Αυτόματη Διαγραφή Λογαριασμών

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να κάνετε τις ερωτήσεις σας σχετικά με τη διαδικασία της αυτόματης διαγραφής των ανενεργών λογαριασμών
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Καλο Σ/Κ
Παρακαλω θελω να εξηγησετε ακριβως τι εννοειτε με αυτην την φραση
να μην μεινουν εγγραφως ορατα ...παρεξηγησιμα κενα
http://prntscr.com/jydufg
που μπορουν να οδηγησουν σε ..νομιμες παρερμηνειες των επισημων κανονων που εχει το φοε
Αλλο ειναι παιζω με τον ιδιο λογαριασμο με διαφορετικα ονοματα σε διαφορετικους κοσμους
και αλλο ειναι το παιζω με πολλαπλους λογαριασμους = με διαφορετικο λογαριασμο ανα κοσμο
εκ των οποιων ..ο μεταγεννεστερος ειναι του στυλ ...τα στερνα τιμουν τα πρωτα
Μεχρι τωρα εγω προσωπικα αυτα ηξερα οτι ισχυαν
1 Εαν εχω ξεκινησει εναν λογαριασμο με το ιδιο ονομα σε ολους τους κοσμους
δεν μπορω να ζητησω διαγραφη μονο απο εναν κοσμο
ακομη και εαν τον αφησω ανενεργο ...σε εναν κοσμο με σκοπο την αυτοματη διαγραφη του
ως παιχτης-πελατης στο παιχνιδι FOE εχω ενα σημειο αναφορας εναρξης του παιχνιδιου
2 Δεν μπορω να βρεθω μετα ..απο διαγραφη λογω αδρανειας του αρχικου λογαριασμου μου
με εναν λογαριασμο σε εναν κοσμο .... πιο παλιο απο αυτον που πρωτο ξεκινησα (βααση του ηλεκρ ταχ που εχω δηλωσει ) και με τον οποιο συνεχιζω να παιζω σε αλλον κοσμο

Εαν εχει γινει λαθος εκ παραδρομης παρακαλω οπως κανετε διορθωση πριν την επισημη ισχυη τους
Διαφορετικα θα πρεπει να αλλαξετε διατυπωση-επεξηγηση στην αντιστοιχη παραγραφο στους επισημους κανονες σχετικα με την χρηση πολλαπλων λογαριασμων
ετσι ωστε ..να ξερουν ολοι τι δυνατοτητες εχουν ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
ένας παίκτης απαγορεύεται να έχει πολλαπλούς λογαριασμούς στον ίδιο κόσμο. Αυτό είναι ο νούμερο ένα κανόνας του παιχνιδιού και δεν αλλάζει.

Ένας παίκτης όμως, μπορεί να παίζει σε κάθε κόσμο με διαφορετικό όνομα.
Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να έχεις "πολλαπλούς" λογαριασμούς, αρκεί ο κάθε ένας από αυτούς να είναι ενεργός σε ένα μόνο κόσμο.
π.χ.
μπορώ να παίξω:
στον Α σαν irisdp
στον Β σαν iris-dp
στον C σαν i-r-i-sDp
στον D σαν Dp-iris
αρκεί να μην έχω τους λογαριασμούς μου ενεργούς ταυτόχρονα σε 2 ή περισσότερους κόσμους.
αυτό δεν είναι παράνομο και αυτό εννοούμε σε αυτή την περίπτωση. Έχοντας διαφορετικά ονόματα σε κάθε κόσμο, θα πρέπει είτε να έχεις τους αντίστοιχους λογαριασμούς στο φόρουμ ή έναν μόνο για την επικοινωνία σου σε αυτό, αρκεί ο λογαριασμός του παιχνιδιού να είναι επίσης ενεργός.

Επίσης πλέον είναι δυνατή η διαγραφή ενός λογαριασμού μόνο από τον κόσμο που επιθυμεί κάποιος παίκτης. Είτε για να ξεκινήσει από την αρχή, είτε γι ανα παίξει με άλλο λογαριασμό.

2. Ο κάθε ξεχωριστός λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με διαφορετική-ξεχωριστή διεύθυνση email. Οπότε αν έχεις δημιουργήσει το λογαριασμό Α το 2012 και το λογαριασμό Β το 2013, αλλά ο Β είναι ανενεργός τότε μπορείς να βρεθείς με λογαριασμό πιο παλιό (δε ξέρω αν έχω καταλάβει καλά τι θέλεις να πεις. αν δεν έχω καταλάβει κι έχω απαντήσει άσχετο, διατύπωσε το καλύτερα για να μπορέσω να σου απαντήσω σωστά.)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Εγω απο την αλλη νομιζω οτι καταλαβα τα βηματα του χορου ...σαλτο μορταλε
οκ θα το διατυπωσω ..πιο ξεκαθαρα
μιλω για τις περιπτωσεις που καποιος πχ ο bebi 16 παιζει με το ιδιο ηλεκτρ ταχ απο το πχ 2014 και στους 3 κοσμους
o c κοσμος ειναι ο βασικος του και για αυτο ειναι μεγαλυτερος λογαριασμος απ οτι στον α και β
ξαφνικα ενας γνωστος του πχ ο leo2 που ειχε μεγαλο λογαριασμο πχ στον β κοσμο
αποφασιζει να σταματησει το παιχνιδι και του δινει τους κωδικους του λογαριασμου του
ομως και αυτος ειχε λογαριασμους στον c και α κοσμο μικρους μεν αλλα σαν ονομα παιχτη εμφανιζοταν στο συστημα
φυσικα επισημα ο νεος κατοχος δεν θα μπορουσε να ζητησει την διαγραφη της πολης του leo2 στον γ κοσμο
και ανα πασα στιγμη θα μπορουσε καποιος απο την διαχειριση να τσεκαρει οτι τυπικα υπηρχαν 2 λογαριασμοι σε καθε κοσμο
τωρα πια θα γινει πιο ευκολα και ετσι ολα θα ειναι νομιμα ?
σε καθε κοσμο κραταει σε εν ..γρηγορση τον μεγαλυτερο βαθμολογικα και αφηνει στο συστημα την αυτοματη διαγραφη του μικροτερου
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
η διαδικασία ελέγχου για πολλαπλούς λογαριασμούς δεν αλλάζει για την Ομάδα Διαχείρισης.
Αν είναι και οι δύο λογαριασμοί ενεργοί σε κάθε κόσμο, θα λάβουν τις ανάλογες ποινές που προβλέπονται.
Αυτό είναι διαφορετικό κομμάτι από τη διαγραφή των ανενεργών παικτών από το σύστημα.

Μέχρι τώρα ένα λογαριασμός που είχε να συνδεθεί περισσότερες από 30 ημέρες στο παιχνίδι, χαρακτηριζόταν ως ανενεργός και παρέμενε στο παιχνίδι (και στο σύστημα μας φυσικά) για πάντα. Εκτός αν ήταν λογαριασμός μικρής εποχής και δεν είχε διαμάντια διαθέσιμα, οπότε διαγραφόταν από τον κόσμο (αλλά όχι από το σύστημα).
Με το νέο σύστημα αυτόματης διαγραφής των ανενεργών λογαριασμών, αν κάποιος δεν έχει συνδεθεί τουλάχιστον 1 φορά μέσα στους τελευταίους 12 μήνες, τα στοιχεία του διαγράφονται εντελώς από το σύστημα μας.

Πολύ πιθανό να μπερδευτήκατε με αυτές τις δύο σειρές που αναφέρονται σε παίκτες που μπορεί να έχουν διαφορετικά ονόματα σε κάθε κόσμο από λάθος διατύπωση δική μου.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! μαλλον δεν καταλαβαινετε τι θελει να πει η ταλα στο τελευταιο της μηνυμα...θα το πω πιο απλα ακομα!
εγω ο μητσος νικαια κ 7 ξεκιναω το παιχνιδι σημερα! 24-6-2018..και στους 3 κοσμους αλλα δινω βαση στον γ πχ..
μεσα σε 2 μηνες ανακαλυπτω οτι ο β παραδειγμα ειναι ποιο ενεργος κοσμος...βρισκω καποιον γνωστο απο τον β κ εχει ολη την καλη θεληση να μου δωσει εναν ξεχασμενο μεγαλυτερο (σε βαθμους λογαριασμο απο τον δικο μου) και πηγαινω κ παιζω στον β με το λογαριασμο που μου εδωσαν...θα με βρειτε ποτε? θελω να πω βαση κανονισμων δεν απαγορευεται μιας κ στον β θα ειμαι ο λογαριασμος του φιλου κ στον γ ο μητσος! μεχρι εδω ολα καλα ναι?αλλα η ανταλλαγη λογαριασμων δεν απαγορευονται???? υποτιθεται ναι...
αυτο ρωταει η ταλαμαντα απο πανω...π.χ πως ξερετε αν πισω απο τον καθε λογαριασμο ειναι το αρχικο προσωπο που ξεκινησε τον λογαριασμο?

υ.γ με λιγα λογια...εγω παιζω μονο στον β κοσμο..ξαφνικα θελω να παιξω στο γ κοσμο(μονο στον γ με τον συκεγριμενο λογαριασμο) αλλα εχω μεινει πολυ πισω εκει..αν ψαξω να βρω λογαριασμο προχωριμενο που εχει σταματησει το παιχνιδι αλλα ειναι στα χερια τριτου ειναι παρανομο ναι η οχι? ειναι θα πω εγω για πολλες παραβιασεις των κανονισμων..ενας που μου ερχετε προχειρα-ο σταματημενος λογαριασμος ειναι σε χερια τριτου..
θα περιμενω βεβαια κ την απαντηση σας να με επιβεβαιωσετε:!

υ.γ2 να αφιερωσω κ ενα γνωστο ασμα για το συγκεκριμενο πραγμα που γραφω απο πανω...
αλλαξε ο κολιες και εγινε βραχιολι! :p αυτο ακριβως γινεται..δεν ξερεις με ποιον μιλας..αλλο προσωπο γνωρισες πισω απο καποιο λογαριασμο αλλο ανακαλυπτεις στην πορεια χαχαχαχαχ
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
και πάλι σας λέω ότι αυτό δεν έχει να κάνει με το νέο τρόπο διαγραφής των ανενεργών λογαριασμών.
Κανονικά θα πρέπει πρώτα να ενημερωθεί η ομάδα διαχείρισης ότι ένας λογαριασμός αλλάζει χέρια και να γίνουν οι απαραίτητες διαδικασίες. (διαγραφή αρχικού λογαριασμού, αλλαγή email, κωδικού πρόσβασης κλπ)
 

jernar

Νέο Μέλος
Ρε παιδια. Ποτε θεωρειτε ενας λογ/μος ανενεργος? Παιζω φοε καθε μερα. Πρεπει να κανω καποια ειδικη ενεργεια αλλη για να θεωρουμε ανενεργος??
 

DeletedUser29206

Guest
Ρε παιδια. Ποτε θεωρειτε ενας λογ/μος ανενεργος? Παιζω φοε καθε μερα. Πρεπει να κανω καποια ειδικη ενεργεια αλλη για να θεωρουμε ανενεργος??
Όχι, απλώς πρέπει να μπαίνεις στο παιχνίδι. Εάν δεν συνδέεσαι στο παιχνίδι τότε είσαι ανενεργός παίκτης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser19466

Guest
ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΦΕΥΡΙΣΚΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΒΕΤΑ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ??? ΣΤΟ ΚΑΤΩ - ΚΑΤΩ, ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΟΥΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΕ ΜΟΝΙΜΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΜΑΧΕΣ ΤΙΜΩΡΕΙΤΕ... ΙΣΑ-ΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ...!!!!!!!!
 

giannouli

Μέλος
Εγω παλι εχω την απορια γιατι πρεπει καποιος να εχει διαφορετικο nikname σε καθε κοσμο?
Γιατι ποιο λογο και τι εξυπηρετει πχ εγω που παιζω και στους 4 κοσμους να ειμαι στον Α με nicname Αγαμεμνονας ο καλος ανθρωπος, Στον Β με ονομα Αχιλλεας να ειμαι σκυλος μαυρος και να κανω ζημιες, Στον Γ με ονομα Οδυσσεας να ειμαι φιλικος προς ολους και στον Δ με ονομα Μενελαος να λεηλατω οσους βοηθαει ο Οδυσσεας στον Γ. Γιατι πρεπει να ειμαι δηλαδη οχι διχασμενη, αλλα τετραμοιρασμενη προσωπικοτητα.
Τι ενοχλουσε μεχρι τωρα που ημουν ο ιδιος και στους 4 κοσμους και ολοι οι παικτες ηξεραν ποιος ειμαι.
Μπορειτε να μου δωσετε μια λογικη εξηγηση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εγω παλι εχω την απορια γιατι πρεπει καποιος να εχει διαφορετικο nikname σε καθε κοσμο?
Γιατι ποιο λογο και τι εξυπηρετει πχ εγω που παιζω και στους 4 κοσμους να ειμαι στον Α με nicname Αγαμεμνονας ο καλος ανθρωπος, Στον Β με ονομα Αχιλλεας να ειμαι σκυλος μαυρος και να κανω ζημιες, Στον Γ με ονομα Οδυσσεας να ειμαι φιλικος προς ολους και στον Δ με ονομα Μενελαος να λεηλατω οσους βοηθαει ο Οδυσσεας στον Γ. Γιατι πρεπει να ειμαι δηλαδη οχι διχασμενη, αλλα τετραμοιρασμενη προσωπικοτητα.
Τι ενοχλουσε μεχρι τωρα που ημουν ο ιδιος και στους 4 κοσμους και ολοι οι παικτες ηξεραν ποιος ειμαι.
Μπορειτε να μου δωσετε μια λογικη εξηγηση.

Δε σας ζήτησε κανείς να έχετε διαφορετικό όνομα σε κάθε κόσμο, απλά αναφέρουμε την περίπτωση που ΑΝ κάποιος παίκτης χρησιμοποιεί αυτή την τακτική.
 

giannouli

Μέλος
Εχεις δικιο , δεν την εθεσα εγω σωστα την απορια μου. Θα την ξαναθεσω. Γιατι καποιος να εχει το δικαιωμα να εχει αλλο ονομα σε καθε κοσμο . Τι ακριβως εξυπηρετει αυτο ? Δεν βλεπω να βοηθαει σε κατι , τους παικτες, δεν βλεπω να βοηθαει στο να γινει το παιχνιδι καλυτερο , και δεν βλεπω να βοηθαει σε κατι την εταιρεια. Ισως μονο οσους κανουν λαμογιες και εχουν μεγαλο σοι, (θειες , ανιψιες, ξαδελφια , κτλ ) να βοηθαει. Νομιζω καταλαβαινομαστε δεν χρειαζεται να το αναλυσω αυτο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

amakri

Νέο Μέλος
Ερώτηση: προσωπικά μπαίνω στον Α και Γ κόσμο καθημερινά. Στον Β κόσμο όμως έχω αμελήσει το λογαριασμό μου κι έχω να μπω καιρό. Παντού είμαι με το ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ. Ο λογαριασμός μου στον Β κόσμο θα διαγραφεί, παρόλο που μπαίνω στους άλλους δύο κόσμους;
 

DeletedUser32256

Guest
Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση έχω ένα email και παίζω καθημερινά σε τρείς διαφορετικούς κόσμους με το ίδιο όνομα θα έχω πρόβλημα?. Μήπως διαγραφώ και από τους τρείς κόσμους. Και κάτι τελευταίο αν διαγραφώ από το παιχνίδι θα μπορώ να φτιάξω ξανά λογαριασμό με το email που είχε ο διαγραμμένος λογαριασμός
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ερώτηση: προσωπικά μπαίνω στον Α και Γ κόσμο καθημερινά. Στον Β κόσμο όμως έχω αμελήσει το λογαριασμό μου κι έχω να μπω καιρό. Παντού είμαι με το ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ. Ο λογαριασμός μου στον Β κόσμο θα διαγραφεί, παρόλο που μπαίνω στους άλλους δύο κόσμους;
Καλησπερα δεν ανηκω στην ομαδα της διαχειρισης οποτε η απαντηση που θα σας δωσω
βασιζεται σε οτι εχω ..''εμπεδωσει'' απο αυτα που εχω διαβασει
εαν δεν τον εχετε ''κινησει'' μεσα σε 12 μηνες ουτε μια φορα η απαντηση υποθετω οτι ειναι ναι **
**φυσικα επειδη προυπηρχαν και οι παλαιοι κανονες σχετικα με την εννοια ανενεργος λογαριασμος
υποθετω οτι θα ισχυουν παραλληλα και αυτοι δηλ εξαρταται και απο την εποχη που ειναι η πολη σας

Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση έχω ένα email και παίζω καθημερινά σε τρείς διαφορετικούς κόσμους με το ίδιο όνομα θα έχω πρόβλημα?. Μήπως διαγραφώ και από τους τρείς κόσμους. Και κάτι τελευταίο αν διαγραφώ από το παιχνίδι θα μπορώ να φτιάξω ξανά λογαριασμό με το email που είχε ο διαγραμμένος λογαριασμός
Ως προς το πρωτο σκελος υποθετω πως οχι δεν θα εχετε κανενα προβλημα
ως προς το δευτερο σκελος παλι βαση με οτι ηξερα οτι ισχυει
μετα απο μια διαγραφη ενος λογαριασμου μετα απο 1 μηνα διαγραφονται ολα τα στοιχεια απο το συστημα
αρα θα μπορειτε να ξαναφτιαξετε λογαριασμο με το ιδιο email
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση έχω ένα email και παίζω καθημερινά σε τρείς διαφορετικούς κόσμους με το ίδιο όνομα θα έχω πρόβλημα?. Μήπως διαγραφώ και από τους τρείς κόσμους. Και κάτι τελευταίο αν διαγραφώ από το παιχνίδι θα μπορώ να φτιάξω ξανά λογαριασμό με το email που είχε ο διαγραμμένος λογαριασμός

Αν ο λογαριασμός του φόρουμ είναι ανενεργός, τότε ναι υπάρχει περίπτωση να διαγραφεί. Ωστόσο, πάντα θα ενημερώνεστε μέσω email και προσωπικού μηνύματος στο φόρουμ όταν ο λογαριασμός έχει μπει σε διαδικασία διαγραφής.
 

DeletedUser19466

Guest
καλημερα καλη εβδομαδα!!
ειμαι σε ολους τους κοσμους σαν MAC-MAR, πρεπει να συνδεθω απο ολους τους κοσμους???
 
Κορυφή