Αρένα PvP

finrοd

Banned
Δράκε, δράκε γελαστέ
πράσινε και φτερωτέ
τα μαντάτα γράψε εδώ
απ' του ΒΕΤΑ το ...χωριό.

Λεύτερα, δίχως «ντροπές»
νέα απ' την ΠεΠάρα πες
τι φτιασίδια έχει βάλει
ποιά τ' απατηλά της «κάλλη»;

ΥΓ
Βρε ...ΒΕΤΑτζήδες, εδώ μπορείτε τα μαύρα κι άραχλα μελλούμενα να μας λέτε. Μην μας έρθουν απότομα και πάμε ...αδιάβαστοι, μένοντας ακαριαία στον τόπο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Τι να πουμε τι ... τι να ΜΟΝΟλογησουμε
Αντε το γαντι να σηκωσω εγω
(αφου οι υπολοιποι μαλλον δεν θελουν να το σηκωσουν για να μην ...αναγνωριστουν οι αλλοι εαυτοι τους)
Οπως γνωριζατε ηδη ....το ιννοσταλτο ποταμι πισω δεν γυρνα
Μαυρο Χαλι*
Την πρωτη εβδομαδα ετσι για να εχω γνωμη το παλεψα .... με οτι μπορεσα μεταλλια διαμαντια κλπ
εχω μεινει χωρις μεταλλια πλεον
τις επομενες ...απο την μεγιστη δοση διασκεδασης που πηρα ''γεμισα/χορτασα'' τοσο πολυ
που ουτε να μπω στο μπετα για να μαζεψω δεν εχω ορεξη
εγω με τα χάλια αγγλικα μου οσο μπορεσα τα ειπα
κυριως ομως τα ειπαν και οι εξ αλλοδαπης φιλοι μου -εκει ως συνηθως πονταρω** -

Το οτι μπηκαν καποια εχτρα παραθυρα για να σου δειχνουν τι θεση εχεις και ποσο απεχεις απο το να ξεκλειδωσεις τα μπαουλα δεν το σωζει με τιποτα
Οσο για τα ..δωρα /οφελη τι να σας πω θα κανουμε .....την τυχη μας
πχ 30000 βαθμους ετσι ωστε να ανοιξεις το platinum μπαουλο
δηλ θα κερδισεις 20 ποντους 20 υλικα ..και 2 ολοκληρα κομματακια απο τα 15 που χρειαζονται για να αποκτησεις 1 ναο γνωσης επιπ 1
τωρα τι σημαινει να μαζεψετε 30000 βαθμοι
σκεφτειτε καθε μαχη -του στυλ με ενα κλικ (αυτοματο) ραντευου στα τυφλα εαν νικησετε θα παρετε απο 357 εως 144 βαθμου και εαν χασετε ...θα αφαιρεθουν οι αντιστοιχοι βαθμοι
η μπαρα καθε μια ωρα σου δινει μια δοκιμη ομως ...η μπαρα ειναι 5θεση και αμα γεμισει δεν ...μαζευει αλλο
καντε υπολογισμους για να δειτε τι σας περιμενει ....

Οσο για ολα τα αλλα παραμενουν σταθερα
αυτοματες μαχες και αντιο πυργοι γειτονιας
μαχες μπορει να κανετε στην γειτονια αλλα δεν θα μετρουν στους πυργους
ετσι...μην πανε χαμενα και τα ΜΚ λεηλασιας

Ακολουθουν τα γνωστα ασχετα
*οχι αδελφια μου δεν ειναι ο τονος στο ιιιιι
και δεν ομιλω για καποιο μαγικο μαυρο χαλάκιπου θα μας πεταξει στην χωρα του ..ποτε ποτε
μεταφορικα και κυριολεκτκα το χάλι ειναι μαυρο και ''αραχνο'' απο αποψη διασκεδασης ενδιαφεροντος κλπ

** ποιος ξερει ισως επικρατηση η λογικη των .... στατιστικων και αργησει πολυ να μπει στους ζωντανους σερβερς?
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Άνευ σχολίων, πλην του: Αχ τι μας κάνει η ...«ΠεΠάρα»!!! Και είπαμε; Το έψιλον, μασκαρεμένο ...άλφα είναι. :p
Screenshot_2021-03-26 Feedback - PvP Arena (reworked).png
 

Space Pilot

Ενεργό Μέλος
Καλησπέρα!
Οι Πύργοι επιστρέφουν από Δευτέρα (για τον Beta, μιλάμε) και το PVP Arena παραμένει για όσους το γουστάρουν...
Νομίζω, από τις πιο ισορροπημένες αποφάσεις της Inno...
 

finrοd

Banned
Καλημέρα!
Για αρχή, Ευχαριστώ για την ενημερώση. Να 'σαι πάντα καλά!
Στο προκείμενο τώρα:
Μάλιστα! Ωραία. Ελπίζω να υπάρχει η δυνατότητα ΜΗ συμμετοχής στην «ΠεΠάρα» σαν επιλέγω να μην επανδρώσω τις θέσεις τού αμυντικού στρατεύματος.
Οι τελευταίες μου πληροφορίες για το θέμα, αυτό επιβεβαιώνουν. Ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα;

Θα 'μαι αυστηρότερος σ' ό,τι αφορά το «Ισορροπημένη απόφαση».
Δεν θα υπήρχε καμμία ανισορροπία αν, εντελώς ανισόρροπα κι ως κεραυνός εν αιθρία, η ΙΝΝΟ δεν ανακοίνωνε, δίχως καμμία βάσιμη αιτιολόγηση, την κατάργηση των Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές, κι απλώς πρόσθετε, ως ακόμη ένα σκέλος τού παιχνιδιού, την «ΠεΠάρα».

Πάντως οφείλω να δώσω τα εύσημα μαζί με τ΄ ολόψυχό μου εύγε, στους τεχνικούς τής ΙΝΝΟ που κατάφεραν να ξεπεράσουν τα προβλήματα , έτσι ώστε η παράλληλη συνύπαρξη της «ΠεΠάρας» με τα Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές, να μη δημιουργήσει προβλήματα στα αρχεία καταγραφών.
Και το αξίζουν γιατί κάποτε μας ειπώθηκε το κάτωθι, τ' οποίο βέβαια αναπάντητο δεν έμεινε και μάλλον το λάβανε σοβαρά υπ' όψιν τους οι τεχνικοί τής ΙΝΝΟ και στη δουλειά στρωθήκαν::smiling_imp:

Τώρα, λέω και πάλι πως δεν θα είναι παράλληλα διαθέσιμα και τα δύο χαρακτηριστικά.
Ένας από τους λόγους είναι ότι σίγουρα θα δημιουργηθεί σύγχυση στα αρχεία καταγραφών στο παρασκήνιο, κάτι που φυσικά θα εμφανιστεί ως σφάλματα στο προσκήνιο.
Αυτό πάλι τι σόι αστείο είναι;
Δηλαδή επειδή σαν προστέθηκαν τα ΠΜΣ και δεν καταργήθηκε ο ΣεΣ (αν και για εκεί το βλέπω να πηγαίνει και «πρόβα τζενεράλε» είναι η κατάργηση των Τουρνουά Πύργων/Γειτονιάς), επειδή, λοιπόν, δεν καταργήθηκε άμεσα ο ΣεΣ δημιουργήθηκε σύγχιση στ' αρχεία καταγραφών στο παρασκήνιο και εμφανίστηκαν σφάλματα στο προσκήνιο;
Εδώ τώρα οφείλουμε να γελάσουμε;
Δυο ξεχωριστά χαρακτηριστικά για ν' ανταγωνίζονται οι Συντεχνίες και, μάλιστα, προσθέτοντας βαθμούς στην ίδια και αυτή κατάταξη, κάτι που δεν συμβαίνει μεταξύ τής ΠεΠ Αρένα και των Τουρνουά Πύργων/Γειτονιάς, συνεπώς δεν υπάρχει κίνδυνος να ...συγχιστούν τ' αρχεία καταγραφών.
Στ' αρχεία καταγραφής των Τουρνουά Πύργων/Γειτονιάς θα καταγράφονται όλες οι μάχες οπουδήποτε κι αν γίνονται, ενώ στ' αρχεία τής ΠεΠ Αρένα θα καταγράφονται μόνο οι μάχες μεταξύ των παικτών που σ' αυτήν συμμετέχουν.
Έωλη, ανυπόστατη, «παιδιάστικη» η συγκεκριμένη αιτίαση. Αν αλλιώς είναι, παρακαλώ εξηγήστε. Θα χαρώ τη λύση να σας δώσω, αν όντως πρόβλημα σύγχισης στα αρχεία υπάρχει!
ΥΓ
Κι αν η μνήμη κοντή, όπως κάπου γράφτηκε, από νανισμό δεν πάσχει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Επανέρχομαι, διότι δέχθηκα κάποια σχόλια σχετικά μ' αυτό:
Θα 'μαι αυστηρότερος σ' ό,τι αφορά το «Ισορροπημένη απόφαση».
Δεν θα υπήρχε καμμία ανισορροπία αν, εντελώς ανισόρροπα κι ως κεραυνός εν αιθρία, η ΙΝΝΟ δεν ανακοίνωνε, δίχως καμμία βάσιμη αιτιολόγηση, την κατάργηση των Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές, κι απλώς πρόσθετε, ως ακόμη ένα σκέλος τού παιχνιδιού, την «ΠεΠάρα».
Ναι, για μένα δεν είναι «ισορροπημένη» απάφαση μα ΕΞΑΝΑΓκΑΣΜΕΝΗ απόφαση.
Εξαναγκάστηκε η ΙΝΝΟ, κάτω από την απόλυτη κατακραυγή των παικτών και την επιμονή τους στον στέρεο αντίλογο στην απόφασή της να καταργήσει τα Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιών, να την πάρει πίσω.
Ανυποχώρητα οι παίκτες ζητούν την παραμονή των Τουρνουά, ενώ ασκούν αρνητική κριτική για το χαρακτηριστικό τής «ΠεΠάρας»,
Φανταστείτε να τους αγνοήσει και πάλι η ΙΝΝΟ, να ξαναφέρει την «ΠεΠάρα» στην επίσημη διανομή τού παιχνιδιού, καταργώντας ταυτόχρονα τα Τουρνουά και να εισπράξει από τους παίκτες ότι και στην πρώτη προσπάθεια επιβολής, με το έτσι θέλω, αυτής τής ανισόρροπης απόφασης, εισέπραξε.
Κόλαφος! Μετά μάλλον θα έπρεπε να «ξηλώσει» ολάκερη τη σχεδιαστική ομάδα τού FoE ή/και να αποσύρει το παιχνίδι από τους διακομιστές της..

Και μιας και μιλάμε για την σθεναρή αντίσταση των παικτών και την εμμονή τους στην παροχή ποιοτικής διασκέδασης από την ΙΝΝΟ μέσω του Foe,
υπάρχει περίπτωση για ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ, με μερικές χιλιάδες διαμάντια, λόγω ΨΥΧΙΚΗΣ ΟΔΥΝΗΣ στους παίκτες που εξ' αρχής στάθηκαν στο πλευρό τής λογικής, στο πλευρό τού FoE όπως το γνωρίσαμε και τ' αγαπήσαμε, στο πλευρό των ποιοτικών χαρακτηριστικών τού FoE, «τρώγοντας» όλη τη «λαχτάρα» από τον μπαμπούλα τής «ΠεΠάρας» π' απειλούσε να κατασπαράξει τα Τουρνουά; Υπάρχει; :smiling_imp:

Μόνο σ' αυτούς. Στους άλλους, τους αδιάφορους ή/και υποστηρικτές τής κατάργησης των Τουρνουά, (αν τέτοιοι υπάρχουν), τίποτε απολύτως. Μην πω, μάλιστα, να τα πάρουν απ' αυτούς για να καλύψουν το ύψος των αποζημιώσεων στους έτερους.:D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ευχαριστούμε που μοιράζεσαι μαζί μας τις ανησυχίες σου.
Μπορείς να γράψεις τα σχόλια και τις απορίες σου στο φόρουμ του Beta, μιας και το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό είναι ενεργό εκεί και δεν έχει προγραμματιστεί (εφόσον δεν ανακοινώθηκε ακόμα) η ενεργοποίηση του στους live servers.
Σίγουρα θα πάρεις έγκυρες απαντήσεις σχετικά από τους εκεί συντονιστές.
 

finrοd

Banned
Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε σχετικά με το επερχόμενο χαρακτηριστικό, Αρένα PvP.
Ευχαριστώ κι εγώ για την παροχή του φόρουμ έτσι ώστε να συζητάμε και τις απόψεις μας να μοιραζόμαστε.
Προτιμώ τη συζήτηση με τα μέλη τής ελληνικής κοινότητας του FοΕ, και λόγω τού ότι δεν μπορώ να εκφραστώ κατά το επιθυμητό στα εγγλέζικα.
Εξάλλου, ακόμη και το εντός τής παράθεσης να μην ισχύει, η συζήτηση για την «ΠεΠάρα» γίνεται στην ενότητα των αποκαλύψεων, δίχως να διασαλεύει την τάξη στο φόρουμ.
Ακόμη και κάτι το μη έγκυρο να γραφεί, μιας κι ότι στην βήτα έκδοση υπάρχει στην ουσία ανύπαρκτο είναι έως που να ενσωματωθεί στις επίσημες διανομές, δεν πειράζει. Τροφή για συζήτηση είναι.

ΥΓ
β1.jpg

β2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Γεια χαρά!
Μια ερώτηση, ρητορική, προς όλους:
Τι το κοινό έχουν τα Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές, (τα οποία απειλεί η ΙΝΝΟ να καταργήσει), και ο Χάρτης ΣεΣ, (τον οποίο η ΙΝΝΟ καταβάλλοντας φιλότιμες προσπάθειες, προσπαθεί ν' απαξιώσει);;

Και τα δύο είναι βασικά και κύρια χαρακτηριστικά τού παιχνιδιού, που όμως δεν λειτουργούν ή υπολειτουργούν στην εφαρμογή για άλλες, πλην Η/Υ, συσκευές.

Ναι, έτσι είναι!
Ο Χάρτης ΣεΣ δεν είναι διαθέσιμος στην εφαρμογή, παρά μόνο στην έκδοση για Η/Υ.
Οι χρήστες που έχουν πρόσβαση στο παιχνίδι μέσω άλλων πλην Η/Υ, συσκευών πολύ δύσκολα μπορούν να είναι ανταγωνιστικοί στα Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές, μιας και θα τους λείπουν οι μάχες που στον Χάρτη ΣεΣ οι χρήστες Η/Υ κάνουν.

Συνεπώς, αν η ΙΝΝΟ θέλει να δώσει προτεραιότητα στο να εξυπηρετήσει ή/και ν' αυξήσει την πελατεία της που χρησιμοποιεί άλλες, πλην Η.Υ, συσκευές, τα Τουρνουά Πύργων και ο Χάρτης ΣεΣ αποτελούν εμπόδια σ' αυτή της την επιλογή.

Επομένως, αν στον Χάρτη ΣεΣ διασκεδάζετε, αν ο ΣεΣ σας αρέσει, αν τον θεωρείτε, όπως κι εγώ, το αξεπέραστο πεδίο ανταγωνισμού μεταξύ των συντεχνιών, βγείτε ανοιχτά, καθημερινά, βομβαρδίστε το φόρουμ και την ΙΝΝΟ με κάθε θεμιτό τρόπο, με παραινέσεις για τη διατήρησή του, για τη βελτίωσή του, για τη διόρθωση των δυσλειτουργιών του, για την περαιτέρω αναβάθμισή του κι εξέλιξή του, ακόμη και με νέα χαρακτηριστικά.

ΥΓ
Έτσι εξηγείται, δια της λογικής, και τ' ότι η ΙΝΝΟ δεν αιτιολόγησε την απόφασή της για κατάργηση των Τουρνουά Πύργων στις Γειτονιές, απολύτως αναιτιολόγητη την άφησε, και τ' ότι πέρα από την μη ενασχόληση της με τις αναγκαίες διορθώσεις στον ΣεΣ, φροντίζει στις ...αναβαθμίσεις να τον υποβαθμίζει, σε μια συνειδητή προσπάθεια να τον απαξιώσει.
Έλα όμως που στην δίαιτά μας δεν περιλαμβάνεται το ...κουτόχορτο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Αν και δεν θελω να γινομαι προαγγελος κακων ...μελλουμενων σας λεω οτι ο κυβος ερριφθει
απο την επομενη αναβαθμιση στον σερβερ βετα
θα ξεκινησουν μεν ξανα οι Πυργοι της Γειτονιας ομως θα καταργηθει ο ΣεΣ
α ξεχασα Καλο Μηνα
 

finrοd

Banned
Screenshot_2021-04-07 Feature - PvP Arena (reworked).png
Άντε μετά να βρουν χρόνο ν' ασχοληθούν με τα σφάλματα και τις δυσλειτουργίες στα σκέλη τού παιχνιδιού στις επίσημες διανομές του.
Τους έχει την καρδιά κλέψει η ΠεΠάρα. Άντε να δούμε τι άλλα δεινά θα υποστούμε για χάρη της!
Τουλάχιστον να μη χειροτερεύει η κατάσταση στις επίσημες διανομές και να διορθώσουν τις τσαπατσουλιές που μας φόρτωσαν με την «αναβάθμιση»1.200
.
ΥΓ
Πότε «πέφτει» το Πάσχα των Καθολικών;
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
καλησπερα!!ξερει καποιος αν το κτηριο απο το το ηβεντ με τα φαναρια λεηλατειται? κι επισης να μου πει αυτου του ειδους τις πληροφοριες που θα τις βρισκω ωστε να μην σας ζαλιζω?
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
καλησπερα!!ξερει καποιος αν το κτηριο απο το το ηβεντ με τα φαναρια λεηλατειται? κι επισης να μου πει αυτου του ειδους τις πληροφοριες που θα τις βρισκω ωστε να μην σας ζαλιζω?
Εδώ βρίσκετε τα πάντα σχετικά με τα κτίρια.
Καλή συνέχεια.
 
Κορυφή