Νέες Ερωτήσεις

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser410
  • Ημερομηνία έναρξης

talamanta

Καμένος Χρήστης
Έχω μια μικρή απορία.
Από το σετ του ινδικού παλατιού/ινδικου σιντριβανιού έχω μερικά κτίρια που ανήκουν στον πρώιμο μεσαίωνα και μερικά που ανήκουν στον μέσο μεσαίωνα. Αν τα λάβω δίπλα-δίπλα θα έχω κάποιο πρόβλημα η θα πάρω το μπόνους του σετ;
Καλησπερα οχι δεν θα εχετε
ομως θα παρετε τα μπονους βαση της εποχης που ειναι το καθε κομματι
και βαση του αριθμου των διαφορετικων κομματιων που εχει συνδεθει
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ε, ενα χρονο μετα θα εχει παει και στο Αυριο λογικα...
ας βαλει ΚΙΤ....))))
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Μπορει να γινει επαναφορα ΜΚ απο κατα λαθος διαγραφή;
Καλησπερα
Κανονικα δεν μπορει να γινει
εκτος εαν εγινε εξ αιτιας σφαλματος του παιχνιδιου
Πραγμα που υποθετω μαλλον οτι εγινε και στην δικη σας περιπτωση

Υποθετωοτι θελατε να διαγραψετε ενα απλο κτηριο σε κοντινη /διπλανη αποσταση
εξ αιτιας υπερφορτωσης-διαρροης μνημης- *
κολλησε/ παγωσε το παιχνιδι
αρχισατε να ''κουνατε'' τον κενσορα μπας και ξεκολλησει
προφανως εξ αιτιας των ως ανω παροδικων προβληματων
ο κενσορας πατησε πανω στο ΜΚ
χωρις να εχετε εσεις ακριβη οπτικη εικονα των επι ''παρασκηνιου'' εργασιων
του φαινομενικα ''παγωμενου'' φοε
με αποτελεσμα να διαγραφει το ΜΚ
και ασφαλως χωρις να μπορειτε να διακρινετε το μνμ της επαληθευση
αφου ειχε παγωσει πλασματικα η εικονα σε σας
Θεωρω εαν στο αιτημα σας αναφερετε/περιγραψετε τα ακριβη γεγονοτα
ισως υπαρξει...αισιο τελος
Με την προυποθεση οτι οι υπευθυνοι θα επιδειξουν για μια ακομη φορα καταννοηση
λαμβανοντας υποψιν την δυσκολια να ξανακτιστει ενα ΜΚ απο την αρχη

* τα οποια ολο και πιο συχνα τελευταια εμφανιζονται κατα την διαρκεια του παιχνιδιου
και πανω στα οποια εργαζονται οι προγρμματιστες για την επιδιορθωση τους
 
Τελευταία επεξεργασία:

tassosm

Διαχειριστής
Διαχειριστής
Παρακαλούμε να κάνετε μία αίτηση αν έχετε διαγράψει κάτι κατά λάθος
Και να μας αναφέρετε ότι ακριβώς έγινε με περισσότερες λεπτομέρειες
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Λίγα μαθηματικά, αν γίνεται.
Με ποιον τρόπο υπολογίζεται σε καθημερινή βάση η ισχύς της συντεχνίας;
Η ισχύς που συγκεντρώνεται από την εκστρατεία συντεχνίας πότε προστίθεται στην ισχύ της συντεχνίας και σε τι ποσοστό;
 

DeletedUser32238

Guest
Ξέρετε γιατί οι πόντοι στην κατάταξη των φίλων μου είναι διαφορετικοί από εκείνους που έχω στην κατάταξη των γειτόνων και της συντεχνίας?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα εαν καταλαβα σωστα αναφερεστε στους συνολικους βαθμους καθε παιχτη
βασικα ειναι οι ιδιοι
ομως για να φανουν οι σωστοι βαθμοι
(αφου συνεχως σχεδον αλλαζουν αναλογα με τι βαθμους συλλεξατε επιπλεον απο μαχες νομισματα υλικα κλπ)
θα πρεπει να γινει ανανεωση ειτε αλλαζοντας μπαρα επιλογης ειτε βγαινοντας απο την πολη σας


Λίγα μαθηματικά, αν γίνεται.
Με ποιον τρόπο υπολογίζεται σε καθημερινή βάση η ισχύς της συντεχνίας;
Η ισχύς που συγκεντρώνεται από την εκστρατεία συντεχνίας πότε προστίθεται στην ισχύ της συντεχνίας και σε τι ποσοστό;

Συγμ τωρα προσεξα και το μνμ της/ου hmmm
η καθημερινη ισχυ καθε συντεχνειας υπολογιζεται κατα τον ημεριησιο υπολογισμο στις 8 μμ βαση
1 την ισχυ που δινουν οι τομεις που κατεχει καθαρα μια συντεχνεια (χωρις ενεργη διεκδικηση) κατα τον ημερησιο υπολογισμο
2 απο την ισχυ που δινουν καποια ΜΚ καθημερινα, οι δοξες και καποια ''πολυμορφικα'' κτηρια -τυπου παραγωγης-
3 απο το επιπεδο και την θεση στην γενικη καταταξη της συντεχνειας
Τωρα για το ποτε υπολογιζεται η ισχυ της ''ζουγκλας'' μεταξυ μας δεν εχω πολυ καταλαβει κι γω
Κανονικα θα υπεθετα οτι ....θα επρεπε να γινεται καταμετρηση και να συνυπολογιζεται καθε μερα μαζι με τα ας ανω
αλλα νομιζω οτι προστιθεται συνολικα καθε Δευτερα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Συγμ τωρα προσεξα και το μνμ της/ου hmmm
η καθημερινη ισχυ καθε συντεχνειας υπολογιζεται κατα τον ημεριησιο υπολογισμο στις 8 μμ βαση
...

Ευχαριστώ, ωστόσο θα ήθελα να ξέρω πώς ακριβώς προκύπτει η ισχύς που προστίθεται για την αναβάθμιση του επιπέδου της συντεχνίας. Οι 8500 πόντοι ισχύος που δείχνει ότι μάζεψε η συντεχνία από τη ζούγκλα δε φαίνεται να συνυπολογίστηκαν αυτούσιοι στους πόντους αλλαγής επιπέδου.
Ο αλγόριθμος υπολογισμού είναι αυτός που θα ήθελα δλδ.
Και πάλι ευχαριστώ
 

DeletedUser32592

Guest
Ερώτηση για το Καρναβάλι, πήρα ως έπαθλο μια αναβάθμιση, όταν όμως, πήγα να αναβαθμίσω το ρολόι, από επίπεδο 1 στο 2 - ενώ μου έγραψε οκ... δεν έγινε καμία αναβάθμιση. το ρολόι είναι στο 1ο επίπεδο και το έπαθλο χάθηκε, μπορείτε να με βοηθήσετε;
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ερώτηση για το Καρναβάλι, πήρα ως έπαθλο μια αναβάθμιση, όταν όμως, πήγα να αναβαθμίσω το ρολόι, από επίπεδο 1 στο 2 - ενώ μου έγραψε οκ... δεν έγινε καμία αναβάθμιση. το ρολόι είναι στο 1ο επίπεδο και το έπαθλο χάθηκε, μπορείτε να με βοηθήσετε;


Οι αναβαθμισεις ηταν ξεχωριστες για καθε κτιριο. Μηπως ειχες παρει αναβαμιση για καποιο αλλο κτιριο? Οτι και να γινε παντως μεσα απο το φορουμ δεν μπορεις να βοηθηθεις.

Πρεπει να κανεις μια αιτηση υποστηριξης να το δουν οι διαχειριστες και αν μπορουν θα σε βοηθησουν.

Οπως εισαι στη πολη σου στο παιχνιδι κανεις δεξι κλικ, πανω αριστερα στο ονομα της πολης σου. Ανοιγει λιστα και επιλεγεις υποστηριξη. Μετα στο νεο παραθυρο που ανοιγει επιλεγεις "επικοινωνηστε μαζι μας"
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ερώτηση για το Καρναβάλι, πήρα ως έπαθλο μια αναβάθμιση, όταν όμως, πήγα να αναβαθμίσω το ρολόι, από επίπεδο 1 στο 2 - ενώ μου έγραψε οκ... δεν έγινε καμία αναβάθμιση. το ρολόι είναι στο 1ο επίπεδο και το έπαθλο χάθηκε, μπορείτε να με βοηθήσετε;

Κανε επανεκινηση του παιχνιδιου και ξαναδες το....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αρειανά μεταλλεύματα πως μαζεύουμε;
Kαλησπερα απο τον χαρτη κοσμου
http://prntscr.com/nxlg8m
καποιες επαρχιες οταν τις κατακτισεις σου δινουν το δικαιωμα να μπορεις να κανεις μαχες (ή διαπραγματευσεις) ανα τακτα χρονικα διαστηματα (4-8-24 ωρα) στις συγκεκριμενες επαρχιες και ως αμοιβη λαμβανεις τα αρ μετ

http://prntscr.com/nxlf3f
http://prntscr.com/nxle6b
ακολουθει ασχετο
..ε αδελφια μου του φοεκικου διαστηματος
εαν δειτε με προσοχη τις ανωθι εικονες ισως ...βρειτε και πιο ενδιαφεροντα σημεια
πχ σε ποιες επαρχιες υπαρχουν τα υλικα μπονους., που ειναι η επεκταση , που υπαρχουν τα μεγαλα βραχακια κλπ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31290

Guest
ασχετη ερωτηση αυτη αλλα δεν βρησκω την συζητηση

ρε παιδια τα διαμαντια ποιος τα κερδισε?
:mad::mad::mad::mad::mad:
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ειναι θεμιτο οι διαχειριστες να συμμετεχουν και να επηρεαζουν το αποτελεσμα ενος διαγωνισμου;θελω να πω δηλαδη προβλεπεται;
 
Κορυφή