Άγιος Μάρκος

timouth

Νέο Μέλος
Καλησπέρα. Θα ήθελα να προτείνω να αυξηθούν οι συλλογές στον Άγιο Μάρκο, τώρα είναι στις 90, καθώς αυξάνουμε τα επίπεδα. Είναι λίγες πια.
Ευχαριστώ.
 

DeletedUser29206

Guest
Συμφωνώ μαζί σου, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα
 

DeletedUser30097

Guest
Να συμφωνήσω ν' αυξηθούν. Κανένα πρόβλημα. Παραξενεμένος όμως θα ρωτήσω πόσα κτίρια παραγωγής νομισμάτων έχετε και πόσες φορές μέσα στο 24ωρο συλλέγετε τις αποδόσεις τους, για να μην επαρκούν οι 90 φορές που ο Άγιος Μάρκος τις προσαυξάνει.
 

DeletedUser29206

Guest
Να συμφωνήσω ν' αυξηθούν. Κανένα πρόβλημα. Παραξενεμένος όμως θα ρωτήσω πόσα κτίρια παραγωγής νομισμάτων έχετε και πόσες φορές μέσα στο 24ωρο συλλέγετε τις αποδόσεις τους, για να μην επαρκούν οι 90 φορές που ο Άγιος Μάρκος τις προσαυξάνει.
Έμπα από περιέργεια στην πόλη μου και τσέκαρε :p
Περιττό να σου πω ότι είχα καμία 10αρια ιερά ουρανοσκόπια και τα πούλησα για αυτόν τον λόγο.
Έτσι κατάλαβα ότι πρέπει να κτιζω και φάρμες που είναι κατώτερες από ναούς. Τώρα πλέον οι πόλεις έχουν μεγαλώσει τόσο πολύ και δεν ξέρεις τι να βάλεις.
 

DeletedUser30097

Guest
Αααα, φάρμες! Μια επιλογή που δεν την προτιμώ, αλλή την άποψή μου αυτή δεν την ενστερνίζεται η πλειοψηφία των παικτών. Μία έχω και θα την στείλω μόλις βρω τι θα βάλω στη θέση της.
Ναι, οι Ναοί της Γνώσης έχουν καλύτερη σχέση κόστους/οφέλους, «βολέυονται» ευκολότερα στον οικοδομίσιμο ιστό της πόλης και δεν λεηλατούνται. Καταναλώνουν απλώς περισσότερες βοήθειες.
Για τα ιερά ουρανοσκόπια που γράφεις, μια φορά το 24ώρο συλλέγεται η απόδοσή τους. Πόσα πια που να μην επαρκούν οι 90 προσαυξήσεις που δίνει ο Άγιος Μάρκος;
Εντάξει, θα ρίξω μια ματιά στην πόλη σου. :)
 

DeletedUser30097

Guest
Έμπα από περιέργεια στην πόλη μου και τσέκαρε :p
64 Ναούς της Γνώσης και 8 Ιερά Ουρανοσκόπια μέτρησα. Το όλον 72. Καλά το πας! Σε καλό δρόμο είσαι.:cool:
Υπολείπονται ακόμη 12 προσαυξήσεις, έως τις 90.
 

DeletedUser29206

Guest
64 Ναούς της Γνώσης και 8 Ιερά Ουρανοσκόπια μέτρησα. Το όλον 72. Καλά το πας! Σε καλό δρόμο είσαι.:cool:
Υπολείπονται ακόμη 12 προσαυξήσεις, έως τις 90.
Τώρα πλέον τα κτίρια που βγαίνουν από της εκδηλώσεις δίνουν πολλά νομίσματα, πρώτα συλλέγω αυτά και μετά πιάνω τα άλλα. Α, και επειδή ξέρω λίγο καλύτερα την πόλη, μέτρησα λίγο παραπάνω :p
 

timouth

Νέο Μέλος
Καλημέρα. Είναι πάρα πολλά πια τα κτήρια των εκδηλώσεων που τραβάνε κ αυτά από τις 90 φορές. Σίγουρα θα μπορούσαμε να πετάξουμε κάποια από αυτά, μιας κ δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τα πάντα, επίσης κάτι που θα το θέσω. Σίγουρα το καζίνο δίνει πολύ μικρή ικανοποίηση όπως κ άλλα κτήρια premium κ μη που παίρνουμε κατά καιρούς. Θα μπορούσαμε βέβαια να κάνουμε τις πόλεις μας μόνο με τα απολύτως απαραίτητα, αλλά έχει γίνει που έχει γίνει το παιχνίδι βαρετό να είναι κ η πόλη σου μόνο ναούς? Μάταιοοοοο:))))))
 

DeletedUser31374

Guest
καλησπέρα και χρόνια πολλά έχετε δίκιο πρέπει να ανέβουν.
 

DeletedUser30097

Guest
Το πως αξιοποιούμε τον χώρο της πόλης μας, το πως τις αποδόσεις των κτιρίων της, και των ΜΚ, εκμεταλευόμαστε και το πως διατηρούμε τις ισορροπίες, έτσι ώστε η πόλη μας να συνάδει με τον τρόπο παιχνιδιού μας, αποτελούν μέρος της στρατηγικής που ο κάθε παίκτης χαράζει. Και το FoE είναι παιχνίδι στρατηγικής.
Ποιά η αξία και ποιο το θέλγητρο του παιχνιδιού αν είχαμε απεριόριστο χώρο, ατελείωτα αγαθά, «αθάνατες» στρατιωτικές μονάδες, άπειρους πόρους κι όσα ποθούμε ειδικά κτιρία;
Μ' όλο το θάρρος της γνώμης μου, θα διαφωνήσω στο να αλλάξει κάτι στη συγκεκριμένη απόδοση του συγκεκριμένου ΜΚ.
Το πως ο κάθε παίκτης αξιοποιεί τις δεδομένες δυνατότητες είναι ένα ακόμη στοιχείο που τον χαρακτηρίζει ως καλύτερο από κάποιον άλλον.
Φτάνει που η κατάταξη των παικτών, βάσει της βαθμολογίας τους, δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική αξία του λογαριασμού τους και δίνει πλασματική εικόνα του ποιος λογαριασμός είναι καλύτερος στο παιχνίδι.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εγω παντως αυτον τον Αγιο ουτε καν τον εχω βαλει...;)
οποτε αλλαξει δεν αλλαξει, για μενα το ιδιο ειναι....:D
ειναι ενα απο τα 4-5 ΜΚ που ειναι -κατα εμενα- αχρειαστα...
αν ειστε κατω απο Προοδευτικη οκ, αλλα μετα θα δειτε οτι ειναι και για σας αχρειαστο....
 

DeletedUser29206

Guest
Ο καθένας παίζει όπως νομίζει, εγώ προσωπικά βγάζω νομίσματα και αγοράζω πόντους αν χρειαστεί σε ανάγκη.
 

furfante

Ενεργό Μέλος
καλημερα......
χμμμ κτιρια αγαθων.... αν καποιος καταφερνει να καλυψει τις αναγκες του.... τις αναγκες της συντεχνιας κ των συντεχνων του χωρις αυτα.... μπορει καλλιστα να τα σβησει.:p:p:p
(αν παιζει τελειως ατομικα ειναι πολυ πιο ευκολο)
τωρα για την ενισχυση νομισματων του Μαρκου..... απο ενα σημειο κ μετα ειναι αχρηστη, η καλυτερα αχρειαστη με βαση την πορεια που εχει παρει το παιχνιδι.....
τωρα για το διλλημα ναοι γνωσης - φαρμες...... προτιμουνται οι φαρμες για 2 λογους....
1) ειναι αρκετα δυσκολο να επιτυχεις καθημερινες τελ/παρ απο ολλους..... μου εχει τυχει να μαζευω ναους απαροτρυντους, (μονο νομισματα δλδ).
2) εχει διαφορα το να βγαζεις 10ποντο με τον μπλε γαλαξια απο φαρμα.... απο το να βγαζεις 2ποντο απο ναο....

.......καπου διαβασα οτι ειναι παιχνιδι στρατηγικης !!!!!!!!
επαψε να ισχυει αυτο..... κ κακως διαφημιζεται ως παιχνιδι στρατηγικης
ποντοθηρικο παιχνιδι ειναι..... η ΣΕΣ δεν δουλευει: {κανεις μια μαχη, αναβεις τσιγαρο κ περιμενεις να εμφανιστει το αποτελεσμα για να κανεις κ δευτερη (συνηθως αφου εχεις ηδη καπνισει το τσιγαρο)}.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
το μονο που νοιαζει τους περισσοτερους ειναι να ανεβαζουν κτιρια κ να βγαζουν περισσοτερους ποντους για να ανεβασουν κ αλλο τα κτιρια.....:(:(:(
 
Κορυφή