Ιδέα ΑΛΛΑΓΗ ΘΕΣΗΣ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

vulder

Μέλος
το χρυσό εικονίδιο που μας ενημερώνει ότι κάποια παραγωγή έχει ολοκληρωθεί και πρέπει να τη συλλέξουμε με τα πολλαπλά events κρύβεται πίσω απ' το μενού κάτω αριστερά. Δεν μπορεί να μεταφερθεί σε άλλο σημείο ώστε να είναι ορατό απ' τον παίκτη; Είναι τόσο δύσκολο να γίνει;
και κάτι ακόμα...το μενού δεν μπορεί να είναι αναδυόμενο όπως η λίστα των φίλων; μπορεί επίσης να προστεθεί και αριθμητικός δείκτης, πάλι όπως στη λίστα των φίλων, όταν έρχεται μήνυμα ή μπαίνει αντικείμενο στην απογραφή.
Απλές ιδέες που θα κάνουν πιο χρηστική την εμπειρία για τον παίκτη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser29206

Guest
Όσον αφορά για το πρώτο μήπως έχεις μικρών ιντσών οθόνη;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Συμφωνω με τον συμπαικτη vulder, και ειχα αναφερθει και γω στο θεμα....
Συμβαινει στις οθονες των laptop που ειναι 15,6" ισως και σε λιγο μεγαλυτερες...
Δεν συζηταμε οτι στις συσκευες δεν υπαρχει καθολου αυτο το εικονιδιο...

Μια ερωτηση να κανω εδω, να μην ανοιγω αλλο post...
μετα την τελευταια αναβαθμιση, στις ημερησιες αποστολες οταν μου ζηταει κατι απο τον Χαρτη Ηπειρων (και οχι Εκστρατειας οπως λανθασμενα γραφετε εκει), πανω στο σημα του χαρτη, βγαζει μια μπλε σημαια....
https://prnt.sc/i23kkp
ξερει καποιος να μας πει, τι σημαινει αυτο?
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

vulder

Μέλος
15,6'' είναι η οθόνη μου συνηθισμένο μέγεθος για ένα laptop
Γιατί να μην μπει πάνω αριστερά στη γωνία για να είναι ορατό πάντα;
Τώρα με το εικονίδιο της Ιστορίας, το εικονίδιο των Ημερήσιων Αποστολών και το Event πάει και κρύβεται πίσω απ' το μενού.
Είπαμε δεν θέλει και πολλή φιλοσοφία για να καταλάβει κάποιος ότι πρέπει να αλλάξει θέση
 

DeletedUser29206

Guest
Βασικά η πιο συνηθισμένη διάσταση για laptop. Μου κάνει εντύπωση γιατί εγώ έχω 14" και δεν μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα o_O.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
σε συνδιασμο με την αναλυση της οθονης παει το προβλημα...;)
 

DeletedUser29206

Guest
Σωστό και αυτό!
Από την άλλη δεν έχω και καλή κάρτα γραφικών (Intel Graphics).
 
Κορυφή