Αλλαγη στον τροπο του πως κανουμε ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΗ/ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25588

Guest
Καλημερα. μια ιδεα να αλλαξει το συστημα που γινονται τελειοποιησεις παροτρυνσεις που ειναι δικαιο και εφαρμοσιμο..... επειδη το τελευταιο διαστημα εχει παραγινει το κακο πρεπει να αλλαξει εντελως ο τροπος και να οφελουνται οι πραγματικα ενεργεοι παιχτες και να "τιμωρουνται" οι παρτακδες αυτοι που κανουν φιλους απλα για να κανουν και να περιμενουν μονο απο τους αλλους νεργεις και αυτοι να μην κανουν καμια....

Λοιπον η ιδεα ειναι απλη πραγματατικα.... οταν παταω να κανω ενεργεια σε εναν παιχτη αυτοματα να γινεται σε δικο μου κτηριο παροτρυνση/τελειοποιηση.... ετσι οταν θα εχω περασει απο ολους φιλους, συμμαχους η γειτονες (μιλαμε για 140 φιλους οσοι ειναι οι συμμαχοι) ολα μου τα κτηρια θα εχουν παροτρθυνθει. με αυτον τον τροπο δεν θα εχω ποτε μα ποτε προβλημα.

με αυτην την ιδεα πετυχαινουμε 2 πραγματα.
Πρωτον εμεις οι ιδιοι να μην εχουμε ποτε θεμα με ενεργειες δηλαδη ολοι οι ενεργοι παιχτες πραγματικα να ανταμοιβονται για τον κοπο τους και
δευτερον ξεμπλεκουμε με τους παρτακιδες παιχτες που κανουν φιλους απλα για να τους κανουν ενεργειες οι αλλοι ενω αυτοι δεν κανουν ποτε τους.....

Υ.Γ. σου λεει ο αλλος τρεχα στο δημαρχειο και κανε ξου οασους δεν κανουν ενεργεις.. τοσα χρονια που παιζουμε ποσες φορες το εχουμε κανει και ποσο χρονο τρωει για να δεις οσους δεν κανουν..... δεν ειναι λυση αυτη με το δημαρχειο να διωχνεις και να φερνεις αλλους.....
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Τότε γιατί να έχεις φίλους και γείτονες? Μπορείς απλά να κάνεις τελειοποίηση και κινητοποίηση στα δικά σου κτίρια...
Λέω εγώ τώρα...
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
σαν ιδεα δεν ειναι ασχημη...αλλα! διαφωνω!
1) αν γινει σαν αυτοβοηθεια οπως προτεινεις τα κιτ βοηθειας που παιρνουμε απο ζουγκλα θα ειναι αχρηστα.δυσκολα θα χαραμισουν-αντικαταστησουν το συγκεκριμενο δωρο.
αλλαζει το παιχνιδι σε αυτο το κομματι.γιατι να εχουμε φιλους τοτε? δεν θα ειναι φιλοι μας.την παρτη μας θα κοιταμε μεσω των φιλων.
2) ενεργειες απο ιστορικο.αν δεν κανουν οι φιλοι σου οσο εσυ αλλαζεις φιλους.
3) με την ιδια λογικη να κανουμε κ αυτοεπιθεση κ αυτολεηλασια στα κτιρια μας! :p (πλακα κανω)

με λιγα λογια η δικια μου λογικη λεει το εξης.
παιδευτειτε κ λιγο..μην τα θελετε ολα ευκολα κ βολικα.
δεν σου κανουν ενεργειες?τους διωχνεις ψαχνεις νεους φιλους.
 

DeletedUser25588

Guest
σαν ιδεα δεν ειναι ασχημη...αλλα! διαφωνω!
1) αν γινει σαν αυτοβοηθεια οπως προτεινεις τα κιτ βοηθειας που παιρνουμε απο ζουγκλα θα ειναι αχρηστα.δυσκολα θα χαραμισουν-αντικαταστησουν το συγκεκριμενο δωρο.
αλλαζει το παιχνιδι σε αυτο το κομματι.γιατι να εχουμε φιλους τοτε? δεν θα ειναι φιλοι μας.την παρτη μας θα κοιταμε μεσω των φιλων.
2) ενεργειες απο ιστορικο.αν δεν κανουν οι φιλοι σου οσο εσυ αλλαζεις φιλους.
3) με την ιδια λογικη να κανουμε κ αυτοεπιθεση κ αυτολεηλασια στα κτιρια μας! :p (πλακα κανω)

με λιγα λογια η δικια μου λογικη λεει το εξης.
παιδευτειτε κ λιγο..μην τα θελετε ολα ευκολα κ βολικα.
δεν σου κανουν ενεργειες?τους διωχνεις ψαχνεις νεους φιλους.



ξερεις απο τοτε που εχει ξεκινησει το παιχνιδι στην ελλαδα 7 χρονια τωρα ποσες φορες το εχω κανει αυτο ομε τους φιλους... εχουμε χρονο καθε τρεις και λιγο να κανουμε συνεχεια ξεκαθαρισμα;;; δεν φτανουν ολα τα αλλα που εχουμε μεσα στο παιχνιδι πρεπει να εχουμε και αυτη την βλακεια με τους φιλους να κανουμε ξεκαθαρισμα.
 

DeletedUser29206

Guest
Η αλήθεια είναι ότι δεν πείστηκα όταν διάβασα την πρόταση ο συμπαίκτης μας αλλά έχει δίκιο. Έχει αρκετά πλεονεκτήματα αυτό που λέει (περισσότερες βοήθειες στις πόλεις) και κυρίως δε θα εξαρτάσαι από τους φίλους για την παραγωγή σου ενώ συγχρόνως φεγεύγεις από το ατέλειωτο κυνήγι φίλων. Κάτι ακόμα... είναι πολύ χαζό να μην μπορείς να στείλεις αίτημα φιλίας μετά τους 80 φίλους. Τέλος, μπορεί η προσθήκη του κουμπιού «βοήθεια» να μας γλίτωσε χρόνο από περιττά clicks αλλά πρέπει να βελτιωθεί και άλλο, πρέπει να γίνει λιγότερο χρονοβόρο.
 

DeletedUser29206

Guest
Πάνω στο θέμα των παροτρύνσεων και των τελειοποιήσεων προτείνω να προστεθεί η πιθανότητα να κερδίζεις forge πόντους από την Τράπεζα Σπόρων.
 
Κορυφή