ΑΣΥΜΦΟΡΕΣ ΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31553
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31553

Guest
Οι καθημερινες αποστολες πλεον εχουν γινει απαραδεκτες σε σχεση κερδους-κοστους ως προς την ολοκληρωση τους....
 

DeletedUser29206

Guest
Η μεγαλύτερη βλακεία είναι για εμένα οι παραγωγές που πρέπει να τελειώσεις. Ποιος θα κάνει 60 5λεπτες παραγωγές; Πρέπει να είσαι αρκετή ώρα ενεργός μέσα στο παιχνίδι. Άλλη δουλεία δεν έχουμε; Με τις 5λεπτες θα ασχολούμαστε! Άσε που πρέπει να γεμίσεις την πόλη σου με σιδηρουργεία.
 

DeletedUser27286

Guest
Εδώ πια το τερματίσατε το θέμα παραγωγές. Συμτωματικά(?)είναι η 7η και τελευταία αποστολή για το σεντούκι του διεκδικητήo_O. Να σας θυμίσω ότι παίζω για διασκέδαση κι όχι για καταναγκαστική χρήση του υπολογιστή. :(
FoE.png
1.120.00b86bcd37 (22.02.2018 12:16), Nekeon (131068), gr2, el_GR, WIN 28,0,0,161, Windows 7, Chrome/64.0.3282.167, 1680x944, OpenGL (Baseline Extended) (336 MB VRAM)
 

DeletedUser27286

Guest
Το ίδιο και στον στον gr3. Πολλές συμπτώσεις σήμερα.FoEC.png
1.120.00b86bcd37 (22.02.2018 12:16), Nekeon (131068), gr3, el_GR, WIN 28,0,0,161, Windows 7, Chrome/64.0.3282.167, 1680x944, OpenGL (Baseline Extended) (336 MB VRAM)
 

DeletedUser29206

Guest
Απ' ό,τι βλέπεις για καταναγκαστική χρήση σε πηγαίνει το FoE με αυτά που σου ζητάει:
1) Ημερήσιες Προκλήσεις
2) Πάρα πολλά Events
3) ΣεΣ
4) Σφάλματα τα οποία καθυστερούν την φόρτωση με αποτέλεσμα να κάνεις ακόμη και επανεκκίνηση
5) Ανταγωνισμός (όπως σε αυτό το event που πρέπει να ελέγχεις συχνά τα φιορίνια που σου δίνουν τα "παιχνιδάκια")
6) Χρονοβόρες αποστολές (τελείωσε τόσες παραγωγές οι οποίες είναι πάρα πολλές και αντιπαραγωγικές)
Από μόνο του παιχνίδι όταν πρωτο-άρχισε είχε αρκετά πράγματα να κάνεις μα τώρα που έχουν μπει τόσα πολλά χαρακτηριστικά έχει γίνει πολύ απαιτητικό, χρονοβόρο, εθιστικό αλλά πάνω από όλα βαρετό! Έχει περάσει πολλές φορές από το μυαλό μου να το σταματήσω αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί έχω ρίξει δουλειά στην πόλη και προσπαθώ να την τελειοποιήσω και να την κάνω έτσι όπως την έχω φανταστεί που αυτός είναι ο λόγος που παίζω FoE, για την πόλη και όχι για το οτιδήποτε άλλο που έχει αυτό το παιχνίδι, το οποίο είναι ακατόρθωτο γιατί το παιχνίδι δεν βάζει περιορισμούς (π.χ. στις εποχές ή στα κτίρια), άρα τα σχέδια για την πόλη μου αλλάζουν συνεχώς.
Ένας άλλος λόγος που συνεχίζω αυτό το παιχνίδι είναι γιατί παίζω πολλά χρόνια. Ωστόσο περιμένω την παραμικρή αφορμή για να το παρατήσω. Όσο συνεχίζεται το παιχνίδι μπαίνουν συνεχώς νέα χαρακτηριστικά και δεν έχει τελειωμό και ούτε κρατάει μία σταθερότητα και το κυριότερο έχει ξεφύγει από την αρχική του σημασία που είναι η πόλη που κτίζεις.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Να συμπληρωσω στα παραπανω....
Σε πολλες ημερησιες αποστολες σου ζηταει να κατακτησεις τομεις στο Προσωπικο σου Χαρτη ...
Μα καλα, αυτοι που δημιουργησαν τις καθημερινες προκλησεις και τις αποστολες που εχουν βαλει, εχουν παιξει το παιχνιδι?
ξερουν τι σημαινει Προσωπικος Χαρτης? εχουν ιδεα πως προχωρας εκει?
Αυτη τη βδομαδα για δευτερη φορα μου ζητα τομεις....και μαλιστα 5 !!!!!
την πρωτη ζητησε 2....
Ελεος ρε παιδες...ειμαι ηδη 2 εποχες πανω απο το Δημαρχειο μου...οταν ζητας 5 με 8 τομεις καθε βδομαδα που νομιζεις οτι θα καταληξουμε?
απο τη στγμη που καθε επαρχια εχεις 5-6 τομεις...ποσες ανακαλυψεις επαρχιων μπροστα πρεπει να παμε?
Και μαλιστα αναλογες αποστολες σε καθε (τακτικο πλεον) Ιβεντ?
+ τις αποστολες της Ιστοριας.....Ελεος, μας αναγκαζετε να μην κανουμε τπτ τελικα....
δλδ απο τα 5 ημερησια ζητουμενα κανεις τα 4, και περνεις τι?... κουλουρακι....
Α, ουτε καν κουλουρακι...... σε παει και -1 στη μπαρα των ημερησιων...ωραια...εκτακτα!!!!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Σε συνεχεια του προηγουμενου.....
https://prnt.sc/ijscmv
εδω το τερματισαν, ομως....αντι να γινουν καλυτερα τα πραγματα, γινονται ακομα πιο κωμικοτραγικα...
αντε οκ, καταφερνεις να βρεις τομεις πηγαινοντας 2 εποχες επανω το χαρτη....αντε με χιλια βασανα καταφερνεις με μαχες να κανεις κατι (αφου καθαρισεις το μισο στρατο σου)....τα αγαθα 2 εποχες επανω που θα τα βρουμε ρε παιδια? για διαπραγματευση!!!!
και μαλιστα 4 τομεις?????
και μιλαμε ΜΟΝΟ για τις ημερησιες...οχι ΙΒΕΝΤ (που τρεχει), οχι αποστολες Ιστοριας & παραλληλες, .....
οοοοοκ......
παλι -1 θα παρω στις ημερησιες....
εχω κανει 9 επιτυχεις αποστολες (και αλλες τοσες δεν εκανα, ηταν αδυνατον, ζητουσαν τρελλα πραματα κτλ) και ακομα ειμαι κολλημενος στο 4/7....μια χαρα ε?
 

DeletedUser29206

Guest
Σκέτο απάτη, δεν κερδίζεις τίποτα μόνο σπανίως και ξενερώνεις. Ευχαριστούμε το παιχνίδι για την κατανόηση!!!
 

Timothy Leary

Μέλος
Ναι δυστυχως ετσι ειναι, το FoE οπως και πολλα αλλα παχνιδια τετοιου ειδους εχουν αρκετα προβληματα με το balancing τους διοτι οταν σου ζηταει αυτο:
Ελεος ρε παιδες...ειμαι ηδη 2 εποχες πανω απο το Δημαρχειο μου...οταν ζητας 5 με 8 τομεις καθε βδομαδα που νομιζεις οτι θα καταληξουμε?
τοτε, τουλαχιστον οπως το βλεπω εγω, ειναι καθαρα θεμα Ισσοροπιας. Υπαρχει μια αρκετα ενδιαφερουσα καταχωρηση για αυτο το θεμα στη Wikipedia οποιος θελει της ριχνει μια ματια εδω https://en.wikipedia.org/wiki/Balance_(game_design)

ξερουν τι σημαινει Προσωπικος Χαρτης? εχουν ιδεα πως προχωρας εκει?
Αυτη τη βδομαδα για δευτερη φορα μου ζητα τομεις....και μαλιστα 5 !!!!!
την πρωτη ζητησε 2....
Φιλε diokomo ισως δεν εχουν αρκετους Testers, αλλα ακομα και αν εχουν (που εγω πιστευω οτι εχουν) δεν τους πολυνοιαζει για τον απλουστατο λογο οτι σε αυτη την ελεεινη f2p πλατφορμα οποιος παικτης δεν μπορει να καταφερει κατι με τα 'skills' του το καταφερνει με τα λεφτα του...αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
Σαφως τα λεφτα/διαμαντια ισως δεν ειναι τοσο αποτελεσματικα στο Χαρτη Ηπειρου αλλα ειναι ΠΟΛΥ αποτελεσματικα π.χ. στις Παραγωγες...τι, δεν μπορειτε να ολοκληρωσετε 80 παραγωγες...τσ τσ τσ και 80 και 160, απλα πληρωνεις και τις τελειωνεις...τοσο απλα...δυστυχως! ... η αναγκαζεσαι να τρεξεις καποιο script/bot και μετα γινεσαι το λαμογιο της παρεας ενω στην ουσια ειναι παιχνιδι που σε αναγκαζει να το κανεις, αλλα ας μη επεκταθω αλλο σε αυτο.

Τελοσπαντων αλλο ειναι το θεμα μου...καποιο Μελος της Διαχειρισης, νομιζω οτι ηταν ο irisdp στη τελευταια Αναβαθμιση, ειχε αναφερει οτι εξεταζουν το ενδεχομενο καταργησης του: Αστοχησε -1 στις Ημερησιες ... αγαπητε irisdp και αλλα μελοι της Διαχειρησης θερμη παρακληση τουλαχιστον να καταργηθει η Αστοχια. Ειναι αδικη και δεδομενου της δυσκολιας των Ημερησιων αρκουντως εκνευριστικη. Ευχαριστω πολυ.

υγ. Το ποσταρισμα αυτο εχει να κανει με ολα οσα ειπαν οι προηγουμενοι φιλοι παικτες απλα με βολεψε να κουοταρω τον diokomo...ετσι για να μη γινει καμια παρεξηγηση δλδ :p
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή