Συζήτηση Αρένα PvP

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
στον σεσ δεν υπαρχει λογο οι παιχτες να πατησουν εδω. https://prnt.sc/13emzib
αν μπορουσαν να τον καταργησουν θα το εκαναν χθες οχι αυριο.
(καποια στιγμη θα το κανουν απλα περιμενουν να σπαστουν-χαλαστουν-βαρεθουν κ οι τελευταιοι των μοικανων που παιζουν ακομα.)
 

xlntstay

Ενεργό Μέλος
Ερωτηση...κατα την αγορα προσπαθειων-μαχων με τη χρήση μεταλλιων έχουμε αυξηση στην ποσοτητα που χρειαζετε οπως και στην εκστρατεια... Μηδενισμος και εκκίνηση απο την αρχικη τιμή υπάρχει? Και εαν υπάρχει ποτε γινεται(πχ καθε δευτερα μετα την απονομη αμοιβων)?
 
  • Like
Αντιδράσεις: Kortez

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ερωτηση...κατα την αγορα προσπαθειων-μαχων με τη χρήση μεταλλιων έχουμε αυξηση στην ποσοτητα που χρειαζετε οπως και στην εκστρατεια... Μηδενισμος και εκκίνηση απο την αρχικη τιμή υπάρχει? Και εαν υπάρχει ποτε γινεται(πχ καθε δευτερα μετα την απονομη αμοιβων)?
ναι καθε φορα που ξεκιναει νεος πυργος
....φυσικα μεχρι να το κανουν ετσι στο βετα
εφαγα ολα τα μεταλλια μου
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παμε με νεο "αερα"....χαχαχαχαχ
Τι να λεμε, θα το παιξουμε και αυτο...:oops:
Καλο θα ηταν οταν πατας "ΚΑΤΑΤΑΞΗ" να σου δειχνει την καρτελα που εισαι εσυ και οχι οι 5 πρωτοι...αν θες να δεις τους 5 πρωτους (για τους περιεργους) ειναι ποιο ευκολο...οχι?
Στην παγκοσμια καταταξη πως ειναι δλδ?...καπως ετσι..!!!
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Εγώ να πω κάτι άλλο; Μήπως όταν αποτυχαίνεις στους δύσκολους να σου μειώνει λιγότερο κι όχι περισσότερο;;; Δηλαδή παίρνεις το ρίσκο να επιτεθείς σε δύσκολο αντίπαλο. Ε δεν είναι περισσότερες οι πιθανότητες να χάσεις; Ε δεν είναι καλύτερο να χάνεις τους μισούς από τον μέτριο(100). Και αναλόγως να χάνεις περισσότερους αν χάνεις από εύκολο αντίπαλο. Με λίγα λόγια τα ποσά "δυσκολία παίκτη"- "χάσιμο πόντων" να είναι αντιστρόφως ανάλογα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχω παρατηρησει οτι σε καποια επιπεδα "μπαινουν" στη 1η θεση (επανω δλδ, στη "δυσκολη" κατηγορια) ανυπαρκτοι αντιπαλλοι....!!!!
Για ποιο λογο γινετε αυτο? Και ποσο δικαιο ειναι?
Γινετε σε ολους μας καταρχας?
Δεν εχω διαβασει κατι σχετικα με το θεμα οπου και αν εψαξα....

Επισης εχω παρατηρησει οτι αυτοι οι ανυπαρκτοι αντιπαλλοι εχουν ιδια ποσοστα σε αμυνα και επιθεση, πραγμα που ειναι λιγο παλαβο...απο τα Πεδια ηρθαν?
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Προφανώς όμως δεν είναι καθόλου δίκαιο. Φαντάζομαι μπορεί να έχουν από πολύ μεγάλα, κατ'αναλογίαν, ποσοστά μέχρι και... στημένους στρατούς για να χάσεις(χωρίς παρεξήγηση. Δεν το λέω επιθετικά προς την εταιρία. Απλώς αν επιτεθείς σε ανύπαρκτο παίκτη, κανείς δεν σου εγγυάται πως οι άμυνες δεν βγαίνουν εκείνη την στιγμή.).
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Και αν χασει ο "στημενος" παικτης, ποιος χανει τους βαθμους του, αφου δεν υπαρχει και στην αναλογη λιστα?

Παρατηρηστε Συμπαικτες και εσεις και μιληστε...οταν δειτε αγνωστο ονομα -στη πανω θεση ξαναλεω-, οταν δειτε οτι δεν μπορειτε να ανοιξετε τις πληροφοριες παικτη κανοντας αριστερο κλικ στη φοτο του "αντιπαλλου", και κυριως οταν δειτε ιδια νουμερα σε επιθεση και αμυνα....
κατι τετοιο δλδ...
Aυτο το ονομα δεν το εχω συναστησει σε 2 κοσμους που παιζω (αν υπαρχει σε καποιον αλλον κοσμο, ζηταω συγνωμη για την αναστατωση), και εχω συνατησει αρκετα ακομα "αγνωστα" ονοματα....και ολα με τα ιδια χαρακτηρηστικα που περιγραφω παραπανω...

ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΑΣ Παρακαλω απο τη διαχειρηση... αν ξερετε και εσεις βεβαια...
Αν υπηρχαν παντως NPCs θεωρω οτι θα επρεπε να το ξερουμε ολοι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Ενα αλλο θεμα, γιαυτο και το επαναλαμβανομενο post...

Δεν καταλαβαινω γιατι στα "μεγαλα" κυπελλα, δεν εχει σαν ανταμοιβες επισης, προσπαθειες...
θεωρω οτι θα επρεπε να εχει και ισως οχι μονο 5 που εχει στα μικρα κυπελλα....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Δεν εχουμε απαντησεις βεβαια, αλλα επανερχομαι με τους NPC΄s...


Στο καπακι η μαχη, ο "παικταρας" προλαβε και αλλαξε στρατο, και εχασα τους ποντους που καταφερα να παρω στην 1η μαχη...
ΜΠΡΑΒΟ στο ΦοΕ....!!!
τι να λεμε αλλο?

Υ.Γ. ... Οκ, ο NPC αντιπαλλος (βαση της επομενης απαντηση σας), αλλα γιατι πρεπει να συμπεριφερετε πολυ διαφορετικα απο ενα "φυσικο" αντιπαλλο?
- Δεν νομιζω οτι βοηθανε στη δικαιοτερη εξελιξη του παιχνιδιου καποιες τετοιες λεπτομεριες(?)...
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εχω παρατηρησει οτι σε καποια επιπεδα "μπαινουν" στη 1η θεση (επανω δλδ, στη "δυσκολη" κατηγορια) ανυπαρκτοι αντιπαλλοι....!!!!
Για ποιο λογο γινετε αυτο? Και ποσο δικαιο ειναι?
Γινετε σε ολους μας καταρχας?
Δεν εχω διαβασει κατι σχετικα με το θεμα οπου και αν εψαξα....

Επισης εχω παρατηρησει οτι αυτοι οι ανυπαρκτοι αντιπαλλοι εχουν ιδια ποσοστα σε αμυνα και επιθεση, πραγμα που ειναι λιγο παλαβο...απο τα Πεδια ηρθαν?

Όταν δεν υπάρχει φυσικός αντίπαλος το σύστημα δημιουργεί έναν NPC αντίπαλο για να καλύψει τη θέση στην αντίστοιχη δυσκολία.
Σύμφωνα με αυτό, υπάρχει επίσης και η πιθανότητα να εμφανίζεται σε κάποια θέση ο ίδιος αντίπαλος αν δεν υπάρχει κάποιος άλλος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εχω παρατηρησει οτι σε καποια επιπεδα "μπαινουν" στη 1η θεση (επανω δλδ, στη "δυσκολη" κατηγορια) ανυπαρκτοι αντιπαλλοι....!!!!
Για ποιο λογο γινετε αυτο? Και ποσο δικαιο ειναι?
Γινετε σε ολους μας καταρχας?
Δεν εχω διαβασει κατι σχετικα με το θεμα οπου και αν εψαξα....

Επισης εχω παρατηρησει οτι αυτοι οι ανυπαρκτοι αντιπαλλοι εχουν ιδια ποσοστα σε αμυνα και επιθεση, πραγμα που ειναι λιγο παλαβο...απο τα Πεδια ηρθαν?

Όταν δεν υπάρχει φυσικός αντίπαλος το σύστημα δημιουργεί έναν NPC αντίπαλο για να καλύψει τη θέση στην αντίστοιχη δυσκολία.
Σύμφωνα με αυτό, υπάρχει επίσης και η πιθανότητα να εμφανίζεται σε κάποια θέση ο ίδιος αντίπαλος αν δεν υπάρχει κάποιος άλλος.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Όταν δεν υπάρχει φυσικός αντίπαλος το σύστημα δημιουργεί έναν NPC αντίπαλο για να καλύψει τη θέση στην αντίστοιχη δυσκολία.
Σύμφωνα με αυτό, υπάρχει επίσης και η πιθανότητα να εμφανίζεται σε κάποια θέση ο ίδιος αντίπαλος αν δεν υπάρχει κάποιος άλλος.

Ναι οκ, το καταλαβαινω και μια φορα αν το πειτε....:p;)

Αλλα η απαντηση σας με οδηγει στα επομενα ερωτηματα, αυτοματα (μαλιστα ηταν η επομενη ερωτηση που ηθελα να γραψω, πριν ακομη μπω και διαβασω την απαντηση σας)....
-Τι θα πει δεν υπαρχει φυσικος αντιπαλλος?
-Καποια ωρα, δεν υπαρχει?
-Γιατι τωρα πχ υπαρχει και σε 3 ωρες δεν υπαρχει?
- Η βαθμολογια βλεπω οτι εχει 500-600 θεσεις.....

Θα σας προλαβω πριν την απαντηση, (μη μου πειτε οτι για να μη μου βγαζει συνεχως τον ιδιο) για να μην επανερχομαστε κιολλας....
δειτε παρακαλω παρακατω....


Αυτες ειναι μαχες στη σειρα και μαλιστα οι 3-4 με αποσταση καποιες ωρες με τις αλλες....
Γιατι να "κολλαει" σε εναν αντιπαλλο η συγκεκριμενη θεση?
Γιατι θα πρεπει να βαρεσω τον δυστυχο συμπαικτη μου 7-8 φορες στη σειρα?
**να τονισω οτι στο παραδειγμα που δειχνω ο παικτης ειναι φυσικος αντιπαλλος (οχι NPC) και καθε φορα χανει ποντους καταταξης, που τους κερδιζω εγω...γιατι θα πρεπει να κολλαει στη 1 θεση που (φανταζομαι) θελουν να βαρανε οι περισσοτεροι, λογω ποντων?
και γιατι αντιστοιχα (χωρις να ξαναστειλω φοτο, δεν γινετε να κανουμε ολη μερα αυτο), να κολλαει επισης η 1η θεση σε NPC με 1200 ΚΑΙ αμυνα ΚΑΙ επιθεση? πως θα περασω απο τετοιον αντιπαλλο? γιατι μου "απαγορευετε" να βαρεσω στην 1η θεση πχ που δινει ποντους καλους?

πατας και "ανανεωση", αλλα τπτ...το "συστημα" θελει να κοπανησω οποσδηποτε τον ιδιο....
Δεν τολμησα να πατησω και με διαμαντι, γιατι αν μου ξαναβγαλει τον ιδιο, μαυρο φιδι που σας εφαγε, και οχι εδω, αλλα στα ytube και στα FB....που μας βλεπουν και αλλοι....;)

- Δεν νομιζω οτι βοηθανε στη δικαιοτερη εξελιξη του παιχνιδιου καποιες τετοιες λεπτομεριες(?)...

Υ.Γ...και σε αυτο αλλα και στο #30 ποστ, δεν περιμενω απαντηση φυσικα απο την εδω διαχειρηση, αλλα περιμενω να προωθηθουν αυτες οι εσφαλμενες "λεπτομεριες" παραπανω, ωστε να δουμε κανενα ματς της προκοπης, και να μη φαινονται "στημενα" και στο ποδι ολα (ή μηπως ειναι?)...για πολλοστη φορα, οπως και σε πολλα προηγουμενα χαρακτηριστικα του παχνιδιου που μπαινουν κατα καιρους, (ξανα)αναρωτιεμαι :
Τι στο καλο τον θελουν τον ΒΕΤΑ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα ενημερώσουμε τους προγραμματιστές μας σχετικά. Δυστυχώς δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο
 

carmelos

Νέο Μέλος
Mια ωραία προσθήκη που θα μπορούσε να ανανεώσει το ενδιαφέρον όσων αρέσουν οι μάχες, μέσα σε 15 μέρες κατάντησε τόσο βαρετό και επαναλαμβανόμενο όσο το 1ο επίπεδο της εκστρατείας συντεχνίας. Ο λόγος; Oι ίδιοι και ίδιοι 2-3 αντίπαλοι, κάθε μέρα, κάθε ώρα. Ακόμα και μετά την ανανέωση, οι ίδιοι. Πάτησα και ανανέωση βάζοντας κέρμα (διαμάντια) στο τζουκμπόξ, τίποτα, οι ίδιοι. Για του λόγου το αληθές https://prnt.sc/15hd7v0 .
Φτιάχτε το!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ελεος ρε παιδια...
- στον ενα κοσμο μου εχει "κολλησει" στη 1η θεση επιθεσης, εναν real συμπαικτη, εδω και 2μιση μερες...τον εχω τσακισει να τον βαραω τον ανθρωπο ...
η αρενα εχει 1264 παικτες και ειμαι στην 245 θεση καταταξης....
- στον αλλο κοσμο μου εχει "κολλησει" στη 1η θεση επιθεσης NPC παικτη, με επιθεση και αμυνα διπλασια απο τα δικα μου (αμυνα τριπλασια και βαλε)...δεν περναω με τπτ και αναγκαστικα βαραω 2η σειρα (λιγοτερους ποντους).... και εκει δεν βλεπω να ανεβαινω στη καταταξη με τπτ...
Ετσι ειναι η Αρενα, δλδ?
αυτο δοκιμαζαν τοσο καιρο?
τοσο "δικαιο" και αμμεροληπτο και "διαυγες" χαρακτηριστικο, προσπαθουσαν να φτιαξουν τα σαινια τους?
τι να πω?
ελπιζω να κανουν κατι, γιατι απατο θα παει και αυτο το κομματι...
παντως δεν σας φτυνουμε για να μη σας ματιαξουμε, παιδιααααα...υποψιν.....

ΥΓ...παιδια του σχεδιασμου και υλοποιησης, εννοητε, εεεε.....
ΥΓ2 .... Μητσο, σιγα μη χαλασουμε και διαμαντια γιαυτο ρε....)))
 

No0BaKiKiLLeR

Νέο Μέλος
για αρχη καντε μετανομασια απο Αρενα PvP σε σκετο Αρενα.. δεν ειναι PvP αυτο.. οταν βαραμε Npc ειναι PvE και οχι PvP.
αν ειναι PvP βγαλτε τα Npc να παιξουμε αλλιως καντε κατι με το παλιο σπαμ που κανει αν δεν παιζουμε..
το οτι δεν εχει κοσμο να συμπληρωσει ειναι μια ηλιθια δικαιολογια.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
1199 ατομα στη καταξη βλεπω....
εδω και 3 μερες βαραω αβερτα....1η και η2 θεση εχει τα ιδια 2 ατομα...
στη 1η δυνατος , δεν κερδιζω, στη 2η θεση κερδιζω και βαραω μονο αυτον...
τι Αρενα ειναι αυτη μωρε?
για 2 ατομα?
 

MonOlykos

Νέο Μέλος
1. Από την ΑΡΧΗ της αρένας PvP έχω κτυπήσει μόλις 2 παίκτες, στην κατηγορία "μέχρι 2 εποχές πάνω σένα" κι έκτοτε (κοντά 40 μέρες τώρα) ΜΟΝΟ NPC!!!
Είμαι στο Μέλλον. Θέλετε να μου πείτε ότι ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ παίκτης σε Ωκεάνειο και Εικονικό???
2. Εκείνο το "ανανεώνεται κάθε 1η του μηνός" τι ακριβώς σημαίνει? Ποιανού μηνός?
prntscr.com/1876sej
 
Κορυφή