Συζήτηση Αναβάθμιση στην 1.199

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.199
 

finrοd

Banned
Τυχεράκια! Έσκασες στα γέλια, ε;
Εγώ πάλι στο κλάμα βαλάντωσα και στα μοιρολόγια για τον ΣεΣ το 'ριξα...
Τίποτε πάλι για τον Χάρτη ΣεΣ κι ας έχουν γίνει οι περισσότερες αναφορές για δυσλειτουργίες σ' αυτό το κύριο, καίριο, μοναδικό κι ασυναγώνιστο χαρακτηριστικό τού παιχνιδιού.
:(
 

finrοd

Banned
  • Είναι αυτό που «λυγίζει» τους διακομιστές τού παιχνιδιού, που τους κάνει να «ιδρώνουν» και να βαρυγκομούν στην προσπάθεια ν' αντέξουν τη συμμετοχή μας.
  • Είναι αυτό που μας «καρφώνει» καθημερινά στις 20:00 στους Η/Υ μας.
  • Είναι αυτό κάνει τα μέλη των συντεχνιών ομάδα.
  • Είναι αυτό που ξεχωρίζει τους «αμπλαούμπληδες»-«χαζοχαρούμενους» λογαριασμούς και παίκτες, από εκείνους που ασχέτως δυναμικότητας υποστηρίζουν τους στόχους των συντεχνιών τους, συμβάλλοντας στην επίτευξή τους.
  • Είναι αυτό που δίνει άφθονη διασκέδαση, που παρέχει τη δυνατότητα γι' άμιλλα ανθρώπου με άνθρωπο μέσω της μηχανής, το πεδίο όπου εκτός από τον δείκτη τού αριστερού ή δεξιού χεριού, δουλεύει και το μυαλό των παικτών.
  • Είναι αυτό που δίνει τις καλύτερες αφορμές για «καζούρα», θυμίζοντας σε πολλούς τα χρόνια τα παιδικά, όπου μετά το παιχνίδι οι «νικητές» τάραζαν στα πειράγματα τους «χαμένους».
  • Είναι η αδρεναλίνη που κυλά στις φλέβες τού FoE.
  • Είναι το διαμάντι που όσο κι αν το «θάβουν» αυτό εξακολουθεί να λάμπει.
  • Είναι ο λόγος, μαζί με τ' άτομα που εδώ γνώρισα, ο οποίος στο παιχνίδι με κρατάει.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
ΣεΣ για οσους το νοημα της ζωης του εχει ραντεβου στις 8 καθε μερα....ΣεΣ για τη χαρα κλεφτων κι αρματωλων ΣεΣ το καμαρι των λογαριασμων που εγιναν μεγαλοι παντοίοις τρόποις .. ΠεΠ γιατι παιζεις οτι ωρα μπορεις γιατι η καταληψη κρατα 4 ωρες γιατι κι εκει θελει μυαλο και τελος γιατι χωρις τα ΠεΠ Πολλοι θα ειχαμε εγκαταληψει γιατι το παιχνιδι ειναι διασκεδαση ....ειμαι εδω να βλεπω να κλαιτε χα χα χα
 

finrοd

Banned
«Μπουρδολογίας» τ' ανάγνωσμα.
Απέναντι σε ένα άτομο βαράτε και τις περιοχές σας στον ΣεΣ δεν μπορείτε να κρατήσετε.
Βαράτε καθημερινά κάρτα στους Χάρτες ΣεΣ στις 20:00.
Βρήκατε κάτι ιπτάμενα στιλέτα, α(μεταξύ μας, στομωμένα είναι και πεταμένα όχι πετούμενα), αν και βαράτε 3-4 κόντρα σε έναν, για ν' ασπιδώνουν και να καλύπτουν τούς τομείς σας, απέναντι, επαναλαμβάνω σ' ένα άτομο. Ούτε αυτό δεν μπορούν να κάνουν....
Έχετε γίνει «ανσανσέρ» μεταξύ πρώτης και δεύτερης σελίδας στην κατάταξη συντεχνιών, (έως το καλοκαιράκι θα 'χετε «φραπεδιάσει» και τότε θα σας απολαύσω με πολλά, πάρα πολλά παγάκια).
Έχετε αλλάξει τις πόλεις σας, οι μικρομεσαίοι λογαριασμοί σας, μην θιγούν οι μεγαλόσχημοι με τα τουμπανιασμένα ΜΚ και τους εκατοντάδες εκατομμύρια πόντους στην κατάταξη παικτών, για να ανταπεξέλθετε στ' αγαθά π' απαιτεί ο ΣεΣ, γιατί ο ΣεΣ αφορά όλες τις εποχές κι είναι για πόλεις και συντεχνίες με @@.
Η μεγαλόσχημη συντεχνία σας έχει απωλέσει τις περιοχές της στους χάρτες των εποχών τού ΣεΣ και «τσαλαβουτά» στις παραλίες από ένα και μόνο άτομο του οποίου με θράσος και ξεδιαντροπιά, επειδή σας βαρούσε τους τομείς στον ΣεΣ, αμφισβητήσατε την εντιμότητα και ειλικρίνειά, (βουλώνοντάς το στη συνέχεια κι ούτε παραδοχή εσφαλμένης γνώμης κάνοντας, σαν μπήκε στην διαδικασία ν' αποδείξει πως ...ελέφαντας δεν είναι, πως δεν κλέβει στο παιχνίδι).
Αντί να σκεφτείτε το πως τα καταφέρνουν άλλες συντεχνίες χρόνια τώρα να κρατάνε τις περιοχές τους κι άλλες το ίδιο άξιες επίσης χρόνια τώρα να διεκδικούν με αξιώσεις αυτές τις περιοχές, έρχεστε να γίνεται τιμητές τού ΣεΣ, εσείς οι «παλαίουρες» που «νουμπάδες» παραμένετε.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
Επειδή εσείς δεν το μπορείτε, επειδή «κολοβή» η γνώση και η δυνατότητά σας στο παιχνίδι, ως άλλη «κολοβή αλεπού» μας προτείνετε κι εμείς να ....κολοβωθούμε!
Ε, όχι.
Ένα άτομο στο ΠΜΣ, μια πόλη στο ΠΜΣ, όσο ισχυρή και να 'ναι, δεν μπορεί να ανταγωνιστεί πολυπληθέστερες συντεχνίες
Ένας λογαριασμός σε πρώιμες εποχές με χαμηλή δυναμικότητα, ενώ μπορεί να προσφέρει τα μύρια όσα στις δράσεις τής συντεχνίας του στον ΣεΣ, περισσότερο βάρος είναι γι' αυτήν στο ΠΜΣ.
ΣεΣ και πάλι ΣεΣ και τανάπαλιν ΣεΣ
Ένα άτομο στα ΠΜΣ δεν θα σας έκανε «κουδούνια» όπως έχετε γίνει τώρα στον ΣεΣ. Κι έχετε γίνει «κουδούνια» απλώς γιατί δεν σκαμπάζετε από το παιχνίδι στον ΣεΣ. Μοναδικά σας ανδραγαθήματα τα τουμπανιασμένα ΜΚ και μερικές εκατοντάδες εκατομμύρια βαθμοί στην κατάταξη παικτών.
Κατά τα λοιπά ...φούσκες.
Ένας λογαριασμός βρε σας παίζει σ' όλες τις εποχές.
Αυτός αγαθά
Αυτός μονάδες για στρατούς πολιορκίας.
Αυτός μονάδες για τις μάχες.
Αυτός σας σπάει τις πολιορκίες κι ας βαράτε 2,3,4 άτομα μαζί.
Κλάφτε. πονέστε, μα μη λέτε πως εμείς κλαίμε και πονάμε. Δικά σας τ' αλλότρια!
Έχετε ακόμη μούρη να κυκλοφορείτε και λόγο ν' αξιώνετε...
Άντε γεια!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
χαααααααααααααααααααααααααααααααααα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!Εισαι μέγας στρατηλάτης, κλαίω βρε...εισαι διαμάντι χα χα χα χα χα για τα οσα γραφεις οπως το ειπες μπουρδολογιες.....το καλιτεχνικο σου Μπαρούφας???Στο προτεινω για nicname ε.....την Αποψη μου για το ΣεΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΣΟΥ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
χαααααααααααααααααααααααααααααααααα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!Εισαι μέγας στρατηλάτης, κλαίω βρε...εισαι διαμάντι χα χα χα χα χα για τα οσα γραφεις οπως το ειπες μπουρδολογιες.....το καλιτεχνικο σου Μπαρούφας???Στο προτεινω για nicname ε.....την Αποψη μου για το ΣεΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΣΟΥ....
Για να το κλεισω το θεμα σου εκφραζω την προσωπικη αποψη μου για τον ΣεΣ και μόνο ,Δυστυχως στην ομαδα που ειμαι οι 2-3 που πολεμανε στο ΣεΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩς ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΤΗ....ετσι λοιπον σου δινουν το δικαιωμα να νομιζεσαι και για στρατηγος....αυτα που κανεις σημερα τα εκανα τα 2 πρωτα χρονια στο φοε..τοτε που νομιζα οτι μετραει η αξια της ομαδας και μονο...Θα μου επιτρεψεις λοιπον να εχω την αποψη μου και παιζε εσυ οπως γουσταρεις να το παιζεις....Απαντω για τελευταια φορα και λυπαμαι που το κανω γιατι γεμισα λασπες...Καλη συνεχεια στο παιξιμο σου....α κατι τελευταιο ζωη εχεις? γυναικα δουλεια ενδιαφεροντα? η ολη μερα εδω μεσα τη βγαζεις??η φταιει η καραντινα γιατι εμενα η καραντινα με εκανε να ασχοληθω μαζι σου....Αργια μητηρ πασης βλακειας....απο εδω και στο εξης μονο σε πμ...
 

DeletedUser

Guest
Ένα μέρος του παιχνιδιού όπως οι χάρτες ΣεΣ, που είναι για να παίζουμε χωρίς να ρωτάμε που και αν θα χτυπήσουμε... είναι λόγος αποχώρησης από τους χάρτες το ότι κάποιοι παίζουν «εναντίον» σου; Πάνω-Κάτω γειτονιά ποδόσφαιρο και η ομάδα που δέχεται γκολ φεύγει νευριασμένη επειδή η άλλη ομάδα έπαιξε; Οι χάρτες ΣεΣ ενώ είναι το πιο όμορφο κομμάτι του παιχνιδιού έχει καταντήσει νεκροταφείο εξαιτίας τέτοιων λογικών∙ ιδιώτευση ακόμα και σε ένα παιχνίδι... παιχνίδι είναι όχι εργασία, που κλαίγεται κόσμος και κοσμάκης επειδή χάνει τομείς, έλεος... που ακόμα και σε όρους εργασίας δεν μου ταιριάζει τέτοια συμπεριφορά, αλλά τουλάχιστον μπορώ να την κατανοήσω... σε ένα παιχνίδι όμως να μεταφέρουμε τις αρρωστημένες κοινωνικές παθογένειες σημαίνει πως το παιχνίδι έχασε το ρόλο του που δεν είναι άλλος από την εκπαίδευσή μας.

Τέλος, δεν είμαι δικηγόρος κανενός ανθρώπου αλλά επειδή δημοσίως προσβάλλεις και έρχομαι αντιμέτωπος με τη μιζέρια και επειδή πάντα θα τοποθετούμε απέναντι σε ό,τι προσβάλλει την αισθητική μου είτε αυτό αφορά φίλο είτε όχι (δεν με αφορά το άτομο που προσβάλλεται αλλά η πράξη αυτή καθεαυτή), αν θες προσπάθησε να δώσεις λίγο χώρο για αγάπη μέσα σου και να ζητάς και καμμιά συγνώμη όταν αντιλαμβάνεσαι (δύσκολος ο δρόμος αυτός) ότι προσβάλλεις ανθρώπους, είναι γελοίο να μην το κάνεις.

υ.γ. χαίρομαι που έστω και αυτοί/ες οι 2-3 από την ομάδα σου αποφάσισαν να μην φύγουν από τους χάρτες ΣεΣ, αλίμονο αν άκουγαν τέτοιες συμβουλές... δεν θα είχαν λόγο να συνεχίσουν να παίζουν σε αυτό το παιχνίδι.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Για να το κλεισω το θεμα σου εκφραζω την προσωπικη αποψη μου για τον ΣεΣ και μόνο ,Δυστυχως στην ομαδα που ειμαι οι 2-3 που πολεμανε στο ΣεΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩς ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΤΗ....ετσι λοιπον σου δινουν το δικαιωμα να νομιζεσαι και για στρατηγος....αυτα που κανεις σημερα τα εκανα τα 2 πρωτα χρονια στο φοε..τοτε που νομιζα οτι μετραει η αξια της ομαδας και μονο...Θα μου επιτρεψεις λοιπον να εχω την αποψη μου και παιζε εσυ οπως γουσταρεις να το παιζεις....Απαντω για τελευταια φορα και λυπαμαι που το κανω γιατι γεμισα λασπες...Καλη συνεχεια στο παιξιμο σου....α κατι τελευταιο ζωη εχεις? γυναικα δουλεια ενδιαφεροντα? η ολη μερα εδω μεσα τη βγαζεις??η φταιει η καραντινα γιατι εμενα η καραντινα με εκανε να ασχοληθω μαζι σου....Αργια μητηρ πασης βλακειας....απο εδω και στο εξης μονο σε πμ...
Καλησπέρα. Καταρχάς το θέμα δεν είναι για τον σεσ η σφάλματα σεσ η πεδίο κτλ. Υπάρχει ήδη θέμα στο φόρουμ (προτάσεις για επόμενες αναβαθμίσεις)
Επίσης δεν έχεις κ σίγουρα δεν σου δίνει κάνεις το δικαίωμα νά κρίνεις οποιονδήποτε εκτός πλαισιων παιχνιδιού. Το αν έχει ζωή κάποιος το ξέρει ο ίδιος κ αναφορά δεν θα δώσει σε κανέναν.
Να σκοτωθούμε γιά το παιχνίδι ναι συμφωνώ. Να κραζουμε το παιχνιδι κ τους διαχειριστές ναι συμφωνώ ακόμα περισσότερο. ( για ότι συμβαίνει στο παιχνιδι όμως) σε προσωπικο επίπεδο τι κάνει ο καθένας δεν αφορά κανέναν.
 

Zeus

Νέο Μέλος
Τελικα περασε και αυτο που κραζανε οι περισοτεροι στον ΒΕΤΑ.. η καθυστερηση στην ακυρωση των επαναλλαμβανομενων αποστολων
η μονη κοσμια και ελαφρια εκφραση που αρμοζει ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΛΙΚΙΑ... καποιος πληρωνεται για να εφαρμοζει τετοιες ιδεες?
προσπαθουν λεει να αποφυγουν την καταχρηση των αποστολων.... πολυ γελ(ε)ιο

η λογικη της ΙΝΝΟ ειναι .... αφου ειμαι αχρηστη να πιασω αυτους που χρησιμοποιουν τα δεοντα ας "τιμωρησω" ολους τους παιχτες
 

Jackie Chan

Μέλος
Μπράβο Inno, οι αποστολές αργούν περισσότερο όταν πατάς ακύρωση. Πολύ χρήσιμο για να μας σπάσεις τα νεύρα. Γίνεται να ζητήσουμε υποβάθμιση στην προηγούμενη έκδοση;
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
αυτο κ αν ειναι ανεκδοτο. πηγαν το παιχνιδι ενα βημα πισω. για ποιο λογο? για το 0.000001% των παιχτων που κανουν καταχρηση των αποστολων με της μαχες?τι φταινε οι υπολοιποι να περιμενουν να κανουν μια οποιαδηποτε αποστολη να περιμενουν τοσο πολυ?
βγαλτε την αποστολη..
κακη αναβαθμιση πολυ κακη.


υ.γ εκανα ενα πειραμα. εβαλα συντεχνο να πατησει ακυρωση αποστολης κ να κρατησει την αναπνοη του μεχρι να εμφανιστει η επομενη..πηγαμε να τον χασουμε....:p
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχω την εντυπωση οτι κατι χαλασε στο Φορουμ....να εχει σχεση με την τελευταια Ανα(?)βαθμιση?
επηρεαζει και εδω?

Οταν ανοιγεις να διαβασεις ενα θεμα κανονικα θα πρεπει να σε πηγαινει αυτοματα στο πρωτο αδιαβαστο μνμ, ετσι δεν ειναι?
νομιζω οτι τωρα για καποιον λογο σε παει στην αρχη του θεματος, ασχετα αν εχει αυτο το θεμα 9 σελιδες...
δειτε και πειτε και σεις, μπας και κανω λαθος....
 

DeletedUser

Guest
Καθυστέρησε η ακύρωση των αποστολών αλλά σχεδόν εκμηδενίστηκε ο χρόνος απόκρισης που απαιτείται για να φανεί ό,τι κερδίζεις από τα τυχαία περιστατικά της πόλης... οπότε μια χαρούλα, μου αρκεί.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
τραγικη η καθυστερηση στην ακυρωση των αποστολων.το παιχνιδι πηγε ενα βημα πισω.
 
Κορυφή