Για σενα amr9

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα
τωρα μολις ειδα ότι ο Τακης - amr9 γκρεμισε τις πολεις του
Ανοιγω νέο θεμα όχι για να τον αποχαιρετισουμε
δεν θα μπορουσα ποτε αλλωστε να το κανω ..ως γνησια ''μαμα'' του ελληνικου foe ξορκιζω το κακο αγνοώντας το, μην προφεροντας το καν
Επειδή πιστευω ότι εάν θα ξαναμπει για λιγο θα μπει μονο στο φορουμ
θελω να δει ποσο πολύ τον εκτιμούμε ότι υπαρχουν ατομα που ξερουν την αξια και το ΗΘΟΣ του ..και τελoς παντων ότι θα αφησει κενο η σκεψη του για οριστικη ''απουσια''
Ισως βλέποντας τα μνμ αλλαξει γνωμη
Τωρα θα μου επιτρεψετε ένα ..δημοσιο προσωπικο μνμ (δεν εχω άλλο τροπο)
Δεν θελω -αρνουμαι να του πω αντιο 'η όπως θα ελεγε και εκεινος bye
Απλως θελω να ξερει ότι ηταν και ΕΙΝΑΙ Τιμη μου που μιλουσα μαζι του στο νοερο κοσμο ενός παιχνιδιου και ευελπιστώ (μαλλον τον παρακαλω) να συνεχισει να ανεχεται την πολυλογια μου εντος foe
 

DeletedUser25974

Guest
αχ ρε αννα, παλι προσπαθεις να σωσεις μια κατασταση, η οποια προ πολλου εχει καταδικαστει να αποτυχει.
ειναι πραγματικα πολυ λυπηρο ο ενας παικτης μετα τον αλλον (ποτε ειναι η σειρα μου ?) να αποσυρεται για διαφορους λογους. ολοι μας εχουμε αγαπησει αυτο το παιχνιδι, ο καθενας για τους λογους του, αλλος πολυ και αλλος λιγοτερο.
ξανακαλω και προκαλω τη διαχειρηση (δεν εχω φτασει ακομα στους δημιουργους) να προσπαθησει να εξυγιανει το αγαπημενο μας παιχνιδι, οσο εχει μεινει καιρος. καλω για ελεγχο ολων ανεξαιρετως των παικτων, αποκλεισμο ολων των διπλων λογαριασμων (επιτελους δεν εχετε καποιο τροπο να ελεγξετε ολους οσους εχουν διπλους λογαριασμους, μικρους ή μεγαλους ? καποιο τσεκ δεν μπορειτε να κανετε ?), παρεμποδιση ολων των ασσυμετρων ανταλλαγων απο κοσμο σε κοσμο και φυσικα ακομα περισσοτερο απο διαφορετικους κοσμους. αλλα οχι να αποκλειονται διαφοροι παικτες επειδη καποιοι τους καρφωσαν και καποιοι αλλοι να εχουν μια απροσδιοριστη προστασια για ακριβως τον ιδιο λογο και ακομα χειροτερα. και ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει τα μ.κ. να δινουν τοσους πολλους ποντους καταταξης.
επιτελους να δοθει ενα τελος στις στημενες πολιορκιες, μαχες στο χαρτη των συντεχνιων μονο για πραγματικο σκοπο. ειναι δυνατον να διαιωνιζεται αυτη η ανοησια, χορηγηση σε τομεα που κατεχω και πολιορκια μετα για να κτυπησω τις δικες μου αμυνες ? ελεος, και μην μου πειτε γιατι το κανω εγω. δεν θα ημουν 1ος διαφορετικα.
παντως αννα, ειδα μολις τωρα οτι ο amr9 δεν εχει πειραξει τη βασικη του πολη στον α, ακομα. ελπιζω να μην το κανει και να επιστρεψει.
αυτα για την ωρα, ελπιζω να ζωντανεψει παλι λιγο εδω το φορουμ, που τελευταια φοβομαστε να μιλησουμε και μιλαγαν μονο οι διαχειριστες με διαφορα ενημερωτικα στοιχεια του παιχνιδιου, τα οποια κυκλοφορουν και σε αλλα σημεια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28896

Guest
Απαντάω ως παίχτης

Οποιος παίχτης νομίζει οτι κάποιοι άλλοι παραβαίνουν τους κανόνες μπορεί να τους αναφέρει στην Διαχείρηση ώστε να ληφθούν οι απαραίτητοι έλεγχοι.

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ

Στη κατηγορία Ιδές όλοι οι παίχτες μπορούν ελεύθερα να εκφράσουν τις απόψεις τους για το παιχνίδι.
Τι τους αρέσει τι όχι, τι θα ήθελαν να δουν.



Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω προς τι αυτή η επίθεση? δε ξέρω προς την Ομάδα Διαχείρισης.

Η Ο.Δ δεν λειτουργεί κατα το δοκούν οπως γουστάρει.
Δε μπορεί να λειτουργήσει έτσι.

Θα πρέπει όλοι να καταλάβουν οτι ο παίχτης είναι ανώτερος απο την Ο.Δ.
Ο παίχτης το μόνο που πρέπει να κάνει ειναι να σέβεται τους κανόνες.
Η Ο.Δ και η εταιρία είναι υπόλογοι και έχουν να δώσουν λογαριασμό.
Ο παίχτης όχι.

Τα αγοράκια που έχουμε πάει στρατό ... θυμάστε ?

Οταν είμαστε "σκοπός" είμαστε ανωτέρα αρχή πάντων.
15 στρατηγοί να έρθουν ... ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας ... ο στρατηγός του Γ.Ε.Σ ..
ο σκοπός ειναι ανωτέρα αρχή πάντων.


Οπότε αν δε τηρούμε τους κανόνες δε μας φταίει η Ο.Δ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
Αρχικά το ότι δημιουργείτε θέματα στο off topic δεν δίνει το δικαίωμα παράβασης των κανόνων του φόρουμ.

Έπειτα:


ξανακαλω και προκαλω τη διαχειρηση (δεν εχω φτασει ακομα στους δημιουργους) να προσπαθησει να εξυγιανει το αγαπημενο μας παιχνιδι, οσο εχει μεινει καιρος. καλω για ελεγχο ολων ανεξαιρετως των παικτων, αποκλεισμο ολων των διπλων λογαριασμων (επιτελους δεν εχετε καποιο τροπο να ελεγξετε ολους οσους εχουν διπλους λογαριασμους, μικρους ή μεγαλους ? καποιο τσεκ δεν μπορειτε να κανετε ?)

Η προσπάθεια που καταβάλει η ΟΔ για την εξυγίανση όπως αναφέρετε του παιχνιδιού είναι καθημερινή και το έργο μας όσο κι αν κάποιοι θέλουν να πιστεύουν ότι είναι εύκολο, είναι δύσκολο. Πάντα θα υπάρχουν κανόνες και πάντα θα υπάρχουν οι παραβάτες.

Είναι αδύνατον να πραγματοποιηθεί έλεγχος χιλιάδων λογαριασμών για παραβάσεις. Για αυτό και είναι σημαντικό οι παίκτες που εντοπίζουν παραβάσεις να τις αναφέρουν στο σύστημα υποστήριξης και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνουμε εμείς.

Τα εργαλεία τα οποία έχουμε στην διάθεση μας δεν αφορούν τους παίκτες και προφανώς δεν δημοσιεύονται.


παρεμποδιση ολων των ασσυμετρων ανταλλαγων απο κοσμο σε κοσμο και φυσικα ακομα περισσοτερο απο διαφορετικους κοσμους. αλλα οχι να αποκλειονται διαφοροι παικτες επειδη καποιοι τους καρφωσαν και καποιοι αλλοι να εχουν μια απροσδιοριστη προστασια για ακριβως τον ιδιο λογο και ακομα χειροτερα. και ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει τα μ.κ. να δινουν τοσους πολλους ποντους καταταξης.

Δικλείδες ασφαλείας μπορούν να μπουν μόνο από την εταιρεία και σιγά σιγά προστίθενται και άλλες. Κυρίως για την αποφυγή παραβάσεων και την εξασφάλιση του υγιούς παιχνιδιού.
Το ποινολόγιο δημιουργείται από την εταιρεία και το γνωρίζει μόνο η ΟΔ. Κάθε αναφορά που γίνετε ελέγχετε και τα αποτελέσματα των ελέγχων σαφώς και δεν δημοσιεύονται.
Όλοι οι παίκτες είναι ίσοι απέναντι στην ΟΔ και αντιμετωπίζονται ως ίσοι. Δεν παίζει ρόλο αν ο παίκτης κάνει χρήση προνομιακών στοιχείων ή όχι, αν κάνει χρήση πολύ, λίγο ή καθόλου. Με την αγορά διαμαντιών αγοράζονται διευκολύνσεις για το παιχνίδι και όχι η ΟΔ.

Δεν είναι θέμα δικό μας οι πόντοι των κτιρίων και έχει αναφερθεί στην εταιρεία ότι οι πόντοι αυτοί από τους παίκτες θεωρούνται πάρα πολλοί.


επιτελους να δοθει ενα τελος στις στημενες πολιορκιες, μαχες στο χαρτη των συντεχνιων μονο για πραγματικο σκοπο. ειναι δυνατον να διαιωνιζεται αυτη η ανοησια, χορηγηση σε τομεα που κατεχω και πολιορκια μετα για να κτυπησω τις δικες μου αμυνες ? ελεος, και μην μου πειτε γιατι το κανω εγω. δεν θα ημουν 1ος διαφορετικα.

Είστε ένας από τους πολλούς παίκτες που καταγγέλλετε κάτι που θεωρείτε "λάθος" και παρόλα αυτά το εκμεταλεύεστε. Επίσης αναφέρεστε στους πόντους όπως και πολλοί άλλοι αλλά εκμεταλλεύεστε "λάθη" του παιχνιδιού όπως μας λέτε για να είστε πρώτοι σε πόντους.

Είχε ζητηθεί από τους παίκτες παγκοσμίως σχολιασμός, αναφορές προβλημάτων και ιδέες για την βελτίωση του στοιχείου των Συντεχνιών και του Πολέμου μεταξύ τους. Όλες αυτές οι ιδέες, αναφορές κτλ έχουν μεταφερθεί στην εταιρεία και δουλεύουν πάνω στο κομμάτι αυτό ώστε να βελτιωθεί με διάφορους τρόπους. Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβεί μέσα σε μία ημέρα ούτε και σε 2-3 μήνες, αρκεί να σκεφθείτε ότι ο σχεδιασμός και η υλοποίηση των συντεχνιών πήρε πάνω από 6 μήνες και ο σχεδιασμός του πολέμου το ίδιο ή και περισσότερο. Όπως καταλαβαίνετε χρειάζεται χρόνος διότι δεν είναι κάτι εύκολο.


αυτα για την ωρα, ελπιζω να ζωντανεψει παλι λιγο εδω το φορουμ, που τελευταια φοβομαστε να μιλησουμε και μιλαγαν μονο οι διαχειριστες με διαφορα ενημερωτικα στοιχεια του παιχνιδιου, τα οποια κυκλοφορουν και σε αλλα σημεια.

Δεν σας απαγορεύει κανείς να μιλήσετε. Όλοι οι παίκτες είναι ελεύθεροι να συμμετέχουν στο φόρουμ του παιχνιδιού. Από την στιγμή που τηρείται τους κανόνες του παιχνιδιού και του φόρουμ δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για κάτι. Εμείς είμαστε εδώ για να φροντίζουμε να τηρούνται οι κανόνες του παιχνιδιού και αυτό θα κάνουμε πάντα. Στο χέρι σας είναι να μην τους παραβιάζετε.

Πολλά από τα σημεία που αναφέρθηκαν τόσο από εμένα όσο και από εσάς τους ίδιους έχουν αναφερθεί πολλές φορές και παρόλα αυτά κατηγορούμαστε συχνά ότι αναφέρουμε τα ίδια και τα ίδια και εσείς επικαλείστε άγνοια. Κάποια πράγματα είναι όπως είναι και δεν μπορείς ενώ είναι μαύρο να το λες άσπρο επειδή θα θεωρηθεί ότι το αναφέρεις ξανά.
 

DeletedUser25974

Guest
χαχαχαχα οκ πραγματικα ειναι πολυ κατατοπιστικες αυτες οι τοποθετησεις σας, και μην παρεξηγητε την προθεση μου. δεν ηταν εις βαρος της διαχειρησης, σχεδον παντα κατα βαθος απευθυνομαι στους σχεδιαστες μεσω εσας.
ελπιζω πολλα απο αυτα που λετε να γινουν πραγματικοτητα.
οι στημενες μαχες στο χαρτη υπαρχουν απο την αρχη της υπαρξης του, ξερω καλα. εχει περασει 1.5 χρονος. ελπιζω να ειμαι εδω να δω το τελος τους. και πως θα μπορουσα να απεχω αφου παιζω ανταγωνιστικα για θεσεις. μηπως σε οποιοδηποτε αγωνισμα οι πρωταγωνιστες δεν εκμεταλευονται λαθη αλλων , αλλιως δεν θα ηταν πρωτοι. δεν εννοω κατι παραπανω.
σας ευχαριστω προσωπικα για τον αδιαμφισβητητο και συνεχη κοπο σας, εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να το κανω.
 

DeletedUser30258

Guest
Διαβάζω συνέχεια το forum και συμμετέχω για πρώτη φορά μετά απο 3 πάνω κάτω χρόνια στο παιχνίδι .
Θα μπορούσα να γράψω πολλά αλλά θα περοριστώ στα ..λάθη του παιχνιδιού που αναφέρατε . Λάθη που απλά λεκτικά αναγνωρίστηκαν . Τι να θυμηθώ ; Τις διπλές μάχες στους τομείς του χάρτη , που έβλεπες να σε περνούν σαν σταματημένο άλλοι παίχτες ; Αναγνωρίστηκε το λάθος (μόλις τελείωσε το ..πανηγύρι) και ; Μήπως αφαιρέθηκαν οι πόντοι που κέρδισαν οι άλλοι απο τις μάχες ; Όχι !!! Να πάω στα Αλκατραζ ; Εδώ και καιρό έχει επισημανθεί το λάθος με τους πόντους που δίνει αλλά ..φωνή βοώντος εν τη ερήμω ! Σε σημείο που να πιστεύουμε (και ίσως κάνουμε καλά ) ότι δεν είναι λάθος αλλά πολιτική (sic) του παιχνιδιού . Και αν υποθέσουμε ότι κάποια στιγμή αναγνωρίζεται θα αφαιρεθούν οι πόντοι ; Μπά !
Θα συνεχίσουμε να βλέπουμε παίκτες με 4 -ψηφιο αριθμό μαχών στις πρώτες θέσεις !
Θα συνεχίσουμε να ψαχνουμε τρόπους να φορτώσουμε τα Αλκατραζ !
Θα σταματήσουμε να κάνουμε μάχες αφού δεν έχει κανένα νόημα πλέον !

α ! και όσο για εμας τα αγοράκια που πήγαμε στρατό , όταν το στρατόπεδο έμπαζε απο παντού τους σκοπούς τους έτρωγε το ..μαυρο φίδι !
 

DeletedUser410

Guest
Όσα προβλήματα παρουσιάζονται και αναφέρονται από τους παίκτες και από τους δοκιμαστές του παιχνιδιού διορθώνονται όσο πιο γρήγορα γίνετε. Αρκεί να υπάρξει αναφορά του προβλήματος και όχι εκμετάλλευση του.

Τους πόντους αυτούς δεν τους παρέχει μόνο το Αλκατράζ αλλά όλα τα ΜΚ στα ίδια επίπεδα. Απλά επειδή το πρώτο κτίριο που ανέβηκε τόσο γρήγορα πολλά επίπεδα ήταν το Αλκατράζ, πολλοί παίκτες θεωρούν ότι μόνο το συγκεκριμένο κτίριο δίνει αυτούς τους πόντους.
Όλα τα ΜΚ δίνουν τους ίδιους πόντους στα ίδια επίπεδα. Άρα αν κάποιος έχει στην πόλη του ένα Ατόμιο επίπεδο 50 και ένας άλλος έχει ένα Αλκατράζ επίπεδο 50 τότε και οι δύο θα έχουν κερδίσει τους ίδιους πόντους. Όπως ήδη αναφέρθηκε η εταιρεία γνωρίζει το θέμα και δουλεύει και σε αυτό.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα
Τα λόγια ήτανε καλά
καλά και τιμημένα
Ομως
εμείς γι’ αλλού κινήσαμε γι’ αλλού
κι αλλού ....η ζωή μας πάει
Σταματη μαλλον δεν ειχε προσβαση στον Α κοσμο ο Τακης γι αυτό είναι ..αθικτη
..στον β κοσμο εχει και μνμ αφησει ..στο εδαφος της αδειας πολης του

Θελω να κανω και μια διευκρινιση για να μην μενουν λαθος εντυπώσεις
Όχι τα ΜΚ δεν δινουν τους ιδιους βαθμούς στα ιδια επίπεδα
πχ για ένα Μοντε στο 34 επιπεδο θα παρει ο κατοχος του σχεδόν τα μισα από ότι για ένα Αλκατραζ στο 34 επιπεδο
(αυτό είναι τσεκαρισμενο από προσωπικη εμπειρια και εν γνωση θα εξακολουθώ να ανεβαζω το Μοντε
γιατι μαλλον υπαρχει και ενας ...Αττιλας με ....Δον Κιχωτικες τασεις μεσα στην ταλα... ετσι θα κρατω σε ισορροπια ..τα θελω τους)
Ειχα την εντυπωση ότι μαλλον επαιζε ρολο η εποχη του ΜΚ, όμως μπορει σε αυτό να κανω λαθος
γιατι δεν ξερω να ανεβαζει κανενας το Καστρο το ροζουλι παραλληλα με το Αλκατραζ ετσι ώστε να κανουμε συγκριση
Πιστευω ότι ο Σταματης μπορει να μας διαφωτισει περισσοτερο για τους βαθμούς των ΜΚ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser25974

Guest
ναι αννα, σαφως τα μ.κ. δινουν διαφορετικους ποντους ανα επιπεδο. αναλογα με την εποχη του κτηριου αλλα και με τους φορτζ ποντους που χρειαζεται να κλεισει το επιπεδο. δυστυχως η εταιρια τα εβγαλε στη φορα, αλλα ποτε δεν εδωσε καμια λεπτομερεια.
 

DeletedUser410

Guest
[vam]Τα ΜΚ δίνουν διαφορετικούς πόντους ανά εποχή. ΜΚ της εποχής του Χαλκού δίνουν λιγότερους πόντους από ότι τα ΜΚ άλλης νεότερης εποχής κ.ο.κ.
Έως το επίπεδο 10 οι πόντοι αυξάνονται γραμμικά (δηλαδή με κάποιο συγκεκριμένο ρυθμό) ενώ μετά από το επίπεδο αυτό ο αλγόριθμος "ξεφεύγει" ας πούμε και οι πόντοι σε όλα τα ΜΚ είναι πραγματικά πολλοί.
Το θέμα αυτό έχει αναφερθεί στην εταιρεία, ωστόσο δεν γνωρίζουμε ακόμη τι θα γίνει με το θέμα αυτό. Αυτό ελπίζουμε να είναι το τελευταίο σχόλιο στο θέμα ΜΚ διότι διαφορετικά θα πρέπει να γίνει αφαίρεση των υπολοίπων σχολίων και το θέμα μετονομαστεί να μεταφερθεί στις συζητήσεις.[/vam]
 
Κορυφή