Συζήτηση Ανοιξιάτικη Εκδήλωση 2020

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Logo%20-%20Spring%202020.png

Εδώ μπορείτε να συζητήσετε σχετικά με το περιεχόμενο της φετινής Ανοιξιάτικης Εκδήλωσης.
Όπως πάντα, απαγορεύεται η δημοσίευση αποστολών και των ανταμοιβών τους
ενώ επιτρέπεται μόνο γενική συζήτηση γύρω από την εκδήλωση πριν αυτή ξεκινήσει.
Μέτα την έναρξη της εκδήλωση, επίσης απαγορεύεται η δημοσίευση μελλοντικών αποστολών
και ανταμοιβών, ενώ επιτρέπονται συμβουλές και οδηγίες.
 

DeletedUser25588

Guest
το ειδικο κτηριο του ιβεντ επιθετικη ενισχυση στον αμυντικο στρατο...χαχαχααχχαχαχα καλα ενταξυ... μας δουλευουν τελειως. ειναι δυνατον να σπαταλησεις χωρο στην πολη σου για να βαλεις κτηριο που να δινει αμυνα την πολη; θα μας τρελανουν τελειως; ενετλως αχρηστο κτηριο. τραγικο ιβεντ απλα. το μονο που αξιζει ειναι οι κερασοκποι που θα μπουν. κατα τα αλλα ουτε με το που βγαλει δευτερη φορα κερασοκηπους δεν αξιζει καν να τρεξεις να ολοκληρωσεις το ιβεντ.
 

finrοd

Banned
OfSE.jpg
Εντάξει, μία προσφορά, κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, θα πάρω, σαν «ευχαριστώ» για το παιχνίδι και τον κόπο αυτών που δούλεψαν για την εκδήλωση.
Θα επιθυμούσα όμως μια αύξηση στις ποσότητες, με ταυτόχρονη διατήρηση της τιμής. Για παράδειγμα η μεσαία προσφορά, μέχρι εκεί φτάνω αν πάω παραπάνω στην επόμενη εκδήλωση δεν έχει..., θα μπορούσε να γίνει πιο θελκτική.
Ας μεταφερθεί αυτό στους ...«οικονομικούς». :)
Ελπίζω να μην ποντάρουν στα φράγκα που εξοικονομούν, λόγω μη εξόδου, όσοι μένουν σπίτι. Υπάρχουν και οι άλλοι που συνήθειες δεν άλλαξαν. Σκεφθείτε τους!
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Το εβεντ ειναι το ανοιξιατικο που εχει ξαναμπει οποτε οι περισσοτεροι πιστευω οτι το θυμαστε απο περυσι. Ειναι αυτο με τις λιμνες που πρεπει καθε φορα να διαλεξουμε ενα ζωακι ωστε να πηδηξει μια αποσταση και τελικα μετα απο πολλα πηδηματα (μη γελατε πονηρα μυαλα) να φτασουμε στο τελος της λιμνης ωστε να παρουμε το δωρο (δηλ μια αναβαθμιση για το κεντρικο δωρο). Το κεντρικο δωρο φτανει μεχρι λεβελ 8 αρα θελουμε 7 αναβαθμισεις. 2 θα παρουμε απο τις αποστολες αρα θελουμε 5 απο τις λιμνες. Και επειδη οι λιμνες δινουν ενναλαξ δωρα χρειαζεται να περασουμε 9 λιμνες ωστε να τερματισουμε το κεντρικο δωρο. Καθε φορα λοιπον μας δινει να επιλεξουμε αναμεσα σε 3 ζωακια που το καθενα εχει διαφορετικο κοστος και κανει και διαφορετικη αποσταση. Υπαρχουν 4 κατηγοριες, χρυσα, ασημενια, χαλκινα και λευκα οπου διανυει το καθενα τις εξης αποστασεις 4,3,2,1 αντιστοιχα. Επισης δινουν και διαφορετικα δωρα. Τωρα επειδη τα πραγματα ειναι οριακα και δεν φτανουν τα φαναρια ακομα και με τη φθηνοτερη επιλογη πρεπει (δηλ προτεινω) να παιρνουμε την πιο αποδοτικη επιλογη δηλ το φθηνοτερο ανα μετρο ωστε να διανυσουμε την μεγαλυτερη αποσταση και να περασουμε τις περισσοτερες λιμνες. Επισης να ελεγξετε το email αυριο για τα 100 φαναρια δωρο και επισης να κοιτατε την πολη σας γιατι θα εμφανιζει κερασιες που θα δινουν δωρο φαναρια. Μονο ετσι θα μαζεψουμε ικανοποιητικο αριθμο για να παρουμε το κεντρικο δωρο πληρες. Τα πιο αποδοτικα ζωακια ειναι η 2η κατηγορια δηλ τα ασημενια (κυκνος, ρακουν, ελεφαντας) οποτε επιλεγουμε αυτα. Αν τυχον δεν εχει τοτε τα χρυσα (ελαφι, λιονταρι, καμηλοπαρδαλη) . Επισης ενα θεμα που πρεπει να προσεξουμε ειναι οτι ΔΕΝ μεταφερεται τυχον υπολοιπο στην επομενη λιμνη. Οποτε επειδη καθε λιμνη ειναι ακριβως 25 μετρα πρεπει να συνδυαζουμε τα ζωακια ωστε να μην χανουμε φαναρια. Το πιο αποδοτικο ειναι να παρουμε 7 φορες ασημενιο (δηλ 3 χ 7 = 21) και ενα χρυσο (4) αρα η σουμα 21 + 4 = 25. Αλλα δεν ξερω αν θα εμφανιζει καθε φορα ασημενιο. Καλη τυχη παιδια.

ΥΓ Αυτες τις συμβουλες τις εδωσα και στη συντεχνια και ελπιζω να παμε καλα και σε αυτο το εβεντ αν και ειναι πολυ οριακο και θα εξαρτηθει απο το ποσα εξτρα φαναρια θα παρουμε καθως και το αν θα ειμαστε στις 2 πανω κατηγοριες που δινουν ως αμοιβη αναβαθμιση για το κεντρικο δωρο.

ΥΓ 2 Εμενα στο email μου ηρθε το δωρο και πηρα 100 φαναρια εξτρα ηδη. Μικρη βοηθεια αλλα οτι μαζευουμε καλο ειναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31374

Guest
ΥΓ Αυτες τις συμβουλες τις εδωσα και στη συντεχνια και ελπιζω να παμε καλα και σε αυτο το εβεντ αν και ειναι πολυ οριακο και θα εξαρτηθει απο το ποσα εξτρα φαναρια θα παρουμε καθως και το αν θα ειμαστε στις 2 πανω κατηγοριες που δινουν ως αμοιβη αναβαθμιση για το κεντρικο δωρο.

ΥΓ 2 Εμενα στο email μου ηρθε το δωρο και πηρα 100 φαναρια εξτρα ηδη. Μικρη βοηθεια αλλα οτι μαζευουμε καλο ειναι.

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τη βοήθεια :)
και εγώ πήρα τα 100 φανάρια. ;)
 

finrοd

Banned
ilt.jpg

Αυτή η αποστολή μ' αρέσει. Το εναλλακτικό ζητούμενό της. Θα το προτιμούσα η εκπλήρωσή του να ήταν μονόδρομος.
Βοηθά, νομίζω, στο να δούμε την πόλη ως κάτι το μη στατικό, ως μέρος του παιχνιδιού και της στρατηγικής μας σ' αυτό. Ναι, και η ρυμοτομία είναι μέρος της στρατηγικής, όπως και η πρόβλεψη χώρου για την ικανοποίηση απρόσμενων αναγκών.
 

finrοd

Banned
Θα μου χρεωθούν οι χαρακτηρισμοί τού «γκρινιάρη» και του «υποχόνδριου» επειδή ενολχούμαι από την «κουμούτσα», (oschi για τους γερμανόγλωσσους, μην παρεξηγηθώ κι από πάνω), που στην εικόνα φαίνεται; Άσε που πρέπει να επιλέξω την είσοδο στο περιβάλλον τής εκδήλωσης, κάθε φορά που σε κάποιον κόσμο συνδέομαι, για να εξαφανιστεί από την οθόνη του Η/Υ και να μην ταλαιπωρεί τα ματάκια μου, έτσι άκομψη, άχαρη κι άκρως εκνευριστική που 'ναι. Θα μπορούσε, για παράδειγμα, ν' αλλάζουν χρώμα τα πέταλα του άνθους, αν υποτεθεί ότι αναγκαίο είναι να μου υπενθυμίζεται με κάποιον τρόπο ότι εκεί είναι η είσοδος στο περιβάλλον τής εκδήλωσης.:)
Oschi
Το 'χω βάλει στόχο να συγκεντρώσω όσες περισσότερες αναβαθμίσεις τής «Παγόδας» μπορέσω. Ούτε ένα «φανάρι» δεν σκοπεύω να ξοδέψω πριν εμφανιστεί για δεύτερη φορά το εργαλείο αναβάθμισης τής «Παγόδας» ως Ημερήσια Ανταμοιβή. Θα με ταλανίζει έως τα τότε; γκρρρ:mad:

ΥΓ
Άσχετο με το προηγούμενο, αλλά τι έγινε με τ' αποτελέσματα εκείνου του διαγωνισμού που έληξε στις 31/03/20; Άντε, Κυριακή ξημερώνει. Ας μοιράσει «χαρά» το παιχνίδι!:);)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Θα μου χρεωθούν οι χαρακτηρισμοί τού «γκρινιάρη» και του «υποχόνδριου» επειδή ενολχούμαι από την «κουμούτσα», (oschi για τους γερμανόγλωσσους, μην παρεξηγηθώ κι από πάνω), που στην εικόνα φαίνεται; Άσε που πρέπει να επιλέξω την είσοδο στο περιβάλλον τής εκδήλωσης, κάθε φορά που σε κάποιον κόσμο συνδέομαι, για να εξαφανιστεί από την οθόνη του Η/Υ και να μην ταλαιπωρεί τα ματάκια μου, έτσι άκομψη, άχαρη κι άκρως εκνευριστική που 'ναι. Θα μπορούσε, για παράδειγμα, ν' αλλάζουν χρώμα τα πέταλα του άνθους, αν υποτεθεί ότι αναγκαίο είναι να μου υπενθυμίζεται με κάποιον τρόπο ότι εκεί είναι η είσοδος στο περιβάλλον τής εκδήλωσης.:)
Προβολή συνημμένου 1181
Το 'χω βάλει στόχο να συγκεντρώσω όσες περισσότερες αναβαθμίσεις τής «Παγόδας» μπορέσω. Ούτε ένα «φανάρι» δεν σκοπεύω να ξοδέψω πριν εμφανιστεί για δεύτερη φορά το εργαλείο αναβάθμισης τής «Παγόδας» ως Ημερήσια Ανταμοιβή. Θα με ταλανίζει έως τα τότε; γκρρρ:mad:

ΥΓ
Άσχετο με το προηγούμενο, αλλά τι έγινε με τ' αποτελέσματα εκείνου του διαγωνισμού που έληξε στις 31/03/20; Άντε, Κυριακή ξημερώνει. Ας μοιράσει «χαρά» το παιχνίδι!:);)
Μονο για την παγοδα αξιζει ...καλημερα
 

finrοd

Banned
Αρχίσαν να με ζώνουν για τα καλά τα «φίδια».
Αν επιβεβαιωθεί η υποψία μου ότι δεν θα εμφανιστεί δεύτερη φορά η αναβάθμιση της παγόδας στις ημερήσιες ανταμοιβές θα συγχιστώ.
Κι ως γνωστόν, (από διάλογο ελληνικής ταινίας αυτό), όταν συγχίζομαι μ' ανεβαίνει η πίεση και κάθε που μ' ανεβαίνει η πίεση, συγχίζομαι! :)
Ελβέτικο τυρί από τις ...τρύπες θα κάνω τους χάρτες των εποχών στον Χάρτη ΣεΣ. Κανονίστε...
Γενικώς κι αδιακρίτως θα κοπανώ τις συντεχνίες και σαν το γιατί θα ρωτάνε θα τους απαντώ: «ΙΝΝΟ, αναβάθμιση παγόδας, Ανοιξιάτικη εκδήλωση, μπαμπεσιά, τα παράπονά σας στην ...iris».:p
Είναι απαράδεκτο να βάζετε το εργαλείο αναβάθμισης της παγόδας πρώτο-πρώτο στις ημερήσιες ανταμοιβές, τότε που δεν έχουμε μαζεμένα φαναράκια για να το ξετρυπώσουμε από δαύτες, και να μην το έχετε διαθέσιμο κι αργότερα. Γκρρρ:mad:
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Στον δοκιμαστικο σερβερ παντως μπηκε 2 φορες. Και συνηθως οσο θυμαμαι 2 φορες εμφανιζονται τα ημερησια δωρα στα εβεντ. Οποτε κρατα τα φαναρακια σου και περιμενε! Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια χωρια που εχει ακομα 8μιση μερες.
 

finrοd

Banned
Εγώ θα περιμένω, αν και το μέσο τής εκδήλωσης έχει περάσει, αλλά αυτούς να δείτε τι τους περιμένει αν αδίκως περιμένω! :D και διαολάκι που λείπει από της μουρίτσες.

Για του λόγου τ' αληθές ιδού: (κι έχω πάνω από 7.000 φαναράκια μαζεμένα).
SERT.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Καλα σε πιστευουμε. Δεν χρειαζονται φωτογραφιες! Αν δεν βγαλει 2η φορα γκρινιαξε και κραξε ελευθερα!
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Εγώ θα περιμένω, αν και το μέσο τής εκδήλωσης έχει περάσει, αλλά αυτούς να δείτε τι τους περιμένει αν αδίκως περιμένω! :D και διαολάκι που λείπει από της μουρίτσες.

Για του λόγου τ' αληθές ιδού: (κι έχω πάνω από 7.000 φαναράκια μαζεμένα).
Προβολή συνημμένου 1198
Finrod αν σε παρηγορεί στην ίδια ακριβώς κατάσταση αναμονής ειμαι και εγώ , λογικά προς το τέλος να την περιμένεις την αναβάθμιση παγοδας αφού ήταν το πρώτο ημερήσιο δώρο που έβγαλε . Μέχρι τότε υπομονή και μάζευε !
 

finrοd

Banned
1. Η πίστη πράγμα κακό, μην την εμπιστεύεστε. Της λογικής η ατραπός, κι αν δυσκολοδιάβατη, σίγουρα μας οδηγεί.

2. Δε με παρηγορεί και δεν φταις εσύ. Σ' αυτό φταίξιμο δεν έχεις! :)
Τι παρηγοριά να 'βρω που θα «καούν» κι άλλοι με μένα αντάμα; Ούτε καν το «επίτευγμα» του να 'μαι το μοναδικό άτομο που την πάτησε δε θα 'χω κατορθώσει!!! χαχαχα
Λογικά, θα 'πρεπε, μιας και πρώτο δόθηκε στις ημερήσιες ανταμοιβές, πάλι πρώτο τον δεύτερο κύκλο των ημερήσιων ανταμοιβών ν' ανοίξει.
Αχ και να την κάνουν την «κασκαρίκα».
Αυτό που 'χε κάνει η ΙΝΚΑΣ στο γ' κόσμο, (χρόνια πριν, δεν το 'ζησα, μου το 'παν, σαν ρώτησα γιατί κανείς δεν ακουμπά τους τομείς τής ΙΝΚΑΣ), σαν την χτύπησαν στον ΣεΣ, η «τρέλλα» που πούλησαν τα μέλη της διαλύοντας τους χάρτες, θα ωχριά εμπρός σ' αυτό που θα συμβεί.
Έχω ν' ανταγωνιστώ και τον Διο... στη γενική κατάταξη, αλλά και να ξεπεράσω και το φιλαράκι μου τον «γρουσουζάκο» που «χάλασε» εκεί που πήγε κι όλο την κατάταξη κοιτά. Ποιός; Ο γρουσουζάκος! Πού 'χε τους πόντους γραμμένους εκεί που μελάνι δεν πιάνει και τα 'δινε όλα για την συντεχνία. Γκρρρρ
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Λογικά, θα 'πρεπε, μιας και πρώτο δόθηκε στις ημερήσιες ανταμοιβές, πάλι πρώτο τον δεύτερο κύκλο των ημερήσιων ανταμοιβών ν' ανοίξει


Εισαι νεος εδω ακομα απο οτι βλεπω απο την εγγραφη σου στο φορουμ και ασχολεισαι μολις 4-5 μηνες με το παιχνιδι. Οποτε δεν ξερεις. Και αν δεν ξερεις μην γκρινιαζεις. Και αν δεν γκρινιαζεις θα κανεις καλο σε ολους μας. Αυτο που λες δεν ισχυει ουτε λογικα ουτε μη-λογικα καθως σε κανενα αλλο εβεντ δεν υπηρχε μια συμμετρια δηλ 1ος και 2ος κυκλος (οπως λες) ημερησιων δωρων. Οπως να ναι μπαινανε. Οποτε υπομονη και η σιωπη ειναι χρυσος. Οτι παραπονο μετα την ληξη του εβεντ. Μπορει να το φυλανε για τελευταια μερα ωστε να εχεις τον μεγιστο αριθμο φαναριων αρα και περισσοτερες προσπαθειες να παρεις αυτο που επιθυμεις.
 

finrοd

Banned
Ο ΝΕΟΣ είναι «ΩΡΑΙΟΣ» και ο ΠΑΛΑΙΟΣ είναι «ΑΛΛΙΩΣ». Προσωπικά τα συνδυάζω και τα δυο. Και Νέος και Παλαιός. Και «Ωραίος» και «Αλλιώς».
Γι' αυτό μην ξύνεστε στη γκλίτσα τού ...τσομπάνη!
Έχετε χάρη που δεσμεύτηκα, στ' άτομα που δεν αντέχουν τα καυτερά να είμαι απλώς ...spicy!

Λοιπόν, προς ενημέρωση παλαιών και νυν «αδαών», έτσι ώστε να μην είναι εσαεί «αδαείς», τα παρακάτω:
Forge Bowl 2020, Ημερήσιες ανταμοιβές. Η συμμετρία υπαρκτή!
2020_FBE.jpg

Ανοιξιάτικη Εκδήλωση 2019. Ημερήσιες ανταμοιβές. Η συμμετρία υπαρκτή!
2019_SE.jpg

Αυτά!

ΥΓ (ως συνήθως αργοπορημένο)
Ελπίζω να μπει, έστω και στο τέλος, το εργαλείο αναβάθμισης της Παγόδας. Δε θα με ενοχλήσει διόλου το να 'χω μαζέψει ακόμη περισσότερα φαναράκια, μιας και οι ΙΝΝΟπιθανότητες, για να αποκτηθεί τ' οτιδήποτε, έχουν τη δική τους λογική λειτουργίας! χεχεχε
Ας είναι μόνο μια διασάλευση της έως τώρα συμμετρίας στις ημερήσιες ανταμοιβές. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ο ΝΕΟΣ είναι «ΩΡΑΙΟΣ» και ο ΠΑΛΑΙΟΣ είναι «ΑΛΛΙΩΣ». Προσωπικά τα συνδυάζω και τα δυο. Και Νέος και Παλαιός. Και «Ωραίος» και «Αλλιώς».
Γι' αυτό μην ξύνεστε στη γκλίτσα τού ...τσομπάνη!
Έχετε χάρη που δεσμεύτηκα, στ' άτομα που δεν αντέχουν τα καυτερά να είμαι απλώς ...spicy!

Λοιπόν, προς ενημέρωση παλαιών και νυν «αδαών», έτσι ώστε να μην είναι εσαεί «αδαείς», τα παρακάτω:
Forge Bowl 2020, Ημερήσιες ανταμοιβές. Η συμμετρία υπαρκτή!
Προβολή συνημμένου 1199

Ανοιξιάτικη Εκδήλωση 2019. Ημερήσιες ανταμοιβές. Η συμμετρία υπαρκτή!
Προβολή συνημμένου 1200

Αυτά!

ΥΓ (ως συνήθως αργοπορημένο)
Ελπίζω να μπει, έστω και στο τέλος, το εργαλείο αναβάθμισης της Παγόδας. Δε θα με ενοχλήσει διόλου το να 'χω μαζέψει ακόμη περισσότερα φαναράκια, μιας και οι ΙΝΝΟπιθανότητες, για να αποκτηθεί τ' οτιδήποτε, έχουν τη δική τους λογική λειτουργίας! χεχεχε
Ας είναι μόνο μια διασάλευση της έως τώρα συμμετρίας στις ημερήσιες ανταμοιβές. :)


Παρε εξοδοχαρτο και γραψε αιτια νουμερο 6 (σωματικη ασκηση) και βγες μια βολτα γιατι σε εχει ρεψει το μεσα. Ειλικρινα στο λεω.

Καταρχας της ανοιξιατικης εκδηλωσης 2019 αυτα που εβαλες ΔΕΝ ειναι οι ημερησιες ανταμοιβες αλλα οι ανταμοιβες των λιμνων που δινει κιτ κεντρικου δωρου εναλλαξ με κατι αλλο.

Οι ημερησιες ανταμοιβες ειναι απο πανω εκει που λεει daily specials (δηλ στα εγγλεζικα οι ημερησιες ανταμοιβες)

Οοσν αφορα το forge bowl μας εξηγεις που υπαρχει συμμετρια ?? Γιατι εγω εξακολουθω και δεν βλεπω καθολου. Βλεπω τα δωρα ανακατα τυχαια εκει μεσα και πολλα απο αυτα εμφανιζονται μονο μια φορα.

Ηταν 21 μερες και εχει 21 δωρα. Να πουμε οτι οτι ο Α κυκλος (που λες εσυ) ειναι 11 μερες και ο Β τις αλλες 10? Δεν βλεπω να εχουμε μια αντιστιχοιση. Θες ο Β κυκλος να ξεκιναει πιο μετα πχ την 14η μερα που ξαναμπηκε κολοσσος? Και παλι δεν βλεπω να ακολουθουν την ιδια σειρα.

Επεξηγησε τι βλεπουμε και κανε αναλυση. Το να κανεις Printscreen και να χειριζεσαι το ms paint δεν μου λεει κατι.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
οπως και να εχει ολοι μας περιμενουμε τις αναβαθμισεις....μπορει βρε αδερφε να σκεγτηκαν....καναμε τη ΄΄εξυπναδα΄΄΄και τη βαλαμε πρωτη,ε ασ τη βαλουμε στα πισω πισω να εχουν φαναρακια να διορθωσουμε.....χα χα χα σιγα μην μας σκεφτεται η INNO.....καλη ανασταση!!!!και ειδικα ανασταση και αναταση ψυχης !!!
 

finrοd

Banned
Χρήσιμο είναι, σαν ορμήνιες, παραινέσεις σ' άτομα άλλα απευθύνουμε ν' αποφεύγουμε το είδωλό μας να κοιτάμε. Αν τούτο δεν κάνουμε, δημιουργείται σύγχιση σε ποιον απευθυνόμαστε...

Ναι, σωστό αυτό. ΔΕΝ είναι οι ημερήσιες ανταμοιβές. Αιτιολόγηση, της λανθασμένης επισύναψης, η αλλαγή στην εστίαση, μέσω τού περιηγητή, (σμίκρυνση εμφάνισης της σελίδας), για να χωρέσει σε ένα αποτύπωμα η εικόνα. Δίκαιη η αιτιολόγηση; Όχι κατ' εμέ. Θα την αφήσω ως έχει, «μνημείο» μιας απροσεξίας που οφείλω να θυμάμαι.

Εκείνο που εννοώ είναι ότι μετά το μέσο τής εκδήλωσης θα 'πρεπε πρώτο να επαναληφθεί. Δεν «τραβώ» μια νοητή γραμμή διαχωρίζοντας την εμφάνιση των ανταμοιβών σε Α' και Β' μέρος.

Πάμε να δούμε το «μοτίβο», θέτωντας εξ αρχής ως βάση πως κάτι το επαναλαμβανόμενο, τυχαίο δεν μπορεί να 'ναι.
Αποφεύγω την ανάρτηση των εικόνων, μιας κι είναι γνωστό το μπορούν να βρεθούν, και τα δεδομένα που 'χω περασμένα σε υπολογιστικά φύλλα, μάλλον θα μπερδέψουν.

Forge Bowl 2018
Οι ημερήσιες ανταμοιβές στις θέσεις 2 και 1, επανεμφανίζονται αντίστοιχα στις θέσεις 8 και 15.
Η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 2 ξεκινά πρώτη, ΠΡΙΝ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις, και
η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 1 συνεχίζει πρώτη, ΜΕΤΑ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις.

Forge Bowl 2019
Οι ημερήσιες ανταμοιβές στις θέσεις 2 και 1, επανεμφανίζονται αντίστοιχα στις θέσεις 11 και 15.
Η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 2 ξεκινά πρώτη, στο μεταίχμιο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις, και
η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 1 συνεχίζει πρώτη, ΜΕΤΑ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις.
Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ότι η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 2 επανεμφανίστηκε στην 11η θέση κι όχι στην 8η, «χαλώντας» το «μοτίβο».​
Αντιθέτως, υποστηρίζω, το θεμελιώνει. Αυτό, γιατί, λαμβάνοντας υπ' όψιν πως στις ημερήσιες ανταμοιβές τής συγκεκριμένης εκδήλωσης συμπεριλαμβάνονται και οι κατασκευές, (τρεις στον αριθμό: πισίνα, αίθριο και αγάλματα), του συμπλέγματος «Κλασικός κήπος», και κάνοντας την απαραίτητη αναγωγή, η ημερήσια ανταμοιβή της 2ης θέσης είναι σαν να έχει επανεμφανιστεί στην 8η!!​
Αυτή είναι και η μόνη «παρενέργεια» που επιφέρει η ένταξη στις ημερήσιες ανταμοιβές των τριών κατασκευών του συμπλέγματος «Κλασικός κήπος», ενώ η ημερήσια ανταμοιβή τής 1ης θέσης επανεμφανίζεται κανονικά στην 15η θέση, συνεχίζοντας, όπως ήδη γράφηκε, τις επαναλήψεις μετά το μέσο τής εκδήλωσης.​

Forge Bowl 2020
Οι ημερήσιες ανταμοιβές στις θέσεις 2 και 1, επανεμφανίζονται αντίστοιχα στις θέσεις 9 και 14.
Η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 2 ξεκινά πρώτη, ΠΡΙΝ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις, και
η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 1 συνεχίζει πρώτη, ΜΕΤΑ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις.
Η συμμετρία διατηρείται. Το «μοτίβο» δεν διαταράσσεται!​
ΣΥΝ μία θέση στην ημερήσια ανταμοιβή τής 2ης θέσης, ΜΕΙΟΝ μία θέση στην ημερήσια ανταμοιβή τής 1ης θέσης. «Συγκλίνουν» αμφότερες κατά τον ίδιο αριθμό θέσεων. (Αυτό θα το συναντήσουμε και πάλι).​
Ανοιξιάτικη εκδήλωση 2017
Οι ημερήσιες ανταμοιβές στις θέσεις 1 και 2, επανεμφανίζονται αντίστοιχα στις θέσεις 8 και 15.
Η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 1 ξεκινά πρώτη, ΠΡΙΝ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις, και
η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 2 συνεχίζει πρώτη, ΜΕΤΑ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις.
Όχι, δεν άλλαξε το «μοτίβο»!​
Απλώς, η «Είσοδος του Αυτοκράτορα» εμφανίστηκε στην πρώτη θέση για να δώσει την αναγκαία ανάσα απόστασης από τις υπόλοιπες κατασκευές του συμπλέγματος «Κερασόκηπος». Απλή αντιμετάθεση, στην αρχή για το λόγο π' αναφέρθηκε.​
Επανεμφανίζεται κανονικά στην 8η θέση, όπως αν ήταν στην 2η θέση η αρχική της εμφάνιση. Επίσης, πάλι στην 15η θέση, μετά το μέσο της εκδήλωσης, συνεχίζονται οι επαναλήψεις από τις ημερήσιες ανταμοιβές που δεν σχετίζονται με το συγκεκριμένο σύμπλεγμα.​
Το «μοτίβο» κραττεί!​

Ανοιξιάτικη εκδήλωση 2018
Απλή επανάληψη των κατασκευών τού συμπλέγματος «Κερασόκηπος». (Αποτελεί εξαίρεση σ' ολάκερο το στήσιμο της).

Ανοιξιάτικη εκδήλωση 2019
Οι ημερήσιες ανταμοιβές στις θέσεις 2 και 1, επανεμφανίζονται αντίστοιχα στις θέσεις 7 και 16.
Η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 2 ξεκινά πρώτη, ΠΡΙΝ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις, και
η ημερήσια ανταμοιβή τής θέσης 1 συνεχίζει πρώτη, ΜΕΤΑ το μέσο τής εκδήλωσης, τις επαναλήψεις.
Η συμμετρία διατηρείται. Το «μοτίβο» δεν διαταράσσεται!
ΜΕΙΟΝ μία θέση στην ημερήσια ανταμοιβή τής 2ης θέσης, ΣΥΝ μία θέση στην ημερήσια ανταμοιβή τής 1ης θέσης. «Αποκλίνουν» αμφότερες κατά τον ίδιο αριθμό θέσεων. (βλ. Forge Bowl 2020).

Ανοιξιάτικη εκδήλωση 2020
Η ημερήσια ανταμοιβή στη θέση 2 ΔΕΝ, επανεμφανίζεται στη θέση 8.
Αντί αυτής εμφανίζεται στη θέση 8 το εργαλείο συρρίκνωσης. Ενθαρρυντικό αυτό, μιας και έχει ξανασυμβεί, αντί για επανάληψη της κατασκευής να εμφανίζεται στην αντίστοιχη θέση εργαλείο άμεσα σχετιζόμενο μ' αυτήν.
Λαμβάνοντας υπ' όψιν το πάνω, ελπίζω ότι το «μοτίβο» διατηρείται, δηλαδή η ημερήσια ανταμοιβή τής 2ης θέσης ξεκινά τις επαναλήψεις, ΠΡΙΝ το μέσο τής εκδήλωσης, (την 8η μέρα), και περιμένω αύριο να εμφανιστεί, στην θέση 15, (την 15η μέρα δηλαδή και μετά το μέσο της εκδήλωσης, ως πρέπει), η ημερήσια ανταμοιβή τής 1ης θέσης, δηλαδή το εργαλείο αναβάθμισης της Παγόδας.
Αν δεν γίνει αυτό, τότε εξανεμίζονται οι ελπίδες μου για επανεμφάνισή του, εκτός κι αν αύριο εμφανιστεί ως ημερήσια ανταμοιβή η Παγόδα επιπέδου 1.
Τότε υπάρχει μια αμυδρή ελπίδα να εμφανιστεί, σε μεταγενέστερη ημερομηνία, και το εργαλείο αναβάθμισης της Παγόδας.

Εν κατακλείδι:
Αν δω την 2η κατά σειρά εμφάνισης ημερήσια ανταμοιβή να επαναλαμβάνεται την 7η μέρα, τότε θα περιμένω η ημερήσια ανταμοιβή που εμφανίστηκε 1η, την πρώτη ημέρα, να εμφανιστεί ξανά την 16η μέρα.

Αν δω την 2η κατά σειρά εμφάνισης ημερήσια ανταμοιβή να επαναλαμβάνεται την 8η μέρα, τότε θα περιμένω η ημερήσια ανταμοιβή που εμφανίστηκε 1η, την πρώτη ημέρα, να εμφανιστεί ξανά την 15η μέρα.

Αν δω την 2η κατά σειρά εμφάνισης ημερήσια ανταμοιβή να επαναλαμβάνεται την 9η μέρα, τότε θα περιμένω η ημερήσια ανταμοιβή που εμφανίστηκε 1η, την πρώτη ημέρα, να εμφανιστεί ξανά την 14η μέρα.

Αν δεν δω τίποτε από τα παραπάνω, τότε σε αχαρτογράφητο πεδίο βαδίζω.
Πάντα οι ανταμοιβές της 1ης και 2ης ημέρας, επαναλαμβάνονταν. Δεν ήταν από 'κεινες που εμφανίζονταν μόνο μία φορά. Ελπίζω αυτό να μην αλλάξει.:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ο φόβος οδηγεί στη σκοτεινή πλευρά. Ο φόβος οδηγεί στο θυμό. Ο θυμός οδηγεί στο μίσος. Το μίσος οδηγεί στον πόνο.

Αυτα που ειπες και ανελυσες τα δεχομαι οτι υπαρχει ενα μοτιβο εστω και χαλαρο δηλ που να αφορα 2 δωρα εστω. Αλλα εσυ αναφερεσαι πλεον σε ομοιοτητες αναμεσα σε διαφορετικα εβεντ. Αλλα αυτο ειναι εντελως διαφορετικο απο αυτο που αρχικα ανεφερες σαν επαναληψη σε δυο κυκλους δηλ το 1ο θα εμφανιστει ξανα 1ο στο Β κυκλο ημερησιων δωρων.

Λογικά, θα 'πρεπε, μιας και πρώτο δόθηκε στις ημερήσιες ανταμοιβές, πάλι πρώτο τον δεύτερο κύκλο των ημερήσιων ανταμοιβών ν' ανοίξει.

Στο δινω οτι εκατσες και ειδες ολα τα προηγουμενα εβεντ προκειμενου να υποστηριξεις τη θεση σου. Τωρα αν η αναλυση ειναι σωστη αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο. Οπως και αν σχετιζεται με τα αρχικα σου μηνυματα. Γιατι εγω απο οτι βλεπω οταν εκατσες και εψαξες καλυτερα τα εβεντ ειδες πως δεν υπαρχει αυτο που προειπες αλλα βρηκες ενα μοτιβο διαφορετικο και τσουπ το κολλησες. ;)
 
Κορυφή