Εικονικό Μέλλον - Μέρος 1ο

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη νέα εποχή, το περιβάλλον και το περιεχόμενο της.
Μπορείτε να βρείτε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες στη wiki ακολουθώντας τους συνδέσμους στη σχετική ανακοίνωση.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα...ιρις θα μου δωσεις τα αγαθα να βαλω το μεγαλο κτιριο?εχω μπολικο βασαλτη αν σε ενδιαφερει...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
υπαρχει καποιο λαθος στον νεο πυργο - δηλ του εικονικου μελ-
http://prntscr.com/k83k68
δεν αναφερει οτι δεν εχει ανοιξει ακομη
ομως ουτε δεν μετραει τις μαχες
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Οι νέες μονάδες εμπαιγμός.
Η μια κρύβεται στα δάση,αγνοεί τους κακοποιούς και βαράει τις κανονικές.
Θα μπορούσες ίσως να την αντιμετωπίσεις αλλά όλος "τυχαίως" έγινε αλλάγη στις ιδιότητες των Αιωρούμενων μετά από χρόνια και εξαφανίστηκαν από τα τερεν της εκστρατείας οι θάμνοι.
Η 2η είναι "άτρωτη" ακόμη και αν την βαράς με ίδια μονάδα !!!!!!!!!!!!!!!!
Μια λογική εξήγηση θα ήθελα για το συγκεκρμένο ζήτημα.
Εγώ βαράω με μεγαλύτερο μπόνους και προκαλώ μικρότερη ζημιά,magic ;
Είναι δυνατόν να βαράς με Ρόνιν Μποτ Ρόνιν μπότ που έχει μικρότερο μπόνους και να προκαλείς 1 νταμάκι ζημιά ;
Άν είναι να βάλω Ακόντια παιδιά,και αυτά 1 νταμάκι ζημιά θα το κάνουν.

Αν δεν υπάρξει άμεσα αναπροσαρμογή στις ιδιότητες των μονάδων,θα παρατήσω και την εκστρατεία.
(και πολύ ασχολήθηκα εδώ που τα λέμε).
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Τελικα εχουν μια ικανοτητα αυτοι οι σχεδιαστες....
να κανουν παικτες να απαξιωνουν το παιχνιδι....ειναι και αυτο ενα ταλεντο....:confused:
Δεν καταλαβαινω ρε σεις...o_O
η δουλεια τους ειναι να μας κανουν τη ζωη δυσκολη ή να προσφερουν ενα παιχνιδι (παιχνιδι και οχι βασανο) για ολους?
οι αλλαγες σε μοναδες που ηδη υπαρχουν, οι νεες μοναδες -που διαβαζω παραπανω- που δεν ικανοποιουν, το 200% μπονους ΚΑΙ αμυνα ΚΑΙ επιθεσης στους στρατους της Εκστρατειας, τα λαθη που δεν διορθωνονται ή που διορθωνονται και ξαναδημιουργουνται (απο μονα τους αραγε?), τα ολο και περισσοτερο "τζογαδορικα" Ιβεντ (που μαλιστα με τπτ δεν μπορεις να φτασεις σε ικανοποιητικο επιπεδο αν δεν "φας" διαμαντια), τα "τυχαια" δωρα (α-δωρα) απο αποστολες και Ιβεντ ..... και αλλα ποσα ακομα θεματα....
ειναι αυτη η "γραμμη" της εταιρειας αναπτυξης του ΦοΕ?
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Φύσικα και τίποτα δεν είναι τυχαίο.
Απλά οι σχεδιαστές έχουν χάσει την αίσθηση του παιχνιδιού (για να μην πω καμιά πιο βαριά κουβέντα :))
Αντί να φτιάξουν ένα παιχνίδι σχετικά βατό ώστε να μπορέσουν να κρατήσουν το ενδιαφέρον σε μεγαλύτερο ποσοστό παικτών έχουν επικεντρωθεί σε ένα 3%-5% και το προσαρμόζουν στις ανάγκες αυτών.
Για παράδειγμα μια λίγο πιο εύκολη εκστρατεία θα έδινε την δυνατότητα ν'ασχοληθεί ένας παίκτης πιο ενεργά με αυτή σε περισσότερους κόσμους.Αντίθετα έχουν κάνει "εγκλήματα" με την δυσκολία της αναγκάζοντας τους περισσότερους ν'ασχοληθούν σ'ένα βία δύο κόσμους που ίσως έχουν πιο ανεβασμένα Μ/Κ και στους άλλους δεν ασχολούνται καν.
Άλλο έγκλημά ο Θόλος. Ήμουν από εκείνους που είχαν υποστηρίξει την ιδέα να μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα σχέδια και να μπορούν τα Μ/Κ να πάνε πάνω από το 10ο άλλα όχι έτσι ρε αδερφέ !!!!!!
Είπαμε να έχουν να κάνουν κάτι με τα σχεδιά τους οι πάικτες και όχι να τα δίνουμε με το "φτυάρι". Λες και δεν γνωρίζανε τι θα γινόταν.
Φτάσαν μέσα σε μήνες τα Μ/Κ σε επίπεδα που λογικά δεν θα έφταναν ούτε σε 20 χρόνια.
Άσε που αφού πλέον παίρνεις τα σχέδια με το "τσουβάλι" από τον Θόλο γιατί ν'ασχοληθείς με ενέργειες (ΤΕΛ/ΠΑΡ).

Κι έτσι κάπως φτάσαμε στο Εικονικό Μέλλον.Βάλαμε 3 μονάδες (εκ των οποίων οι 2 είναι εντελώς άχρηστες για τον παίκτη) βάλαμε και ένα ακόμη στρατιωτικό Μ/Κ κι όλα καλά.Ανεβάσαμε και την δυσκολία της εκστρατείας κι άλλο και πάμε να δούμε άν σε κάνα εξάμηνο θα μπει καμιά μονάδα της προκοπής.
Λες και είναι υποχρεωμένος ο κάθε παίκτης για να έχει μια "αξιοπρεπή" παρουσία στην εκστρατεία να έχει τουλάχιστον στο 70 επίπεδο Αλκατράζ,Πορτοκάλια,Κράκεν & 3 επίθετικά (4 τώρα πια).
Τα οποία βέβαια τα έχουν λίγοι και το χειρότερο σε λίγο καιρό και πάλι (μόλις 70αρίσει και το καινούργιο) θα γκρινιάζουν ότι βγαίνει σχετικά εύκολα η Εκστρατεία και άντε να δούμε τι θα σκαρφιστούν πάλι για να την δυσκολέψουν.
Ίσως κάποια στιγμή περάσουν και στο "υπέρτατο έγκλημα" του να μην μπορείς να πάρεις κακούς στην Εκστρατεία (όπως γίνετε και με τον χάρτη ηπείρου).Κάποια στιγμή το εφαρμόσανε στον beta αλλά από τα κράξιμο ανέκρουσαν πρύμναν :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! παιδια ο πηλινος στρατος ανεβηκε σε ποντους...ειναι μπαγκ η αλλαγη? (η οποια φυσικα δεν ανακοινωθηκε ποτε)
δειτε το κτιριο στο ιδιο επιπεδο
https://prnt.sc/kg3vdz
https://prnt.sc/kg3xb4
θα μας τρελανετε εντελως μου φαινεται.οι μισοι το ανεβασαν με συκεγριμενους ποντους κ οι αλλοι μισοι με παραπανω? δικαιο φοε.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
αλλα τι ψαχνουμε να βρουμε εδω μεσα?ειναι μακραν το χειροτερο παιχιδι που εχει βγαλει η ιστορια των παιχνιδιων...
να αλλαξετε κ το μπονους! να δινει μπονους νομισματων οχι επιθεσης! ευκολα το κανετε κ μαλιστα χωρις αν το ακακοινωσετε καν...
τοσο τραγικοι
 

DeletedUser29206

Guest
Ποιος είπε ότι δεν βγήκε ανακοίνωση; http://prntscr.com/kg4xdm
Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα στο πιάτο! Για αυτό υπάρχει το forum, να μπαίνεις και να βλέπεις.
θα μας τρελανετε εντελως μου φαινεται.οι μισοι το ανεβασαν με συκεγριμενους ποντους κ οι αλλοι μισοι με παραπανω?
Αυτό σκεφτήκα και εγώ αμέσως όταν διάβασα την ανακοίνωση...
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ωραια γραφτε λαθος για την ανακοινωση δεν την ειδα,την πατησε η αλλη αναβαθμιση για τις συσκευες...
αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι οι μισοι θα ανεβασουμε ετσι κ οι αλλοι μισοι γιουβετσι..δεν μπορουν να κανουν το κτιριο εξαρχης με τις σωστες τιμες?εμεις τι φταιμε?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ωραια γραφτε λαθος για την ανακοινωση δεν την ειδα,την πατησε η αλλη αναβαθμιση για τις συσκευες...
αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι οι μισοι θα ανεβασουμε ετσι κ οι αλλοι μισοι γιουβετσι..δεν μπορουν να κανουν το κτιριο εξαρχης με τις σωστες τιμες?εμεις τι φταιμε?
Καλησπερα
..βλεπεις τι χανεις για να μην ανηκεις στο φαν κλαπ των .. αναγνωστων της Μαντα Οφ Ντε Ταλα και του Ιπποτη Shadow-King
-ουτε καν στο κλαπ τον λαθροαναγνωστων-
Και για να μιλησω σοβαρα
Ασφαλως και αυτο το προβλημα δεν αφορα τους παιχτες που το ανεβασαν
-αυτοι δεν φταινε σε τιποτα ακομη και εαν ειχαν νωριτερα ενημερωση απο την επισημη ανακοινωση αλλοι εχουν την ευθυνη του σκοπημου? 'η ..μη λαθους -
Οι ιθυνοντες θα μπορουσαν να διορθωσουν το λαθος τους ευκολα και σιγουρα πιο ακριβοδικαια για ολους τους παιχτες
Μπορουσαν ευκολα να δουν πιο ειναι το μεγαλυτερο ηδη κτισμενο επιπεδο του Πηλινου Στρατου και να διατηρησουν τους ιδιους αιτουμενους ποντους μεχρι το ανωτερο ηδη κτισμενο επιπεδο -αναφερομαι μονο για τους ζωντανους σερβερς-
και απο εκει και περα να εβαζαν επιπλεον ζητουμενους ποντους με προσαυξηση πχ 10% ετσι ωστε να καλυφθει κι η διαφορα των προηγουμενων επιπεδων σχετικα με τις ..εικονικες αναγκες μας
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Πάντα υπάρχει ο τρόπος αρκεί να υπάρχει και η θέληση.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Καλησπερα ..τα εχουμε πει αυτα αναλογως το ξενυχτι παει και ο χαιρετισμος
Λοιπον φοεκιτακια μου η μαντα με ''εφαγε'' απο χθες να σας πω τι ειδε στο ονειρο της
κρατηθηκα αλλα ... την μουρμουρα της δεν την παλευω αλλο
Ειδε λοιπον οτι η χωρα του εικονικου μελλοντος απεκτισε περισσοτερα εδαφη κατι σαν μια νεα χωρα την οποια την ονομασε nr2
..πιο μαζεμενη μεν ( ας πουμε οτι εχει 6 μονο νεα μερη)
αλλα το ιδιο πολυεξοδη οπως η πρωτη
Για καλο και για κακο για αρχιστε να συγκεντρωνετε ...
αυτα που θα χρειαστουν για τα ..6 νεα μερη

FOE ποντοι 1569
Noμισματα 35.000.000
Σφυρια 95.000.000

ΥΛΙΚΑ

Προμηθειο 560

Υλικα Ωκεανιου
Τεχνητα Λεπια 250

Υλικα Εικονικου
Κρυπτομετρητες 890
Κρυσταλλοι Δεδομενων 730
Χρυσα Ρυζια 660
Νανομηχανες 590
Μεταξια Τσαγιου 670

Καλη Επιτυχια και ..Καλο Κουραγιο ...εαν και οταν το ονειρο της βγει αληθινο

Ακολουθει ασχετο
Φυσικα η μαντα το πρωτο που εκανε ηταν να φτιαξει ενα καζινο
ετσι για να ρεφαρουμε μετα την ..διεκδικηση των απανταχου δωρων των εκδηλωσεων
και ασφαλως δεν ..ξεχασε και τον μονακριβο Πουπουλενιο μας
τον εβαλε ..''πορτα'' στην εισοδο του καζινου και παραλληλα του ανεθεσε να κανει και χρεη ανεμιστηρα
http://prntscr.com/kyfwt1
ΜΗΝ ΦΕΥΓΕΤΕ ακολουθει ακομη ..πιο ασχετο.
Αγγελιοπολης foe
Εαν θελετε να προμηθευτειτε και σεις τον ..μοναδικο ανεμιστηρα που βγαζει καυτο αερα
δεν εχετε παρα να κανετε τηλεφωνικη κρατηση στο γνωστο φοεκικο καταστημα μανταλα shop
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Καλημερα Καλησπερα ..τα εχουμε πει αυτα αναλογως το ξενυχτι παει και ο χαιρετισμος
Λοιπον φοεκιτακια μου η μαντα με ''εφαγε'' απο χθες να σας πω τι ειδε στο ονειρο της
κρατηθηκα αλλα ... την μουρμουρα της δεν την παλευω αλλο
Ειδε λοιπον οτι η χωρα του εικονικου μελλοντος απεκτισε περισσοτερα εδαφη κατι σαν μια νεα χωρα την οποια την ονομασε nr2
..πιο μαζεμενη μεν ( ας πουμε οτι εχει 6 μονο νεα μερη)
αλλα το ιδιο πολυεξοδη οπως η πρωτη
Για καλο και για κακο για αρχιστε να συγκεντρωνετε ...
αυτα που θα χρειαστουν για τα ..6 νεα μερη

FOE ποντοι 1569
Noμισματα 35.000.000
Σφυρια 95.000.000

ΥΛΙΚΑ

Προμηθειο 560

Υλικα Ωκεανιου
Τεχνητα Λεπια 250

Υλικα Εικονικου
Κρυπτομετρητες 890
Κρυσταλλοι Δεδομενων 730
Χρυσα Ρυζια 660
Νανομηχανες 590
Μεταξια Τσαγιου 670

Καλη Επιτυχια και ..Καλο Κουραγιο ...εαν και οταν το ονειρο της βγει αληθινο

Ακολουθει ασχετο
Φυσικα η μαντα το πρωτο που εκανε ηταν να φτιαξει ενα καζινο
ετσι για να ρεφαρουμε μετα την ..διεκδικηση των απανταχου δωρων των εκδηλωσεων
και ασφαλως δεν ..ξεχασε και τον μονακριβο Πουπουλενιο μας
τον εβαλε ..''πορτα'' στην εισοδο του καζινου και παραλληλα του ανεθεσε να κανει και χρεη ανεμιστηρα
http://prntscr.com/kyfwt1
ΜΗΝ ΦΕΥΓΕΤΕ ακολουθει ακομη ..πιο ασχετο.
Αγγελιοπολης foe
Εαν θελετε να προμηθευτειτε και σεις τον ..μοναδικο ανεμιστηρα που βγαζει καυτο αερα
δεν εχετε παρα να κανετε τηλεφωνικη κρατηση στο γνωστο φοεκικο καταστημα μανταλα shop

Θα πρεπει να ξεκουράζονται τα κορίτσια σου και να μη βιάζονται να ενημερώσουν για το τι θα ακολουθήσει.
(Δες το σαν προειδοποίηση για την επόμενη φορά που θα θελήσουν να ενημερώσουν για πράγματα που δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Θα πρεπει να ξεκουράζονται τα κορίτσια σου και να μη βιάζονται να ενημερώσουν για το τι θα ακολουθήσει.
(Δες το σαν προειδοποίηση για την επόμενη φορά που θα θελήσουν να ενημερώσουν για πράγματα που δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα)
Kαλημερα iris de foe

Αποδεχομαι και αναλαμβανω εγω ως παιχτρια talamanta την πληρη ευθυνη της συγγραφης του ως ανω μνμ
Αποδεχομαι και αναγνωριζω οτι παρα..τυπησα οσο αφορα .... την εμμεση διαφημηση της ενοικιασης του ψυχογιου μου και της προβολης των ικανοτητων του
οπως επισης παρατυπησα με την αναφορα σε πιθανα 6 μερη
Ομως οσο αφορα τα περι υλικων εχω να αντιπαραθεσω τα κατωθι :
- Δεν χρησιμοποιησα εδω στο φορουμ κατι απο την επισημη ανακοινωση του βετα
δεν αναφερονται πουθενα τι πιθανον θα ''κοστισει'' το επομενο μερος οταν και εαν μπει
δικο μου το μετρημα, δικος μου κι κοπος
Και ναι ηθελα ο ελληνικος σερβερς (και κατ επεκταση οι παιχτες του) να μην ειναι παντα ''τα παιδια ενος κατωτατου θεου'' που θα μαθαινουν το τι θα χρειαστουν την ..επομενη της επισημης ανακοινωσης
Ηθελα (και εξακολουθω να θελω) ολοι να εχουν τις ιδιες ευκαιριες
δηλ και αυτοι που παιζουν // στο βετα
ομως και οι υπολοιποι που εχουν προτιμησει να παιζουν αποκλειστικα μονο στον ελληνικο σερβερ
Ηθελα να γνωριζουν ολοι τι αναγκες θα εχουν συντομα για να κανουν ..τα κουμαντα τους
Τα γραφω δημοσια για να μην ξεχωριζω τους παιχτες που θεωρω φιλους μου απο αυτους που με ορουν ..οχθρο
Το παν ειναι να ξεκιναμε ολοι απο την ιδια αφετηρια (να εχουμε τις ιδιες ευκαιριες) για να μπορουμε να μετραμε σωστα και δικαια τις δυναμεις μας κατα την διαδρομη μας προς στο τερμα
και οχι να εχουν καποιοι ....προβαδισμα ημερων και ετσι να το παιζουν ..θεοι

ασχετο δηλ εαν εγραφα εδω πληροφοριες σαν αυτες που λαλουν σε αλλους ζωντανους σερβερς (που ουτε καν εχουν υποθει απο επισημα χειλη στον βετα) θα ημουν δηλ ηδη γνωστη ως .. οφ ντε φοε μανταλα ?
σας παραθετω ενα μικρο δειγμα
http://prntscr.com/kysvbg
και τα σχολια των εκει ..υπευθυνων
http://prntscr.com/kysoa8
http://prntscr.com/kyspfe
για λογους ευνοητους εχω σβησει τα ονοματα και εχω βαλει αυτοματο μεταφραστη για να μην φανει απο ποιον σερβερ ειναι
Ζητω σγμ για τα πιθανα ορθογραφικα 'η συντακτικα μου λαθη ..αλλα εξακολουθω να εμμενω στην δυσλεκτικη μου ευμορφια
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
εγω θα εριχνα μπαν στην ταλαμαντα γιατι χαθηκε το συναισθημα τις προσμονης για το δευτερο μερος του εικονικου..τωρα τα ξερω απο πριν..:p
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Μπράβο σου που θέλεις να βοηθάς τους άλλους παίκτες, αλλά μη ξεχνάς ότι ο beta είναι δοκιμαστικός server και μπορεί να αλλάξει το οτιδήποτε μέχρι να γίνει κάτι διαθέσιμο στους live servers.
Μπορείς να ετοιμαζεις έναν οδηγό και να τον κάνεις διαθέσιμο αμέσως μετά την επίσημη ανακοίνωση οποιουδήποτε νέου χαρακτηριστικού στον αντίστοιχο τομέα του φόρουμ (οδηγοί παικτων).

*Μητσε Νίκαια 7, θα έριχνα ένα σε εσένα τώρα αλλά με βρίσκεις στις καλές μου
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Καλησπερα ..τα εχουμε πει αυτα αναλογως το ξενυχτι παει και ο χαιρετισμος
Λοιπον φοεκιτακια μου η μαντα με ''εφαγε'' απο χθες να σας πω τι ειδε στο ονειρο της
κρατηθηκα αλλα ... την μουρμουρα της δεν την παλευω αλλο
Ειδε λοιπον οτι η χωρα του εικονικου μελλοντος απεκτισε περισσοτερα εδαφη κατι σαν μια νεα χωρα την οποια την ονομασε nr2
..πιο μαζεμενη μεν ( ας πουμε οτι εχει 6 μονο νεα μερη)
αλλα το ιδιο πολυεξοδη οπως η πρωτη
Για καλο και για κακο για αρχιστε να συγκεντρωνετε ...
αυτα που θα χρειαστουν για τα ..6 νεα μερη

FOE ποντοι 1569
Noμισματα 35.000.000
Σφυρια 95.000.000

ΥΛΙΚΑ

Προμηθειο 560

Υλικα Ωκεανιου
Τεχνητα Λεπια 250

Υλικα Εικονικου
Κρυπτομετρητες 890
Κρυσταλλοι Δεδομενων 730
Χρυσα Ρυζια 660
Νανομηχανες 590
Μεταξια Τσαγιου 670

Καλη Επιτυχια και ..Καλο Κουραγιο ...εαν και οταν το ονειρο της βγει αληθινο

Ακολουθει ασχετο
Φυσικα η μαντα το πρωτο που εκανε ηταν να φτιαξει ενα καζινο
ετσι για να ρεφαρουμε μετα την ..διεκδικηση των απανταχου δωρων των εκδηλωσεων
και ασφαλως δεν ..ξεχασε και τον μονακριβο Πουπουλενιο μας
τον εβαλε ..''πορτα'' στην εισοδο του καζινου και παραλληλα του ανεθεσε να κανει και χρεη ανεμιστηρα
http://prntscr.com/kyfwt1
ΜΗΝ ΦΕΥΓΕΤΕ ακολουθει ακομη ..πιο ασχετο.
Αγγελιοπολης foe
Εαν θελετε να προμηθευτειτε και σεις τον ..μοναδικο ανεμιστηρα που βγαζει καυτο αερα
δεν εχετε παρα να κανετε τηλεφωνικη κρατηση στο γνωστο φοεκικο καταστημα μανταλα shop
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Να ξες εισαι μια Θεά....ειχα πααααρα πολυ καιρο να μπω...και μου εφτιαξες το κεφι με τη μια...να σαι καλα!!
 
Κορυφή