Αλκατραζ - στρ μοναδες

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα εχω μια απορια -ερωτηση με πολλαπλες ..επεκτασεις
ομως εναν/μια αποδεχτη την υπευθυνη του παιχνιδιου
Το Αλκατραζ βαση της επισημης περιγραφης δινει στρ μοναδες τυχαιας επιλογης

απο οποιοδηποτε τυπο που μπορει να παραχθει στην πολη μας
http://prntscr.com/gtz6y3
Αυτο σημαινει οτι εαν καποιος δεν εχει κανενα στρ κτιριο στην πολη του -εν λειτουργια 'η μη-
το Αλκατραζ του δεν του δινει τιποτα? ετσι δεν ειναι ?
'η υπαρχει .... λαθος στην περιγραφη
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
καμμια απαντηση δεν ακουω περιμενω
βασικα θα περιμενω μεχρι την Τριτη
μετα θα αρχισω μιλω -εγγραφως ορατα- για τις .....προεκτασεις
για να παει ο καθε ''κατεργαρης'' στον παγκο του
μπας και αρχισει να ξεκαθαριζει το τοπο με τα χειμερινα υποδηματα και τους κινηματογραφιστες υποδηματοποιους τους
ασχετο μην μου στελνετε μνμ με δωρα αναλογα δεν τσιμπαω χρονια τωρα και ουτε κανω πισω ...
μου αρεσει το ασμα κι αν ξυπολυτη χορευω
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Με ιντργκάρει η ιδέα να σβήσω όλα τα στρατιωτικά κτήρια για να δω τι θα συμβεί !!!!!!
... αλλά άντε να τα ξαναβρείς μετά, (πρωταθλητές και κρυψώνες κακοποιών).
πάντως σύμφωνα με την περιγραφή πρέπει να λειτουργεί ως ένα πολύ μεγάλο πολιτιστικό κτήριο.....
είμαι πάντως πολύ περίεργος να μάθω κι εγώ την απάντηση αλλά και ποιες είναι οι "προεκτάσεις".
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Τελευταιο μνμ για να μην αφησω κενα
Εκδοχη πρωτη
Εαν λοιπον ισχυει το οτι δεν δινει τιποτα
τοτε γιατι οι υπευθυνοι δεν κανουν ελεγχους * * για να δουν μηπως σε καποιους (χωρις στρατ κτιρια στην πολη τους ειχε δωσει στρ μοναδες 'η εδινε στρ μοναδες απο κτιρια που δεν ειχαν)
ειτε λογω οτι καποιου ''εξτρα χειμερινου υποδηματος '' το οποιον εχει ι προγραμματιστει ακουσια να ''μαζευει'' συγκεκριμενες στρ μοναδες
ειτε παλι λογου .....στιγμιαιου σφαλματος του παιχνιδιου αγνοει τον κανονα και δινει κανονικα στρ μοναδες
εδω ομως μπαινει ενα αλλο ζητημα
δεν πρεπει να τιμωρουνται οι παιχτες που δεν δηλωνουν εξ αρχης ενα σφαλμα αλλα σιωπουν μονο και μονο γιατι να επωφελουνται απο αυτο
και εμμεσως αποκτουν ατου εις βαρος των υπολοιπων -αφου κερδιζουν διπλα και στρατο και σημαντικο χωρο στην πολη τους-
(***η ημερομηνια ελεγχου ασφαλως θα πρεπει να ειναι πριν την ημερομηνια του πρωτου μου μνμ γιατι μετα απο το αρχικο μου μνμ ..μπορει να εγινε ''νομιμοφρον'' το Αλκατραζ)

Εκδοχη δευτερη
Να ειναι μη ακριβης η περιγραφη
να δινει δηλ κανονικα τυχαιες στρ μοναδες πχ της εποχης σου
Τοτε τι θα πρεπει να κανουν οι υπευθυνοι για τους υπολοιπους παιχτες
οι οποιοι βασιζομενοι στα λεγομενα της περιγραφης εχασαν τοσο καιρο
χωρο, χρηματα κλπ (τοποθετοντας στρατιωτικα κτιρια ? -και μεσα σε αυτα και διαμαντοπληρωμενα -)

Παμε και στο τελευταιο φοεκικο ασχετο μου
Το οποιο μου ''προεκυψε'' ως απορια με αφορφη την αρχικη μου ερωτηση σχετικα με το Αλκατραζ
Αληθεια εχει υπολογισει καποιος ποσες συνολικα ανεξαρτητες στρ μοναδες μπορει να εχει μαζεψει ενας παιχτης?
(οσο μεγαλο αλκατραζ και να εχει)
καντε ενα υπολογισμο σας παρακαλω -υπαρχουν ημερομηνιες αν ψαξει καποιος στο φορουμ σχετικα με τα επιπεδα των αλκατραζ πριν 2-3 χρονια και ας κανει υπολογισμους συνυπολογιζοντας ( δηλ -) και το τι εχει ξοδεψει ολα αυτα τα χρονια για μαχες πολιορκιες και αμυνες
Και τι γινεται εαν ο λογαριασμος της ...σουμας δεν βγαινει?
Μηπως θα ηταν χρησιμο να αρχισουν λοιπον και κποιοι ελεγχοι για το ''ποθεν εσχες''
γιατι μπορει να μην δυναται καποιος να ανιχνευσει/αποδειξει καποια ''λαθρα ατου''
ομως ισως μπορει δια της ατοπου απαγωγης να τεκμηριωσει την χρηση τους

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΗΤΑΝ ΤΙΜΗ ΜΟΥ Η ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΣΑΣ
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 

furfante

Ενεργό Μέλος
χμμμ,
καμία απάντηση !!!!!!!!!
επαναφέρω το θέμα στο προσκήνιο γιατί είναι πολύ σοβαρό, (προσωπική άποψη φυσικά).
ειδικά μετά τις "προεκτάσεις", αρχίζω να αναρωτιέμαι αν τελικά αξίζει να ασχολούμαστε με το παιχνίδι.
 
Κορυφή