Συζήτηση Αρένα PvP

TeTaTeT

Μέλος
Ωραίο νέο "συστατικό" αλλα όσο περνάει ο καιρός το παιχνίδι γίνεται πιο ατομικό, με μηδενική συντεχνιακή και ατομική στρατηγική και με πλήρη απαίτηση αγοράς διαμαντιών. Πρέπει να αλλάξει το "δωρεάν παιχνίδι στρατηγικής" και να γινει π.χ. "ατομικό παιχνίδι αγοράς διαμαντιών".
 

JIMI HENDRIX

Μέλος
καλή η πρόσθεση και άλλων χαρακτηριστικών αν συνδυαζόταν και με βελτιωσεις και διορθωσεις ουσιαστικές θα ηταν το ιδανικότερο ....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
εκπληκτικο χαρακτηριστικο. ειναι οτι ελειπε απο το παιχνιδι.
νομιζω θα επισκιασει τα υπολοιπα χαρακτηριστικα του παιχνιδου.
σεσ vs αρενα? μα φυσικα αρενα.
πεδιο vs αρενα? μα θελει κ ερωτημα? αρενα!
εχει εκπληκτικα δωρα μεσα στα σεντουκια. ομοια τους ποτε ξανα στο φοε!
μου αρκει η αρενα πλεον. θα ηθελα να σβηστει η πολη μου κ μες στην μεση να μπει ο πυργος αρενας να μπαινω καπακι εκει! μην ψαχνω περα δωθε στα περιχωρα που διαλο ειναι.
φοβερη δουλεια ευχαριστουμε ινο!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Φοεκικα ζω για την στιγμη που θα ξεκινησει η α ρ ε ν α
το μονο πλεον εθιστικο χαρακτηριστικο
η διασκεδαση θα κτυπησει κοκκινο
επιτελους θα μαζευω πολλους βαθμους θα κανω ''τυφλες'' μαχες θα κερδιζω τα σπουδαια δωρα της αρενας
ολες οι αλλες μαχες πλεον θα μου φαινονται ΄΄αοσμες΄΄ δεν θα εχουν την μαγεια μιας kinder εκπληξης
καλα απο την χαρα μου εχω κατσει πανω στην πολη μου ολη την ημερα για να μην χασω την δοκιμη ''επι τη εμφανισει της΄΄
εχει αργησει λιγο 'η ιδεα μου ειναι ?
φυσικα οι πρωτες φιρμες παντα αργουν
μηπως την ματιασε ματι κακο γιατι ειναι ευμορφη πολυ
να αρχισω τα ξεματιασματα ?

Ακολουθει διευκρινιστικο ασχετο
Απονηρευτα φοεκιτακια ξερω τα περισσοτερα εχετε παθει μια συγχιση ...καλυτερα εναν ..ντουβρουτζα να το πω
ακουτε εγραφως ορατα εμας (αναφερομαι και στους ανωθεν παλαιους και καλους γνωστες του φοε παιχτες) να εκθιαζουμε ξαφνικα την αρενα
αυτην που τοσο καιρο ...κραζαμε
ομως αφου η γνωμη μας στην τελικη ..τοσο αξιζει -μετραει σε αυτο το παιχνιδι
πιστευω οτι πλεον θα γραφουμε αυτο που θελουν να ''ακουνε'' εγραφως ορατα τα ωτα των ανωθεν κρατουντων
ελπιζω να σας καλυψα αδελφια μου
ιρις μου το :heart_eyes: παει στο θαρρος που επεδειξες
με το....να ζητησεις δημοσιως την γνωμη μας
 
Τελευταία επεξεργασία:

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Μόνο σε εμένα δεν έχει εμφανιστεί ακόμη;;; Επίσης δεν κατάλαβα ένα πράγμα. Τι θα γίνουν τα τουρνουά ΠεΠ; Θα μείνουν; Για ποιον λόγο; Κι αν φύγουν οι επαρχίες που έδιναν πρόσβαση στους πύργους τι θα προσφέρουν πλέον; Επεκτάσεις ίσως:heart_eyes:;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Μόνο σε εμένα δεν έχει εμφανιστεί ακόμη;;; Επίσης δεν κατάλαβα ένα πράγμα. Τι θα γίνουν τα τουρνουά ΠεΠ; Θα μείνουν; Για ποιον λόγο; Κι αν φύγουν οι επαρχίες που έδιναν πρόσβαση στους πύργους τι θα προσφέρουν πλέον; Επεκτάσεις ίσως:heart_eyes:;
1- E δυστυχως η τυχη σας δεν θα κρατησει για πολυ αορατη την αρενα
2- θα παραμεινουν ως εχων
-νομιζω δηλ γιατι δωσαμε μεγαλο αγωνα μεχρι να τα καταφερουμε στον σερβερ βετα-
3- τωρα για τα δωρα τι να σας πω γκρεμιστε οτι εχετε στην πολη σας ..πως αλλιως θα βολεψετε ολα τα σπουδαια δωρα που θα δινει η αρενα του στυλ 2 ακομη νομισματα αρενας για 2 εξτρα μαχες ..μερικα νομισματα κλπ
και δεν καταλαβα τι αχαριστια ειναι αυτη δηλ δεν σας φτανει που θα βλεπετε την αρενα που θα κολλαει ακομη πιο πολυ το παιχνιδι θελετε ..και επεκτασεις εεεεε


Τελικά 28/5 θα εμφανιστεί
Μαρτυριαρη ..εκει κτυπα μας αλυπητα
μην μας αφησεις να ζησουμε το ονειρο δηλ οτι επιασαν ''τοπο'' τα κολπα του χουιντινι
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Έχουν αλλάξει οι ημερομηνίες τοποθέτησης και έναρξης της Αρένας PvP βγήκε σχετική ανακοίνωση, οι πύργοι αφαιρούνται,στις αντίστοιχες επαρχίες δεν θα δίνονται επεκτάσεις.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Έχουν αλλάξει οι ημερομηνίες τοποθέτησης και έναρξης της Αρένας PvP βγήκε σχετική ανακοίνωση, οι πύργοι αφαιρούνται,στις αντίστοιχες επαρχίες δεν θα δίνονται επεκτάσεις.
Καλημέρα. Νομίζω είχε ανακοινωθεί στον μπετα ότι οι πυργοι παραμενουν.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kalhmera= Καλημερα
ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF εχει μεν εν μερει δικαιο
γιατι οντως στην αρχη αυτο ειχε πει η ΙΝΝΟ
ομως οι πυργοι μετα απο αρκετο αγωνα* που καναμε στον σερβερ βετα
ξαναγυρισαν οπως ηταν
οριστε και η επιβεβαιωση
* ξεκινησαμε με φωνες το γυρισαμε στην ...καθιστικη διαμαρτυρια και μετα εριξα στην ..πιστα το χαρτι των στατιστικων
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βρε γατουληδες , εσεις που διαμαρτυρεστε για το οτι η αρενα δεν ξεκινησε 21 Μαιου απλα να σας ενημερωσω οτι στο site εγραφε ερχετε η αρενα 21 Μαιου αλλα δεν εγραφε ποιανου ετους , οποτε σταματηστε την γκρινια
 

Space Pilot

Ενεργό Μέλος
Αν το δείτε μέσα στο πλαίσιο ότι, τελικά, δεν φεύγουν οι Πύργοι (ύστερα από τον αγώνα που δώσαμε, όπως λέει και η tala) μια χαρά "καινούργιο κόσκινο" είναι, που θα σας δώσει κι έναν αέρα φρεσκάδας. Άντε, γιατί μουχλιάσατε όλοι, εδώ πέρα...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλη Εβδομαδα
Οι δικες μου ενστασεις πλεον ( μετα τις νεες διορθωσεις των πυργων της γειτονιας) δεν αφορουν αμιγως την αρενα
(αλλωστε στην τελικη αφου δεν ταιριαζουν ...τα χνωτα μας θα κανουμε οτι η μια δεν υπαρχει για την αλλη)

Οι ενστασεις/αντιρρησεις που εχω αφορουν γενικα οποιοδηποτε ''αοσμο'' πλεον νεο χαρακτηριστικο
γιατι προκαλουν επιβαρυνση ενος ηδη ...φορτωμενου παιχνιδιου και σιγουρα νεα κολληματα/σφαλματα
και αντε να σπαταλανε παλι χρονο για να τα διορθωσουν οι αρμοδιοι
αντι να ασχοληθουν με τις διορθωσεις /αναβαθμισεις /εξελιξεις παλαιων σταθερων φοεκικων αξιων ορα ΣεΣ
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Αγώνα κάνατε; Μα η αρένα δεν θα ερχόταν σε αντικατάσταση των επιμέρους τουρνουά; Δηλαδή όχι σαν κατάργηση αλλά σαν ενοποίηση σε ένα κτήριο που να τα συμπεριλαμβάνει όλα και να τα βελτιώνει κάνοντάς τα πιο κατανοητά και οργανωμένα, με περεταίρω ανταμοιβές. Εγώ αυτό νόμιζα αλλά απ'ότι βλέπω δεν θα είναι έτσι... Αντί γι'αυτό θα προστεθεί ένα καινούργιο χαρακτηριστικό που θα σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις επιπλέον μάχες. Εντάξει δεν έχει κάτι κακό αυτό καθ'αυτό, αλλά γενικότερα επιβαρύνεται και περιπλέκεται το παιχνίδι. Τώρα τι να πω; Τέλος πάντων( ; ).
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αγώνα κάνατε; Μα η αρένα δεν θα ερχόταν σε αντικατάσταση των επιμέρους τουρνουά; Δηλαδή όχι σαν κατάργηση αλλά σαν ενοποίηση σε ένα κτήριο που να τα συμπεριλαμβάνει όλα και να τα βελτιώνει κάνοντάς τα πιο κατανοητά και οργανωμένα, με περεταίρω ανταμοιβές. Εγώ αυτό νόμιζα αλλά απ'ότι βλέπω δεν θα είναι έτσι... Αντί γι'αυτό θα προστεθεί ένα καινούργιο χαρακτηριστικό που θα σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις επιπλέον μάχες. Εντάξει δεν έχει κάτι κακό αυτό καθ'αυτό, αλλά γενικότερα επιβαρύνεται και περιπλέκεται το παιχνίδι. Τώρα τι να πω; Τέλος πάντων( ; ).
Δυστυχως στην αρχη οταν μπηκε η αρενα στο βετα εξαφανιστηκαν ολα (αυτο ηταν το αρχικο σχεδιο της ιννο)
οι πυργοι της γειτονιας ειχαν εξαφανιστει και απο τις οι αντιστοιχες επαρχιες στους χαρτες ηπειρων
δεν μετρουσαν οι αλλες μαχες -ΣεΣ ΠΜΣ Ζουγκλα γειτονια κλπ -
υπηρχε μονο το τουρνουα της αρενας και μονο οι μαχες της αρενας μετρουσαν
μετα απο αγωνα αλλαξε αυτο
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Αντί να βάλλουν τον ΣεΣ και στις φορητές συσκευές-η τεχνολογία προχωράει και προσφέρει νέες δυνατότητες όπως μεγαλύτερος αποθηκευτικός χώρος, πολλαπλοί επεξεργαστές και άλλα πολλά, τα οποία καθιστούν ίσως δυνατή την υποστήριξή του- και να τον αναβαθμίσουν(https://forum.gr.forgeofempires.com...ΜΣ-και-γενικα-για-το-παιχνιδι.8743/post-51017 μια πρόταση) ώστε να λυθούν όλα τα θέματα που προκύπτουν από αυτήν την διαφορά εφαρμογής-online παιχνιδιού προσπαθούν να απαξιώσουν τον ΣεΣ, βάζοντας άλλα καινούργια χαρακτηριστικά. Βέβαια αυτό το πρόβλημα και η λύση που επιδιώκουν απέφερε καρπούς: αυτά τα νέα χαρακτηριστικά εμπλούτισαν το παιχνίδι και δεν μείωσαν καθόλου τον ΣεΣ. Αν τώρα τον εντάξουν και στην εφαρμογή θα κλείσει η ψαλίδα ανάμεσα στις δύο πλευρές του παιχνιδιού και το παιχνίδι θα βγει κερδισμένο. Η λύση μπροστά τους, η απόφαση δική τους. Εμείς ελπίζουμε για το καλύτερο.
ΥΣ. Δεν έχει πολύ σχέση με το λήμμα μα το έφερε η κουβέντα γι'αυτό το έγραψα εδώ.
 
Κορυφή