Συζήτηση Αλλαγές στις Εκστρατείες Συντεχνίας

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για τις αλλαγές που έρχονται στις Εκστρατείες Συντεχνίας !!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΟΚ θα ξεκινησει η ταλα η μαντα και η λοιπη παρεα ....
Θετικες ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ως προς τα νεα δωρα
φυσικα εαν τις δει καποιος ...αυτουσιες

τι θελει να πει ο ποιητης?
δηλ δεν τις συνδυαζω με μελλοντικες προσθηκες αλλων χαρακτηριστικων
γιατι τοτε θα εχει στοιχεια τρανταχτα ο εισαγγελεας
οτι το εγκλημα ηταν προμελετημενο και σχεδιασμενο τελεσιδικα απο ...καιρο
και καποιες συζητησεις -για καλη την πιστη της γνωμης των παιχτων-
ειναι απλως για σταχτη στα ματια των ....ασεβων

ασχετο επι προσωπικου ''αυτικοου''
να ξερετε οτι ακουσα
το
ωχ σωθηκαμε τωρα η κατσικοποδαρι εκανε την αρχη στο θεμα
και γω φωνες δεν ξεχνω ...που θα μου παει θα πετυχω αυτον που τολμησε να πει το γνωστο φοεκικο τριο καρο
οτι ειναι κατσικοποδαρο
 

DeletedUser

Guest
Μου φαίνονται ωραίες προσθήκες, επιφυλάσσομαι για το ανέβασμα της δυσκολίας στο 4ο επίπεδο καθώς ήδη ανεβασμένο είναι' ελπίζω μπούσουλας να είναι να κεντρίσουν περισσότερο τον εγκέφαλό μας και όχι τίποτα άλλο :) Θα επανέλθω όταν συναντήσω το καινούριο 4ο επίπεδο.

Τέλος, θα ήθελα να προσθέσω και εδώ την πρόταση που είχα κάνει για επόμενη αναβάθμιση. Όταν κάποιος παίκτης έχει τελειώσει νωρίτερα από το προβλεπόμενο την εκστρατεία, τότε ανά 8ωρο ή ανά ημέρα να θεωρείται ως «επιτυχημένη συμπλοκή» και να εμφανίζεται ή όχι ένα κειμήλιο, όπως τα περιστατικά στην πόλη τέλος πάντων.
 

stratos661

Μέλος
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι,πάντως,στην πύλη του Θεού Ήλιου μάλλον υπάρχει ένα λάθος. Η ενίσχυση είναι 4% άμυνα για τον επιθετικό στρατό.....έτσι τουλάχιστον αναφέρει στο φόρουμ του ΒΕΤΑ. http://prntscr.com/tie4ru
Αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι αν θα παίζει ρόλο το επίπεδο του Ναού και τα ποσοστά της εμφάνισης των δώρων-αναβαθμίσεων στο 4ο επίπεδο εκστρατείας....να ξέρουμε να το πάμε στο 200 επίπεδο :)
 

finrοd

Banned
επιτέλους.
ήταν outdated τα κτίρια, όλα προς πώληση . .τώρα κάτι γίνεται ! :)
Ναι, τώρα θα πάνε για πώληση όλοι οι βράχοι με ...σαΒούρα, κι ας είναι επίπεδο 2. χαχαχα
Τίποτε δεν γίνεται! Βολιζόμαστε που θα 'λεγε κι ο Μάριος. (Στη Ναξιώτικη ντοπιολαλιά το συνεχές γκρέμισμα-χτίσιμο).

Σταθερές αξίες να προτιμάτε. Βασιλικές Μαρμάρινες Πύλες και Φρουρούς Οικισμού.
Θα τους πάρει και θα τους σηκώσει αν τα απαξιώσουν αυτά. χεχεχε
Συμπλήρωμα: και τα πειρατικά φυλάκια, καλή επιλογή είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
To ιερό ουρανοσκόπιο επίπεδο 2 ειναι καλύτερο απο ναο γνωσης 1.
Το πρόσωπο των αρχαιων για μικρες εποχες δινει περισοτερη επίθεδη απο αυτα που ανεφερες . .μην ξεχναμε τους μεσαιωνες και κατω . .
Φάρμες αναβαθμων οποιος τις παει επιπεδο 2 τι να πω ρε παιδια . .ευχαριστουμε για το κλεψιμο αχαχαχα :)
Η φλογα τελετουργιας γινεται ακριβως ιδια με τους πυργους . .κατι μου λεει μεχρι το 2021 θα εχουμε πυργους επιπεδο 3 :p
θεωρω πολυ καλες προσθηκες ολα τα επιπεδα 2 παντως . .αντε, καθε χρονο και +1up :D
 

finrοd

Banned
Δεν είναι μόνο αυτά, οι σχεδιαστές του παιχνιδιού μας έχουν επίσης ρυθμίσει τη δυσκολία στο επίπεδο 4, έτσι ώστε να γίνει πιο προκλητική η νίκη μαχών και διαπραγματεύσεων.
Σε τι ακριβώς εντοπίζεται η ρύθμιση προς το «δυσκολότερο», της επίλυσης των συμπλοκών στο 4ο επίπεδο της «Εκστρατείας τής Συντεχνίας»;

Αυτό που περίμενα δεν το συνάντησα. Ουδόλως το ενδιαφέρον μου περαιτέρω καντρίστικε. Άνθρακας ο θησαυρός, δίχως αυτό να μειώνει την ποιότητα του συγκεκριμένου σκέλους τού παιχνιδιού. Απλώς δεν εντόπισα καμμία, αν και το έλπιζα, ποιοτική του αναβάθμιση.
 

DeletedUser

Guest
Το «δυσκολότερο» εντοπίζεται στη ψυχολογία με την οποία ετοιμάζεσαι πλέον να παίξεις στο 4ο επίπεδο! Αν και δεν με τιμάει... μια χαρά δύσκολο είναι τί θες; Γιατί τους λες τέτοια; Ε; Για να κεντριστεί δηλαδή το δικό σου ενδιαφέρον θα πρέπει εγώ να ξαναγυρίσω στις διαπραγματεύσεις αν θέλω να βγάζω το 4ο επίπεδο; Μπα σε καλό σου...
 

finrοd

Banned
Ποιές αναμετρήσεις το ενδιαφέρον περισσότερο Σού κινούν; Αυτές στον «Χάρτη τής Ηπείρου» ή αυτές στην «Εκστρατεία τής Συντεχνίας»;

Το ν' αυξηθούν οι τιμές δυναμικότητας, σ' επίθεση κι άμυνα, των αντίπαλων δυνάμεων, ουσία στο παιχνίδι δεν προσδίδει.
Φανερό αυτό από τι στιγμή που, με τις αντίστοιχες τιμές των αντίπαλων δυνάμεων στο ΠΜΣ. σύγκριση θα γίνει. Σε πολύ ανώτερες, πιο αυξημένες, «δυναμικότητες», σε επίθεση κι άμυνα, στο ΠΜΣ ανταπεξερχόμαστε. Σιγά τα ωάρια!
Δεν είναι η αύξηση αυτών των τιμών που, ουσιασικά, τη Μ Α Χ Η Τ Ι Κ Ο Τ Η Τ Α των αντίπαλων δυνάμεων, (κατά συνέπεια και το ενδιαφέρον τής συμπλοκής), ποιοτικά αυξάνουν.

Ένας ισορροπημένος συνδυασμός αυξημένης δυναμικότητας και πιο ανθρώπινης λειτουργίας τής «τεχνητής νοημοσύνης» που κινεί τις αντίπαλες δυνάμεις, θεωρώ πως την ποιόητα των συμπλοκών τού 4ου επιπέδου τής «Εκστρατείας τής Συντεχνίας», καθώς και τη διασκέδασή μας σ' αυτές, θ' αναβάθμιζε.
Ένας συγκερασμός δηλαδή του τρόπου λειτουργίας τής «τεχνητής νοημοσύνης», όπως ισχύει στον «Χάρτη τής Ηπείρου», και της αυξημένης δυναμικότητας των αντίπαλων δυνάμεων σε άμυνα κι επίθεση, όπως ισχύει στην «Εκστρατεία τής Συντεχνίας».

Εκεί θα ξεχωρίσει και η «ήρα από το στάρι».. Οι παίκτες που κατέχουν μάχες να κάνουν, από τους παίκτες που δεν έχουν ιδέα άλλο τι, εκτός από το να κάνουν «κλικ» και να παίζει ο αυτόματος. (Ενίοτε και, σε πολεμικό παιχνίδι στατηγικής, σ' επενδύσεις φορτζ πόντων ν' αριστευούν)..
Εκεί να δω τι ...σόι παικταράς είναι ο καθένας απο εμάς! :p

ΥΓ
Το 4ο επίπεδο δεν είναι για όλους! Έτσι αναγγέλθηκε. Ας γίνει και πράξη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Εννοείται βρε συ, πως συμφωνώ μαζί σου, αστιέυτηκα παραπάνω. Κατά τη γνώμη μου και αν καθόλου διαφορά στη δυναμικότητα δεν υπήρχε αλλά γινόταν αυτό που λες, θα ήταν το ιδανικό. Δηλαδή στο σκάκι αυξάνει η δυναμικότητα των πιονιών με την εμπειρία; προφανώς και όχι, του εγκεφάλου η δυναμικότητα είναι που αυξάνει.

Μακάρι να ασχοληθούν περισσότερο και πιο ουσιαστικά και μακάρι όπως έχω γράψει και παραπάνω, να καταργηθεί τελείως η επιλογή του αυτόματου... ναι μεν θα υπάρξει ένα διάστημα που όλα θα φαίνονται αργά και βασανιστικά (φαντάζομαι... εμένα μου αρέσει η χειροκίνητη ούτως ή άλλως) αλλά μακροπρόθεσμα (και όχι ιδιαίτερα) θα αναβαθμιστεί κατά πολύ το παιχνίδι, θεωρώ.
 

DeletedUser

Guest
Πάντως, αυτό που λες περί πιο ανθρώπινης λειτουργίας της τεχνητής νοημοσύνης, θεωρώ πως είναι εύκολο να επιτευχθεί με τα τόσα δεδομένα (εφόσον αποθηκεύονται κάπου) των νικηφόρων, από τους παίκτες, μαχών. Με αυτά τα δεδομένα είναι σχετικά εύκολο να εξελιχθεί και η τεχνητή νοημοσύνη του αντίπαλου στρατεύματος.
 

finrοd

Banned
ΔΕν χρειάζονται τα δεδομενα των μαχών μας. Ήση λειτουργεί πιο συμβατά με τνν ανθρώπινη σκέψη στον Χάρτη τής Ηπείρου». Βέβαια παλιότερα, στον Χάρτη τής Ηπείρου, ήταν ακόμη πιο «ανθρώπινη». Δεν ξέραμε που να κρύψουμε την «καθαρόαιμη» μονάδα, για να μην χάσουμε τη μάχη. Τα καταφέρναμε όμως. Κι ήταν καλύτερα τότε. Δεν το 'ζησες, η ΙΝΝΟ Σού στερεί το να ζήσεις. Υπάρχουν και οι «άλλοι» που χαίρονται με τα ...μπακίρια που αστράφτυυν, μη δίνοντας σημασία στ' ασήμι που θάμπωσε και μαύρισε λόγω της άγνοιάς τους για το πως να τα καταφέρουν να το κρατήσουν λαμπερό, (βλ/ να περάσουν την μάχη στα ίσα, δίχως διαπραγμάτευση).
Ατύχησες!
 

DeletedUser

Guest
Κρίμα, ειλικρινά. Άρα άλλοι είναι οι λόγοι, όπως αρκετούς από αυτούς έχω διαβάσει σε άλλα θέματα. Όπως και να έχει να συνεχίσετε να τους καταδεικνύετε με κάθε ευκαιρία εσείς οι παλαιότεροι, γιατί οι νεότεροι που δεν γνωρίζουμε την ιστορία του ΦοΕ δεν μπορούμε εύκολα να εκτιμήσουμε μια άλλη εκδοχή, την παλιά στην προκειμένη' αν και οξύμωρο... καθώς συνήθως μελετάς ιστορία για να μην επαναλάβεις λάθη του παρελθόντος και όχι για να εκτιμήσεις τα ορθά που έπαψαν. Έχω πάντως μια γενικότερη (δεν θα σκάσω κιόλας για ένα παιχνίδι που κατά βάση χαιρόμαστε να παίζουμε) πεποίθηση πως εν τέλει στον βωμό του κέρδους, κάποια στιγμή θα θυσιαστεί και το ίδιο :p
 

finrοd

Banned
(δεν θα σκάσω κιόλας για ένα παιχνίδι που κατά βάση χαιρόμαστε να παίζουμε)
ΔΕν σκαώ για το παιχνίδι. Δεν βάζει το ψωμί στο τραπέζι μου, ούτε από το πιάτο μου τρώει.
Γαι κάτι όμως που χρόνια τώρα με διασκεδάζει ποικιλοτρόπως, ε, λίγο θα «σκάσω».
Πού να βρίσκω άλλο και που το «παρεάκι», τ' άτομα που έχω σ' αυτό γνωρίσει να βρω...

εν τέλει στον βωμό του κέρδους, κάποια στιγμή θα θυσιαστεί και το ίδιο :p
Ε, ναι. Αν η ΠεΠ Αρένα δεν φέρει τ'' αναμενόμενα, αν καταργήσουν τα Τουρνουά των Πύργων και λιγοστέψουν παίκτες και έσοδα, θα το φάει η «μαρμάγκα».
 

DeletedUser

Guest
Σε σχέση με την γενικότερη πεποίθηση το διευκρίνισα. Προφανώς και θα σκάσω όπως με κάθε παιχνίδι από μικρό παιδί μέχρι και σήμερα έσκαγα και θα σκάω. Μαζί σου!
 

finrοd

Banned
Όπως βλέπεις, στον «Χάρτη τής Ηπείρου» η «δυσκολία», (το θέλγητρο, κατ' εμέ), είναι ο τρόπος που η τεχνητή νοημοσύνη κινεί τις μονάδες και κατευθύνει τα πυρά τους κι όχι η αυξηση των στατιστικών της δυναμικότητας των εχθρικών μονάδων, η οποία είναι πενιχρή.. Τον «ευνούχισαν» ...ελαφρώς έως αρκετά!
Στην «Εκστρατεία τής Συντεχνίας» η «δυσκολία», (μούφα σκέτη, σάπια πράγματα), είναι η αύξηση των στατιστικών δυναμικότητας των μονάδων του αντίπαλου στρατεύματος.
Δυο διαφορετικά πράγματα.
Περίμενα, αδίκως, πως συτές τις δύο δυσκολίες θα τις συνδυάζανε, θα τις φέρνανε σε μια ισορροπία στο 4ο επίπεδο της «Εκστρατείας τής Συντεχνίας».
Φευ, τα «πεντάχρονα» περισσεύουν μάλλον. Ξέρεις, αυτά που θέλουν πάντα να νικούν δίχως γνώση για το πως να 'χουν και κόπο για την επιτεύξη τής νίκης να καταβάλλουν.
Σαν να λέμε, κατά την ερωτική συνεύρεση να φτάνεις άμεσα στο ...αποτέλεσμα, δίχως το «παιχνίδι» πριν. Άμεσα στην κορύφωση!
Αμ έλα που το ταξίδι έχει την ομορφιά κι η «Ιθάκη» απλώς το επιστέγασμά της είναι.
Τέλος πάντων. Άλλη μια απογοήτευση.
 
Κορυφή