Βοηθεια απο τους κλέφτες

finrοd

Banned
Ακόμη δεν παρέθεσα κανένα στοιχείο. Συλλέγω. Κι εγώ και άλλοι. Συνεισφορές απλώς καταγράφουμε.
Αλήθεια, μόνο 1.000 θα «θυσίαζες»; Αφού τζάμπα κι άκοπα τους έχεις.
Α, οι πίνακες με τις συνεισφορές στα ΜΚ δεν είναι συκοφαντίες. Είναι η αποτύπωση των δεδομένων τής πραγματικότητας. Άλλων δουλειά, σαν η ώρα έρθει, να ελέγξουν και ν' αποδώσουν τα πρέποντα. Χαιρετίσματα στον anton...

Μιας και σε συκοφαντίες αναφέρθηκες, ζήτα από τη διαχείριση το ισοζύγιο των φορτζ πόντων που έχουν τοποθετήσει σε ΜΚ τής πόλης σου κι εσύ στις δικές τους και «πέταξέ» το στα «μούτρα» μου, αποστομώνοντάς με. (Έως 28/9 είναι τα στοιχεία μας ενημερωμένα. Το ερχόμενο Σ/Κ θα ενημερωθούν πλήρως).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zeus

Νέο Μέλος
Ακόμη δεν παρέθεσα κανένα στοιχείο. Συλλέγω. Κι εγώ και άλλοι. Συνεισφορές απλώς καταγράφουμε.
Αλήθεια, μόνο 1.000 θα «θυσίαζες»; Αφού τζάμπα κι άκοπα τους έχεις.
Α, η πίνακες με τις συνεισφορές στα ΜΚ δεν είναι συκοφαντίες. Είναι η αποτύπωση των δεδομένων τής πραγματικότητας. Άλλων δουλειά, σαν η ώρα έρθει, να ελέγξουν και ν' αποδώσουν τα πρέποντα. Χαιρετίσματα στον anton...

Μιας και σε συκοφαντίες αναφέρθηκες, ζήτα από τη διαχείριση το ισοζύγιο των φορτζ πόντων που έχουν τοποθετήσει σε ΜΚ τής πόλης σου κι εσύ στις δικές τους και «πέταξέ» το στα «μούτρα» μου, αποστομώνοντάς με. (Έως 28/9 είναι τα στοιχεία μας ενημερωμένα. Το ερχόμενο Σ/Κ θα ενημερωθούν πλήρως).
εχεις βγαλει κατηγορουμενα ατομα χωρις να εχει βγει κατηγορια. στα στοιχεια που συλλεξεις να αναφερεις παρακαλώ ότι συννενω για τον ελεγχο των προσωπικων μου μηνυματων.
οσο για τους ποντους ναι μεχρι 1000 δεν αξιζεις παραπανω

αααα εχεις τα φιλια του anton ....
 

finrοd

Banned
Δεν κατηγορώ κανέναν και για τίποτε. Τα δεδομένα των πράξεών καταγράφω. Το αν υπάρχει κάτι το μεμπτό και το κολάσιμο είναι άλλων δουλειά.
Παραπάνω, θαρρώ, σε φορτζ πόντους κοστίζει το γκρέμισμα ΜΚ. Βεβαια κοστίζει, σαν οι φορτζ πόντοι έχουν ανταποδωθεί και η συλλογή τους έγινε με κόπο και σύννομο τρόπο. Δεν το κατέχεις εσύ αυτό...
Ας λείπουν οι λεονταρισμοί των ....συναινέσεων. Ένα αίτημα προς τη διαχείριση και μια ανάρτηση τής απάντησης σ' αυτό εδώ αρκεί. Τα άλλα τζούφια λόγια είναι και τα προσωπικά μηνύματα ουδεμία σχέση έχουν με τις συνεισφορές φορτζ πόντων, οι οποίες είναι δημόσιες κι ουδόλως απόρρρητες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Zeus

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Τά πράγματα είναι πολυ απλά.
Θέλει κάποιος νά κορακιαζει κτίρια?
Θέλει κάποιος νά μήν κορακιαζει?
Θέλει κάποιος νά λεηλατεί?
Θέλει κάποιος να μήν λεηλατεί?
Όλα τά παραπάνω είναι τρόπος παιχνιδιου που επιλέγει ο κάθε ένας από εμάς..
Δέν έχει κανείς δικαίωμα νά πει σε κανέναν τόν τρόπο που του αρέσει να παίζει τό παιχνιδι.

Αυτά τά τοπικ μέ κουράζουν απίστευτα.. Άν θέλετε νά μαλωσουμε σέ σοβαρή βάση τά βάζουμε μέ τήν εταιρία τους διαχειριστές κ όλους αυτούς.. :p
 

DeletedUser

Guest
Μα το φόρουμ είναι για το παιχνίδι, δημόσιο το παιχνίδι, δημόσιο και το φόρουμ. Εμένα μια χαρά μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις περί τρόπου παιξίματος (σχετικά με τις επιλογές των παικτών όπως αυτές απορρέουν από τις ελευθερίες (συμφωνώ απόλυτα) που το παιχνίδι δίνει, ειδάλλως για τον τρόπο που κάποιος χτίζει την πόλη του, κάνει μάχες κτλ κτλ προφανώς και δεν με ενδιαφέρει να σχολιάσω κάτι καθώς θα ήταν πολύ εγωϊστικό και ηγετικό) και από τη στιγμή που όλα τα μέρη του παιχνιδιού (χώρος παιχνιδιού και φόρουμ) είναι δημόσια, δεν θεωρώ ότι είναι κακό να αναφέρουμε και ψευδώνυμα παικτών/ριών για τον οποιοδήποτε λόγο, πόσο μάλλον όταν πρόκεται για παρατυπίες και όχι απλά ηθικές μεταξύ μας διαφωνίες. Πολύ καλύτερα εδώ από τη Γενική Συνομιλία του παιχνιδιού.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ο καθε παικτης ειναι υπευθυνος για τον λογαριασμο του.ας προσεχει οταν ανεβαζει κτιρια να μην τον κλεβουν.ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ και δεν απαιτει ουτε κοπο ουτε τροπο ουτε χρονο.εμενα σε παλαιοτερες εποχες εμπαιναν και εβγαζαν κερδος αρκετοι παικτες αλλα δεν ειχα προβλημα.ισα ισα που δεν ειχα και πολλους φιλους θολαδες και τους ευχαριστουσα κιολας που εμπαιναν και εβαζαν οσους ποντους εβαζαν.τωρα προσεχω βεβαια αλλα και στραβη να γινει ουτε μηνυμα θα στειλω ουτε τιποτα.σιγα μην χαλασω κτιριο επειδη καποιος θα βγαλει απο μενα 100-200 ποντους.και στην τελικη καλα θα κανει.μπορει να του χρειαζονται περισσοτερο απο μενα.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα
Τωρα διαβασα το συγκεκριμενο θεμα
γιατι εδω και αρκετες μερες δεν πολυ μπαινω
εξ αιτιας της λελυμενης ..αποφασης του ''αφεντικου'' να εξαφανισει τα φορουμ των συντεχνιων
δηλ να μην υπαρχουν πλεον εντυπωματα απο το παρελθον των συντεχνιων μας

για τους περισσοτερους αυτο περασε στα ψιλα γραμματα
..ισως γιατι αυτο το φοε εσκεμενα τους εμαθαν να παιζουν
χωρις παρελθον ... χωρις συναισθημα .... χωρις συνοχη κλπ

Παμε λοιπον στην προσωπικη μου γνωμη ** για το εδω θεμα
(αν και το εχουμε ξανασυζητησει αρκετες φορες)
Ναι ειναι νομιμο
και μπορει στην θεωρια να λεμε πολλα
ομως ας ειμαστε ρεαλιστες επι του πρακτεου δεν μπορειτε να εμποδισετε
την μη επιθυμητη ποντοδοσια καποιων χορηγων -βαση του ''θολικου'' τους εχτρα μπονους -
Καλως ή κακως δικαιωμα τους ειναι
δηλ να .. αλλαζουν 'η μη τον τονο στον Θολο τους
Τωρα θα μου πειτε ειναι νομιμο ειναι ομως και ηθικο ?
οχι μην φευγετε δεν θα σας αρχισω την αναλυση ως αλλος Σοφοκλης της Αντιγονης
Αδελφια μου κανετε ενα λαθος
αλλο το ηθικο και αλλο το ''για το φοεκικο καλο μου''
και μπορει το ηθικον να μην εχει ..ποικιλομορφια γιατι μεταξυ μας ολοι ξερουμε τι ειναι ηθικο και τι οχι
ομως το .. ''για το καλο μου'' ειναι παντα μονοδιαστατο και ορθα το οριζει ο κατοχος του ''μου''
Το εχω ξαναγραψει και θα το ξαναγραψω
η ΙΝΝΟ εαν ειχε την βουληση θα μπορουσε να σταματησει αυτο το θεμα που κατα καιρους ξανα τιθεται
θα μπορουσε ευκολα να κανει με τους χορηγους το ιδιο που εχει κανει με την αγνοηση μνμ
δηλ η αγνοηση να αφορουσε και τους χορηγους των ΜΚ
ομως η ΙΝΝΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ
Την απαντηση στο γιατι δεν το εχει κανει
'η καλυτερα στο γιατι δεν θελει να το κανει
..την αφηνω σε εσας


**
θα μου πειτε τι πλεονασμος ειναι αυτος μεσα σε 3-4 λεξεις
λες και οι αλλοι δεν γραφουν την προσωπικη τους γνωμη ?
...καλα για αυτο (γενικα παντα μιλωντας) το χερι σας στην φωτια μην το βαζετε
Το τι εχουν ΄΄ακουσει΄΄ τοσα χρονια τα πανεμορφα και ευηκοα ωτα μου -εγραφως ορατα-
απο ...αλαλα χειλη ομορριζων παιχτων δεν λεγετε
και οχι σημερα δεν εχει ασχετο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή