Συζήτηση Εκδήλωση Άγριας Ζωής

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη νέα εκδήλωση ή να δημοσιεύσετε οποιαδήποτε απορία ή πρόβλημα μπορεί να αντιμετωπίζετε
 

silvo

Banned
Γενικά έχουν γίνει πολύ πολύπλοκες οι καινούργιες εκδηλώσεις. Ευτυχώς έχετε φτιάξει πολύ καλό οδηγό!! Το πρόβλημα είναι ότι αυτή η πολυπλοκότητα σε δυσκολεύει να κάνεις τις εκδηλώσεις πιο αποδοτικές για να βγάλεις όσο το δυνατόν μεγαλύτερο κέρδος από αυτές!

Το κτήριο είναι πάρα πολύ καλό!!
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Καλέ, γιατί δεν αλλάζει το ημερησιο;
Το άλλαξα στον βασικό μου κόσμο αλλά στους υπόλοιπους κόσμους το αντίστοιχο κουμπί είναι ανενεργό... Γιατί; Ε;
Στην αρχαιολογική μπορούσα να το αλλάξω σε όλους τους κόσμους
 

silvo

Banned
Στον τρίτο και τον πέμπτο μου άλλαξε κανονικά! Τι βρήκες στην αλλαγή;
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Φρουρό Λάθος, πύργο τακτικιστή μου έδωσε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Επίσης, η 11η αποστολή ζητάει να επιλύσω οποιαδήποτε άλλη αποστολή αλλά την ημερήσια δεν την δέχτηκε :/
Τα νεύρα μου με αυτήν την εκδήλωση...
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Καλέ, γιατί δεν αλλάζει το ημερησιο;
Το άλλαξα στον βασικό μου κόσμο αλλά στους υπόλοιπους κόσμους το αντίστοιχο κουμπί είναι ανενεργό... Γιατί; Ε;
Στην αρχαιολογική μπορούσα να το αλλάξω σε όλους τους κόσμους

Λοιπόν, τώρα που μπήκα από pc στους άλλους κόσμους είναι ενεργοποιημένο το κουμπί αλλαγής... μου έδωσε κιτ αναβάθμισης, κιτ αναβάθμισης φρουρού οικισμού, κιτ συρρίκνωσης κρυψώνας κακοποιών και κιτ συρρίκνωσης πηγαδιού ευχών :)
Το πρόβλημα από ό,τι φαίνεται υπάρχει στο app για κινητά.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Α, σε καλο δρομο ειμαστε....αφου αρχισαν να κανουν και σφαλματα για τις συσκευες, οκ...
χαχαχαχααχαχαχαχαχ

Παρεπιπτοντως μιας και μπηκα... μαπα το νεο gameingame του Ιβεντ...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kalhmera = ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Ειλικρινα θελω να ξερω αυτοι που αποφασισαν σε αυτην την εκδηλωση τα κιτ αναβαθμισης του ειδικου κτηριου της εκδηλωσης
να κερδιζονται με αυτον τον τροπο
ηξεραν (εστω ειχαν ενημερωθει) σε τι κατηγορια ιντερ παιχνιδιου εχει δηλωθει το ΦΟΕ
γιατι εαν θεωρουν ΜΟΜ παιχνιδι στρατηγικης (με εμφαση στο κρυφο πολεμικο) ειναι το.... να προσπαθεις να κανεις μασουρια με ομοιομορφα χρωματακια
τοτε θα πρεπει να αρχισουν απο την αρχη ...την μελετη της εννοιας ΦΟΕ
Αυτη την φορα μιλαμε για μια εκδηλωση κατα την οποια απο τις αποστολες θα λαβουμε 2 κιτ
και για τα αλλα 4 κιτ θα πρεπει να μαζεψουμε απο το ''εξαιρετικο αυτο ενθετο'' 120 πατουσες ..
αυτοι που το αποφασισαν παιζουν ΦΟΕ ?
'η λατρευουν αλλου ειδους παιχνιδια και απο επαγγελματικη τυχη βρεθηκαν να εργαζονται στον σχεδιασμο του ΦΟΕ?
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Βασικα θα παρουμε και μια αναβαθμιση ακομα απο το μυστηριωδες κουτι αρα θελουμε τρεις απο το παιχνιδακι. αλλα δινει μια αναβαθμιση ανα τρια δωρα (δηλ στο 1ο, στο 4ο, στο 7ο κτλ) αρα θελουμε 7 δωρα το λιγοτερο αρα 140 πατουσες.

Εγω θα πω οτι ειναι θετικο οτι εχουμε μια εντελως καινουρια ιδεα με ενα εντελως καινουριο εβεντ που δεν εχουμε ξαναδει.

Αλλα το αρνητικο ειναι οτι χανεται σε μεγαλο βαθμο η στρατηγικη. Απο οσο εχω δει εγω μεχρι στιγμης (αλλα και λιγο στον δοκιμαστικο σερβερ που το ειχα δει) ειναι θεμα τυχης πως ξεκιναει καθε φορα το παιχνιδι με τα τουβλακια. Δηλ αλλες φορες εχεις απευθειας μεσα 5-6 πατουσες και φτανουν ευκολα προς τα κατω ενω αλλες φορες εχει μια ή καμμια πατουσα και σε χαλια σημειο. Και νομιζω οτι με τα νομισματα με τα εργαλεια λιγες παρεμβασεις μπορεις να κανεις. Πιστευω δηλ οτι ο παραγοντας τυχη παιζει το πιο μεγαλο ρολο και η στρατηγικη και οι υπολογισμοι εχουν εξαλειφθει. Αντε για να μην γινω μηδενιστης οτι θελει μια σκεψη αν βλεπεις τα κουτακια και πρπεει να σκεφτεις 2-3 κινησεις μπροστα ποια χρωμα θα πεσει που και αν σε βολευει. Αλλα μεχρι εκει. Δηλ ακομα και του Αγιου Πατρικιου που μας φανηκε περιεργο ειχε σιγουρα πολυ περισσοτερη στρατηγικη καθως επρεπε να διαχειριστεις τον χρονο και τα νομισματα καταλληλα.

Γενικα δεν μου αρεσει πολυ το εβεντ αυτο αλλα θα το παλεψω. Αν μου κατσει και μαζεψω τις πατουσες να εχω ενα ακομα ειδικο κτιριο εχει καλως. Αλλα μεχρι εκει.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αν μου κατσει και μαζεψω τις πατουσες να εχω ενα ακομα ειδικο κτιριο εχει καλως. Αλλα μεχρι εκει.
Aγαπημενε μου φιλε αυτη την φορα το κτηριο ειναι αληθεια πολυ καλο
εαν πχ καποιος διαλεξει στο τελευταιο επιπεδο το ....αητοπουλο θα εχει ουσιαστικα εναν ακομη Πηλινο Στρατο επιπεδου 21 τσαμπα -δηλ χωρις τα εχει ξοδεψει υλικα και ποντους- + 10 ποντους επιπλεον καθε μερα
αυτοματα λοιπον ετσι θα δημιουργηθουν ανισσοτητες μεταξυ των τυχερων (δηλ του πληρωνω και του μπορω ) και των ...ατυχων
και ειλικρινα αλλο ειναι το πληρωνω για να εχω 3-4 ( μαγκια τους και μπραβο τους εαν το καταφερουν εμενα αυτο δεν με ενοχλει)
και αλλο ομως πληρωνω για να εχω ..1 αυτο ναι με ενοχλει
Μεχρι τωρα αλλοτε ευκολα και αλλοτε δυσκολα εαν ολοκληρωνες στην ωρα της μια εκδηλωση
η ΙΝΝΟ σου εξασφαλιζε το ειδικο κτηριο οριακα μεν αλλα ειχες την δυνατοτητα να το αποκτισεις δωρεαν
 

silvo

Banned
Βασικά έκανα υπολογισμό 2 πατούσες κατά μέσο όρο σε κάθε εισητήριο x 3 την ημέρα x 22 ημέρες = 132 πατούσες. Πλας μερικά έξτρα που παίρνεις και βγαίνει! Αν είσαι καλός σε αυτό το μινιγκειμ έχεις λιώσει δηλαδή σε αντίστοιχα μάλλον φτάνεις και 8-9 δώρο. Αν φυσικά ξοδέψεις διαμάντια πάς παραπέρα προφανώς!

Έχω παρατηρήσει ότι πάντα είναι τσίμα τσίμα αν είσαι άτυχος με αυτά τα event. Σπάνια να έχεις θέμα.


Απλά όπως είπα τα event έχουν καταντήσει απαιτητικά και μάλιστα δεν έχουν πλεον καμία επαφή με το θέμα του παιχνιδιού ώρες ώρες, που ανέφεραν και οι προλαλησαντες. Τώρα έχει που έχει ένα κάρο πράγματα και θες χρόνο σε βάζουν να χαλάς χρόνο παίζοντας minigames! Είναι κακό πως να το κάνουμε! Το συγκεκριμένο event δίνει τα περισσότερα δώρα από ποτέ και ειδικά στα δώρα ημέρας! Όμως μαζί με την κατανάλωση χρονου και τα δώρα δεν είναι το καλύτερο event! Που σημαίνει ότι αν κάποιος δεν έχει χρόνο, απλά μένει στην απέξω.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Αυτοι του ΦΟΕ νομιζουν οτι μονο το παιχνιδι εχουμε....δεν δουλευουμε πολλες ωρες δεν εχουμε οικογενεια και βασικα τα ξυνουμε...
 

alex123.

Νέο Μέλος
εχω απο εχθες στον 4ο κοσμο αποστολη που θελει να μαζεψω 2 περιστατικα , ακομα περιμενω να βγουν και αυτα ειναι αφαντα . μαλλον κανουν και αυτα διακοπες . θα επρεπε να υπαρχει και δευτερη επιλογη γιατι ετσι πηγα πολυ πισω και ειναι πιθανο να μη προλαβω να βγαλω το εβεντ. κριμα
 

tritsibidis

Νέο Μέλος
Σίγουρα το πιο βαρετό event που έχω ασχοληθεί στο παιχνίδι. Θεωρώ ήταν άστοχη προσπάθεια. Δεν γνωρίζω ούτε έναν που το χαίρεται. Ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια και ιδέες. Και βέβαια αναφέρομαι στο tetris με τα τουβλάκια
 
Κορυφή