Συζήτηση: Καρναβάλι 2018

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για τη φετινή εκδήλωση του Καρναβαλιού.
* Όπως πάντα απαγορεύεται η δημοσίευση των αποστολών και των ανταμοιβών τους πριν την έναρξη της εκδήλωσης
 

DeletedUser29206

Guest
Οι εκδηλώσεις με το ποιος είναι ο πιο γρήγορος-τυχερός γείτονας είναι οι χειρότερές μου διότι δεν καταφέρνω να κερδίσω και πολλά βραβεία. Στην προηγούμενη εκδήλωση περίμενα να είχα δύο lv7 Στήλες Ηρώων στην πόλη μα κατάφερα να κάνω "μιάμιση". Τώρα έχω πάλι τον ίδιο στόχο μα βλέπω να μην έχω ούτε μία γέφυρα επιπέδου 7 στην πόλη μου. Το θέμα είναι ότι αυτά τα κτίρια θέλουν πολλές αναβαθμίσεις αλλά είναι δύσκολο να τις κερδίσεις με αποτέλεσμα να φουλάρεις ένα μόνο κτίριο. Από την άλλη είναι θέμα τύχης αλλά δεν γίνεται να εξαρτάσαι απ' αυτήν! Καλή Τύχη!!! ;)
 

DeletedUser31670

Guest
Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον αποστολή..αλλά θα έπρεπε να ερχόταν κατά την γνώμη μου ποιο γρήγορα για να ήταν επίκαιρο
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

DeletedUser29206

Guest
Ναι ισχύει. Ποιο λογικό θα ήταν να είχαμε εκδήλωση για την Τεσσαρακοστή παρά για τις απόκριες, χεχεχε!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Τωρα γιατι μου ηρθε στο μυαλο η ρηση ..καθε περισυ και καλυτερα?
(ως προς την δυσκολια αποκτησης των δωρων)
ομως οφειλω να ομολογισω οτι κερδιζει ''ποντους'' η ''εξωτερικη'' τους εμφανιση
Τωρα σχετικα με την χρονικη εναρξη της εκδηλωσης
θεωρω οτι θα πρεπει να συνυπολογισουμε τα κατωθι :
1 Kαλιο αργα παρα ποτε
2 Oι ευχες για τις γιορτες ..ισχυουν μεχρι και 40 μερες
3 Θεωρω οτι ισως οι υπευθυνοι δεν ηθελαν να μας βαλουν σε βαθυστοχαστα διλημματα
δηλ σε πιο Καρναβαλι θα ..πηγαιναμε στις Αποκριες
στο Καρναβαλι του Βενετσιανικου ΦΟΕ? 'η στο Καρναβαλι της ..κανονικης Βενετιας ?
4 και πιο πιθανη αιτια κατα την ταλα
Φετος αργησε να ξεκινησει στον πειραματικο κοσμο -βετα-
γιατι οι προγραμματιστες επρεπε να την προσαρμοσουν και στην εκδοση HTML5
οποτε επρεπε πρωτα να τελειωσει η εκδηλωση στον βετα (δηλ να δοκιμαστει)
και μετα να μπει στους ''ζωντανους'' σερβερς
..Μην φευγετε υπαρχει ..και 5
5 ακολουθει και της μαντας η εξηγηση
βασιζομενη στην παντα ....προχωριμενη -και ισως ''φευγατη''- διαισθηση της
Πιθανολογει οτι παλια εκδηλωση του Πασχα μαλλον παλι δεν θα γινει -για συγκεκριμενους λογους-
και παλι πιθανολογοντας θεωρει οτι η επομενη εκδηλωση που θα γινει
θα ειναι η εκδηλωση της Ανοιξης 2018 -η παλια της Πρωτομαγιας δηλ-
ομως οχι οπως περισυ μεσα στις γιορτες του Πασχα.... λιγο πιο μετα
οποτε θα μεσολαβουσε μεγαλυτερο κενο μεταξυ των δυο εκδηλωσεων
εαν δηλαδη η εκδηλωση του φοεκικου Καρναβαλιου γινοταν κατα την διαρκεια του κανονικου Καρναβαλιου
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Κανεναν λαχνο θα βρουμε στα Περιστατικα, ή βιαζομαι? ...;)
 

DeletedUser31964

Guest
Αν σκεφτουμε οτι οι Καθολικοί εχουν εδω και 2 εβδομάδες Σαρακοστη (και όχι 1 όπως εδω), αλλα και σε αυτούς ξεκίνησε τώρα, καταλαβαίνουμε ότι είναι αρκετα εκτός χρόνου!
Κάπου η Innogames το εχασε φετος.
Για να μην πω ότι στον ΒΕΤΑ 12 ώρες πριν την λήξει εξαφανίσανε τα βραβεία οπότε εμενες με τα φιορίνια στο..χερι....
 

DeletedUser29206

Guest
Πηγαίνετε στα email σας και πατήστε το ενημερωτικό του FoE για το Καρναβάλι 2018 και θα δείτε ότι σας δίνει 7 λαχνούς δώρο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser27888

Guest
Χαιρετω ολους !! Μια ερωτηση μονο σχετικα ...με την γεφυρα και τις αναβαθμισεις.τις 3 θα τις λαβουμε απο τις αποστολες κατω στην μπαρα και τις υπολοιπες αναβαθμισεις θα παρακαλαμε μηπως και μας κατσουν στο σεντουκι?? δηλαδη πιθανοτητες......0......???? εδω ειναι που λεμε....και αν σου κατσει...???
 

DeletedUser29206

Guest
Χαιρετω ολους !! Μια ερωτηση μονο σχετικα ...με την γεφυρα και τις αναβαθμισεις.τις 3 θα τις λαβουμε απο τις αποστολες κατω στην μπαρα και τις υπολοιπες αναβαθμισεις θα παρακαλαμε μηπως και μας κατσουν στο σεντουκι?? δηλαδη πιθανοτητες......0......???? εδω ειναι που λεμε....και αν σου κατσει...???
Όπως το είπες, τις υπόλοιπες αναβαθμίσεις από σεντούκια.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Πηγαίνετε στα email σας και πατήστε το ενημερωτικό του FoE για το Καρναβάλι 2018 και θα δείτε ότι σας δίνει 7 λαχνούς δώρο.

προσοχη...οσοι παιζετε σε παραπανω απο 1 κοσμους, θα παρετε 7 λαχνους μονο στο κοσμο που θα μπειτε αρχικα μεσω του link του email....
οποτε διαλλεξτε απο πριν σε ποιο κοσμο θελετε τους λαχνους καθως και το χρονο που θα μπειτε μεσω του email...;)
 

DeletedUser27888

Guest
Καλησπερα !! θα ηθελα να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου και την απογοητευση μου.Να δωσω το 100% να ολοκληρωσω 39 ολοκληρες αποστολες και να θυσιασω χρονο,αγαθα,τα παντα προκειμενου να τις ολοκληρωσω,αλλα με την προυποθεση να αξιζει τον κοπο ολη η προσπαθεια που καταβαλει καθε παικτης.Λαμβανουμε λοιπον μια γεφυρα εως το 2 επιπεδο μεσα απο τις αποστολες.τα κερδη αυτης ειναι ελαχιστα νομισματα και προμηθειες.και ριχνουμε τις ελπιδες μας στο μπαουλο αφου πρωτιστος εχουμε γινει εξπερ στον τσογο και περηφανοι για την υπομονη που διαθετουμε α στεκομαστε απο πανω σαν τα κορακια..και μεσα σε λιγα δευτερολεπτα προκειμενου να παρουμε μια αναβαθμιση (μπας και παρει καποια αξια το κτηριο...) χανουμε στο μπαουλο 5.οοο φιορινια ...αλλα το κερδος ειναι τεραστιο.παρε ναχεις 20 ποντους και 2-3 πυργους φωτιας απο αυτους που εχεις δεκαδες στην αποθηκη.Φυσικα εχουμε ελευθερη βουληση και κρινουμε εμεις αν αξιζει ολη αυτη η ταλαιπωρια.Αλλα αυτο που δεν εχουμε ειναι αλλη υπομονη στην κοροιδια...(ακριβως οπως και με τις ημερησιες ) και κυριως δεν θα ηθελα πια να εξαρταται τιποτα στην τυχη αλλα στην προσπαθεια που καταβαλει καθε ενας απο εμας.λυπαμαι πολυ για ενα ακομα αποτυχημενο κατ εμε δρομενο.
 

DeletedUser29206

Guest
Και εγώ μία από τα ίδια. Θα καταφέρω να τελειώσω όλες τις αποστολές, θα καταφέρω να κλέψω από άλλους φιορίνια αλλά ανοίγω σεντούκια για να πάρω άχρηστα δώρα. Προσπαθώ άσκοπα!!!
 

DeletedUser32135

Guest
η εκδηλωση ειναι επιεικως απαραδεκτη..... η στρατηγικη και οι ικανοτητες του καθε παιχτη πανε στον φροντο... με κανει κα αρχιζω να εκνευριζομαι συνεχως.... ειμαι ενας παιχτης που μπαινει καθημερινα και στους τεσσερις κοσμους και μου αρεσει να ασχολουμαι με τις αποστολες αλλα με αυτη την κατασταση αρχιζω να το σιχαινομαι... ειχα τις στιγμες χαλαρωσεις μου και πλεον τα νευρα μου εχουν διαλυθει... ο τζογος δεν εχει σχεση με την στρατηγικη... εχθες εδωσα 300 διαμαντια για να αγορασω λαχνους και το αποτελεσμα ηταν να παρω ενα συντριβανι..... πρεπει να διορθωθει αυτη η κατασταση γιατι αναγγκαζεται πολυ κοσμο να μην θελει να ασχοληθει με το παιχνιδι!!! αυτα....
 

DeletedUser29206

Guest
Από παιχνίδι στρατηγικής έχει γίνει παιχνίδι τύχης-τζόγου!!!
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που λέγετε παιχνίδι στρατηγικής. Ήταν παιχνίδι στρατηγικής!!!
Για εμένα είναι η χειρότερη εκδήλωση που έχει περάσει. Δεν μπορώ να κερδίσω τίποτα!
Και σταματήστε να βάζετε πόντους-μονάδες κλπ στα κουτιά!
 

DeletedUser30982

Guest
συμφωνω με τους απο πανω μου
οι ανταμοιβες ειναι σκετη κοροϊδια, φυσικα σκοπο εχετε να αγορασουμε διαμαντια
καλα στις αποστολες που εχω σπασει ηδη τα νευρα μου με 5 ποντους ανταμοιβη, γιατι σπανια δινετε κατι περισσοτερο,τι κινητρο εχετε να μας απαγοητευετε και να παραταμε καθε προσπαθεια;
οσα διαμαντια και να ριξω παλι το πιο ξεφτιλισμενο δωρο θα παρω απο το σεντουκι
θα ηθελανα σας πω,φιλικα οτι εδω ηρθα απο αλλο ονλαιν παιχνιδι που εκανε περιπου οπως εσεις,μονο με πεησεηφ μπορεις να παιξεις και αν
το παιχνιδι ειναι καλοφτιαγμενο και ειναι αμαρτια να το καταστρεφετε με κοντοφθαλμες πρακτικες κερδους.
 

DeletedUser27888

Guest
Θέλεις να μάθεις περισσότερα σχετικά με την Εκδήλωση του Καρναβαλιού ή έχεις κάποιες ερωτήσεις που θέλεις να κάνεις στους σχεδιαστές?
Έχεις την ευκαιρία να το κάνεις ζωντανά την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου στις 5:30 μ.μ CET (6:30 ώρα Ελλάδος).
Οι σχεδιαστές του παιχνιδιού μας θα είναι εκεί σε ζωντανή σύνδεση για να απαντήσουν σε όλες τις ερωτήσεις.
Συντονιστείτε στη σελίδα μας στο Facebook ή στο Instagram

Παιδια εδω μας δινουν μια καλη ευκαιρια και μπραβο τους,να τους εκφρασουμε την απογοητευση μας σχετικα με το τζογο...ε...το δρομενο του καρναβαλιου ηθελα να πω..που με οποιον και να εχω μιλησει ειχε την νοηση να τα παρατηση, γιατι δεν εχουμε ολοι ως φαινετε το κοκκαλακι της νυχτεριδας (η μαλλον ολοκληρη την νυχτεριδα) που χρειαζεται για να κερδισουμε κατι αξιολογο απο το μπαουλο του τρομου!! ...ετσι για να πουμε οτι αξιζε να παλεψουμε να φερουμε εις περας 39 αποστολες με αρκετη δυσκολια για πολλους.
Παντα με ευγενικο τροπο για να εισακουστουμε θα ηθελα να εστιασουμε οπως ειπα και παραπανω στα ...τυχερα δωρα...τα οποια μας εχουν κανει τα νευρα κροσια,σε μια εποχη που δοκιμαζομαστε καθημερινα και στοχος μας ειναι να ξεχαστουμε για λιγο απο την πραγματικοτητα. Να παλεψουμε για κατι που ξερουμε οτι θα λαβουμε με σιγουρια και μονο...και οχι να νιωθουμε οι σουπερ γκαντεμηδες καθε φορα που θελουν οι υπευθυνοι να παιξουν μαζι μας.
Και δεν θελω να εστιασω τοσο σε αυτο το ψυχοφθορο καρναβαλιστικο δρομενο, αλλα στις ημερησιες που ειναι θαυμασια ιδεα για να ξεφυγουμε απο την βαρεμαρα του επαναλαμβανομενου,αλλα...οταν αγαπητοι μου σχεδιαστες μας βγαινει η ψυχη να ολοκληρωσουμε την αποστολη μεσα στο χρονικο περιθωριο αυτο...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αφαιρεστε τους 5 ριμαδοποντους στο τελος που εχουν σαν αποτελεσμα να σκεφτομαστε πολυ σοβαρα η να το ριξουμε στα ηρεμιστικα η να αρχισουμε να παιζουμε φαρμαραμα και να φυτευουμε μαρουλακια για να συνελθουμε απο αυτα που εσεις πληρωνεστε αδρα για να μας πλασαρετε σαν κατι που αξιζει να ασχοληθει κανενας απο εμας.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
 

DeletedUser32135

Guest
συμφωνω με τους απο πανω μου
οι ανταμοιβες ειναι σκετη κοροϊδια, φυσικα σκοπο εχετε να αγορασουμε διαμαντια
καλα στις αποστολες που εχω σπασει ηδη τα νευρα μου με 5 ποντους ανταμοιβη, γιατι σπανια δινετε κατι περισσοτερο,τι κινητρο εχετε να μας απαγοητευετε και να παραταμε καθε προσπαθεια;
οσα διαμαντια και να ριξω παλι το πιο ξεφτιλισμενο δωρο θα παρω απο το σεντουκι
θα ηθελανα σας πω,φιλικα οτι εδω ηρθα απο αλλο ονλαιν παιχνιδι που εκανε περιπου οπως εσεις,μονο με πεησεηφ μπορεις να παιξεις και αν
το παιχνιδι ειναι καλοφτιαγμενο και ειναι αμαρτια να το καταστρεφετε με κοντοφθαλμες πρακτικες κερδους.
Όχι μην το λες, εγώ περνώ και 10 πόντους πολλές φορές. .. Χαχα
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Θέλεις να μάθεις περισσότερα σχετικά με την Εκδήλωση του Καρναβαλιού ή έχεις κάποιες ερωτήσεις που θέλεις να κάνεις στους σχεδιαστές?
Έχεις την ευκαιρία να το κάνεις ζωντανά την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου στις 5:30 μ.μ CET (6:30 ώρα Ελλάδος).
Οι σχεδιαστές του παιχνιδιού μας θα είναι εκεί σε ζωντανή σύνδεση για να απαντήσουν σε όλες τις ερωτήσεις.
Συντονιστείτε στη σελίδα μας στο Facebook ή στο Instagram

Παιδια εδω μας δινουν μια καλη ευκαιρια και μπραβο τους,να τους εκφρασουμε την απογοητευση μας σχετικα με το τζογο...ε...το δρομενο του καρναβαλιου ηθελα να πω..που με οποιον και να εχω μιλησει ειχε την νοηση να τα παρατηση, γιατι δεν εχουμε ολοι ως φαινετε το κοκκαλακι της νυχτεριδας (η μαλλον ολοκληρη την νυχτεριδα) που χρειαζεται για να κερδισουμε κατι αξιολογο απο το μπαουλο του τρομου!! ...ετσι για να πουμε οτι αξιζε να παλεψουμε να φερουμε εις περας 39 αποστολες με αρκετη δυσκολια για πολλους.
Παντα με ευγενικο τροπο για να εισακουστουμε θα ηθελα να εστιασουμε οπως ειπα και παραπανω στα ...τυχερα δωρα...τα οποια μας εχουν κανει τα νευρα κροσια,σε μια εποχη που δοκιμαζομαστε καθημερινα και στοχος μας ειναι να ξεχαστουμε για λιγο απο την πραγματικοτητα. Να παλεψουμε για κατι που ξερουμε οτι θα λαβουμε με σιγουρια και μονο...και οχι να νιωθουμε οι σουπερ γκαντεμηδες καθε φορα που θελουν οι υπευθυνοι να παιξουν μαζι μας.
Και δεν θελω να εστιασω τοσο σε αυτο το ψυχοφθορο καρναβαλιστικο δρομενο, αλλα στις ημερησιες που ειναι θαυμασια ιδεα για να ξεφυγουμε απο την βαρεμαρα του επαναλαμβανομενου,αλλα...οταν αγαπητοι μου σχεδιαστες μας βγαινει η ψυχη να ολοκληρωσουμε την αποστολη μεσα στο χρονικο περιθωριο αυτο...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αφαιρεστε τους 5 ριμαδοποντους στο τελος που εχουν σαν αποτελεσμα να σκεφτομαστε πολυ σοβαρα η να το ριξουμε στα ηρεμιστικα η να αρχισουμε να παιζουμε φαρμαραμα και να φυτευουμε μαρουλακια για να συνελθουμε απο αυτα που εσεις πληρωνεστε αδρα για να μας πλασαρετε σαν κατι που αξιζει να ασχοληθει κανενας απο εμας.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ


ΟΧΙ αλλο Τζογο!!!
Μονο σε Ιβεντ Καζινο και τα σχετικα....οποιοι ομιλουν την Αγγλικη-Γερμανικη καλα θα κανουν να ειναι στο fb αυριο...αν και δεν ζητανε την γνωμη μας απο οτι καταλαβα...μονο αποριες λεει, και να μαθουμε περισσοτερα....χαχαχαχαχαχ.....
τι περισσοτερα δλδ?
πως θα κλεψουμε τον γκρουπιερη? :D
 
Κορυφή