Αναβάθμιση στην 1.164

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το περιεχόμενο την Αναβάθμισης στην 1.164
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλημερα..εχουμε κανει του κοσμου τα παραπονα.
εχουμε στειλει του κοσμου τα σφαλματα με πριντ σκριν και εδω κ σε υποστηριξη.
και το μοναδικο που μπορουν να διορθωσουν ειναι το ρολοι αν δειχνει 0 για λιγο η οχι?
μας εχετε κουρασει παρα πολυ.
 

DeletedUser31394

Guest
Κανένα λάθος θαυμαστικό δεν βρήκανε να διορθώσουν ;;
Περίεργο !!!
 

DeletedUser31394

Guest
Ευχαριστούμε για τις αναβαθμίσεις που δείχνω πιο κάτω... Συνεχίστε έτσι !!!

1. Μπορούμε από την πόλη μας να βλέπουμε... τις πολιορκίες στους χάρτες ΣεΣ.
2. Οι μονάδες της επόμενης εποχής που έχουν την ικανότητα του... αόρατου !!!
3. Κάπου στον χάρτη γίνονται μάχες... Χωρίς πολιορκία !!!
 

Συνημμένα

  • _6.jpg
    _6.jpg
    166,1 KB · Προβολές: 15
  • _8.jpg
    _8.jpg
    227,1 KB · Προβολές: 15
  • _7.jpg
    _7.jpg
    419,2 KB · Προβολές: 15

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Θα αναφέρω το προβλήματα που θα εντοπίζω στον ΣεΣ με τη νέα αναβάθμιση (υπήρχαν πολλά μέχρι πρότεινος, αλλά δεν τα αναφέρω, προκειμένου να ελέγξω εάν έχουν πλέον επιλυθεί)
Λοιπόν:
1) Βάζω πολιορκία και πρέπει να βγω από τον χάρτη και να ξαναμπώ για να μπορέσω να αρχίσω τις μάχες
2) Έχω καταλάβει τον τομέα, αλλά συνεχιζει να μου δείχνει το εικονίδιο της πολιορκίας. Κάνω κλικ νομίζοντας ότι έχω κι άλλες μάχες και πρέπει να πατήσω την πράσινη ασπίδα για να δω ότι ο τομέας μου ανήκει
3) Με κάθε πετυχημένο χτύπημα της άμυνας του αντιπάλου μειώνεται (σωστά) η μπάρα των "ζωών" του, αλλά προς το τέλος κι ενώ δείχνει μία γραμμούλα, με το επόμενο επιτυχημένο χτύπημα προστίθεται (λάθος) μία γραμμούλα και με το μεθεπόμενο πετυχημένο χτύπημα ξαναπέφτει στη μία γραμμούλα

(Η λίστα θα ενημερώνεται)
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Πολλα τα σφαλματα του ΣεΣ και τελευταια δραματικα....

Θα αναφέρω το προβλήματα που θα εντοπίζω στον ΣεΣ με τη νέα αναβάθμιση (υπήρχαν πολλά μέχρι πρότεινος, αλλά δεν τα αναφέρω, προκειμένου να ελέγξω εάν έχουν πλέον επιλυθεί)
Λοιπόν:
1) Βάζω πολιορκία και πρέπει να βγω από τον χάρτη και να ξαναμπώ για να μπορέσω να αρχίσω τις μάχες

(Η λίστα θα ενημερώνεται)

Καταρχην, την βλεπεις τη πολιορκια που εβαλες?....:confused::confused:;):rolleyes:


ΥΓ...εδω και αρκετο καιρο μου ειναι αδυνατον να προλαβω και να βαλω αμυνα σε σπασιμο σε κενη θεση ή να αντικαταστησω αμυνες στο στρατο αμυνας...
τοσα χρονια το εκανα για πλακα και μαλιστα εκανα πολλα παραπανω απο αυτα τα -σχετικα- ευκολα πραγματα.... τι παιζει ρε παιδια?
μαλλον γερασα, ε?
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Θα αναφέρω το προβλήματα που θα εντοπίζω στον ΣεΣ με τη νέα αναβάθμιση (υπήρχαν πολλά μέχρι πρότεινος, αλλά δεν τα αναφέρω, προκειμένου να ελέγξω εάν έχουν πλέον επιλυθεί)
Λοιπόν:
1) Βάζω πολιορκία και πρέπει να βγω από τον χάρτη και να ξαναμπώ για να μπορέσω να αρχίσω τις μάχες

(Η λίστα θα ενημερώνεται)

αν ξεκινησω να γραφω λιστα θα σταματησω στις 5 το πρωι,...:)))
θα γραψω μερικα ομως απο αυτα που θυμαμαι και τα αντιμετοπιζω καθε μερα.
ολα τα παρακατω τα εχω στειλει κ εγω κ αλλοι συντεχνοι κ φιλοι στην υποστηριξη.

1) βαζεις πολιορκια στον χ τομεα. κανεις μαχες. παραλληλα βαζεις η προσπαθεις να σπασεις πολιορκια διπλανου τομεα. ε δεν γινεται..πατας στον διπλανο και ανοιγει μονιμα ο αρχικος τομεας που πολιορκεις η σπας την πολιορκια.
2) σβηνει ο χαρτης...μενουν μονο οι κυψελες χωρις πυγρακια-δεντρακια-συντεχνιας- για να φτιαξει πρεπει να φυγει απο χαρτη κ να γυρισεις.
3) ο σεσ μπαινει στην πολη σου.μια μιξη πολης με σεσ....ενω βλεπεις καρτελα ιστορικου αριστερα βλεπεις πισω στην επισκοπιση κατω αριστερα βλεπεις αυτο εδω επανω δεξια http://prntscr.com/ppukjy
ε κεντρο αντι για την εποχη βλεπεις την πολη σου!
4) πολλες φορες δεν φαινεται καποια πολιορκια (τα σπαθακια) ενω οι μαχες γινονται κανονικα.
5) πολλες φορες (υποτιθεται οτι εχει διορθωθει προσφατα) το αρχηγειο εξαφανιζεται...πρεπει να βγεις κ να ξαναμπεις στην εποχη να εμφανιστει
6) πολλες φορες εχεις ανοιτα την διαχειρηση στρατου κ περιμενεις να πολιορκισεις η να αμυνθεις. ο τομεας ειναι σε σημειοπ που ειναι ορατος για να παρακολουθεις σπαθακια...η πολιορκια στον τομεα σπαει.τα σπαθακια φευγουν.στην διαχειριση στρατου η πολιορκια εχει μεινει ομως,..με μια μαχη.για να μπορεσεις να βαλεις πολιορκια η αμυνα πρεπε να βγεις να ξαναμπεις σε τομεα. χαμενος χρονος αν παιζατε θα το καταλαβαινατε..δεν παιζετε οι περισσοτεροι δεν το καταλαβαινετε.
7) το χειροτερο απ ολα... αν εχει κινηση ενας τομεα (πολυ κοσμο δηλ απο 2 η κ παραπανω συντεχνιες) για να κανεις μαχη περιμενεις 5-6 δευτερα.δεν βγαινει το αποτελεσμα μαχης με τιποτα.περιμενεις πατας πανω στον τομεα πατα πατα πατα....ε μετα απο 10 δυτερα ξαναανοιγει η διαχ στρατου μπορει να κανεις μια μαχη κ ξανα μανα απ την αρχη!

αυτα τα ολιγα θυμαμαι προχειρα. δεν εχει διορθωθει κανενα εννοειται.
ειναι ολα σοβαρα σφαλματα που επιρεαζουν πολυ το παιχνιδι.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παιδια, εχει μπει σε εφαρμογη το γερμανικο συστημα...
δλδ.... κανω τοσο μπαχαλο ενα κομματι του παιχνιδιου (ασχετα αν αυτο αρεσει σε λιγους ή πολλους), που στο τελος οι ιδιοι οι παικτες με παρακαλανε να το καταργησω (το εκανα σημερα και γω σε αλλο post)...
αν μετα μου πει ο οποιοσδηποτε το οτιδηποτε, καλυπτομαι πισω απο την επιθυμια των πολλων...
Το μεγαλο μπαχαλο λοιπον στον ΣεΣ αρχισε απο την ωρα που εσκασε μυτη (σαν σκεψη ακομα) η ιδεα για τα "Πεδια"...ή κανω λαθος?...
Αρα πριν μπει αυτη η νεα ιδεα σε εφαρμογη θα πρεπει να ελαφρυνει το συστημα...τι ειναι ποιο βαρυ?
ο ΣεΣ....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
θα ηθελα να πω κατι για τις θειες των γερμανων αλλα δεν μου επιτρεπεται....:p

υ.γ συμφωνω με αυτο που λες παντως 100%.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ευχαριστούμε για τις αναβαθμίσεις που δείχνω πιο κάτω... Συνεχίστε έτσι !!!

1. Μπορούμε από την πόλη μας να βλέπουμε... τις πολιορκίες στους χάρτες ΣεΣ.
2. Οι μονάδες της επόμενης εποχής που έχουν την ικανότητα του... αόρατου !!!
3. Κάπου στον χάρτη γίνονται μάχες... Χωρίς πολιορκία !!!

Τελευταία φορά που μπήκα στο κέντρο υποστήριξης, δε θυμάμαι να είδα αίτηση σου με αυτά τα στιγμιότυπα οθόνης για αναφορά σφάλματος. (Λέω απλά....)
 

nikosch

Banned
τα περισσοτερα σφαλματα στους χαρτες εχουν αναφερθει πολλακις, διορθωσεις δεν βλεπουμε για ΤΙΠΟΤΑ ομως!
εχει καταντησει κουραστικο ολο αυτο, εχει παρατραβηξει..
Υπαρχει περιπτωση οοοοοολα αυτα τα σφαλματα να διορθωθουν καποια στιγμη η τσαμπα το κουραζουμε?
επισης αν ειναι να βγαζουμε στιγμιοτυπα οθονης για καθε σφαλμα του σεσ τοτε δεν πρεπει να παιζουμε καθολου...
 

DeletedUser31394

Guest
Τελευταία φορά που μπήκα στο κέντρο υποστήριξης, δε θυμάμαι να είδα αίτηση σου με αυτά τα στιγμιότυπα οθόνης για αναφορά σφάλματος. (Λέω απλά....)

Έχω ανεβάσει πολλά σφάλματα εδώ στο forum (τα περισσότερα με φωτογραφίες), έτσι ώστε να έχουμε και τις απόψεις άλλων παικτών. Αν διαβάσετε τις απαντήσεις, είναι ηλίου φαεινότερον ότι το σύνολο των παικτών, αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα. Αν πιστεύετε ότι η αναφορά στο κέντρο υποστήριξης θα λύσει τα προβλήματα, ευχαρίστως να το κάνω. Αλλά θα μου επιτρέψετε να κρατάω μικρό καλάθι. Εκτός κι αν έχω την προσωπική σας δέσμευση και ταυτόχρονα και κάποια εγγύηση ότι, κάνοντας αναφορά των σφαλμάτων, στην επόμενη αναβάθμιση θα έχουν λυθεί τα προβλήματα. Σε άλλη περίπτωση, προτιμώ μόνο να τα κοινοποιώ κι ας αναλάβετε και 'σεις τις ευθύνες που σας αναλογούν, ως υπεύθυνος του Ελληνικού server. Διότι, κάτι πρέπει να κάνετε και σεις για το παιχνίδι και τους παίκτες του Ελληνικού server.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Έχω ανεβάσει πολλά σφάλματα εδώ στο forum (τα περισσότερα με φωτογραφίες), έτσι ώστε να έχουμε και τις απόψεις άλλων παικτών. Αν διαβάσετε τις απαντήσεις, είναι ηλίου φαεινότερον ότι το σύνολο των παικτών, αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα. Αν πιστεύετε ότι η αναφορά στο κέντρο υποστήριξης θα λύσει τα προβλήματα, ευχαρίστως να το κάνω. Αλλά θα μου επιτρέψετε να κρατάω μικρό καλάθι. Εκτός κι αν έχω την προσωπική σας δέσμευση και ταυτόχρονα και κάποια εγγύηση ότι, κάνοντας αναφορά των σφαλμάτων, στην επόμενη αναβάθμιση θα έχουν λυθεί τα προβλήματα. Σε άλλη περίπτωση, προτιμώ μόνο να τα κοινοποιώ κι ας αναλάβετε και 'σεις τις ευθύνες που σας αναλογούν, ως υπεύθυνος του Ελληνικού server. Διότι, κάτι πρέπει να κάνετε και σεις για το παιχνίδι και τους παίκτες του Ελληνικού server.

Με την αναφορά στο κέντρο υποστήριξης μου είναι πιο εύκολο και γρήγορο να συλλέξω περισσότερες πληροφορίες που μπορεί να βοηθήσουν τους τεχνικούς.
Εγγυήσεις και συμβόλαια δεν υπογράφω χωρίς την παρουσία του δικηγόρου μου :p
Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι θα φροντίσω να τα αναφέρω, όχι για το πότε θα διορθωθούν
 

DeletedUser31394

Guest
Περιμένετε να κάνουμε αναφορά στο κέντρο υποστήριξης για να προωθήσετε τα σφάλματα ;;
Τα σφάλματα υπάρχουν αναρτημένα στις τελευταίες αναβαθμίσεις. Πεδίον δόξης λαμπρόν να τα συλλέξετε και να τα προωθήσετε εσείς. Διότι, άλλο να κάνω εγώ αναφορά κι άλλο εσείς. Εσείς είστε η υπεύθυνη του Ελληνικού σέρβερ. Αν στείλω εγώ αναφορά θα λάβω το γνωστό "Το αίτημά σας έχει προωθηθεί... Δεν είμαστε σε θέση να ελέγξουμε μετά από Χ ώρες/ημέρες, διότι τα δεδομένα δεν υπάρχουν".

Εκτός λοιπόν από το θολό εικονίδιο που διορθώθηκε (έλεγα και γω, τι τρέχει και είναι θολό. Επιτέλους θα σταματήσω να καθαρίζω τα γυαλιά μου) να αναφέρω ότι στην καινούργια αναβάθμιση έχει μπει και νέο "στοιχείο"....

Μπορούμε πλέον να βάλουμε πολιορκία στο Θησαυροφυλάκιό μας.
 

Συνημμένα

  • _a.jpg
    _a.jpg
    207,1 KB · Προβολές: 12

DeletedUser32815

Guest
Κατα εμενα το μονο θεμα ειναι γιατη να ιπαρχη διαφορα αναμεσα σε Android και PC? Και να μιν εχουν και η 2 πλατφορμες το ιδιο παραδιγμα στο PC μπορης να πεξης πακγοσμιο χαρτη μαχες και σε android οχι.
 
Κορυφή