Για το Μήνυμα από τους σχεδιαστές

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30631
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα
Πολύ απογοητεύτηκα από το μήνυμα των σχεδιαστών...
1)Περιμένω ένα χρόνο περίπου κάποια διευκόλυνση στην πολεοδόμηση της πόλης μου και δεν διάβασα τίποτε σχετικό.
2)Περίμενα να ανακοίνωναν ότι είναι έτοιμοι να βάζουν ένα εβδομαδιαίο και ένα διήμερο δρώμενο κάθε μήνα και το μόνο που έγραψαν είναι ότι θα γίνει ένα δρώμενο Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο.
3)Περίμενα κάποια διευκόλυνση στα διαμάντια για τους χειμαζόμενους Έλληνες (άλλα παιχνδίδια χαρίζουν το ισόποσο 5 ή 10 ευρώ κξάθε μήνα των capital controls), τίποτε...
4)Διάβασα ότι ετοιμάζονται να προσθέσουν κι άλλη μελλοντική εποχή, ενώ το λογικό θα ήταν να προσθέσουν ενδιάμεσες νέες εποχές, όπως νεολιθική, κινέζικη, αιγυπτιακή, αρχαιοελληνική (με την Ακρόπολη σαν ΜΚ), εξερευνήσεων...
Τα υπόλοιπα που σχεδιάζουν καλά είναι, αλλά το 1ο σαν γενικό και το 3ο σαν τοπικό θέμα ήταν αυτά που θα έπρεπε να έχουν ήδη γίνει, όχι να σχεδιάζονται...
Ευχαριστώ.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] όπως θα γνωρίζετε οι εκδηλώσεις στο παιχνίδι είναι εποχιακές. Που σημαίνει ότι είναι κάθε 3 μήνες περίπου. Αποφάσισαν λοιπόν μετα την καλοκαιρινή και πριν το Halloween να βάλουν και κάποιες ενδιάμεσες.

Το θέμα των διαμαντιών σε σχέση με τα capital controls δεν έχει να κάνει με τους σχεδιαστές, αλλά με το τμήμα πληρωμών τις εταιρίας.
Το έχουμε ήδη ήδη συζητήσει με το αρμόδιο τμήμα και σύντομα θα έχουμε κάποια λύση και για αυτό.

Σύντομα θα δείτε πολλές αλλαγές στο παιχνίδι σε σχέση με τις εποχές, αλλά αν σας τα πούμε όλα τωρα τι θα έχετε να περιμένετε? ;)

Παρακαλώ διευκρίνησε τι εννοείτε όταν λέτε ότι περιμένατε αλλαγές στην πολεοδόμηση της πόλης?

[/iris]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Ελπιζω και ευχομαι... συντομα να μας εκπληξουν ευχαριστα
Γιατι εγω προσωπικα εχω καιρο να δω μια αναβαθμιση που πραγματικα-ουσιαστικα καλυτερευσε το αγαπημενο μας παιχνιδι-την διασκεδαση μας-
Αντιθετα ....καποιες ενω διαφημιζοντουσαν ως λυση σε καποια κενα που ειχαν προκυψει, αντι να τα διορθωνουν τα ..μεγαλωσαν
Το θεμα μας ηταν ενα κουμπι επιπλεον 'η εαν θα γινει απο παιχνιδι υπολογιστων σε ...παιχνιδι κινητων?
'η το πως ειχε ξεκινησει και που εχει καταληξει το παιχνιδι ?
Και θελω να κανω μια ερωτηση
(ασχετη 'η σχετικη εσεις θα κρινετε και βασικα απο ποια οπτικη μερια ..θα την διαβασετε)
Αληθεια εχουν σκεφτει οι προγραμματιστες κατι για να διασφαλιστουν οι κανονες του παιχνιδιου βαζοντας καποια ορια?
Επειδη εχει γινει μεγαλο θεμα στο κεντρικο φορουμ του ΦΟΕ σχετικα με τα επιπεδα των ΜΚ και αφηνουν ''μπηχτες'' για τους πρωτους παιχτες και για την διαχειρηση των κατα τοπους σεβερ τους εμμεσως ...
και επειδη στην παγκοσμια καταταξη μεσα στους 10 πρωτους οι 4 ειναι δικοι μας
κατι μου λεει οτι ..στο τελος θα καταληξουν οτι για ολα παλι φταινε οι ''κακοι'' Ελληνες, αφου σε σχεση με τους υπολοιπους σεβερ σιγουρα θα υστερουμε αισθητα στην αγορα διαμαντιων πια
Εγω λοιπον ρωταω εαν καποιος νομιμα μπορει να παιζει σε πχ 50 διαφορετικους σεβερ
συνολο δηλ 500 διαφορετικους κοσμους κλπ
ποιος μπορει να ελεγξει τις μικρες νομιμες ανταλλαγες που μπορει να γινονται και που καταληγουν στο τελος
Υπαρχει δικλειδα ασφαλειας? και ποια ειναι αυτη και σε ποιο σημειο αναφερεται
πχ 2-3 ποντοι απο καθε κοσμο σε 5 μονο μεγαλους σεβερ μας κανουν γυρω στους 150 ποντους καθημερινα ..σε μικρο ποσοτητες χωρισμενες
Και συνεχιζω υποθετικα παντα
εαν εδω πχ εχουν ερθει και παιζουν απο αλλα κρατη πλην της Ελλαδος ποσο δικιο και ισο ειναι κυριως μετα το γνωστο τραπεζικο προβλημα
Αφου εγω για να αγορασω 12000 διαμαντια θα πρεπει να κανω 3 ωρες και να ξοδεψω 300 ευρω
-250ευρω σε τηλ κλ 'η μνμ συν φπα στα τελη σταθερης 'η κιν τηλ)
ενω ενας κατοικος αλλης χωρας -που δικαιουται ΝΟΜΙΜΑ να παιζει εδω- θα κανει 1 λεπτο και θα πληρωσει 79 ευρω και θα παρει επιπλεον ως εχτρα μπονους 30 σχεδια 'η 2 σπηλιες κακοποιων κλπ
Κτυπω ..ΥΠΟΘΕΤΙΚΟ καμπανακι κινδυνου για τον ελληνικο σεβερ λοιπον, γιατι εαν τα ''μυθευματα'' μου ..παρουν ('η εχουν ηδη παρει) ''σαρκα και οστα'', τοτε δεν θα παλευεται
Και κατι ασχετο ...δεν ξερω εαν εγω το εχω προσεξει μονο, αλλα εχω την εντυπωση οτι τελευταια εχουν αυξηθει οι παραξενες ωρες που ζωντανευει το foe...
να μην μιλησω για τα αγγλικα στα προφιλ.. σε σημειο που εχω και ενα λεξικο μονιμα οταν παιζω πια
Εδω θελω να συμπληρωσω καποιες διευκρινισεις προς αποφυγη παρεξηγησεων
Γνωριζω τους 3 απο τους 4 Ελληνες παιχτες και σας διαβεβαιωνω οτι κατα την προσωπικη μου γνωμη ακομη και ενας να ηταν γενικα ο σεβερ ολων των χωρων παλι στην πρωτη δεκαδα θα ηταν
εχουν στρατηγικη ασχολουνται πολλες ωρες και το κυριοτερο ''πονανε'' το Ελληνικο ΦΟΕ
Οσο την διαχειριση του Ελληνικου ΦΟΕ ειναι πολυ καλυτερη και σωστοτερη απο αρκετες αλλες αντιστοιχες αλλων σεβερ στο τμημα που τους αφορα..ασχετα εαν τους φωναζουμε καποιες φορες για να τα ακουνε οι πιο πανω
Τωρα γιατι σας κουρασα με ολο αυτο το ''σεντονι''?
Τα αγγλικα μου ειναι στο επιπεδο ..λεξικου οποτε γραφοντας εδω ειμαι σιγουρη οτι θα φτασει εκει που πρεπει με ορθοτερη αγγλικη μεταφραση
Καποια στιγμη θα πρεπει να αντιδρουμε πριν μας ''επιδωσουν'' τον κεντρικο ρολο της Ιφιγενειας εν Αυλιδι
και να μην τον αποδεχομαστε στωικα και αλαλα μονο και μονο επειδη την εν λογω τραγωδια την εγραψε Ελληνας
Πρεπει να τους ανταπανταμε εμμεσως και μεις τις βολες και μαλιστα εκει που τους ποναει
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30631

Guest
[iris] Παρακαλώ διευκρίνησε τι εννοείτε όταν λέτε ότι περιμένατε αλλαγές στην πολεοδόμηση της πόλης?

[/iris]

Εννοώ κάποιο βοήθημα ώστε να μπορούμε να αναδιατάσσουμε την πόλη μας. Όπως έχω ξαναπεί αυτό θα μπορούσε να είναι μια αποθήκη όπου θα μπορούσαμε να μετακινούμε τα κτίρια και τα άλλα στοιχεία, ώστε μετά να τα ξαναβάζουμε στις νέες θέσεις και γι αυτό θα μπορούσε εύκολα να χρησιμοποιηθεί η απογραφή. Θα μπορούσε να είναι η αύξηση των επεκτάσεων από 4χ4 σε 5χ5 (πιο δύσκολο νομίζω) ή μια δεύτερη προσωρινή περιοχή, στην οποία θα μπορούσαμε να μετακινούμε τα κτίρια στη νέα τους θέση και μόλις τελειώναμε να γύριζαν στην κανονική περιοχή σαν έτοιμη νέα πόλη, είτε ότι άλλο σκεφτούν οι σχεδιαστές ώστε να διευκολυνθεί η πολεοδόμηση.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] από ότι κατάλαβα από συζητήσεις με τους σχεδιαστές, έχουν ήδη κάτι στο μυαλό τους που θα βοηθήσει στη διαχείριση του χώρου, αλλά είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο και δεν μπορούμε να πούμε κάτι παραπάνω[/iris]
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αληθεια εχουν σκεφτει οι προγραμματιστες κατι για να διασφαλιστουν οι κανονες του παιχνιδιου βαζοντας καποια ορια?
Επειδη εχει γινει μεγαλο θεμα στο κεντρικο φορουμ του ΦΟΕ σχετικα με τα επιπεδα των ΜΚ και αφηνουν ''μπηχτες'' για τους πρωτους παιχτες και για την διαχειρηση των κατα τοπους σεβερ τους εμμεσως ...

[iris]Αυτή τη στιγμή , καταλαβαίνω ότι μπορεί να ακουστεί άγαρμπο, αλλά υπάρχουν κάποια πλάνα που έχουν ξεκινήσει και είναι δύσκολο να τα αφήσουν στη μέση για να γυρίσουν πίσω και να διορθώσουν οποιαδήποτε προβλήματα, όπως οι πόντοι που δίνουν τα Μεγάλα Κτίρια.
Σίγουρα όμως γνωρίζουν το πρόβλημα και το επόμενο βήμα θα είναι αυτό.

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι θέλετε να πείτε σχετικά με τους πολλαπλούς σέρβερς, τους Έλληνες εκεί και τους ξένους εδώ... και τα Διαμάντια...
Παρακαλώ αν μπορείτε να μου το εξηγήσετε λίγο καλύτερα.

Σχετικά με την αγορά των Διαμαντιών από τη χώρα μας έχουν γίνει ήδη κάποιες προτάσεις και περιμένουμε κι εμείς να δούμε τι θα γίνει από την πλευρά της εταιρίας[/iris]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ....κατι μου λεει οτι εαν συνεχισω τα ''σεντονακια''
δυο πιθανοτητες υπαρχουν ..
'η θα μεινω μονη στο φορουμ
'η θα φτιαξω τις προικιες μεν των υπολοιπων με πανωσεντοντα κατωσεντονα , εγω ομως θα μεινω ....χωρις προικα
οποτε λεω να αποφυγω την περεταιρω αναλυση
Αλλωστε το πρωτο βημα για την αναθεωρηση των κανονων εχει ηδη γινει
Το μονο που θελω να ξεκαθαρισω ειναι οτι δεν αναφερω πουθενα στο προηγουμενο μνμ μου για ελληνες παιχτες που παιζουν σε ξενους σεβερ
Ασχετο αγαπητοι εγραφως ορατοι ακροατες μου ...το τζοκερ ...πλεον χλωμο το βλεπω
τι το 'θελα το ''να κανουν κατι για τους κανονες'' δεν τους ζηταγα καλυτερα τους αριθμους του τζοκερ
 
Κορυφή