Αναβάθμιση στην 1.136

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.136
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
1) καλησπερακαλομηνακαικαληβδομαδα
2) εχω τις παρακατω αποριες-σχολια
3) την πεμπτη 4 οκτωμβριου θα γινει μια συντομη διακοπη στο παιχνιδι..δηλαδη ποση ωρα? ;P
4) αυτο με το νεο συστημα πληρωσε νομισματα-προμηθειες ειναι βασανιστηριο...δεν μας αρεσει..ο παλιος τροπος ηταν ποιο γρηγορος.
5) οι διαπραγματευσεις στις ημερισιες ειναι καλο για παιχτες που δεν κανουν μαχες.
6) στις ημερισιες αλλα πρεπει να αλλαξουν..αυτα που γραφουν σε αλλα τοπικ καποια παιδια..(χαρτες ροης κτλ) και σιγουρα αυτη η αποστολη που βγαινει καθε τριτη κ μου εχει σπασει τα νευρα,ολοκληρωσε 4 συμπλοκες εκστρατειας με διαπραγματευση,..δεν θελουμε διαπραγματευση ορισμενοι παιχτες..ντε κ καλα καντε???οχι να εχει επιλογη.
7) HTML5 θελει ξηλωμα και απο την αρχη..δεν παει τιποτα καλα σε σχεση με φλας.στο μοναδικο που υπερτερει απο τον φλας ειναι τα παρακατω..
α) βγαζει παντου σφαλματα
β) μας σπαει τα νευρα το α..
8) αυτα τα ολιγα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

dio21

Καμένος Χρήστης
Θεωρω οτι κατι παει να γινει, κουτσα-κουτσα....
βεβαια οπως λεει και ο επανω μου, στις ημερησιες επρεπε να αρχισουν απο αλλου (κατεκτησε χ τομεις με μαχη ή διαπραγματευση κτλ που εχουμε ξαναπει), αλλα νομιζω οτι γινετε μια αρχη απο καπου στο τομεα Ημερησιες...ελπιζουμε σε συνεχεια διορθωτικων αναβαθμισεων...
Τουλαχιστον αρχισαν να ακουνε οι σχεδιαστες τις παρατηρησεις και τα σχολια των παικτων-πελατων.... αυτο ειναι το σωστο βεβαια, στην αγορα....
εν παση περιπτωση...
Τωρα γιατι πρεπει σωνει και καλα στον Ελληνικο Σερβερ να ξερουμε Αγγλικα, ειναι αλλο θεμα....
https://prnt.sc/l242xd
δεν θυμαμαι πουθενα στην αποδοχη των ορων που εκανα πριν μπω στο παιχνιδι, να λεει οτι πρεπει να ξερω ξενες γλωσσες....;)
Παλι καλα βεβαια που δεν τα αφησαν στα Γερμανικα....εκει να δειτε θεμα με τα "zkhgtr" ....:p

Υ.Γ. πηγα να λυσω μια very complex...
https://prnt.sc/l24sbq
πλακα μας κανουν???
απο 9 αγαθα θα μου τρωει? και εχει 9 ειδη αγαθων???
ξερετε ποσοι ειναι οι συνδιασμοι, βρε? (ας με βοηθησει καποιος μαθηματικος)...
και φυσικα στο τελος διαμαντια, ε? μιας και οταν φτανεις στο μοναδικο τελευταιο που δεν βρηκες, παντα ειναι αλλο απο αυτο που διαλεγεις....χαχαχαχαχ
very complex εχουν αυτοι ρε παιδια.... ας "πειραξουν" και τον αλγοριθμο που αφορα τα διαμαντια που δινει το παιχνιδι, μπας και ρεφαρουμε....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Timothy Leary

Μέλος
Καλησπερα παιδια, αυτη η complex διαπραγματευση να φυγει αμμεσα παρακαλω γιατι παθαμε εμεις complex με το που την ειδαμε. δλδ τι θα γινει τωρα, ουτε τις Ημερησιες δεν θα μπορουμε να βγαλουμε?
Οι Devs θα πρεπει να προσθετουν χαρακτηριστικα/πτυχες στο παιχνιδι που να ειναι playable και οχι...un-playable γιατι αμα ειναι να σταματαμε να παιζουμε το ενα να σταματαμε το αλλο τι θα γινει...μηπως να σταταματησουμε και το ΦοΕ ολο μαζι και να παμε για αλλα...αυτο θελουν?
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Shadow, βαλε εδω το βιντεακι με τις πιθανοτητες του Τζοκερ, μπας και το δει κανενας σχεδιαστης και καταλαβει τι κανει....

Λοιπον εχουμε ασκηση...:rolleyes:
Εχουμε 9 πιθανα αγαθα.... και εχουμε 5 διαφορετικους συνδιασμους και μαλιστα ΟΧΙ με τυχαια σειρα....
Καθε φορα μου τρωει 9 αγαθα, ειτε μαντεψω σωστα ειτε μαντεψω λαθος (!!!!)...
επισης εχουμε 4 δωρεαν προσπαθειες για οολα τα παραπανω...:eek:
ποσα αγαθα θα μου φαει στη καλυτερη για να το λυσω?

και ποσα διαμαντια αν δεν καταφερω εντος 4 προσπαθειων? o_Oo_Oo_O

Αντε γεια ημερησιες....χαχαχαχα



Λυση για κωλοφαρδους...
5 χ 9 = 45 αγαθα αν τα πετυχω ολα με τη ΜΙΑ !!!!!

οκ 45 αγαθα τη μερα (της εποχης μου, παρακαλω) μονο για ημερησιες...αν ειμαι σουπερ φαρδος...:confused:
(αν ημουν θα ειχα πιασει και το Τζοκερ βεβαια, και δεν θα με εννοιαζε...:D:D:D)
Εστω οτι μολις αλλαζω εποχη και μπαινω στο Αρκτικο Μελλον...
ποσα εργοστασια πρεπει να εχω δλδ αγαθων?....
 

DeletedUser29206

Guest
Το FoE είναι χειρότερο και από τζόκερ! :D
 

Timothy Leary

Μέλος
iriiiiis :rolleyes: 'καθαρισε' για παρτι μας σε παρακαλουμε κ στειλε ενα memo στους φιλους μας στο Αμβουργο.
Πες τους οτι ειμαστε καλα παιδια κ θελουμε να βγαζουμε τις Ημερησιες μας, χωρις να σπαταλαμε 100 αγαθα κ 20 διαμαντια :(
Σοβαρα τωρα, η να μειωσουν τα απαιτουμενα αγαθα η να αυξησουν τις προσπαθειες η ακομα καλυτερα κ τα δυο...ακομα ακομα καλυτερα να το καταργησουν, ειναι σκετη μπουρδα αυτο το πραγμα!
Επισης, ποσες φορες θα βγαινει τη βδομαδα αυτο το πραγμα? (αν δεν το καταργησουν that is) για να ξερουμε κ εμεις ποσο γρηγορα θα φαλιρισουμε...:p
Ενα χρονο σχεδον τωρα κυνηγαω αυτον τον ερημο-Ανατολικο Πυργο...δεν μου καθεται...δεν παραπονιεμαι ομως, προσπαθω...τωρα γιατι ακριβως να προσπαθησω? Αυτη η Ημερησια ειναι σαν κυνηγας την ουρα σου, και εμεις δεν ειμαστε σκυλοι :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

vulder

Μέλος
πήγα και γω να λύσω αυτή την very complex διαπραγμάτευση και ζαλίστηκα!
ζητάει από 9 αγαθά σε κάθε προσπάθεια χ5;
παιδιά κάντε μια εισήγηση να αφαιρεθεί ή να ζητάει ένα λογικό νούμερο αγαθών (1-2)
ακόμα και μια φορά την εβδομάδα να βγαίνει είναι πάρα πολλά αυτά που ζητάει
εκτός από very complex είναι και very very expensive!
Φυσικά και την παράτησα, άλλη μια χαμένη ημερήσια μαζί με κείνη που ζητάει να δωρίσω αγαθά στη συντεχνία
ή την άλλη κάθε Τρίτη που ζητάει να επιλυθούν συμπλοκές στην ζούγκλα με διαπραγμάτευση.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
έχουμε διαβάσει τα σχόλια σας μέχρι τώρα και τα έχουμε μεταφέρει στους σχεδιαστές μας
 

dio21

Καμένος Χρήστης
πωπω αποθήκη!!!

Εγώ τι να κάνω με αυτή που έχω;
https://prnt.sc/l3k3yc
Και είμαι και κάμποσο καιρό στη σημερινή εποχή


Γιαυτο ξαναλεω....
τι να κανει ενας παικτης που μολις αλλαξε εποχη?
Και οταν παρατηρω κατι, δεν αφορα αναγκαστικα εμενα, αλλα το συνολο....
Αλλα και γω τι? στο δρομο τα βρηκα?....:p
Ξερεις τι μαυρη εργασια και υπερωριες εκαναν οι υπηκοοι μου για να μου γεμισουν την αποθηκη??...;)
 
Κορυφή