Αρχαίοι Αιγύπτιοι

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα ενημερωθείτε για το πότε θα ενεργοποιηθεί
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
οχι και αλλος.......ακομα παλευω να τελειωσω τους βικινγκς...εφτασα στο τελευταιο επιπεδο αλλά δεν μπορεσα να ολοκληρωσω την τελευταια αναβαθμιση της ρουνικης λιθου οποτε παιζω ακομα εναν....
 

DeletedUser29206

Guest
αλλά δεν μπορεσα να ολοκληρωσω την τελευταια αναβαθμιση της ρουνικης λιθου
κανείς μας, πήγαινε παρακάτω. Εξάλλου θα βγει κτίριο (ή μάλλον θα αναβαθμιστεί κτίριο) που θα δίνει 2 forge πόντους σε έκταση 2x2.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
κανείς μας, πήγαινε παρακάτω. Εξάλλου θα βγει κτίριο (ή μάλλον θα αναβαθμιστεί κτίριο) που θα δίνει 2 forge πόντους σε έκταση 2x2.

εχω ενα ψυχαναγκασμο Μαριε και δεν μπορω να την βλεπω να ειναι παρα 1 επιπεδο ολοκληρωμενη.ανοιξα ακομα ενα οικισμο και μαλλον θα την παρω την τελευταια αναβαθμιση
 

DeletedUser29206

Guest
άμα είναι για 1 επίπεδο ακόμα, τότε ναι. Εγώ όμως την είχα φτάσει μέχρι και στο 2ο επίπεδο επειδή άλλαξαν τα σεντούκια και δώσανε και άλλες αναβαθμίσεις. Νομίζω όμως ότι έχεις μείνει πίσω, έχει περάσει καιρός από τότε που μπήκαν οι οικισμοί και εσύ είσαι ακόμη στον πρώτο;
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
άμα είναι για 1 επίπεδο ακόμα, τότε ναι. Εγώ όμως την είχα φτάσει μέχρι και στο 2ο επίπεδο επειδή άλλαξαν τα σεντούκια και δώσανε και άλλες αναβαθμίσεις. Νομίζω όμως ότι έχεις μείνει πίσω, έχει περάσει καιρός από τότε που μπήκαν οι οικισμοί και εσύ είσαι ακόμη στον πρώτο;

τι εννοεις στον πρωτο;στους βικινγκς;
τους βικινγκς εχω παιξει μονο και ειμαι στον 16ο οικισμο.το εχω τελειωσει το υγκντρασιλ.
τος ιαπωνες δεν τους εχω παιξει και ουτε προκειται
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Εγώ δεν έχω τελειώσει καν το ύγκντρασιλ, απλώς οι Αρχαίοι Αιγύπτιοι φαινόταν ενδιαφέρον.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
@nouliadis Θα σου πρότεινα να παίξεις τους ιάπωνες, είναι πολύ πιο εύκολο από τους Βίκινγκς (έμπορος) βγαίνει σε 8-10 μέρες, θ πέρνεις πάντα σεντούκια και τα 2 κτίριά του είναι πολύ καλά.
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
IMG_20200326_145149_638.jpg
Τελικά χρησιμοποιούνται ή όχι; Αν όχι να διορθωθεί παρακαλώ.
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
IMG_20200326_145333_138.jpg
Συνήθως δεν χαιρόμαστε γι’αυτό... Είναι πλεονέκτημα του αντιπάλου σου... Θα μπορούσε να γίνει:" Η ζωή στην έρημο είναι σκληρή. Μόνο οι ικανότεροι επιβιώνουν. Γι'αυτό πρέπει να επιβληθούμε στους γείτονές μας. Ας ετοιμαστούμε για μάχη..." ή κάπως αλλιώς τέλος πάντων, αλλά όχι έτσι όπως είναι.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το κείμενο βοήθειας για τα Ντέμπεν διορθώθηκε, αφού χρησιμοποιούνται μόνο για την κατασκευή δρόμων και την εκπαίδευση μονάδων.
Το κείμενο της αποστολής έχει την έννοια του "Ευτυχώς που τα έχουν αυτοί, γιατί αλλιώς που θα τα βρίσκαμε. Ας πάμε να τους τα πάρουμε"

Ευχαριστούμε για τις επισυμάνσεις
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δε σας αρέσει που ο νέος οικισμός είναι λίγο πιο δύσκολος κι έχει περισσότερες προκλήσεις ?
Τί μούτρα κατεβασμένα είναι αυτά? :p
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Προσωπικά μου άρεσε πολύ, αλλά σαν τους Βίκινγκς δεν έχει! Τέτοιο τοπίο και τέτοια μουσική... Και φυσικά τέτοιες ανταμοιβές-το ύγκντρασιλ θεωρώ πως είναι με διαφορά το καλύτερο απ'τα τρία κτίρια που δίνουν οι οικισμοί.
Η πιθανότητα 5 τοις εκατό για τα πολιτιστικά αγαθά ισχύει και για τα λάφυρα, όπως ισχύει και στον έμπορο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser31374

Guest
Δε σας αρέσει που ο νέος οικισμός είναι λίγο πιο δύσκολος κι έχει περισσότερες προκλήσεις ?
Τί μούτρα κατεβασμένα είναι αυτά? :p
Ειρήνη είμαι στα μισά των Αιγυπτίων για να δούμε τη θα γίνει. ;)
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εγω επειδη στους Βκινγκς αδιαφορησα και καθυστερουσα παρα πολυ εχασα χρονο. Οι Ιαπωνες ειναι πιο ευκολοι βεβαια και καθε φορα παιρνω το χρυσο σεντουκι χαρη στον εμπορο φυσικα. Αλλα θελω να τους τελειωσω αλλες 5 φορες οποτε δεν θα πιασω τους ΑΙγυπτιους παρα σε 45-50 μερες περιπου. Αλλα απο οτι τους ειδα στον δοκιμαστικο σερβερ ειναι διαφορετικο και πιο δυσκολο και φυσικα θελει περισσοτερο καιρο για να ανεβασεις τα λεβελ στο κεντρικο δωρο. Μεγαλη προσοχη στους δρομους. Οτι φτιαχνεται πρεπει μονο να μετακινειται μετα και να μην γκρεμιζεται.
 

DeletedUser31374

Guest
Μπήκα στο 3 οικισμό των Αιγυπτίων και μέτρησα 33 επεκτάσεις με 33 εμπόδια 1 σε κάθε μια
η 15 δεν έχουν λόγο υπάρξεις δεν πας πότε εκεί λόγο εμποδίων.
Τα εμπόδια είναι τα περισσότερα σε τέτοια θέση που σε πολλές επεκτάσεις
ο συνδυασμός 2 οικοπέδων δεν χωράει τίποτα μόνο καλύβες λόγο του μεγέθους των κτιρίων.
Οι δωρεάν αξίνες στο 2 οικισμό ήταν 4 αλλά 2 στο τέλος του τη να της κάνω τότε.
Στο 3 οικισμό οι μέρες από 30 έγιναν 25,5 όσο προχωράμε ο χρόνος δεν θα φτάνει

αν δεν λυθούν τα προβλήματα.

Δείτε εδώ πρώτη μέρα οικισμού πρώτη τριάδα η τρίτη μάχη οι μονάδες( 8αδα ) αυτές είναι και στο τέλος
όσο
προχωράς η δύναμη της 3 μάχης είναι ποιο εύκολη έχει κόπες τοξότες...... 5-6-7 μονάδες όχι 8
με τη στρατό θα κερδίσεις της πρώτες μέρες αφού δεν έχεις χώρο και δεν έχεις ανοίξει τα κτίρια στη πρεσβεία.

αμυντικος στρατος.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Στιγμιότυπο οθόνης 2021-04-05 222306.png Μπορεί να μπει και στις αναφορές για διόρθωση, μα το βάζω εδώ. "Θα πρέπει να οργανώσουμε τελετουργίες", όχι τελετουργικά.

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-04-10 213015.png Η επόμενη αποστολή από την πάνω. Το "τόπος προσευχής" δεν θεωρείται μέρος για να λατρεύουν τους θεούς τους ;) ;;;

Κι εδώ πάλι κάτι δεν πάει καλά:
InkedΣτιγμιότυπο οθόνης 2021-04-16 180736_LI.jpg

InkedΣτιγμιότυπο οθόνης 2021-04-16 180849_LI.jpg
Ακόμη κι αν ξοδέψω όλες τις επεκτάσεις συνολικά δεν καλύπτω τον διαθέσιμο χώρο. Κάτι που δεν γίνεται σε κανέναν πολιτιστικό οικισμό αν θυμάμαι καλά. Μήπως να έχουμε περισσότερες επεκτάσεις με αγαθά;
 

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
Μόλις μπήκαν τα εμπόδια σε κάθε επέκταση σταμάτησαν να ασχολούνται όλοι με τους οικισμούς
μόνο εγώ νομίζω παίζω ακόμη πολλές επεκτάσεις
χωρίς λόγο ύπαρξης, πολλά εμπόδια.

Πες από πείσμα από τρέλα .......
Τους έχω τελειώσει όλους έχω όλα τα πρώτα κτίρια και τα δεύτερα από δύο - τρείς φορές ολοκληρωμένα

αλλά αν συνεχίσουν έτσι και ο τελευταίος των Μοϊκανών θα τα παρατήσει.

Έβαλαν στο νησί της Αφροδίτης αμοιβές από τούς οικισμούς αλλά πρέπει να αφήσουν το κόσμο
να παίζει ξεκινάς με χρόνο 20 μέρες και στο τέλος είσαι στης 8 δεν βγαίνει με τίποτα και το Χ4
δίνει τα ίδια ακόμα και με το 25% πιθανότητα.


Αλλάξτε κάτι να γίνει πιο βατό για όλους σας το έχω πει πολλές φορές.
"Η κατανάλωση φέρνει το κέρδος"
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή