Αναζήτηση αποτελεσμάτων

  1. Timothy Leary

    Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

    Με τον κύριο Πόρτες που έφτιαξε τα Παράθυρα δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάει η μισή υφήλιος...οπότε κι εσείς... Ας είναι. Εγώ πάντως το μόνο ζόρι που τραβάω με το συγκεκριμένο επιχειρηματία, είναι ότι στην γλώσσα του τον λένε Πόρτες...ή Πύλες, που είναι και πιο ακριβές νομίζω...και αυτός πήγε και...
  2. Timothy Leary

    Βελτιώσεις ΣεΣ

    Αν εννοείς το αρχικό ποστάρισμα της iris το ξέρω ότι ήταν ένα τυχαίο παράδειγμα, δεν 'πιάστηκα΄ από αυτό άλλο ήταν το πρόβλημά μου. Το γνωρίζω ότι δεν θα συναντώ συνέχεια μονάδες του Πρώιμου ή του Ύστερου κάθε φορά που πάω στον Χάρτη Όλων των Εποχών (ΧΟΕ). Κοίτα δεν έχω και καμιά τρελή...
  3. Timothy Leary

    Βελτιώσεις ΣεΣ

    '''Για να δώσουμε λίγες περισσότερες λεπτομέρειες για το πως δουλεύει αυτό στον Χάρτη Όλων των Εποχών. Όταν απελευθερώνετε ένα τομέα, ο τομέας θα γεμίζει αυτόματα με τυχαίες μονάδες από την εποχή των μονάδων που ελευθερώθηκαν. Για παράδειγμα, αν ο τομέας είχε 5 μονάδες του Πρώιμου Μεσαίωνα και 3...
  4. Timothy Leary

    Πως ικανοποιείται τελικά ο λαός;

    Μα ακριβώς επειδή δεν είδες το 120% δεν μπορείς να βγάλεις τις αποστολές. Από όσο θυμάμαι αυτές οι αποστολές για να ολοκληρωθούν πρέπει να έχεις Ικανοποίηση/Παραγωγικότητα στο 120%, που όπως είπαμε είναι και το ταβάνι, δεν πάει παραπάνω. Αλλά έτσι και αλλιώς πρέπει να φροντίσεις να είσαι μόνιμα...
  5. Timothy Leary

    Πως ικανοποιείται τελικά ο λαός;

    Γεια σου φίλε vertigo κ καλώς ήρθες. Το 1ο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να μην αναφέρεσαι εδώ μέσα στον 'διάολο'...διότι θα έρθει...θα μας πάρει...κ θα μας σηκώσει...κ άντε να βρεις άκρη μετά... Το 2ο πράγμα είναι να εξακολουθείς να προσφέρεις Ικανοποίηση στους κατοίκους σου μέχρι η...
  6. Timothy Leary

    Αναβάθμιση στην 1.160

    Το Θαυμαστικό του κουκουλοφόρου φίλου μας είναι εξαφανισμένο εδώ και αρκετό καιρό. Πολύ πριν την Αναβάθμιση. Ξαφνικά μια μέρα έτσι out of the blue που λέμε κ σε άπταιστα ελληνικά του τη κάρφωσε και σταμάτησε να ανάβει. Δεν το ανέφερα διότι θεώρησα ότι ένα τόσο απλό bug θα το διόρθωναν με τη μία...
  7. Timothy Leary

    Βελτιώσεις Λειτουργίας Ανοικοδόμησης

    Ναι είναι πολύ σπαστικό αυτό, αν μπορούσαν να το φτιάξουν δεν θα ήταν κ άσχημα.
  8. Timothy Leary

    Βελτιώσεις Λειτουργίας Ανοικοδόμησης

    Ευχαριστώ Μάριε αλλά αποφεύγω να μπαίνω στη 'μουσική σκηνή'. Τα XP -και συνεπώς η έκδοση του browser που χρησιμοποιώ- δεν αντέχουν τόσα γιουτιουμποβίντεο μαζεμένα. Όταν μπαίνω μσ όλα κολλάνε, και άντε τώρα εγώ να περιμένω να ξεκολλήσουν...:( σνιφ... Δεν έχω ιδέα για αυτό που λες για τα κινητά...
  9. Timothy Leary

    Βελτιώσεις Λειτουργίας Ανοικοδόμησης

    Τι να πω τώρα, ζήτω οι Iron Maiden...αν κι εγώ ήμουνα 'παιδί' των Sabbath :):cool:
  10. Timothy Leary

    Βελτιώσεις Λειτουργίας Ανοικοδόμησης

    Με προβληματίζει κι εμένα διότι το βλέπω να μη γίνεται ποτέ :D:p:D Η απάντηση είναι ότι δεν θα είναι τα ίδια κτίρια. Αυτό εννοούσα και αυτή ήταν η κεντρική μου ιδέα. Θέλω άλλα κτίρια να έχω στη μία διάταξη της πόλης μου και άλλα στην άλλη. Για παράδειγμα, σε μία ‘επιθετική’ πόλη δεν θα...
  11. Timothy Leary

    Βελτιώσεις Λειτουργίας Ανοικοδόμησης

    Είναι πάρα πολύ απογοητευτικό το να μου ζητάει το παιχνίδι να ξανά ξοδέψω διαμάντια για πράγματα που έχω ήδη ξεκλειδώσει. Στου Οικισμούς και τις Προεκτάσεις τους το καταλαβαίνω. Το να πάρω όμως μια Κρυψώνα, της οποίας έχω ξεκλειδώσει όλες τις θέσεις, να τη τοποθετήσω πίσω στην Απογραφή μου και...
  12. Timothy Leary

    Βελτιώσεις Λειτουργίας Ανοικοδόμησης

    Καλό μήνα σε όλους! Στο χρονικό διάστημα που παίζω ΦοΕ η Ανοικοδόμηση είναι για εμένα (οκ υποκειμενικό) η καλύτερη προσθήκη που έγινε στο παιχνίδι. Εννοείται λοιπόν ότι οποιαδήποτε καλυτέρευση του συγκεκριμένου χαρακτηριστικού είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη. Η πρόταση μου για περαιτέρω...
  13. Timothy Leary

    Venezian Contest 2019 !!!

    Είμαι λίγο αφαιρετικός τύπος. Βενέτσια λοιπόν...γυμνή, και υπό το φεγγαρόφως ;)
  14. Timothy Leary

    Ταβέρνα

    Να είσαι καλά για το αφιέρωμα στο τιμόθεο αλλά και για την ιστορία που μας περιέγραψες! χεχεχε όχι operator, Original Poster...αν συμφωνεί και ο timouth εννoούσα, που έκανε και την αρχική ανάρτηση. Έχω δει τη ταινία αλλά δεν έχω διαβάσει ποτέ το βιβλίο. Βέβαια φαντάζομαι ότι η ταινία ουδεμία...
  15. Timothy Leary

    Ταβέρνα

    Καμία διαφωνία αν συμφωνεί και ο op :) (πως το λεμε τον op στα Ελληνικά βρε παιδιά?) Ναι το απολαμβάνω :p Πάμε τώρα λίγο στο «γιατί», μα η απάντηση είναι απλή φίλε finrod…διότι ΔΕΝ θα είναι καλοπροαίρετος...και όχι μη κοιτάς προς το μέρος μου εγώ συμφώνησα ήδη :D
  16. Timothy Leary

    Ταβέρνα

    Αχ τι πληγές μου ξύνεις τώρα, έχω πολύ καιρό ακόμα μπροστά μου για ΤΠ χεχε! Ναι φίλε μας έφαγαν και δεν τις γουστάρω καθόλου. Παλιά όταν παίζαμε ένα παιχνίδι έπρεπε να είχαμε δεξιότητες, τώρα πρέπει απλά να έχουμε μόνο τύχη από ότι φαίνεται. Τεσπα σταματάω εδώ γιατί αρχίζουμε και φεύγουμε από το...
  17. Timothy Leary

    Ταβέρνα

    Μάριε καταλαβαίνω τι λες όπως επίσης και ο φίλος timouth. Θέλετε οικονομία χρόνου, οκ αποδεκτό κι εγώ θέλω. Το πρόβλημα όμως για εμένα –εκτός των άλλων- είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις... ‘να εμφανίζεται μόνο αυτά που κερδίζεις όπως και στην βοήθεια...’ Η Βοήθεια δεν έχει πιθανότητες στα...
  18. Timothy Leary

    Ταβέρνα

    Λυπάμαι παιδιά αλλά θα διαφωνήσω. Και χρειάζεται να το βλέπω αλλά και θέλω να το βλέπω. Αλλιώς πως θα ξέρω ότι έκατσα. Τι? θα μου βγάζει π.χ. το παιχνίδι μνμ: Έκατσες! Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Θα γίνει το παιχνίδι τελείως ρομποτικό ένα κάτι. Οι Ταβέρνες είναι για τους Φίλους, και τους...
  19. Timothy Leary

    Πρόβλημα με εμφάνιση FoE

    Καλησπέρα παιδιά, έχω κι εγώ κάποια προβλήματα με τα γραφικά αυτές τις μέρες και δεν νομίζω ότι είναι θέμα ρυθμίσεων ή browser... https://imgur.com/78eJoJX αλλά το αποκορύφωμα είναι το σημερινό σε κόκκινο κύκλο και δεν έχει να κάνει με γραφικά... https://imgur.com/a/wSUyPDj που είναι το 64?
  20. Timothy Leary

    Συζήτηση περί της Δημοσίευσης των Αποστολών των Εκδηλώσεων στο φόρουμ

    kαι κατά τη ταπεινή μου άποψη αφήστε λίγο κατά μέρους τους πολλούς κανονισμούς και φορουμνόμους διότι το μόνο που καταφέρνετε είναι να μετατρέπετε ένα ψόφιο φόρουμ σε κυριολεκτικό νεκροταφείο, και δεν νομίζω ότι αυτό είναι που θέλετε, εκτός κι αν είναι.
Κορυφή