«Νουμπάδες», «γατάκια» με προβιά ...λιονταριού! Πφφφ

finrοd

Banned
Ουδέν για μένα. Άλλος το 'χει. Κι αν αυτό που στο μήνυμά σου γράφεις, ως απάντηση πάρει, μαλλον δεν θα του ...λυθεί! :D
Άκου εκεί, τυγγνώμη ν' απαιτεί, πως θα με ...αναφέρει απειλώντας! Πφφφ
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Νομίζω ότι το χάνεις όταν θεωρείς ότι και ο συμπαίκτης ή γείτονας θα φερθεί το ίδιο τίμια όπως εσύ . Στο έχω ξαναπεί νομίζω, ο κάθε παίκτης έχει διαφορετική αντίληψη του τι είναι ηθικό και νόμιμο στο παιχνίδι . Όπως υπάρχει διαφορετικός τρόπος να παίζεις το συγκεκριμένο παιχνίδι . Ακόμα και ο ίδιος παίκτης σε διάφορα χρονικά διαστήματα αλλάζει τον τρόπο του και τις τακτικές του .
 

finrοd

Banned
Νομίζω ότι το χάνεις όταν θεωρείς ότι και ο συμπαίκτης ή γείτονας θα φερθεί το ίδιο τίμια όπως εσύ . .
Εγώ το ΄χω «χαμένο»; :D:D:D Εγώ θεωρώ ότι κάθε άλλο άτομο είναι αντίγραφο μου; LOLLOLLOL

Στο έχω ξαναπεί νομίζω, ο κάθε παίκτης έχει διαφορετική αντίληψη του τι είναι ηθικό και νόμιμο στο παιχνίδι . Όπως υπάρχει διαφορετικός τρόπος να παίζεις το συγκεκριμένο παιχνίδι . Ακόμα και ο ίδιος παίκτης σε διάφορα χρονικά διαστήματα αλλάζει τον τρόπο του και τις τακτικές του .
Δεν το θυμάμαι μα σημασία δεν έχει, μιας και το γραφόμενό σου σύμφωνο με βρίσκει.

Για να το «μαζέψουμε»:
Το θέμα τής δημοσίευσης είναι η απειλή ότι θα μου κάνει αναφορά για το μήνυμα που έστειλα, θεωρώντας, (λαθεμένα, όπως κάθε νουμπάς), ότι κανόνα έχω παραβεί κι η πράξη μου τιμωρείται.
Ούτε του μηνύματός μου το περιεχόμενο καλάσιμο είναι, ούτε η πραγμάτωσή του τιμωρείται!

Εγώ θα κάνω, (ήδη κάνω), αυτό που έγραψα. Ξεχερσώνω!!
Εύχομαι, αγαθά να 'χουν και χρόνο για να παίρνουν πίσω τούς τομείς. Σαν, αργά ή γρήγορα, «κλατάρουν», τότε θα ξεσκίσω την άμυνα της πόλης του και βούκινο στη γειτονιά θα κάνω τις ώρες ολοκλήρωσης των παραγωγών του.
Όχι. Δεν θα τον λεηλατήσω. Δεν θα το πράξω, όχι γιατί είμαι «καλός», μα για να μπορώ να ελέγχω το κάθε πότε οι όποιες παραγωγές τής πόλης του ολοκληρώνονται, κάθε πότε τις συλλέγει, καθώς και αν οι γείτονες έχουν προβεί σε λεηλασίες σε βάρος του.
Σαν έχω επάρκεια στα στοιχεία που θελω, όποτε στην ίδια γειτονιά είμαστε θα του ξεσκίζω την άμυνα και θα λεηλατώ.
Επίσης, σαν έχει έτοιμο ΜΚ γι' αναβάθμιση επιπέδου, περιμένοντας την ολοκλήρωση της παραγωγής του για να το διπλομαζέψει, δεν θα το ...προλαβαίνει!
Άσε που θα κάνω βούκινο και τυχόν «μπόσικες» θέσεις σε ΜΚ του για τους 90άρηδες θόλους τής γειτονιάς.
Γεύτηκε το προϊόν τής λεηλασίας. Ώρα για το αντίτιμο....

Πάντως, επαναλαμβάνω, το θέμα τής δημοσίευσης αφορά τη γελοιότητα της απειλής που μου απηύθυνε. :cool:

ΥΓ
Στο παιχνίδι, τίποτε δε μου λείπει μα κι απ' όλα ανάγκη έχω. Επιλογή μου, τις ανάγκες μου να μην τις καλύπτω σε βάρος άλλων.
Σεβαστή και η αντίθετη άποψη και πράξη. Μα όσοι την ασπάζονται και κατ' αυτήν πράττουν, έτοιμοι τ' αντίτιμο να 'ναι να πληρώσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή