Στατιστικά Ναού Κειμηλίων και καθημερινών Αποστολών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25588

Guest
Ήρθε ο καιρός πιστεύω να ανοίξει μια συζήτηση με αυτα τα δυο ζητήματα
Ξεκινάω λοιπόν με τον ναό των Κειμηλίων.

Έκανα πριν μηνες μια προσπάθεια και την πηγα 73 λέβελ για να εχω καλύτερα αποτελέσματα στα δώρα στην ζουγκλα. πόλλοι σύμμαχοι μου λέγανε να μην την ανεβάσω γιατι δεν θα δω διαφορά. τους έλεγα παιδια, μιλάμε για πιθανότητες και στατιστικα οσο μεγαλύτερα στατιστικα και πιθανότητες έχεις τοσα περισσότερα δώρα θα έχεις. την πήγα λοιπον 73 λέβελ στις 15/1. και απο κει και έπειτα στις 16/1 ημέρα τρίτη ξεκίνησα να κάνω ζουγκλα και να κρατάω στατιστικά κάθε εβδομάδα. ποσα ρελικ πηρα στο πρωτο επιπεδο ποσα στο δευτερο και τι ρελικ. ασημενια, χρυσα πράσινα και τι ήταν το καθε ενα....
απο τις 15/1 λοιπόν μέρχρι και αυτήν την βδομαδα μιλάμε για 14 βδομάδες δηλαδη σχεδόν 4 μήνες. αντε να πω 3,5..... τα στατιστικά που έχω κράτισει είναι ένα πολύ καλό δείγμα του τι δινει η πυραμίδα. τα αποτελέσματα; τραγικά εως απαράδεκτα. π.χ. σε 3,5 μήνες σε 14 βδομάδες 3 φάρμες, ολες και όλες. γιατί το ζήτημα δεν ειναι τα κιτ αναβάθμισης η οι κακοί που σου δίνει απο χρυσό ρέλικ. οι φάρμες ειναι το θέμα. το αποτέλεσμα; 3 φάρμες σε 3,5 μήνες. έχω φτάασει στο σημείο να έχω 19 φάρμες στην πόλη. έψαχνα παιχτες ετσι για να δω αλλοι τι φάρμες έχουν και βλέπω παιχτη να έχει 25 φάρμες. ρε λεω τι πυραμιδα έχει; παω στην πυραμίδα και βλέπω 4 λέβελ...... 4 Λεβελ πυραμιδα και έχει 6 φάρμες παραπάνω απο μενα που την έχω 69 λεβελ πανω απο αυτον....
ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΆΒΩ.......... 19 φάρμες εγω στην πόλη μου με 73 λέβελ πυραμίδα, 25 άλλος παιχτης με 4 λέβελ πυραμιδα.... να πω οτι είχαμε μια διαφορά 20 λέβε΄να δικαιολογίσω αυτήν την διαφορά. εδώ μιλάμε για ΧΑΟΤΙΚΗ διαφορα μεταξυ κτηριων και αντι να εχω εχω ποιο πολλες φάρμες μου ρίχνει και 6 στο κεφάλι......
Τι θέλω να τονίσω. τα στατιστικά δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. η πυραμίδα αυτό το κτήριο δεν σου δίνει κανένα απολύτος πλεονέκτιμα ειτε το έχεις 5 λέβελ ειτε το έχεις 150 λέβελ. μάλιστα αυτος με τα λιγοτερα λέβελ θα εχει περισσότερα δώρα απο σένα....

Πάμε και στις καθημερινές αποστολές.
8 η 9 μήνες νομίζω οτι υπάρχουν. απο την πρώτη μέρα και για κανα 3μηνο κράταγα στατιστικα αλλα μετα απο αυτό το διάστημα αρχισα και γέλαγα με τα στατιστικα και τι έδινε και σταματισα να κρατάω.
Σε όλους αυτους τους μήνες έχουν μπει πάρα πολλές φορές παλάτια η ναοί της γνώσης. Προσωπικά δεν έχω πάρει ούτε το ένα ούτε το άλλο ποτέ....

Καταλίγω. Πρέπει η εταιρία να ξανακοιτάξει τα στατιστικά Ναού κειμηλίων και Καθημερινών αποστολών. δεν γίνεται να υπάρχουν τέτοιες καταστάσεις να τελειώνεις την ζούγκλα για βδομάδες επι βδομάδων και να πέρνεις σχέδια κακούς άντε και καμια ορά ουρανοσκόπιο η καμια κατοστάρα. καμια φορά λέμε.
Υ.Γ. Δεν αναλυω το 50% στο τελος 4ου λεβελ οταν εχει φαρμα. 20 φορες απο το σεππτεμβρη εχει βαλει φαρμες το 4ο επιπεδο 4 φάρμες στο συνολο εχω παρει.... επαναλμβανω με 50%... δεν το σχολιζω αυτο. αυτο ειναι για αλλη φορα.

Αυτά τα λίγα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser32135

Guest
Εγω παρατηρησα οτι οταν βαζω ποντους στο ναο των κειμηλιων, τοτε δινει κειμηλια.... τωρα για τις αποστολες που ανεφερες, πραγματικα ειναι ψεμα τα ποσοστα.... και γενικα υπαρχει ενα θεμα με τα ποσοστα, σε ολο το παιχνιδι.... πρεπει να βρεθει ενας τροπος, οι καλυτεροι να ανταμοιβονται... αυτα και απο μενα
 

Αρτεμισία

Νέο Μέλος
Συμφωνω απόλυτα ειδικα για ημερήσιες...

οσο για την ζουγκλα πιο πολλες φαρμες εβγαζε οταν ημουν μικρη εποχη παρα τωρα

για να μην αναφερω για οταν ολοκληρωνεις τις 7 ημερησιες οτι παιρνεις μονιμως αποθηκευση κτηριου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Γενικα υπαρχει ενα θεμα με τα ποσοστα, σε ολες τις εκφανσεις του παιχνιδιου....
εδω και καρο ειχα αναφερθει σε κατι παρομοιο, οχι ιδιο με το θεμα του ποστ, αλλα αφου μιλαμε για ποσοστα και "τζογο" ας τα περιλαβουμε ολα...
αυτο που λεω αφορα τα ποσοστα που περνεις -υποτιθετε συν- απο τη ταβερνα....
εχω παει πολλες φορες σε ιδιες μαχες (ιδιες ειναι ολες οι Ζουγκλες πχ)... τις περισσοτερες φορες χωρις ενισχυση...γιατι?
οποτε βαζω ενισχυση ταβερνας -και αρα θεωριτικα εχω καλυτερη επιθεση- εχω περισσοτερες απωλειες...
οποτε την ενισχυση της ταβερνας τη χρησιμοποιω πλεον, μονο για να ικανοποιησω ζητουμενα απο αποστολες (ημερησιες, Ιβεντ κτλ)....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Γενικα υπαρχει [.......] ζητουμενα απο αποστολες (ημερησιες, Ιβεντ κτλ)....

Καλημερα και Καλη Εβδομαδα
.... ακολουθει μεν ασχετο με το ως ανω μνμ ( ξερω και γενικα με το θεμα)
αλλα σχετικο με την σημερινη ημερα
Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α Γιωργο
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλημερα και Καλη Εβδομαδα
.... ακολουθει μεν ασχετο με το ως ανω μνμ ( ξερω και γενικα με το θεμα)
αλλα σχετικο με την σημερινη ημερα
Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α Γιωργο

Συμφωνω.....
Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α.......
σε Γιωργηδες, Γεωργιες, κτλ....:)
 
Κορυφή