Διάλυση Νεμεσις και επιπτώσεις στο Β' κόσμο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30212
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser30212

Guest
Ανοίγω αυτό το θέμα ωστε να ακουστουν απόψεις περι της ξαφνικης διάλυσης της μεγαλύτερης συντεχνίας του Server.
Θα γράψω την αποψή μου για το θέμα σε επόμενο Post, προς το παρον απλά ανοίγω το θεμα προς συζήτηση.
Οταν ακουστουν αποψεις απο οσους γνωριζουν περισσοτερα ωστε να διαφωτιστει η αληθεοα τοτε θα πω κι εγω τι σκευτομαι.

Ο λόγοι που ανοιγω το post είναι οι εξής:
  1. Ο σερβερ πλεον εχει καταστραφει, τουλαχιστον οσον αφορά την μάχη των συντεχνειών, αφού υπάρχει μεγάλη ασυμετρία μετά το πλιάτσικο που έγινε στις περιοχές των Νεμεσις.
  2. Το πλιατσικο εγινε μέσα σε λίγες ώρες και από μια συντεχνία, αν δεν κάνω λάθος.
  3. Η διαλυση απ οτι ακουγεται (θα φανει απο τις απαντησεις σας αν ειναι αληθες), δεν εγινε λογω προβληματων της συντεχνιας, αλλα απλα γιατι καποιος από τους Ιδρυτές (με προσωπικα προβλήματα ή με προσωπικό όφελος) πάτησε το κουμπί διάλυσης συντεχίας.
  4. Η διαχερηση ειχε αργά έως καθόλου αντανακλαστικά σε ένα θέμα που μπορεί να διαλύσει ένα σερβερ και να κανει δεκαδες παιχτες να παρατησουν το παιχνιδι. Οι περιοχές δεν παγωσαν, αλλα έγιναν βορα σε οποιον το πηρε πρωτος χαμπαρι (από μονος του ή μετα συννενοήσεως) . Αυτο δεν μπορει να ειναι μεσα στους κανονες του παιχνιδιου, και αν ειναι τοτε ειναι λαθος.

Θα ήθελα να σημειώσω οτι:
  • Δεν ειμαι μέλος των Νεμεσις
  • Δεν γνωρίζω κανέναν από αυτή τη συντεχνία (ή αν γνωρίζω δεν ξέρω οτι ανοίκει σε αυτή)

Περιμένω τις απόψεις σας και την γνώση σας περι του θέματος.

Από έναν άσχετο που απλα δεν θελει να μαγαρηστεί ο Server.
 

DeletedUser4343

Guest
Παίδες έχει γίνει χαμός στον Β server!!!! Είμαι Νέμεσις Α εκεί και ήμασταν πρώτη συμμαχία από την αποικιακή μέχρι και την Σύγχρονη σε όλους τους χάρτες και στο Σύνολο στην πρώτη θέση με LVL 11 και θέλαμε άλλους 6000 πόντους για LVL 12. Ξαφνικά 12:46 εξαφανίστηκε όλη ση συμμαχία από τον server και χαθήκαν όλες οι περιοχές μας στους χάρτες!!!!
Αποκλείεται να πάτησε κάποιος διάλυση γιατί ούτε στο δημαρχείο δείχνει κάτι ούτε είναι δυνατόν να γίνει αφού η συμμαχία είχε 7 παίκτες με δικαιώματα Ιδρυτή που αποκλείεται να πάτησαν ταυτόχρονα διάλυση όλοι τους.
Έφαγε οπότε κρασάρισμα το παιχνίδι και το κουλό είναι ότι τις μισές περιοχές με το που έγινε αυτό τις πήραν συμμαχίες γειτονικές στους χάρτες. Άντε να δω τι άκρη θα βρεθεί τώρα.
 

DeletedUser30212

Guest
Παίδες έχει γίνει χαμός στον Β server!!!! Είμαι Νέμεσις Α εκεί και ήμασταν πρώτη συμμαχία από την αποικιακή μέχρι και την Σύγχρονη σε όλους τους χάρτες και στο Σύνολο στην πρώτη θέση με LVL 11 και θέλαμε άλλους 6000 πόντους για LVL 12. Ξαφνικά 12:46 εξαφανίστηκε όλη ση συμμαχία από τον server και χαθήκαν όλες οι περιοχές μας στους χάρτες!!!!
Αποκλείεται να πάτησε κάποιος διάλυση γιατί ούτε στο δημαρχείο δείχνει κάτι ούτε είναι δυνατόν να γίνει αφού η συμμαχία είχε 7 παίκτες με δικαιώματα Ιδρυτή που αποκλείεται να πάτησαν ταυτόχρονα διάλυση όλοι τους.
Έφαγε οπότε κρασάρισμα το παιχνίδι και το κουλό είναι ότι τις μισές περιοχές με το που έγινε αυτό τις πήραν συμμαχίες γειτονικές στους χάρτες. Άντε να δω τι άκρη θα βρεθεί τώρα.

Να συμπληρώσω λοιπόν τότε, οτι τις περισσότερες περιοχές πήρε συμμαχία η οποία παίζει μόνο με διαμάντια. Επί το πλείστον, όσοι δεν παίζουν με διαμάντια είναι στις θυγατρικές τους.
Δεν θελω να πω κατι απλά καταδεικνύω οτι αυτοί που επωφελήθηκαν από το κρασάρησμα, αν ειναι όπως τα λέει και το παιδι από τους Νέμεσις, είναι όσοι πληρώνουν ή πληρώνονται για/από τα διαμάντια.
Η διαχείριση πρέπει κατ εμέ να πάρει θέση και να κάνει κάτι για το ζήτημα διότι:
  1. Ο ανταγωνισμός στον server έχει πληγεί ανεπανόρθωτα.
  2. 80 από τους καλύτερους παίχτες έχουν μείνει χωρίς συντεχνία.
  3. Η ανυπαρξία δράσης από την διαχείρηση δηλώνει ανεπάρκεια, στην καλύτερη των περιπτώσεων.
  4. Η γυναίκα του βασιλιά πρέπει και να φαίνεται αγνή.
  5. Αν οι Νεμεσις σαν συντεχνία παρέβησαν τους κανόνες του παιχνιδιού και ως αποτέλεσμα, και ορθώς, τιμωρήθηκαν γι αυτό, τότε θα πρέπει να υπάρξει επίσημη ενημέρωση στο Server για να σταματήσουν οι φήμες και να δωθεί επίσης το παράδειγμα σε μελοντικούς παραβάτες
 

DeletedUser

Guest
Ήμουν στους Νέμεσις Α' πριν από την διάλυση της. Κατείχα δικαιώματα και σας διαβεβαιώ ότι δεν υπήρχε κανένα εσωτερικό πρόβλημα και η διάλυση δεν έγινε λόγω προβλημάτων της συντεχνίας.
Η διάλυση της συντεχνίας προήλθε για άγνωστο λόγο από άγνωστη αιτία και η διαχείριση δεν έκανε καμιά παρέμβαση στο όλο θέμα με αποτέλεσμα αρκετοί παίχτες να φτάσουν σε σημείο να παρατήσουν το παιχνίδι. Οι περιοχές στον χάρτη συντεχνιών δεν πάγωσαν, αλλά ως αναμενόταν καταλήφθηκαν από άλλες συντεχνίες. Η διαχείριση θα πρέπει αν μη τι άλλο να λάβει θέση και να επαναφέρει την κατάστασή όπως ήταν πριν τη απρόσμενη και αδικαιολόγητη διάλυση της μέχρι πρότινος 1ης συντεχνίας του Β κόσμου αλλά και όλου του Ελληνικού σέρβερ. Οι κανονισμοί δεν αναφέρουν κάτι σ αυτό και το δίκαιο για όλους του Β κόσμου θα ήταν να επανέλθει η κατάσταση που προϋπήρχε.
 

DeletedUser

Guest
Μάλιστα... εξαφανίστηκε η πρώτη συντεχνία της Ελλάδος από τον χάρτη και σχεδόν 2 μέρες μετά δεν έχουμε την παραμικρή απάντηση , ούτε κάτι του τύπου το ελέγχουμε, βρε αδελφέ.........εντυπωσιακό !!!!
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα σας,
Εγω με την σειρα μου θα ηθελα να δωσω τα θερμα μου συγχαρητηρια στην πρωτη συντεχνια αυτη τη στιγμη του Β κοσμου που με ενα δικαιο παιχνιδι κατεκτησε την πρωτη θεση για 1 ημερα.
Ναι καλα καταλαβατε η πρωτη συντεχνια του Β κοσμου αυτη τη στιγμη εχει παραμεινει στην κορφη 1 ημερα και η επομενη στην καταταξη 2 ημερες.
Τη συντεχνια που ηταν στην 1η θεση για ενα μηνα σχεδον, καποιοι φροντισαν να την εξαφανίσουν.
Ειναι αστειο πραγματικα γιατι ενω κανεις δεν πατησε διαλυση συντεχνιας, καποιοι κυριοι να εξαφανιζουν ετσι την πρωτη σε ποντους συντεχνια του Ελληνικου σερβερ.
Βεβαια δεν περμενουμε καποια απαντηση απο κανεναν γιατι ειτε bug ειτε προβλημα ασφαλειας δυσκολα η εταιρεια θα το παραδεχτει.
Οποτε ας δεχτουμε τα δεδομενα ως εχουν και μιας και η εννοια της δικαιοσυνης ειναι σχετικη για καποιους κυριους, ας θαψουν την Νεμεσις οσο πιο βαθια μπορουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27157

Guest
Kαλησπερα σε ολους
Ειμαι ο ιδρυτης της ΝΕΜΕΣΙΣ Α',Β',Γ',Δ' μαζι με το Reticulis της πρωτης σε βαθμολογια συντεχνιας στον ελληνικο σερβερ
Εχουν περασει δυο μερες!!!!!!!!! και κανενας απο τη διαχειριση δεν εχει δωσει μια απαντηση στο σοβαρο θεμα που εχουμε
παρολαυτα βρεθηκε καποιος απο τη διαχειριση να μου στειλει μηνυμα οτι στο γενικο chat θα πρεπει να ειμαι λιγο πιο προσεκτικος σε αυτα που απαντουσα σε καποιους που δεν εχασαν χρονο να καπηλευτουν την απουσια μας και απο δευτεροτριτο τελευταιοι να βγουν πρωτοι .....
Ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω και περιμενω μια απαντηση απο εσας ....μαζι με τους 300 συμπαικτες μου εαν θα συνεχεισουμε το παιχνιδι ή οχι
Ευχαριστω
Δημητρης (FOLAS) αρχηγος της ΝΕΜΕΣΙΣ
 

DeletedUser410

Guest
Το θέμα είναι η Νεμεσις Α η γενικότερα η Νεμεσις; Επίσης μια απορία που πηγάζει, είναι δυνατόν να είναι σφάλμα; Όχι δεν είναι, δεν μπορεί ένα σφάλμα του συστήματος να διαλύσει μία και μόνο συντεχνία. Αν ήταν σφάλμα θα είχε παρουσιαστεί σε πολλές συντεχνίες. Επίσης οι συντεχνίες της Νεμεσις από ότι είδα ήταν 6 και διαλύθηκαν οι 3 πρώτες και όχι μία. Εμένα δεν μου δείχνει ούτε σφάλμα του συστήματος ούτε και παραβίαση ασφαλείας.

Λέτε είχατε 7 άτομα με δικαιώματα Ιδρυτή; Γιατί; Ένας είναι ο Ιδρυτής άντε δύο. Οι άλλοι μπορούν να έχουν αν είναι αναγκαίο δικαιώματα Αρχηγού. Κάνει ακριβώς ότι και ο Ιδρυτής, αλλά, δεν μπορεί να διαλύσει την συντεχνία. Κάποιος είπε πάνω από μία φορές πως δεν πάτησαν όλοι μαζί διάλυση, είπε κανείς ποτέ ότι χρειάζεται όσοι έχουν δικαιώματα Ιδρυτή να πατήσουν όλοι Διάλυση ή αν το κάνει κάποιος να το αποδεχθούν όλοι οι άλλοι για να συμβεί; Αν και καλό θα ήταν να συμβαίνει το δεύτερο, όχι δεν γίνετε τίποτα από τα δύο.

Λέτε δεν εμφανίστηκε ειδοποίηση, προφανώς και όχι, δεν εμφανίζεται ειδοποίηση για την διάλυση της συντεχνίας, είχε ζητηθεί να γίνετε, όμως θεωρείτε περιττό μιας και για να διαλυθεί μία συντεχνία έχουν γνώση όλα τα ενεργά μέλη. Κάποτε ναι συνέβαινε όμως πλέον δεν συμβαίνει και αν συμβεί (που κάποιες φορές εμφανίζεται ναι είναι αλήθεια) θα εμφανιστεί με καθυστέρηση. Όταν διαλύεται μία συντεχνία εάν είσαι συνδεδεμένος εμφανίζεται μήνυμα ειδοποίησης σε ένα μικρό παραθυράκι και μόνο αυτό, τίποτα άλλο, κι αυτό όχι πάντα, αν δεν είσαι μέσα απλά δεν θα μάθεις ποτέ.

Ότι έγινε, έγινε νύχτα, είχατε άτομα που δεν έπρεπε να έχετε και μάλιστα με δικαιώματα Ιδρυτών, έδρασαν υπόγεια, νύχτα και ενώ εσείς κοιμόσασταν. Άρα δεν φταίει το παιχνίδι, ούτε η εταιρεία, ούτε η διαχείριση. Να σας πουν τι; Ότι δεν πρέπει να εμπιστεύεστε τον τάδε και τον τάδε;

Τέλος δεν ανήκω στην πρώην Νεμεσις, δεν ανήκω σε καμία συντεχνία στον Β Κόσμο, απλά διατηρώ τον λογαριασμό μου εκεί. Απλά είπα κάποια όψη των πραγμάτων.


Υ.Γ. Όλοι ασχολούνται με το ότι για αυτό φταίει το παιχνίδι, για το άλλο η διαχείριση, για το παρ άλλο η εταιρεία. Κανείς όμως δεν δίνει προτάσεις, ουσιαστικές, για το τάδε πρόβλημα που θεωρεί πως φταίει το παιχνίδι, για το τάδε πρόβλημα που φταίει η εταιρεία κ.ο.κ. απλά γκρινιάζουν όλοι. Κι αυτό μόνο στους ελληνικούς σέρβερ και κοινότητες. Στις ελληνικές εκδόσεις τα φόρουμ οι χρήστες τα έχουν μόνο για γκρίνια. Στους ξένους γίνεται πραγματική και ουσιαστική χρήση των φόρουμ και εκεί πάλι οι Έλληνες κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα με τις δημοσιεύσεις τους γιατί είναι πάντα αυτοί που θα γκρινιάξουν. Βέβαια υπάρχουν οι εξαιρέσεις για να επιβεβαιώσουν τον κανόνα.

Υ.Γ.2 Παράδειγμα για τα παραπάνω του Υ.Γ. μπήκε θέμα συζήτησης για αλλαγές στο μενού του παιχνιδιού, ασχολήθηκαν 100 άτομα και πολλά πρέπει να λέω, από τους χιλιάδες που παίζουν στους ελληνικούς σέρβερ. Είναι δυνατόν; Δε θα φταίει κανείς για ότι αλλαγή γίνει και δεν αρέσει σε κάποιους γιατί απλά δεν πήραν θέση ποτέ. Αυτά, τα είπα επιτέλους.
 

DeletedUser

Guest
Η Νεμεσις ήταν 4 και διαλύθηκε η μια ,τις 6 δεν ξέρω που της είδες και την διάλυση 3, όσο για την γρίνια κτλπ τι να πω καταπληκτικό ταιμινγκ για να ειπωθούν όλα αυτά...... και μάλιστα μετά από 2 μέρες αναμονή......
 

DeletedUser410

Guest
Εχθές κοίταξα και υπήρχαν 6 ΝΕΜΕΣΙΣ και οι 3 πρώτες κομμάτια. Σήμερα η εικόνα είναι αυτή εδώ;

srrDQW0.png


Llosq5q.png


Δεν ξέρω πως να το περιγράψω και τι να καταλάβω από αυτά. Όποιος θέλει βλέπει και κρίνει.

Το τελικό σχόλιο δεν το έπιασα; Μετά από δύο μέρες; Απλά παρακολουθούσα το θέμα ως τρίτος.

Τέλειο ταιμινγκ; Είπα πράγματα που καιρό τώρα θέλω να τα πω στους Έλληνες παίχτες. Απλά και μόνο αυτό. Τίποτα παραπάνω. Μήπως απλά κρατάμε όσα θέλουμε και τα υπόλοιπα απλά κάνουμε σαν να μην ειπώθηκαν; Ίσως...
 

DeletedUser

Guest
Αυτό που είπα είναι ότι δεν μπορεί 300 άτομα να περιμένουν 2 μέρες - έχουν δεν έχουν δίκιο - μια απάντηση και εσύ να γράφεις αυτά που γράφεις, και από αυτά που βλέπω πιθανόν δεν έχεις ιδέα του Β κόσμου όταν μου βγάζεις πριντ σκριν αυτή την νέμεσις που βγάζεις και εμπλέκεις τα 3 άτομα με τα 300 και κλείνω εδώ............
 

DeletedUser410

Guest
Το είπα ήδη πως από Β κόσμο δεν έχω σχέση. Πως ανέφερα την σκοπιά μου και τίποτα άλλο. Και επίσης αυτά τα 300 άτομα μπορούν απλά να ανασυντεχθούν αν είναι πραγματικά ενωμένοι. Και οι Guardian Angels στον Α κάποτε διαλύθηκε από κάποιον και δεν μάθαμε ποτέ τι έγινε. Αλλά αναγεννήθηκε από τις στάχτες της. Ξέρω χάθηκαν τομείς κτλ όμως δεν νομίζω και πως το να μένετε άπραγοι και να περιμένετε ο ένας στην ανατολή και ο άλλος στην δύση δεν κερδίζεται τίποτα.

Επίσης επειδή νομίζω πως μπερδεύεσαι δεν ανήκω στην ΟΔ αλλά είμαι απλά κάποιος που γνωρίζει πολύ καλά το παιχνίδι και είμαι εδώ για να βοηθάω. Φυσικά το ότι έχω κάποιον τίτλο δεν μου απαγορεύει να λέω την γνώμη μου.

Δηλαδή το ότι τοποθετήθηκα για κάθε επιχείρημα σας και το αντέκρουσα; Δεν αξίζει σχολιασμού; Για πιο λόγο αποκλείεται το ενδεχόμενο να είχατε κάποιον μέσα με δικαιώματα που σας την έκανε; Είμαι χρόνια σε παιχνίδι τέτοιους είδους και έχω δει πάρα πολλά στους ελληνικούς σέρβερ κυρίως. Τέρατα πραγματικά όχι απλά μία διάλυση...

Και εδώ θα περιμένω και το σχόλιο κάποιου άλλου γιατί το πάμε σερί και παραβιάζουμε κανόνες σπαμάροντας και κάνοντας κουβεντούλα μεταξύ μας.
 

DeletedUser

Guest
Μάλλον φίλε μου δεν είναι ότι δεν έχεις ιδέα από τον Β κόσμο αλλά και πλέον από το παιχνίδι γενικά..............απλά δεν σου ξανά απαντώ μιας και αυτά που λες,τα λέει μόνον κάποιος που ΔΕΝ έχει ιδέα το πόσο έχει αλλάξει το παιχνίδι τον τελευταίο μήνα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27157

Guest
αλησπερα Βαμπιρακο
καλα ολα αυτα που μας λες .....ομως
δεν ειδα ποτε καποιον απο τη διαχειριση να ανοιξει καποιο σοβαρο θεμα για προτασεις και οταν εγινε αυτο ηταν πολυ αργα για να μπορουμε να κανουμε καποιες σοβαρες προτασεις
οσο για τους ξενους που λες και τις προτασεις κανω πως δεν το διαβαζω γιατι πολυ απλα ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ ...και πολυ απλα θα ειμαι παντα μπροστα απο ολους τους αλλους ειτε τους αρεσει ειτε οχι και αυτο μπορεις να το δεις στον BETA prin mpei to BAG....
Το οτι απαντας εσυ τωρα πρωην μελος της διαχειρισης και οχι καποιος απο αυτη μου δημιουργει περιεργια ....
Οπως και να εχει ειμαστε 300 παικτες - συμμαχοι και εαν δω και τους αλλους 2 ελληνικους κοσμους ειμαστε πανω απο 700 ενεργοι λογαριασμοι ......θα περιμενα μια πιο εγκυρη ....πιο σοβαρη να πω απαντηση ????
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΛΠ
ΣΕΒΑΣΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΩΣ ΑΝΩ
ΟΜΩΣ
Εγω να δεχτω οτι δεν θα επρεπε να υπηρχαν 7 με δικαιωμα ιδρυτου
Να δεχτω οτι τα 2 παιδια που την εφτιαξαν δεν θα επρεπε να πιστευουν στην Ισοτητα να δειχνουν Σεβασμο και Εμπιστοσυνη σε συμπαιχτες τους που ηταν σχεδον τις ιδιες ωρες μαζι οσο με τις οικογενειες τους
Να δεχτω οτι καποιος μετα απο τοσο καιρο ηθελε δει πως δειχνει να εξαφανιζεται εντελως η Πρωτη Συντεχνεια του Β κοσμου
Ομως δεν θα επρεπε να δειχνει το δημαρχειο των παιδιων της ΝΕΜΕΣΙΣ Α ποιος ηταν ο ...ΕΝΔΟΞΟΣ ΙΔΡΥΤΗΣ που την διελυσε οχι τιποτα αλλο .....να μην χασει την δοξα ο χριστιανος
Και αντε και στο δημαρχειο δεν υπαρχει το ονομα, καποιος δεν θα επρεπε να το ξερει ?
Τοσο δυσκολο ειναι να βρεθει πια
Και καλα αντε τα μελη να μην εχουν δικαιωμα ασχετα με τον χρονο που αφιερωσαν
Οι Ιδρυτες ? Καλα αντε και οι 7 να μην μπορουν να τον δοξασουν
Υπαρχει ενας τουλαχιστον που δικαιουται γιατι το εμβλημα της Νεμεσις ηταν ....διαμαντενιο αρα αυτος που το πληρωσε δεν πρεπει να ξερει ποιος του διεγραψε ..τα 200 διαμαντια ? για να ξερει απο ποιον θα τα διεκδικησει...
Και μια που γραφουμε τι σχεση εχουμε με την ΝΕΜΕΣΙΣ εγω υπηρξα μελος της και το τελευταιο διαστημα ειχα επιλεξει να φυγω ομως ασχετα το τι εχει γινει οι φιλοι ειναι παντα φιλοι και το αιμα νερο δεν γινεται
Α και για το τελος παρολο που δεν ειναι το καταληλο μερος ομως μια που ειμαστε ..μια ευχαριστη παρεα ολοι εχω να προτεινω και ενα νεο παιχνιδι ...
Το ''Μαντεψε ποσοι θα διαγραψουν την πολη τους σημερα'' τωρα το επαθλο του νικητη .... που θα μου παει θα το βρω
 

DeletedUser27157

Guest
Τελος να σου πω οτι ο πολεμος των συντεχνιων ειναι κατι νεο στο παιχνιδι και δεν εχει καμια σχεση με τα παλια ....και αυτο στο λεω για το ακυρο παραδειγμα που εφερες για τον Α κοσμο και τη συντεχνια που διαλυθηκε ....εκει απλα στελνεις προσκλησεις και τελος ....
Εδω δεν μιλαμε για κατι τετοιο ....εδω διαλυθηκε η πρωτη συντεχνια σε ολες τις εποχες του Β κοσμου και σε ολο τον ελληνικο σερβερ ...απλα και μονο επειδη το παιχνιδι δινει αυτη τη δυνατοτητα ....
και εαν εσυ θες προταση σε αυτο (σαν απλος παικτης) να σου πω οτι για καποιους βαθμους και πανω για να διαλυσεις μια συντεχνια θα ηταν καλο να αποφασιζουν πανω απο 3 ατομα με δικαιωμα ιδρυτη ...αλλα αυτο ειναι ψιλα γραμμματα απο τη στιγμη που εχει γινει το κακο ....
και περιμενουμε 2 μερες μια απαντηση ....αλλα τιποτα ακομα
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητε Vampire... Πρωτον...Για καποιον που δεν εχει σχεση με τον Β γνωριζεις "Λεπτομεριες" οπως οτι το περιστατικο εγινε νυχτα που σημαινει οτι η ηταν τυχαια επιλογη Η μιλας με παικτες στο Β κοσμο Η δεν εισαι και τοσο απων καιi ασχετος απο τον Β κοσμο....Δευτερον ειναι διαβολικη συμπτωση το οτι αποφασισες σημερα να πεις κατι μετα απο 48 ωρες αμεσως μετα απο κατι κινησεις των παικτων μας μετα απο "νεκρικη" σιγη μεχρι τωρα......Τριτον μην προσπαθεις να εκθετεις τον εαυτο σου βαζωντας PrintScreen της καταταξης με "μουφα" Νεμεσις τις οποιες το συστημα του παιχνιδιου επιτρεπει και εχει ηδη δημιουργηθει θεμα στον Βετα και μαλλον σε αλλους κοσμους/σερβερ περι αντιγραφης ονοματων συντεχνειων και ονοματων παικτων.....Τεταρτον , ειναι πιστευω αφθαιρετο τελειως και ανωριμο/αντιεπαγγελματικο να προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις χωρις να εχεις πληρη γνωση των πραγματων , οπως εσυ ανεφερες παραπανω.....Πεμπτον , εισαι αστοχος να μας συγκρινεις με την ταδε και ταδε συντεχνεια αλλων κοσμων διοτι δεν εχουμε καμια σχεση και οθτε μας ενδιαφερει αφου αυτο που εγινε με τη Νεμεσις δεν εχει ξαναγινει , τουλαχιστον σε αυτο το μεγεθος.....Και εκτον ....ΔΙΕΚΡΙΝΑ καποια "ρατσιστικα" σχολια περι Ελληνων διοτι ειναι ανεπιτρεπτο να κατηγοροποιεις μια εθνικοτητα για καλο η κακο λογο ασχετα αν στον beta οι Ελληνες ηταν πρωτη συντεχνια.
Μετα τιμής Reticulis
Ενας εκ των 2 ιδρυτων της Νεμεσις.
 

DeletedUser26884

Guest
Στρεψοδικειας το αναγνωσμα
Ειναι πραγματικα εντυπωσιακο πως ενα εξοχως σημαντικο προβλημα που αντιμετωπισε
η πρωτοπορος συντεχνια του Β κοσμου τεινει να λαβει διαστασεις διαφορετικες απο το
περιεχομενο του.
Ως ενεργο μελος της ΝΕΜΕΣΙΣ δεν εχω την αναγκη να μου θυμισουν το ποσους
ιδρυτες αυτη πρεπει να εχει ,ουτε το ποτε θα πρεπει να επιλεξει να κανει μαχες ,ουτε το αν
η εθνικοτητα μου ,για την οποια ειμαι περηφανος , συνιστα πιθανο αιτιο για το συμβαν.
Ολα αυτα θα μπορουσαν να αποτελεσουν μια ωραια κουβεντα σε ενα αλλο θεμα μια αλλη στιγμη.
Εκεινο που ειναι αναγκαιο ομως εμπεριεχεται σε μια απαντηση απο την διαχειρηση ,την οποια
εδω και 48 ωρες δεν εχουμε λαβει.
Ηταν τεχνικο σφαλμα του παιχνιδιου?
Ηταν μια πραξη φυσικου προσωπου ? και αν ναι ποιος ηταν?
Το παιχνιδι επιμελως μας ενημερωνει για τοσες αλλες ενεργειες στο ιστορικο γεγονοτων :
τελειοπ, παρ/ σεις , επιθεσεις ,εμπορικες συναλλαγες , εισοδους και αποχωρησεις μελων κ.λ.π
Δεν μπορει να απουσιαζει αυτο με το οποιο οι ατελειωτες ωρες , η προσπαθεια και ο κοπος
τοσων ατομων ,αυτη την στιγμη δειχνει να πηγε χαμενος .
Συνεπως ας μην δημιουργουμε αθελα μας παραπειστικες πτυχες στο θεμα αυτο ,αλλα να
εστιασουμε το ενδιαφερον και την προσοχη μας στο συγκεκριμενο θεμα .

Υ.Γ και ως δωρητης του εμβληματος της συντεχνιας μου πραγματικα αναρωτιεμαι πως
και ποιος μου το στερησε.
 

DeletedUser30262

Guest
Καλημέρα σας.

Είμαι ο Misfits, ένας εκ των ιδρυτών των συντεχνιών WAR LEGENDS & ΙΙ και θα ήθελα με την σειρά μου να πω την άποψή μου επί του θέματος.

Πριν λίγες μέρες, γίναμε όλοι μάρτυρες ενός ασυνήθιστου γεγονότος στον Β' Κόσμο...Την εξαφάνιση της μεγαλύτερης συντεχνίας, τόσο από άποψη κόσμου που την ακολουθούσε, όσο και από άποψη γενικής κατάταξης, ΝΕΜΕΣΙΣ, που προηγούταν μέχρι εκείνη τη μέρα με ένα επίπεδο διαφορά από την 2η. Έχουν ακουστεί διάφορα μέχρι τώρα σχετικά με την εξαφάνιση...Όπως ότι μπορεί να πάτησε το κουμπί "ΔΙΑΛΥΣΗ" ένας εκ των ιδρυτών της συντεχνίας, πιθανώς εξυπηρετώντας κάποιους σκοπούς, ότι μπορεί να είναι αδυναμία του συστήματος (bug), ότι βγήκαν από την συντεχνία όλοι οι ιδρυτές για να βοηθήσουν σύμμαχο (!!!) (δεν έχουν δείξει πως είναι αρχάριοι οι παίκτες τους και μάλλον υποτιμά την νοημοσύνη όλων των άλλων παικτών να ακούγεται αυτό, πέρα από το γεγονός πως δεν ισχύει), ότι, ότι...Πάντως ο ανταγωνισμός στον server έχει πληγεί ανεπανόρθωτα, όπως είπε και ο Damari σε προηγούμενο post και 1 συντεχνία έδειξε υπερβολικά γρήγορα αντανακλαστικά (μέσα σε διάστημα πολύ λίγων λεπτών άρχισαν τις επιθέσεις)...Αν ήταν μόνο από ικανότητα και αντίληψη τότε ΟΚ, κανένα πρόβλημα.

Σε κάθε περίπτωση, ότι τελικά και αν έγινε, αυτό που έχει σημασία για όλους τους παίκτες που παίζουν στον κόσμο αυτό (και όχι μόνο), είναι πως θα πρέπει να δοθεί μια επίσημη απάντηση από την Ομάδα Διαχείρισης του παιχνιδιού και να σταματήσει αυτή η ακατάσχετη φημολογία που μπορεί να αδικεί ορισμένους παίκτες και συντεχνίες (πέρα από τη ΝΕΜΕΣΙΣ). Επειδή αν συνεχιστεί η κατάσταση, θα μπορεί να ακουστεί ότι κάποιες συντεχνίες που πιθανόν να είχαν όφελος απ'ότι έγινε, να ακουστεί σε λίγο πως φταίνε και για την τρύπα του όζοντος...Νομίζω, πως δεν θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο να βρείτε αν κάποιος όντως έκανε την ΔΙΑΛΥΣΗ της συντεχνίας, από την στιγμή που μπορείτε να βρείτε με ακρίβεια, άλλες λεπτομέρειες στο παιχνίδι, θεωρητικά πιο δύσκολες, όπως πχ. αν κάποιος πούλησε κτίριο, έκανε κατά λάθος χρήση διαμαντιών κτλ...Προσωπικά πιστεύω πως είναι δικαίωμά τους, να γνωρίζουν τελικά τι συνέβη...και ποιος τους στέρησε την δυνατότητα να διεκδικήσουν κάτι καλό στο συγκεκριμένο κόσμο. Μην ξεχνάμε άλλωστε, πως έχουν επενδύσει μεγάλο μέρος από τον ελεύθερο χρόνο τους εδώ και 1,5 χρόνο, καθώς και χρήματα...όπως φυσικά και άλλοι παίκτες, άλλων συντεχνιών, που δεν θα ήθελαν να βρεθούν σε ανάλογη θέση στο μέλλον.

Να αναφέρω επίσης στο σημείο αυτό τον κανόνα περί fair play...Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως είναι σε ισχύ και για ποιες περιπτώσεις...Μήπως θα έπρεπε να αφαιρεθεί από τον ελληνικό server; Αστειεύομαι φυσικά. Αλλά μόνο fair play δεν παρατηρώ εγώ και όχι μόνο στο F.O.E. φυσικά. Αν δεν είναι για εφέ αυτός ο κανόνας, τότε εφόσον αποδειχθεί πως κάποιος σκόπιμα έκανε την διάλυση για να επωφεληθούν άλλοι, να υπάρξουν οι κυρώσεις που προβλέπονται. Εφόσον βέβαια, επαναλαμβάνω, δεν ισχύει κάτι άλλο.

Θα ήθελα επίσης να επισημάνω, αυτά που λαμβάνουν χώρα στο γενικό chat...Με αφορμή ειρωνείες και χλευασμούς μερικών παικτών από διάφορες συντεχνίες σε παίκτες της ΝΕΜΕΣΙΣ σχετικά με την εξαφάνισή τους από τους χάρτες, την βραδιά που έγινε αυτό, προσωπικά κατάλαβα πόσο "λίγοι" είμαστε σαν λαός...Το να κοροϊδεύεις κάποιον που έχει "πέσει" (για την ακρίβεια έχει εξαφανιστεί), δεν νομίζω ότι είναι σωστό...Και στην τελική δεν φταίνε σε τίποτα οι περισσότεροι παίκτες που ήταν στην συντεχνία να ακούνε αυτά. Θέλω να πιστεύω πως γίνομαι κατανοητός απ'όλους σας. Προσωπικά για μένα μετρά η συμπεριφορά και όχι πόσους τομείς θα έχω στους χάρτες...Φυσικά όμως, για να είμαι και δίκαιος, μπορεί να έχει γίνει κάτι ανάλογο και από παίκτες της ΝΕΜΕΣΙΣ παλιότερα, όπως και από άλλες συντεχνίες. Η αλήθεια είναι πως δεν το παρακολουθώ ιδιαίτερα και έτυχε να δω τι είχε ειπωθεί εκείνη τη βραδιά (μου το είπε γνωστός μου). Απλά, ίσως θα έπρεπε να προσέχετε λίγο τι συμβαίνει και στο chat και να υπάρχουν έστω και μικρές ποινές γι'αυτούς που...ξεφεύγουν, έστω για ανάλογες περιπτώσεις στο μέλλον.

Συγνώμη αν κούρασα, δεν ήταν πρόθεσή μου...Κλείνω και επαναλαμβάνω πως έχει σημασία να δοθεί μια απάντηση...Αλλιώς, πιστεύω δεν έχει νόημα να παίζουμε όλοι μας και να ξέρουμε ότι μπορεί να συμβεί και στις δικές μας συντεχνίες κάτι ανάλογο και να μην υπάρχει έστω μια επίσημη απάντηση από την Ομάδα Διαχείρισης. Με σεβασμό πάντα προς τον χρόνο (ίσως και τα χρήματα) που ξοδεύουν οι παίκτες στον server. Θα ήθελα να δω και τη γνώμη παικτών από άλλες συντεχνίες αν αυτό είναι δυνατόν.

Φιλικά,
Misfits.
 

DeletedUser4343

Guest
Κορυφή