Συζήτηση Αφαίρεση Φόρουμ Συντεχνίας

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να σχολιάσετε σχετικά με την αφαίρεση των Συντεχνιακών Φόρουμ ή και να κάνετε οποιαδήποτε πρόταση σχετικά με τη βελτίωση του κέντρου μηνυμάτων
 

finrοd

Banned
Συντεχνιακά Φόρουμ2.png.Τέλος εποχής... Ζωή να 'χουμε να τα θυμόμαστε.Συντεχνιακά Φόρουμ.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα εγω την γνωμη την εχω πει και εδω και στον βετα
δεν εχω τι αλλο να πω
Και δεν εχω καταλαβει στην τελικη για ποιον λογο γινονται συζητησεις για κατι που ηδη εχει εκ των προτερων αποφασιστει
Οταν ειχε αρχικα τεθει το ζητημα
δεν μας ειχατε ξεκαθαρισει ('η τουλαχιστον εγω δεν το ειχα καταταβει) οτι το θεμα συζητησης δεν ηταν γενικα εαν θελαμε την καταργηση του 'η οχι
Δεν ειχα κατανοησει το οτι θελατε την γνωμη μας για το στυλ της ....νεκρωσιμης ακολουθιας του συντεχνικου φορουμ
δηλ εαν τα κολυβα που θα μοιραζατε ηταν με αμυγδαλο 'η καρυδι
εαν θελαμε χοδωδια κατα την τελετη 'η οχι
και κυριως για το ποια φωτο του ''μακαριτη '' θελαμε να επιλεξουμε για ....την αιωνια κατοικια
Οκ δικο σας ειναι το παιχνιδι ΔΙΚΟ σας και το δικαιωμα να κανετε οτι θελετε
Ομως δικο μας δικαιωμα ειναι να ξερουμε και τι παιχνιδι παιζουμε
Παιζουμε ενα παιχνιδι με κανονες φανερους δηλ παιζουμε ενα παιχνιδι ,,,,,που τα πεπλας της εκαστοτε φοεκικης σαλωμης
ειναι διαφανα για ολους και σε ..ολα τα σημεια του σωματος
ή παιζουμε ενα παιχνιδι που τα εν λογω πεπλα
σε καποιους ειναι ολα διαφανα ετσι ωστε να παραμενει ορατο το προσωπο και τα δακτυλικα αποτυπωματα τους
και παραλληλα σε καποιους αλλους μερικα πεπλα ειναι ... αδιαφανα με φωτοσκιαση
ετσι ωστε τα ..επιμαχα σημεια να παραμενουν ασαφη και μη ορατα στους αλλους παιχτες
οπου επιμαχα σημεια = αληθινο προσωπο και δακτυλικα αποτυπωματα

Ακολουθει ασχετο με εν τω βαθει πολυ σχετικοτητα*
ξερετε τα δυσλεκτικα ατομα ειναι απιστευτα τυχερα
γιατι μπορουν ευκολα να βρουν τον συνδετικο κρικο απο ασχετα φαινομενικα στορυ και να ανακαλυψουν το τελικο ζητουμενο αυτων
*(θα παρακαλουσα να μην με εξαναγκασετε να εξηγησω με ακριβεια την φραση ''εν τω βαθει σχετικοτητα'' γιατι τοτε οι διευκρινισεις που θα ειπωθουν θα περιεχουν πραγματικα ''σκληρα'' -εγραφως ορατα- λογια)

Ζητω συγνωμη ειλικρινα απο τα παιδια της διαχειρισης που θα πρεπει να κανουν μετραφραση σε αυτα που εχω γραψει
γιατι ξερω οτι θα δυσκολευτουν παρα πολυ με τις μεταφορικες λεκτικες μου ''επνευσεις''
ομως εσεις εδω στο ..ελληνικο φορουμ με ξερετε καλα
ξερετε οτι ετσι παντα εκφραζομαι οταν κατι με ποναει πραγματικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Τα είπε η ταλαμαντα όλα οπότε τι να συμπληρώσουμε. Από την πρώτη φορά που είχε ανακοινωθεί η αφαίρεση του φόρουμ η πλειοψηφία είχε διαφωνήσει. Και αυτό νομίζω ισχύει και τώρα όπως το βλέπω ειδικά στην αντίστοιχη κουβεντουλα στο δοκιμαστικό σέρβερ όπου υπάρχουν παίκτες από όλες τις χώρες. Εντάξει τι να κάνουμε το παιχνίδι εξελίσσεται προσθέτει πράγματα συνέχεια και πλέον θα αφαιρεί κιόλας. Οκ. Ελπίζω να είναι για καλό και ας διαφωνώ εγώ.
 

finrοd

Banned
Ακόμη ένα χαρακτηριστικό τού παιχνιδιού που δεν είναι προσβάσιμο από τις εφαρμογές για άλλες, πλην Η/Υ, συσκευές, και γι' αυτό το καταργούν.
Όλα τα «κομμάτια τού ψηφιδωτού» ταιριάζουν, στη θέση τους μπαίνουν.
Να περιμένουμε την ανακοίνωση για την παύση τής παροχής τού παιχνιδιού για Η/Υ;
Κάτι κάπου είχε γράψει ο Τίμοθι Λίρι. Να σας το παραθέσω; Ναι, γιατί όχι!
Ιδού:

ΥΓ3.
Οι σχεδιαστές και οι προγραμματιστές, όπως έχει αποδειχθεί, εργάζονται συνεχώς στην βελτίωση και την προσθήκη νέου περιεχομένου.

Αγαπητή Ειρήνη δεν θέλω να στεναχωρήσω ειλικρινά κι ούτε να φανώ αγενής. Όμως για το μοναδικό πράγμα για το οποίο 'εργάζονται' οι προγραμματιστές είναι για αυτά που τους υποδεικνύει ο Stefan Walter με τις Scrum μεθόδους του και συντονισμούς...
Και αυτό που 'συντονίζει' είναι το πως θα μετατραπεί ένα Browser game που παιζόταν σε η/υ, σε άλλο ένα αδιάφορο κινητό-παίχνιδο!
Και θα το πετύχει ο τύπος, είναι καλός στη δουλειά του να ξέρεις. Το έχει εξάλλου δηλώσει ο ίδιος στο pocketgamer ότι το 50% των εσόδων του ΦοΕ είναι από κινητόβιους. Εύγε!
Οπότε εδώ να κάνω άλλη μία πρόταση για το παιχνίδι...ΜΗΝ μετατραπεί σε άλλο ένα αδιάφορο κινητό-παίχνιδο...διότι προς τα 'κει πάει η 'δουλειά'. Θα πρέπει να αποφασίσουν επιτέλους στην inno προς τα που εν τέλει θέλει να πάει αυτό το παιχνίδι για να ξέρουμε κι εμείς οι PC power users αν θα μείνουμε ή αν θα φύγουμε. Δεν πλήρωσα εγώ το Alienware Aurora μου ένα χέρι κ ένα πόδι για να παίζω κινητο-ανοησίες. Να βρει ένα τρόπο ο Herr Stefan να με κρατήσει στο παιχνίδι!!!! Είναι και άλλοι σαν εμένα φαντάζομαι...

* Η έντονη γραφή και η υπογράμμιση, στα εντός τής παράθεσης, από εμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ειλικρινα εκανα υπομονη και σας πιστεψα καθισα και αντεγραψα τα πιο σημαντικα
αυτα που ηταν σχετικα με την ιστορια της συντεχνιας μου και τα μνμ στο συντεχνιακο φορουμ των 2 νεκρων μελων της συντεχνιας μου
τα αντεγραψα στο συντεχνικο κεντρο μνμ
φυσικα ξεχασατε να αναφερετε ,,,μια μικρο λεπτομερεια
δηλ το οτι εαν ενα μελος φυγει(διαγραψει) απο ενα μνμ του κεντρου μνμ της συντεχνιας αυτο αυτοματα διαγραφεται και απο ολους τους αλλους
σας ΄΄ευχαριστω΄΄ που με κανατε να χασω τοσο χρονο με τις αντιγραφες

Δεν με ενδιαφερει τι και πως θα το κανετε αλλα να εχετε λυσει αυτο το προβλημα 12 ωρες πριν την οριστικη διαγραφη των συντεχνιακων φορουμ

ασχετο να θυμαστε οταν η ταλα γραφει λακωνικα ....και χωρις ''στολιδια΄΄
ειναι τοσο τσαντισμενη που δεν θελει ουτε καν να σπαταλησει το εγραφως ορατο εκκριμα των σιαλογονων αδενων της
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jonathan Wick

Ενεργό Μέλος
Σεχδον ενα χρονο μετα, επαναφερω το θεμα στο προσκηνιο, διοτι φαινετε οτι υπαρχει προβλημα με τα μνμ στη Συντεχνια.
Ηταν λαθος που καταργηθηκε το φορουμ Συντεχνιας. Πολυ καλο εργαλειο.
Καταλαβαινω οτι καταργηθηκε για εξοικονομηση πορων απο τους σερβερ η επειδη εληξαν τα δικαιωματα χρησης η για να γινει ποιο φιλικο στις φορητες, αλλα δεν ηταν ετοιμη η εναλλακτικη. Εχει γινει περισσοτερο κακο παρα καλο, οπως φαινετε και απο πανω.
Θελει δουλιτσα ακομα. Καλες οι εκδηλωσεις, να φαιρνουν χρημα στην εταιρεια, αλλα βρε παιδια, μην χαλατε κατι που δουλευει σωστα...
Τουλαχιστον, ας το κρατουσαν το φορουμ μονο για Η/Υ, οπως κανετε για το ΣεΣ...
Και μου κανει εντυπωση πως δεν εχει αναφερθει πριν αυτο το προβλημα...


Ανενεργα εικονιδια στη διαχειρηση μηνυματων
 
Κορυφή