Αλλαγη στα Δώρα των Καθημερινων αποστολων

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25588

Guest
Καλησπέρα. να αρχιζει να σκέφτεται η εταιρία να αλλάξει τα δώρρα των καθημερινων αποστολων και να τα κάνει σοβαρα και οχι εκνευριστικα απλα και μονο να εμφανιζονται και να σπάνε τα νεύρα των παιχτων.
Δεν μπορει να σου βγαζει δωρα απο την μια κακους απο την αλλη μεταλλια και να σου λεει κανε αποστολες διαφορες για να παρεις τι; στρατιώτες η μεταλια; η νομισματα;

η προταση ειναι η εξης: να καταργηθουν ολα τα δωρα των καθημερινων που περιλαμβανουν στρατιώτες νομισμτα η προμηθειες μεταλια και το γαιτανακι.
να μεινουν τα παλατια οι ποντοι οπως και ο γιαπονεζικος κηπος και να προστεθουν θολος ινδαλμτων μαι με ανβαθμισεις σχεδιων, μεγαλη γεφυρα με αναβαθμισεις σχεδιων και γενικοτερα οτι δωρο μεγαλο απο ιβεντ εχει βγει μαζι με τις ανβαθμισεις τους.

ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ. οχι αυτο το πράγμα που γινετε μηνες επι μηνων που σου βγαζει δωρα μονο και μονο να γελας.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα κ καλο μηνα! εγω γενικα ειμαι μουρμουρης αλλα στην προκειμενη εχεις λαθος...
τα δωρα-οσο κ να μας την δινουν -(με μενα πρωτο να μουρμουραω ολη μερα σε συμπαιχτες μας) ετσι πρεπει να ειναι σπανια..αν εδιναν η ημερισες καθε μερα αναβαθμους η κηπους η ναους δεν θα ειχαν αξια τα παραπανω δωρα..αξια εχουν οταν τα αποκταμε δυσκολα μας αρεσει η οχι..
δεν μας αρεσει αλλα ετσι πιστευω ειναι η αληθεια.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Μπορεί σε εσένα να φαίνονται εκνευριστικές κάποιες ανταμοιβές, αλλά για άλλους παίκτες να είναι χρήσιμες.
Δε μπορούμε να αφαιρέσουμε από τις ανταμοιβές καθημερινά στοιχεία του παιχνιδιού.
Επίσης τα κτίρια που έχουν εμφανιστεί σε συγκεκριμένες εκδηλώσεις όπως το Γαϊτανάκι ή το Σετ του Κερασόκηπου, στα οποία αναφέρεσαι, είναι σαν 'μπόνους' ανταμοιβές ώστε να δοθεί η ευκαιρία να πάρουν επιπλέον κτίρια κάποιοι παίκτες που δε μπόρεσαν να τα πάρουν στη διάρκεια της εκδήλωσης.
Κυρίως όμως αυτά μπορούν να αποκτηθούν μόνο μέσα από τις συγκεκριμένες εκδηλώσεις.

Όσο για τη μουρμούρα από πάνω, μπορώ να το επιβεβαιώσω 100%!
 

DeletedUser25588

Guest
ξερεις ποσα παλατια εχω παρει τοσους μηνες που υπαρχουν οι καθημερινες αποστολες; 0.... εχει βγαλει πανω απο 25 φορες παλατια και εχω παρει 0 παλατια. λεει 5% πιθανοτητες να πρεις παλατια. αρα εχουμεμ και λεμε. αν 25 φορες προσπαθησεις με 5% να παρεις παλατι συμφωνα με τα στατιστικα που επικαλειτ η εταιρια θα επρεπε να ειχα παρει 1 σιγουρα ισως και δευτερο. αντ αυτου ειπαμε 0 παλατια. το ιδιο ισχυει και με τον ναο της γνωσης..... εγω συνεχιζω και επιμενω οτι ειναι απο τις ντροπες του παιχνιδιου το συγκεκριμενο συστημα. το μονο που κανουν ειναι να μς εμπαιζουν με τα στατιστικα τους γιατι δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα.....
Υ.Γ. Μιλαμε για τις καθημερινες αποστολες. πως γινεται κυριοι οταν βγαζει ναο η παλατι παντα να περνεις το δωρο που εχει το μεγαλυτερο ποσοστο που ειναι και το λογικο εδω που τα λεμε, και οταν φτανεις στο 7μερο σεντουκι να περνεις σπανια το 50ποντο που ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο και αντ αυτου να περνεις κιτ ανακαινησης η αποθηκευσεις κτηριων; για εξηγηστε μου λιγο;
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

DeletedUser29206

Guest
ξερεις ποσα παλατια εχω παρει τοσους μηνες που υπαρχουν οι καθημερινες αποστολες; 0.... εχει βγαλει πανω απο 25 φορες παλατια και εχω παρει 0 παλατια. λεει 5% πιθανοτητες να πρεις παλατια. αρα εχουμεμ και λεμε. αν 25 φορες προσπαθησεις με 5% να παρεις παλατι συμφωνα με τα στατιστικα που επικαλειτ η εταιρια θα επρεπε να ειχα παρει 1 σιγουρα ισως και δευτερο.
Η τύχη πάσχει από αμνησία! Δεν ισχύουν οι υπολογισμοί σου γιατί πολύ απλά οι πιθανότητες δεν λειτουργούν έτσι. Με την ίδια λογική θα παίζαμε τους ίδιους αριθμούς στο τζόγκερ κάθε φορά!
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ο μηχανισμός των πιθανοτήτων δε λειτουργεί με τη λογική ότι αν σου τύχει 100 φορές το Παλάτι του Μαχαραγιά θα το πάρεις τις 5, αν υποθέσουμε ότι έχεις 5% πιθανότητες.
Το 5% ή το οποιοδήποτε ποσοστό στις Ημερήσιες και γενικά σε ότι λειτουργεί με πιθανότητες στο παιχνίδι, ισχύει μόνο για τη συγκεκριμένη στιγμή. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να πάρεις και τις 100 φορές το Παλάτι, αλλά μπορεί να μη το πάρεις και καμία.
Αυτό που πιστεύω πως επηρεάζει περισσότερο το αποτέλεσμα σε κάθε περίπτωση είναι ο Νόμος του Μέρφι... παίρνουμε πάντα αυτό που δε θέλουμε.
 

DeletedUser25588

Guest
Ο μηχανισμός των πιθανοτήτων δε λειτουργεί με τη λογική ότι αν σου τύχει 100 φορές το Παλάτι του Μαχαραγιά θα το πάρεις τις 5, αν υποθέσουμε ότι έχεις 5% πιθανότητες.
Το 5% ή το οποιοδήποτε ποσοστό στις Ημερήσιες και γενικά σε ότι λειτουργεί με πιθανότητες στο παιχνίδι, ισχύει μόνο για τη συγκεκριμένη στιγμή. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να πάρεις και τις 100 φορές το Παλάτι, αλλά μπορεί να μη το πάρεις και καμία.
Αυτό που πιστεύω πως επηρεάζει περισσότερο το αποτέλεσμα σε κάθε περίπτωση είναι ο Νόμος του Μέρφι... παίρνουμε πάντα αυτό που δε θέλουμε.


Συγνωμη αλλα οσοι εφτιαξαν τα στατιστικα του παιχνιδιου πρεπει να ξαναπανε σχολειο και να ξεκινησουν απο την πρωτη δημοτικου τα μαθηματα των μαθηματικων για να μαθουν τα βασικα και τι σημαινει ο νομος των πιθνοτητων.

απο τοτ που εγραψα αυτο το κειμενο αλλες 9 φορες εχει βγαλει παλατι. τι πηρα; τις 8 φορες 10ποντο την μια δυτικο πυργο....
τα στατιστικα ειναι απλα. σου εχει 4 πραγματα να παρεις χωρισμενα σε % πιθανοτητες.... καθε φορα που βγαινει οποτε βγει εχεις 5% πιθανοτητα να παρεις παλατι και ολα τα υπολοιπα.... 100 φορες να το κανεις 5 φορες θα το παρεις το παλατι.... απο τις 100 φορες που θα το κανεις τις 30 θα παρει 10 ποντο που εχει 30%....
και εδω εχω σε ολο αυτο το διαστιμα εχει βγαλει καμια 50ρια φορες παλατι και στις 47 ειναι 10 ποντα και οι αλλες 3 ειναι πυργοι; ειναι δυνατον;

Το εχω ξαναπει σε αλλο ποστ.... υπαρχουν παιχτες που εχουν τιμησει την εταιρια και παιζουν το παιχνιδι απο την πρωτη μερα που βγηκε στην ελλαδα πριν περιπου 6 χρονια. ειναι προσβλητικο προς αυτους τους παιχτες να εχει αυτην την συμπεριφορα στο παιχνιδι η εταιρεια. δεν ειναι δυνατον να να μην μπορει να φτιαξει τα στατισστικα του παιχνιδιου. αυτο περιλαμβανει τα παντα. απο την πυραμιδα μεχρι τις ενεργειες που κανεις στην ταβερνα....

Στην ταβερνα για παραδειγμα σου λεει 8% πιθανοτητα να παρεις ποντο απο ταβερνα κοκκινη... ολοι εχουμε 140 φιλους με κοκινες ταβερνες αρα καθε μερα μα καθε μερα πρεπει να περναμε απο 12 και πανω ποντους... ουτε ποντο λιγοτερο... ε ας βγουν και πουν παιχτες αν και ποσο καιρο εχουν να δουν απο την ταβερνα τοςυ απο 140 φιλους να παρουν τουλαχιστον 10 ποντους.....

Δεν γινεται να συνεχιστει αλλο αυτο με τα στατιστικα.....
ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΟΡΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ..... καταντια λεγεται αυτο......

τες πα. ετσι και αλλιως δεν την ενδιαφερει την εταιρεια το συγκεκριμενο θεμα. δεν σεβεται καθολου τους παιχτες και το εχει αποειξει πολλες φορες οποτε και που τα λεω, ενα και το αυτο ειναι.
 

DeletedUser29206

Guest
Για να σου δώσω μία άλλη άποψη μπορώ να σου αφήσω αυτό το βιντεάκι:
Μπορώ να συμφωνήσω στο ότι μας έχουν απογοητεύσει τα δώρα που παίρνουμε στο τέλος. Το έχω ξαναπεί αλλά θα το πω και εδώ: Δεν μου αρέσουν οι πιθανότητες γιατί δεν ξέρεις τι θα κερδίσεις. Όσο πιθανό είναι να κερδίσεις αυτό που θέλεις, τόσο πιθανό είναι και να μην το κερδίσεις.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
μαριε το τζοκερ εχει 1 στα 24.720.000 πιθανοτητες να το κερδισουμε συμφωνα με το βιντεακι ναι???
ξερεις ποσες πιθανοτητες εχει να απαντησει καποιος απο την διαχειριση στο φορουμ???χαχαχαχαχαχαχα
μιλαμε θα πιασουμε ολοι το τζοκερ! :p
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
μαριε το τζοκερ εχει 1 στα 24.720.000 πιθανοτητες να το κερδισουμε συμφωνα με το βιντεακι ναι???
ξερεις ποσες πιθανοτητες εχει να απαντησει καποιος απο την διαχειριση στο φορουμ???χαχαχαχαχαχαχα
μιλαμε θα πιασουμε ολοι το τζοκερ! :p

Σίγουρα πολύ λιγότερες....
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
palpatine21 , σας εξήγησα ότι τα ποσοστά δε λειτουργούν σωρευτικά, αλλά μεμονωμένα σε κάθε περίπτωση.
Ωστόσο να γνωρίζετε ότι έχουμε διαβάσει τα σχόλια σας και θα τα μεταφέρουμε στους σχεδιαστές μας.
 
Κορυφή