Αναβάθμιση στην 1.132

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.132
 

DeletedUser29206

Guest
Περιμένω στα κινητά την επιλογή να πατάς το κτιριο και να σου λέει τι παράγει όταν παροτρυνθεί (π.χ. forge πόντους κλπ.).
Αυτό με το Πήλινο Στρατό δεν το σχολιάζω...
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Θα συμφωνήσω αρχικά με τον προλαλήσαντα Shadow-King και θα προσθέσω ότι θα πρέπει να εμφανίζεται και ο υπολειπόμενος χρόνος μέχρι την ολοκλήρωση παραγωγής στα ΜΚ. Αυτά βέβαια, πρέπει να προταθούν σε άλλο thread.

Η προσθήκη φίλτρου στο ιστορικό είναι μία πολύ καλή κίνηση, ωστόσο έχω να αναφέρω το εξής:
Όταν πατάω το αστεράκι (που τελειοποιεί/κινητοποιεί κτήριο γείτονα/φίλου), αλλά δεν υπάρχει κτήριο διαθέσιμο προς τελειοποίηση/κινητοποίηση, εμφανίζεται ένα παράθυρο που ενημερώνει για το γεγονός αυτό. Μέχρι εδώ καλά, ΟΜΩΣ,
1ον) Δεν εμφανίζεται το συννεφάκι με τα νομίσματα της βοήθειας (άραγε τα προστίθενται όπως προστίθενται στο pc; )
2ον) Θα πρέπει υποχρεωτικά να πατήσουμε το κουμπί "Καλό είναι να γνωρίζετε", ώστε να εξαφανιστεί το παράθυρο

Πρότασή μου είναι να είναι γκρι-απενεργοποιημένα τα κουμπιά, όταν δεν υπάρχουν κτήρια για βοήθεια. Αν αυτό βαραίνει το παιχνίδι, τότε το παράθυρο να εξαφανίζεται με ταπ οπουδήποτε στην οθόνη. Και φυσικά θα πρέπει να γνωρίζουμε αν μπαίνουν τα νομίσματα, όταν πατάμε το αστεράκι και ισχύει το προαναφερθέν, χωρίς να χρειάζεται να κάνουμε υπολογισμούς, μιας και δεν είναι ορατό το καρτελάκι των διαθέσιμων νομισμάτων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Εγω παλι ως αθεραπευτα ..αφελης θελω να κανω καποιες ερωτησεις
Τι θα γινει με την διαφορα ΦΟΕ ποντων ?
http://prntscr.com/kfth3y
Ηδη καποιοι παιχτες εχουν ανεβασει αρκετα επιπεδα τα ... Πηλινα Στρατιωτακια τους πχ στο 60 επιπεδο?
θα παρουν παλι ''φοεκικη προικα'' απο την ...σημαια γυρω στους 5000 -6000 ποντους ?
(ασφαλως και θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν φταινε οι παιχτες που τα ανεβασαν ομως το πρεπον ειναι ολοι οι παιχτες να ..εκλαβουν ακριβως την ιδια προικοδοτηση )
Μηπως τελικα εγω και η πλειοψηφια των ..παιχτων εχουμε πονταρει σε λαθος ''εκδοχη'' του φοε ?
Μηπως τελικα εχουμε κανει λαθος .. στην αποκωδικοποιηση των εμμεσων μνμ που μας στελνετε δια μεσου των εξελιξεων /αναβαθμισεων του φοε τα τελευταια χρονια ?
Μηπως αδελφια μου πρεπει να το γυρισουμε ολοι στο κτιζω οροφους, τουβλακια μαζευω και θα ... θα θα ... θα πανε ολα καλα στην διασκεδαση παιδια ?
Μηπως η αισιοδοξια /πεποιθηση που ειχα τους τελευταιους μηνες οτι γινοταν μια σοβαρη προσπαθεια για να ξαναγινει το φοε ''εθιστικα'' ενδιαφερον ..ηταν τελικα σαν ομορφο παραλιακο καστρο απο αμμο ?
δηλ αρχικα ενα εντυπωσιακο κατασκευασμα το οποιο ομως με το πρωτο κυμματακι ξαναγινεται μια σορος ..ασχηματιστης αμμου
Ακολουθει παροδοξως σοβαρο για τα ταλια δεδομενα ασχετο
Παρακλιση μην με ερωτησει κανεις τι εννοω με τη λεξη παλι
γιατι ειλικρινα θα αρχισω να αμφιβαλω σχετικα με την σοβαροτητα που εξελαβαν τις προηγουμενες φορες τα εγγραφως ορατα λογια μας πχ με τις ενστασεις μας σχετικα με την προικα .. ολοκληρων επιπεδων
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
ctrl+C = copy (αντιγραφη δλδ)
ctrl+V = paste ("παστε" δλδ...που ειπε και ενας υπουργος) ;)
 

vulder

Μέλος
ο Θόλος Ινδαλμάτων επίπεδο 10 όταν είναι κινητοποιημένος δίνει 15 τυχαία αγαθά.
Μέχρι χθες βάζοντας το βελάκι πάνω στο κτίριο βλέπαμε ποια αγαθά θα πάρουμε π.χ. 5 καφές, 5 χαρτί, 5 πίσσα
Τώρα αυτό χάθηκε και δείχνει +15
Κρίμα να χάνεται η πληροφόρηση
Το ίδιο συμβαίνει και με άλλα κτίρια εκδηλώσεων όπως η στήλη Ηρώων.
Επίσης όπως έχω αναφέρει κι άλλη φορά δεν γνωρίζουμε τον ακριβή αριθμό προμηθειών που δίνει ένα κτίριο εκδηλώσεων όταν ενισχύονται αυτές απ' την ταβέρνα ή από Μ/Κ ενώ αντίθετα μας δείχνει τον αντίστοιχο αριθμό των νομισμάτων σωστά.
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν το αναφέρατε καν: Έγινε αφαίρεση των διαφημέσεων στην εφαρμογή.
 

Nightvisitor

Μέλος
Kαλησπερα σας . Εγω θελω να ρωτησω κατι τα παιδια της διαχειρισης. Εγινε ανακοινωση καπου για την εφαρμογή της 1.132 στον σερβερ μας η μπηκε ετσι απλα χωρις τυμπανοκρουσίες ;
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν είμαι διαχειριστής αλλά μπορώ να σου απαντήσω. Δεν γίνεται ποτέ ανακοίνωση αναβαθμίσεων στους servers, ούτε στα νέα του FoE σαν εξώφυλλο δεν μπαίνει. Οι ανακοινώσεις αναβαθμίσεων γίνονται όλες στο forum.
 

Nightvisitor

Μέλος
Ωραια...ας απαντησει και ενας διαχειριστης τοτε για να παρω την απαντηση από εκει που θελω

Ας κανω μια επεξεργασια λοιπον στο μηνυμα γιατι δεν θα καταληξω ποτε εκει που θελω.
Μια ωραια μερα λοιπον περασαν την αναβαθμιση και ξαφνικα καποιος που υποτειθεται ειχε <κλειδωσει> 2η θεση στο Πηλινο μου περασε στην ιστορια ως 3ος και να ειμαστε καλα να τον θυμομαστε .
Οκ μικρη η ζημια ..οσους εβγαλα εγω από το ΜΚ τους επεστρεψα στον αποθανοντα 2ο (οκ...καταφερε και ζει ως 3ος)
Ρωταω λοιπον παλι , γιατι ρε παιδια ετσι ..ουτε ένα μηνυματακι ..ένα sms ... ένα σημα καπνου...

Τις αναβαθμίσεις δεν τις περναμε στις ανακοινώσεις η βαζετε εσεις οσες νομιζετε ότι πρεπει;;
Γιατι τις προηγούμενες μια χαρα τις διαβασα... http://prntscr.com/kh4rh9
Όπως μια χαρα την διαβασα και σε ξενο σερβερ http://prntscr.com/kh4rxl

Είναι διαφορετικη τακτικη που ακολουθείτε εδώ η κατι άλλο ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Έχετε απόλυτο δίκιο. Προφανώς κάποιο κόλλημα του συστήματος προκλήθηκε και δεν ανέβηκε η ανακοίνωση στη σελίδα όπως θα έπρεπε.
Δεν έγινε για κάποιο άλλο λόγο, κι εγώ τώρα το πρόσεξα.
 
Κορυφή