αρια παλμους απο τα νευρα μου πολλες φορεσ....απο τοτε που τον παρατησα ειμαι αλλος ανθρωπος...
Την καλύτερη δουλειά έκανες ;)
 
Κορυφή