Εκκεχυρία Σταμάτημα Εχθροπραξιών. Διαφανεια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31879
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser31879

Guest
Καλησπερα
Για οσους δεν με ξερετε λεγομαι Κωστας και παιζω Φοε απο τον Ιαν 2014
Ξεκινωντας το θεμα με αφορμη με αυτα που εχουν συμβει στην συντεχνια μου τις τελευταιες μερες μπαινω κατευθειαν στο θεμα...
Τα χουμε δει όλα εδω μεσα, λογαριασμους που σηκωνονται με 50.000 ποντους απο <<φιλους>> χωρις ΟΥΤΕ ενα Μ/Κ, την μια μερα μπαναρονται την αλλη ξεμπαναρονται. Συνδεσεις απο το ιδιο κινητο που την μια μερα μπαναρονται και την αλλη ξεμπαναρονται επειδη ηταν σε διακοπες. Ανταλλαγες μεταξυ κοσμων , την μια ban την αλλη τιποτα...Παιδες καλα κανετε και εγω μαζι σας, για να μην πω πρωτος εγω σε αυτό..Το οτι σας παιζουν ομως τοχετε καταλαβει; το οτι σας μπαναρουν για να ικανοποιησουν αυτον που εκανε την καταγγελια και σας ξεμπαναρουν για να ικανοποιησουν και εσας για να μην φωναζεται και είναι ολα μελι-γαλα το εχετε καταλαβει; Μιλατε και γραφετε σε αλλα φορουμ για εκκεχυριες ,σταματημα εχθροπραξιων κλπ.. Εκκεχυρια κανατε ωστε να ΑΠΑΙΤΗΣΕΤΕ να μπουν κανονες σε αυτο το ζητημα; Προτασεις κανατε; Αναδειξατε το αιωνιο προβλημα αυτων των λογαριασμων...Ποινες να ανακοινωνονται ζητησατε; Δεν σας ακουν; Κλεισατε τους υπολογιστες σας για μια βδομαδα ή ενα μηνα για να εισακουστουν οι προτασεις σας; Σε ένα χωρο που δεν σας ανηκει πιανεστε και ανταλλαζεται κουβεντες μεταξυ σας αντι να το διασκεδαζεται, σε ενα χωρο που σας στρωνουν το χαλι για να σας κανουν να φερεστε ετσι… Ξυπνηστε επιτελους ελατε σε συννεονοηση και ζητηστε το αυτονοητο την ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.. Μαζευτειτε οι Αρχηγοι των συντεχνιων φτιαξτε ενα φορουμ και μιληστε και αν δεν εισακουστειτε ζητηστε απο τους συντεκνους σας να απεχουν απο παιχνιδι για μια βδομαδα. Καθοριστε εσεις τους ορους και τους κανονες, όχι σε ασαφειες, αυτες ειναι που σας κανουν να πιανεστε μεταξυ σας....
 

DeletedUser29206

Guest
Μου άρεσε αυτό που είπες και είμαι μαζί σου.
Είναι πολύ καλό που έχεις αυτήν την άποψη γιατί είναι η σωστή.
Δυστυχώς όμως σε όλα τα παιχνίδια υπάρχουν "cheaters" και το FoE δεν είναι εξαίρεση.
Θα ήταν καλό η Inno να ασχοληθεί με αυτό το θέμα και να βρει λύσεις τηρώντας αυστηρούς κανόνες γιατί είναι ίσως το μεγαλύτερο πρόβλημα που υπάρχει στο παιχνίδι.

Ενημερωτικά θα σου πω ότι στις περισσότερες φορές που λέει κάποιος κάτι τέτοια θα έρθει κάποιος άλλος και θα αρχίζει να διαφωνεί που μπορεί να φτάσει και σε σημείο παρεξήγησης ή καυγά. Σε αυτήν την περίπτωση μάλλον δε θα έρθει κανείς γιατί θα καρφωθεί και θα δείξει ότι είναι ένα από αυτούς τους παίκτες :p
 

DeletedUser31879

Guest
Οι παιχτες του ΦΟΕ, οπως εγραψα και στο προηγουμενο μνμ, καλα κανουν και βρισκουν τροπους να αναπτυχθουν εστω και αν αυτοι οι τροποι ειναι παρανομοι. Το θεμα ειναι οτι αυτη η αναπτυξη τους δεν ειναι εναντια στα συμφεροντα της εταιρειας. Αν θιγονταν οικονομικα συμφεροντα να εισαι σιγουρος οτι θα μας ειχαν αποκεφαλισει εξαρχης ολους μας και στο λεω αυτο απο την πειρα που εχω απο στοιχηματικες εταιρειες. Αυτες οι εταιρειες μολις αντιληφθουν οτι κανεις κατι περιεργο και τους παιρνεις μπουναμαδες τρεχουν γρηγορα γρηγορα να σε περιορισουν σε πονταρισματα μεχρι και να σε διωξουν απο πελατη. Στην περιπτωση του ΦΟΕ οι ελεγχοντες θελουν να υπαρχουν κοντρες και εριδες, θελουν οι παιχτες να χρησιμοποιουν αθεμιτες ενεργειες και να ανεβαζουν τα κτιρια τους, θελουν εμενα να καταγγελνω εσενα, τι δηλαδη κανω εγω οταν θα καταγγειλω; ενημερωνω για το πασιγνωστο, το πασιφανες, το προσδοκιμο, το σιγουρο ...Ειναι προφανες οτι μας κανουν πλακα, η υπαρξη των ελεγχωντων βασιζεται σε αυτο που περιμενουν απο εμας στο να παρανομησουμε, ειναι σαν να σου βαζουν την απαγορευτικη πινακιδα των 20 χλμ μεσα στην πολη, ποιος οδηγος ειναι αυτος που παει μεσα στην πολη με 20 χλμ; ποιος απο τους 5.000.000 αθηναιους πηγαινει με 15χλμ , 17χλμ , 13χλμ.. εκ των πραγματων θα του σβησει το αυτοκινητο. Ξαφνικα εκει που πας με 40-50-60χλμ σου πεταγεται πισω απο την ταμπελα με μια σφυριχτρα ο εκπροσωπος του <<Νομου>> , και εσυ εκεινη την στιγμη τι κανεις ; σκεφτεσαι και σιγοτραγουδας το κομματι <<σφυριξα και εληξες>>. Έληξα ομως μονο εγω, ο αλλος διπλα μου συνεχιζει να τρεχει και τον κοιτας με φθονο και αποφασιζεις οτι αυτος ειναι η αιτια της ληξης..Ποσο λαθος κανουμε ολοι μας. το προβλημα ειναι τα 40 χιλιομετρα που παμε ή η εσκεμμενη λαθος ταμπελα; Σας λεω λοιπον και παλι οργανωθειτε και αποφασιστε τι ειδους παιχνιδι θελετε; Δυστυχως ακομα δεν βλεπω να υπαρχει ενδιαφερον απο τους Αρχηγους συντεχνιων, ελπιζω σε κινητοποιηση τους διοτι σε λιγο θα παιζουν μονοι τους χωρις αντίπαλους
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Και στην εθνική οι ταμπέλες 120 λένε ανώτατο όριο.. εσκεμμένο κι αυτό?
Το πρόβλημα αγαπητέ μου είναι ότι κοιτάμε τον άλλον που πέρασε, γιατί ένας αστυνόμος δε μπορεί να σταματήσει 2,4,5... 10 αυτοκίνητα ταυτόχρονα.
Γιατί δεν γίνεστε αυτός που πάει με το όριο ταχύτητας για να κοιτάτε αυτόν που σταμάτησε η τροχαία και είστε αυτός που επίσης παραβιάζει τον Κ.Ο.Κ. και παραπονιέται γιατί σταμάτησε η τροχαία εσάς και όχι τον άλλον?
Γιατί πρέπει πάντα να ευχόμαστε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα?

Αν θέλετε να έρθετε σε συνεννόηση με αρχηγούς άλλων συντεχνιών για Εκεχειρία, μπορείτε να το κάνετε με προσωπικά μηνύματα στο παιχνίδι, όχι στο φόρουμ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή