ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΠΕΔΙΟΥ

Σπάρτακoς

Νέο Μέλος
Προς την υποστηριξη του παιχνιδιου.
Θα θέλαμε να μάθουμε πόσο δίκαιο είναι μία συντεχνία με 3123358 πόντους να είναι στην 9η θέση ενώ μια άλλη με 2432247 πόντους να είναι στην 3η θέση. Και μη μου πείτε γιατί έχει 2 νίκες γιατί οι νίκες αυτές δεν έχουν γίνει στην ίδια κατηγορία είναι σε όμιλο με ποιο αδύναμες συντεχνίες.
Τα έχετε ισοπεδώσει όλα, έχετε μπερδέψει την αδαμαντινη κατηγορία με την πλατινένια Δηλαδή αντί να επιβραβεύετε την καλύτερη συντεχνεια6, επιβράβευετε τη λιγότερο κακη που τυχαίνει να είναι και τυχερή.
Όπως αντιλαμβάνεστε μιλάω εκ μέρους της Αμαζονίας που με την φαεινη ιδέα που είχατε να διαμορφώσετε με αυτό τον τρόπο το παιχνίδι από την 3η θέση που της αξίζει άλλωστε, απόδειξη οι πόντοι της την ρίξατε στην 9η με ανταμοιβή της την απαξίωση της προσπάθειας των μελών της.
Περιμένουμε τις δικαιολογίες σας με αγωνία.

Απαντηση Υποστηριξης
Γεια σας Σπάρτακoς,
Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Κέντρο Υποστήριξης.
Όπως σας ενημερώσαμε και σε προηγούμενη αίτησή σας, η κλήρωση των ΠμΣ βασίζεται, αποκλειστικά και μόνο στην κατηγορία των Συντεχνιών (Αδαμάντινη-Πλατινένια κτλ) και είναι τυχαία.
Ενημερώστε με σας παρακαλώ σε ποια Συντεχνία αναφέρεστε, ώστε να σας δώσω λεπτομέρειες για το λόγο τον οποίο βρίσκεται ψηλότερα στη βαθμολογία.
Ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια σας εύχομαι!

Συνεχισε η Αμαζονια
Ότι είπαμε είναι σαφέστατο!!
Μια συντεχνία με μόνο 7 μέλη φανερώθηκε από το πουθενά και με μόνο 1506660 είναι στη 3η θέση κατάταξης και η Αμαζονία με 3123358 στην 9η!!!
Επαναλαμβάνουμε το “Και μη μου πείτε γιατί έχει 3 νίκες γιατί οι νίκες αυτές δεν έχουν γίνει στην ίδια κατηγορία είναι σε όμιλο με ποιο αδύναμες συντεχνίες.”
Επίσης γνωρίζουμε κι άλλες συντεχνίες που είναι στην κατάταξη πάνω από εμάς γιατί έχουν νίκες, ότι οι νίκες αυτές πραγματοποιήθηκαν στην πλατινένια κατηγορία.
Μάλλον όμως λέμε τα ίδια: τα έχετε ισοπεδώσει όλα,απ' την στιγμή που μετράνε το ίδιο οι νίκες στην Αδαμαντίνη -Πλατινένια κτλ
Υ.Γ Στο πρώτο μήνυμά μου έκανα λάθος στους πόντους της 3ης ποιο δυνατής (για εσάς) συντεχνίας .Η ΕVITA έχει μόλις 1506660 πόντους

Απαντησατε
Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Κέντρο Υποστήριξης.
Όταν άλλαξε το χαρακτηριστικό ΠμΣ. ανακοινώθηκε ότι, για τη νέα κατάταξη οι βαθμολογίες θα βασίζονται πρώτα στους πόντους Κατηγορίας που έχει αυτή τη στιγμή η συντεχνία σας, δεύτερον στον αριθμό των νικών του Πεδίου Μάχης στο τρέχον Πρωτάθλημα (άσχετα από την κατηγορία δεν παύουν να είναι νίκες), τρίτον στο σύνολο των Πόντων Νίκης που συσσωρεύτηκαν στο τρέχον Πρωτάθλημα και τέλος, στο Επίπεδο Συντεχνίας.
Απ' ότι καταλαβαίνω η ένστασή σας είναι στο ότι, θα έπρεπε οι νίκες να αφορούν μόνο αυτές της Κατηγορίας στην οποία βρίσκεται αυτή τη στιγμή η Συντεχνία.

Θα προωθήσουμε λοιπόν την ιδέα σας στην ομάδα ανάπτυξης για συζήτηση.
Λάβετε υπόψη ότι, η εφαρμογή αλλαγών στο παιχνίδι, βάσει ανατροφοδότησης, ιδεών και προτάσεων μπορεί να πάρει χρόνο, καθώς πρέπει να εξετάσουμε κάθε είδους δυνατότητες και σενάρια πώς να εφαρμόσουμε καλύτερα κάτι. Επίσης, δεν μπορούμε να υποσχεθούμε καμία αλλαγή με βάση τα σχόλιά σας, καθώς μπορεί να απορριφθεί για διάφορους λόγους. Θα βεβαιωθούμε όμως ότι τα σχόλιά σας θα παραδοθούν στην ομάδα ανάπτυξης και θα ληφθούν υπόψη για μελλοντική ανάπτυξη.

Μη διστάσετε επίσης να μοιραστείτε τις ιδέες και τις προτάσεις σας με άλλους παίκτες στο φόρουμ μας. Το φόρουμ είναι ένα καλό μέρος για να λάβετε επίσης τη γνώμη των συμπαικτών σας σχετικά με την ιδέα σας και να την βελτιώσετε περαιτέρω με βάση τις προτάσεις τους.

Εάν έχετε περαιτέρω απορίες σχετικά με αυτό το θέμα, επικοινωνήστε ξανά μαζί μας. Ελπίζουμε να συνεχίσετε να απολαμβάνετε το Forge of Empires.

Συνεχισε η Αμαζονια
Ωραία!!!!!! Μήπως να μου αναλύσετε τότε γιατί είμαι και περίεργος
1ον τους πόντους κατηγορίας που είχε η EVITA
2ον τις νίκες της
3ον το σύνολο των πόντων της που συσσωρεύτηκαν σε αυτό το πρωτάθλημα
και τέλος το επίπεδό της;
για να ξέρω πως τα υπολογίζεται και η EVITA πήρε την 3η θέση ώστε κι εγώ να δω πόσες φορές θα πρέπει να προτρέψω τους συντέχνους μου να μη βάζουν κτήρια ,να μη διαμαντωνουν και να μην είναι ενεργοί ώστε να πέσουμε κατηγορία μήπως και πάρουμε την θέση που μας αναλογεί, γιατί αν μη τι άλλο βλέπουμε συντεχνίες που της ρίξαμε κατηγορία να παίρνουν εκεί την νίκη ,σε ποιο χαμηλό επίπεδο ( εξού και λέγεται Πλατινένια κατηγορία) και αυτή η νίκη να τους φέρνει πάνω από εμάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή